Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-14, 12:17   #3361
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: opóźniona miesiączka

Ja bym na Twoim miejscu przeszła się po prostu do ginekologa, co by się niepotrzebnie nie stresować.
Może też znajdzie przyczynę opóźnionego cyklu (o ile nie jest nią ciąża), ale po takim czasie to myślę, że już zaczęłabyś mieć jakieś typowe, ciążowe objawy.
Miałaś może w ostatnim czasie jakieś stresujące sytuacje, w swoim życiu, dużo podróżowałaś albo coś takiego? Bo to również może być przyczyną problemów z cyklem.

Edytowane przez Martiza3346
Czas edycji: 2014-12-14 o 12:22
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 13:05   #3362
milena1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: opóźniona miesiączka

od kiedy zaczelam studia troche wiecej stresow sie u mnie pojawilo, a poza tym odstawilam poprzedni styl odzywiania, a do regularnych treningow wrocilam w sumie jakies 2 tygodnie temu. czy to moze byc powodem opoznienia okresu? bo wydaje mi sie, ze testy miesiac i 2 miesiace po stosunku powinny byc wiarygodne... co nie zmienia faktu, ze sie przejelam
milena1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 13:58   #3363
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Mysle, ze jak najbardziej moze. Poczekaj jeszcze kilka dni na okres, bo bol pirsi moze go zwiastowac. Jeszcze mozesz zrobic test z krwi, ktory jest bardzo dokładny.
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 14:40   #3364
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: opóźniona miesiączka

Cytat:
Napisane przez milena1112 Pokaż wiadomość
a test wykonać lepiej z pierwszego moczu, czy kolejnego?

Najlepiej jest wykonywać test z pierwszego porannego moczu, ale ze środkowej partii strumienia.
Niestety, nie ma metody, która w kilka godzin po stosunku wykryje ciążę. Niezbędne jest kilkudniowe oczekiwanie, ponieważ wędrówka zapłodnionego jaja do macicy trwa około sześciu dni, po czym następuje zagnieżdżenie się zarodka w endometrium. Dopiero po tym wydarzeniu hormon beta-hCG pojawia się we krwi i w moczu. Zwykle następuje to między 8. a 10. dniem od zapłodnienia. A to oznacza, że wykonanie testu ciążowego ma sens nie wcześniej niż 8 dni po stosunku i owulacji. Dlatego na opakowaniach testów ciążowych zaleca się wręcz stosowanie ich w terminie spodziewanej miesiączki, czyli średnio 14 dni po uwolnieniu komórki jajowej. Wcześniej na teście może być druga kreseczka ledwo widoczna, co czasem kobiety błędnie odczytują jako wynik ujemny. Aby uzyskać wiarygodny wynik, lepiej nie spieszyć się z wykonaniem domowego testu. Decydując się na test ciążowy wcześniej, np. 6–7 dni po stosunku, dla pewności lepiej powtórzyć go kilka dni później, zwłaszcza jeśli miesiączka nie pojawia się w przewidywanym terminie.
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 12:13   #3365
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Dni niepłodne.

Cytat:
Napisane przez dora001 Pokaż wiadomość
Kobietki,
miesiączkuję regularnie. W każdym miesiącu, 15/16-stego pojawia się okres. Przedwczoraj uprawiałam seks bez zabezpieczenia (partner nie skończył we mnie). Czy wypadały wówczas dni niepłodne? Jakie prawdopodobieństwo ciąży?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.
Na 99% były to dni niepłodne. Jak chcesz sobie wyznaczać dni płodne na bieząco to polecam mikroskop owulacyjny. Jest wielokrotnego użytku a to duży plus
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 14:53   #3366
aaa192
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam. Zacznę od tego, że nigdy nie miałam okresu jak w zegarku. Mimo to ginekolog zawsze twierdził, że wszystko jest ok. Przez ostatni rok miałam w miare regularny okres (co 30-40 dni) ale teraz spóźnia mi sie już tyle, że to lekka przesada. Wizytę u lekarza mam dopiero po świętach. 25 września dostałam ostatnią miesiączkę, skończyła się 30. Współżyłam z chłopakiem jakoś przed 15 października (prezerwatywa, zawsze "wychodzi" zanim skończy). Od września nie mam okresu. Miałam mnóstwo stresujących sytuacji bo zaczęła się uczelnia itd. ale wątpie żeby stres mógł aż tyle opóźnić okres... Mamy już połowę grudnia a ja nie mam żadnych objawów (prócz wyprysków i tego że tydzień temu przez 3 dni pobolewały mnie sutki przy naciskaniu - jak zawsze przed okresem). Test negatywny, ja czuje się fizycznie świetnie, żadnych zmian, ale jednak trochę się martwie bo to dziwne. Dodam jeszcze, że śluzu nie mam prawie wcale, jest raczej sucho, jedynie trochę białej wydzieliny zasycha na bieliźnie. Czy ktoś może ma jakieś rady albo miał tak samo ?? Czy moge być w ciąży i po takim czasie nie mieć żadnych objawów prócz braku miesiączki?
aaa192 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 14:55   #3367
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez aaa192 Pokaż wiadomość
Witam. Zacznę od tego, że nigdy nie miałam okresu jak w zegarku. Mimo to ginekolog zawsze twierdził, że wszystko jest ok. Przez ostatni rok miałam w miare regularny okres (co 30-40 dni) ale teraz spóźnia mi sie już tyle, że to lekka przesada. Wizytę u lekarza mam dopiero po świętach. 25 września dostałam ostatnią miesiączkę, skończyła się 30. Współżyłam z chłopakiem jakoś przed 15 października (prezerwatywa, zawsze "wychodzi" zanim skończy). Od września nie mam okresu. Miałam mnóstwo stresujących sytuacji bo zaczęła się uczelnia itd. ale wątpie żeby stres mógł aż tyle opóźnić okres... Mamy już połowę grudnia a ja nie mam żadnych objawów (prócz wyprysków i tego że tydzień temu przez 3 dni pobolewały mnie sutki przy naciskaniu - jak zawsze przed okresem). Test negatywny, ja czuje się fizycznie świetnie, żadnych zmian, ale jednak trochę się martwie bo to dziwne. Dodam jeszcze, że śluzu nie mam prawie wcale, jest raczej sucho, jedynie trochę białej wydzieliny zasycha na bieliźnie. Czy ktoś może ma jakieś rady albo miał tak samo ?? Czy moge być w ciąży i po takim czasie nie mieć żadnych objawów prócz braku miesiączki?
Idź zrób test z krwi. Jeśli jesteś w ciąży, to test z krwi na pewno to pokaże. A do ginekologa tak czy inaczej idź, bo to wygląda na problemy hormonalne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 15:13   #3368
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dni niepłodne.

Cytat:
Napisane przez chelseaa Pokaż wiadomość
Na 99% były to dni niepłodne. Jak chcesz sobie wyznaczać dni płodne na bieząco to polecam mikroskop owulacyjny. Jest wielokrotnego użytku a to duży plus
Mhm, a Ty jak wyliczyłaś czy to były dni płodne czy nie? z kalendarzyka? brawo, siej głupoty dalej.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 13:09   #3369
kwiatpustyni92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 10
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam.
Zaczne od tego ze moje cykle sa nieregularne. Najkrótszy 21dni, najdłuższy 45. Nie stosuje zadnej antykoncepcji (stosunki przerywane).

Ostatni normalny okres miałam 23.10 natomiast nastepny był 13.11 lecz to nie był okres tylko plamienie. Na poczatku był to śluz zabarwiony krwią później troszke żywej krwi i znów śluz zabarwiony krwią... Plamienie pojawiało się jakieś 2 razy na dzień i było naprawde bardzo skąpe...
Od tego czasu prawie codziennie pojawia mi się biała jak mleko wydzielina... raz przez kilka dni była przezroczysto-biała. Oczywiscie pierwsze co pomyslałam o ciąży - zrobiłam 2 testy.
Pierwszy 25.11 - negatywny jednak po jakimś czasie było widać bardzo słaba 2 kreskę (jednak wiem ze nie nalezy brac pod uwage wyniku po kilku godzinach). Okres nadal sie nie pojawiał więc zrobiłam drugi 3.12 - negatywny z tym że po około 2 minutach niechcąca test mi spadł i z okienka testowego wylał się mocz. Jednak zdążył on dojsć i zabarwic jedną kreskę - oznaczająca brak ciązy. Nie wiem czy to moze miec wpływ na wynik testu? @ testy neg. więc ciąze mozna chyba wykluczyc...

Problem w tym że okresu nie mam nadal... Dodam że kilka miesięcy temu byłam 30dni na dość rygorystycznej diecie 1000kcal, schudłam 5 kilo. Po tym czasie przebywałam 2 miesiące za granicą i miałam dość dużo stresów. Jednak po powrocie do Polski dostałam normalny okres a poźniej to plamienie... Juz sama nie wiem co mam o tym myśleć. Czy brak okresu moze byc wynikiem powyższych sytuacji (wyjazd, dieta, stres) mimo że miały one miejsce 2 miesiące wcześniej? I co moze być przyczyna tego skąpego plamienia zamiast miesiączki?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
kwiatpustyni92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 15:21   #3370
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez kwiatpustyni92 Pokaż wiadomość
Witam.
Zaczne od tego ze moje cykle sa nieregularne. Najkrótszy 21dni, najdłuższy 45. Nie stosuje zadnej antykoncepcji (stosunki przerywane).

Ostatni normalny okres miałam 23.10 natomiast nastepny był 13.11 lecz to nie był okres tylko plamienie. Na poczatku był to śluz zabarwiony krwią później troszke żywej krwi i znów śluz zabarwiony krwią... Plamienie pojawiało się jakieś 2 razy na dzień i było naprawde bardzo skąpe...
Od tego czasu prawie codziennie pojawia mi się biała jak mleko wydzielina... raz przez kilka dni była przezroczysto-biała. Oczywiscie pierwsze co pomyslałam o ciąży - zrobiłam 2 testy.
Pierwszy 25.11 - negatywny jednak po jakimś czasie było widać bardzo słaba 2 kreskę (jednak wiem ze nie nalezy brac pod uwage wyniku po kilku godzinach). Okres nadal sie nie pojawiał więc zrobiłam drugi 3.12 - negatywny z tym że po około 2 minutach niechcąca test mi spadł i z okienka testowego wylał się mocz. Jednak zdążył on dojsć i zabarwic jedną kreskę - oznaczająca brak ciązy. Nie wiem czy to moze miec wpływ na wynik testu? @ testy neg. więc ciąze mozna chyba wykluczyc...

Problem w tym że okresu nie mam nadal... Dodam że kilka miesięcy temu byłam 30dni na dość rygorystycznej diecie 1000kcal, schudłam 5 kilo. Po tym czasie przebywałam 2 miesiące za granicą i miałam dość dużo stresów. Jednak po powrocie do Polski dostałam normalny okres a poźniej to plamienie... Juz sama nie wiem co mam o tym myśleć. Czy brak okresu moze byc wynikiem powyższych sytuacji (wyjazd, dieta, stres) mimo że miały one miejsce 2 miesiące wcześniej? I co moze być przyczyna tego skąpego plamienia zamiast miesiączki?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Każdy niezaprzeczony stosunek może zakończyć się ciąża. Chyba, że na 10000000% wiesz, że były to dni niepłodne, bo doskonale znasz i obserwujesz swoje ciało. Zaburzenia miesiączkowania to nie tylko musi oznaczać ciążę, więc radziłabym udać się do ginekologa, porządnie przebadać, a dla pewności co do ciąży zrobić betę.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 15:54   #3371
Zero123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Możliwość ciąży

Witam,
Pare dni temu kochałam sie z moim chłopakiem, zabezpieczaliśmy sie, było to na pograniczu końca dni płodnych. Pomimo zabezpieczenia na prezerwatywie, przy samym początku penisa, zauważyliśmy biały śluz, nie wiemy czy pochodził z pod prezerwatywy, lecz on nie doszedł, a to równie dobrze mogło być moje. Jednak zaczęliśmy sie stresować, była to pierwsza taka sytuacja. Było to w poprzednia sobotę wiec minęło 10 dni, wczoraj wykonałam test ciążowy (po 9 dniach) o czulosci 25mlu/ml, wiec taki, który może wykryć ciąże po 6 dniach od zapłodnienia, wyszedł negatywny. Jednak nadal sie stresowałam, następnie zauważyłam ze strasznie mi opuchła pochwa, cieżko wsadzić tam nawet palec. Dziś powinnam dostać okresu wg kalendarza, lecz go nie dostałam, ale mam bardzo nie regularny, ponadto taka dawka stresu mogła namieszać. Dziś 26 dzień cyklu. Żadnych innych objawów wskazujących na możliwość ciąży nie zauważyłam, proszę o odpowiedz i dziękuje bardzo z góry. Pozdrawiam.

Dodam jeszcze, ze po zażyciu leku nospa, pochwa sie rozkurczyla, czy to może mieć związek ze stresem, czy ciąża?

Edytowane przez Zero123
Czas edycji: 2014-12-16 o 15:56
Zero123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 16:03   #3372
kasiaq1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Może i ja się wypowiem... Sama okres zawsze miałam jak w zegarku, przez tyle lat miesiączkowania co 28 dni... owulacja zazwyczaj wypadała w 14 dniu cyklu. Nie uwierzycie jakie było moje wielkie zdziwienie jak się okazało, że w ciążę zaszłam dokładnie 6 dnia cyklu... Teoretycznie nie możliwe?
Więc dziewczyny, wszystko jest możliwe.

A, na wiosnę zostanę mamą dwóch szkrabów, bo okazało się, że będą to bliźnięta
kasiaq1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 16:47   #3373
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Możliwość ciąży

Skor masz nieregularny to jakim cudem wiesz kiedy mialas dni plodne?
Na podstawie kalendarza to mozna ustalić kiedy jest bozenarodzenie, a nie dni plodne.

Śluz mógł byc twój.

Każdy stosunke moze oznaczac ciążę bo nie ma 100% antykoncecpji, test wykonac najlepiej w dniu spodziewanego okresu, lub zrobic test zkrwi.

Na przyszlośc polecam uzyc wyszkiwarki bo jest temat zbiorczy na takie pytania.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 16:57   #3374
Zero123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Możliwość ciąży

A to przepraszam, że nie w temacie zbiorczym. Jednak pisałam to na telefonie, ponadto proszę, też zrozumieć działanie pod stresem.

Dlatego napisałam na pograniczu, ponieważ, mogę obliczyć jedynie przypuszczalne dni płodne, ponadto kalendarzyk mi tak pokazywał.

Jednakże nadal, nie wiem, czy opisana przeze mnie objawa może skazywać na ciąże, czy jest jedynie efektem stresu.

Edit: Przed chwilą wykonałam kolejny test ciążowy (w dzień przewidywalnego okresu, 10 po stosunku, 26 od ostatniego okresu) wyszedł negatywny, ktoś wie co może oznaczać takie mocne opuchnięcie?

Edytowane przez Zero123
Czas edycji: 2014-12-16 o 17:19
Zero123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 17:27   #3375
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Możliwość ciąży

Cytat:
Napisane przez Zero123 Pokaż wiadomość
Edit: Przed chwilą wykonałam kolejny test ciążowy (w dzień przewidywalnego okresu, 10 po stosunku, 26 od ostatniego okresu) wyszedł negatywny, ktoś wie co może oznaczać takie mocne opuchnięcie?
A badasz codziennie pochwę? jelsi nie to skad wiesz jaka byla 3 dni temu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 17:38   #3376
Zero123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Możliwość ciąży

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A badasz codziennie pochwę? jelsi nie to skad wiesz jaka byla 3 dni temu
Jako kobieta chyba jesteś w stanie wyczuć, że masz wszystko tam na dole ściśnięte, kiedy poczułam ten dyskomfort, sprawdziłam to ręką, spróbowałam włożyć palec i zrobiłam to z wielkim trudem, a jednak mój partner nie miał problemu wejścia we mnie poprzedniej soboty. Na podstawie tego, jestem w stanie stwierdzić, że jest to albo mocno opuchnięte, albo zaciśnięte. Nie czuje bólu, swędzenia, myję się codziennie, oraz dbam o strefy intymne, więc to też raczej nie infekcja. Więc pytanie brzmi co? Testy ciążowe wskazują, że nie ciąża, więc może stres? Albo pochwica? Leki rozkurzczające zadziałały, próbuje się dowiedzieć, z czym to może być związane.

Edit: znam swoje ciało na tyle dobrze, że wiem, że tak tam nie mam i nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją

Edytowane przez Zero123
Czas edycji: 2014-12-16 o 17:39
Zero123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 05:30   #3377
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Możliwość ciąży

Cytat:
Napisane przez Zero123 Pokaż wiadomość
Jako kobieta chyba jesteś w stanie wyczuć, że masz wszystko tam na dole ściśnięte, kiedy poczułam ten dyskomfort, sprawdziłam to ręką, spróbowałam włożyć palec i zrobiłam to z wielkim trudem, a jednak mój partner nie miał problemu wejścia we mnie poprzedniej soboty. Na podstawie tego, jestem w stanie stwierdzić, że jest to albo mocno opuchnięte, albo zaciśnięte. Nie czuje bólu, swędzenia, myję się codziennie, oraz dbam o strefy intymne, więc to też raczej nie infekcja. Więc pytanie brzmi co? Testy ciążowe wskazują, że nie ciąża, więc może stres? Albo pochwica? Leki rozkurzczające zadziałały, próbuje się dowiedzieć, z czym to może być związane.

Edit: znam swoje ciało na tyle dobrze, że wiem, że tak tam nie mam i nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją
No ale kiedy jesteś podniecona to wszystko "tam" Ci się rozluźnia więc źle na to patrzysz.

Wysłane z mojego telefonu komórkowego <3
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 17:33   #3378
littlewonders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 31
Proszę o pomoc

Wiem, że tematów typu "czy mogę być w ciąży" było już tu sporo, ale jednak muszę się zapytać bo nie daje mi to spokoju.

Skończyłam przyjmować jedno opakowanie pigułek anty (bez jednej ostatniej, zaczęłam przerwę o jeden dzień wcześniej). Ósmego dnia ok godziny 23.30 przyjęłam pigułkę z nowego opakowania. Następnego dnia zapomniałam wziąć pigułki I zamiast ok. 23 wzięłam ją dopiero o 16 następnego dnia. (wg ulotki w pierwszym tygodniu trzeba jak najszybciej zażyć pominiętą pigułkę). Trzecia pigułkę wzięłam ok 24, to było wczoraj. Tego samego dnia kochałam się z chłopakiem, i użyliśmy prezerwatywy, chłopak mnie zapewnia że wszystko było ok. Ale ja panikuję, z tego względu że biorę izotek (dla niewtajemniczonych : silny lek na trądzik, który uszkadza płód, w trakcie kuracji każda kobieta musi obowiążkowo stosować antykoncepcję hormonalną).

Czy w takim przypadku jak u mnie, pigułki w ogóle nie działały i muszę polegać na tej nieszczęśnej gumce? Niby gumki są skuteczne, ale w przypadku gdy biorę izotek to strasznie schizuję.....do tego dziś cały dzień mam taki gęstu, lejący się ze mnie śluz Jak to jest z tą skutecznością tabletek w przypadku pominięcia jednej?
littlewonders jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 18:05   #3379
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Proszę o pomoc

To jest loteria, ale uzyłas gumki wiec uspokój się.
Na ginekologi jest watek główny dot. zajscia w ew. ciążę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 18:07   #3380
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Proszę o pomoc

Gumki tez sa skuteczne, spokojnie uprawialiscie seks bez zabezpieczenia w tygodniu przerwy od tabletek?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 22:51   #3381
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Proszę o pomoc

Bez przesady, była gumka, jeśli nieuszkodzona, to się o nic nie martw.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 23:39   #3382
Nootherway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Witam mój problem jest dosyć złożony i ciąży mi od ok miesiąca ;/ otóż 20 listopada czyli 3 tyg po stosunku wykonałam test bhcg ponieważ spóźnialskich mi sie okres . Mam nieregularnie zawsze ale tym razem sie zaniepokoilam. - otrzymalam wynik 6,12. 4 dni pozniej 24go listopada powtorzylam , wynik <o,01. 03.12 dostałam plamienia brazowo-czerwonego. Które trwało 3 dni jednak nie był to okres. 09.12 ponowilam badanie wynik rownież <o,01. Następnego dnia poszłam do gin który powiedział ze ciąży nie ma jedynie liczne pecherzyki na jajnikach , podejrzenie PCOS. Mimo tego wszystkiego odczuwam cały czas zgage, powiększyło mi sie piersi, od tygodnia ok mam parcie na pęcherz i zaparcia. Czuje osłabienie . Pomocy co i tym myślicie ? Czy takie samopoczucie moze wynikac z zaburzeń hormonalnych ?Boje się że jednak może być to ciąża, czy to możliwe. Proszę o jakieś rady
Nootherway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 07:44   #3383
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez Nootherway Pokaż wiadomość
Witam mój problem jest dosyć złożony i ciąży mi od ok miesiąca ;/ otóż 20 listopada czyli 3 tyg po stosunku wykonałam test bhcg ponieważ spóźnialskich mi sie okres . Mam nieregularnie zawsze ale tym razem sie zaniepokoilam. - otrzymalam wynik 6,12. 4 dni pozniej 24go listopada powtorzylam , wynik <o,01. 03.12 dostałam plamienia brazowo-czerwonego. Które trwało 3 dni jednak nie był to okres. 09.12 ponowilam badanie wynik rownież <o,01. Następnego dnia poszłam do gin który powiedział ze ciąży nie ma jedynie liczne pecherzyki na jajnikach , podejrzenie PCOS. Mimo tego wszystkiego odczuwam cały czas zgage, powiększyło mi sie piersi, od tygodnia ok mam parcie na pęcherz i zaparcia. Czuje osłabienie . Pomocy co i tym myślicie ? Czy takie samopoczucie moze wynikac z zaburzeń hormonalnych ?Boje się że jednak może być to ciąża, czy to możliwe. Proszę o jakieś rady
Test z krwi dwukrotnie wykluczył ciążę dodatkowo byłaś u gina nie ma szans na ciążę. Mówiłaś lekarzowi że miałaś plamienie ale dalej nie masz okresu? Na pewno dostała byś coś na wywołanie
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 08:28   #3384
Nootherway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez kate1623 Pokaż wiadomość
Test z krwi dwukrotnie wykluczył ciążę dodatkowo byłaś u gina nie ma szans na ciążę. Mówiłaś lekarzowi że miałaś plamienie ale dalej nie masz okresu? Na pewno dostała byś coś na wywołanie

dziękuje, wiem badania są jednoznaczne więc chyba hormony mi szalją. Najbaardziej dziwi mnie powiększenie piersi no i ta ciągła zgaga.. Do tego mam dużo bardziej widoczne żyły na nadgarstkach, nogach i w okolicy krocza. Tak, powiedział że może to wynikać z zaburzeń hormonalnych i dał mi najpierw skierowanie na badanie wątroby itp.
Nootherway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 11:18   #3385
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez littlewonders Pokaż wiadomość
Wiem, że tematów typu "czy mogę być w ciąży" było już tu sporo, ale jednak muszę się zapytać bo nie daje mi to spokoju.

Skończyłam przyjmować jedno opakowanie pigułek anty (bez jednej ostatniej, zaczęłam przerwę o jeden dzień wcześniej). Ósmego dnia ok godziny 23.30 przyjęłam pigułkę z nowego opakowania. Następnego dnia zapomniałam wziąć pigułki I zamiast ok. 23 wzięłam ją dopiero o 16 następnego dnia. (wg ulotki w pierwszym tygodniu trzeba jak najszybciej zażyć pominiętą pigułkę). Trzecia pigułkę wzięłam ok 24, to było wczoraj. Tego samego dnia kochałam się z chłopakiem, i użyliśmy prezerwatywy, chłopak mnie zapewnia że wszystko było ok. Ale ja panikuję, z tego względu że biorę izotek (dla niewtajemniczonych : silny lek na trądzik, który uszkadza płód, w trakcie kuracji każda kobieta musi obowiążkowo stosować antykoncepcję hormonalną).

Czy w takim przypadku jak u mnie, pigułki w ogóle nie działały i muszę polegać na tej nieszczęśnej gumce? Niby gumki są skuteczne, ale w przypadku gdy biorę izotek to strasznie schizuję.....do tego dziś cały dzień mam taki gęstu, lejący się ze mnie śluz Jak to jest z tą skutecznością tabletek w przypadku pominięcia jednej?
Zastanawia mnie dlaczego biorąc Izotek w ogóle dopuszczasz do sytuacji gdzie pomijasz tabletkę? Chyba doskonale wiesz z czym wiąże się ewentualne zajście w ciążę.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Nootherway Pokaż wiadomość
Witam mój problem jest dosyć złożony i ciąży mi od ok miesiąca ;/ otóż 20 listopada czyli 3 tyg po stosunku wykonałam test bhcg ponieważ spóźnialskich mi sie okres . Mam nieregularnie zawsze ale tym razem sie zaniepokoilam. - otrzymalam wynik 6,12. 4 dni pozniej 24go listopada powtorzylam , wynik <o,01. 03.12 dostałam plamienia brazowo-czerwonego. Które trwało 3 dni jednak nie był to okres. 09.12 ponowilam badanie wynik rownież <o,01. Następnego dnia poszłam do gin który powiedział ze ciąży nie ma jedynie liczne pecherzyki na jajnikach , podejrzenie PCOS. Mimo tego wszystkiego odczuwam cały czas zgage, powiększyło mi sie piersi, od tygodnia ok mam parcie na pęcherz i zaparcia. Czuje osłabienie . Pomocy co i tym myślicie ? Czy takie samopoczucie moze wynikac z zaburzeń hormonalnych ?Boje się że jednak może być to ciąża, czy to możliwe. Proszę o jakieś rady
Zamiast martwić się o swoje zdrowie, to Ty martwisz się tylko tym czy nie jesteś w ciąży, pomijając fakt, że testy i ginekolog ciąże wykluczył. Po za tym zgaga może być wynikiem złej diety.
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 17:11   #3386
diamentowaaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 40
Dot.: Proszę o pomoc

Hej, mam do Was pytanie. Jestem dziewicą nigdy nie uprawiałam seksu, tylko doszło do pieszczot. Jak myślicie jeśli mój mężczyzna miał na rękach płyn i włożył go do pochwy to mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że biorę tabletki anty ponieważ mam torbiela na jajnikach. Proszę o konkretną odpowiedź. Czy jest to możliwe?

Edytowane przez diamentowaaa92
Czas edycji: 2014-12-19 o 17:13
diamentowaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 17:14   #3387
Paulaa200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
kłucie w pachwinie

Od jakiś 3 tyg czuję chwilowe klucie w prawej pachwinie. Nie jest to silny bol ani czesty. Dodam tylko ze uprawiałam z chlopakiem petting ale mowil ze palce mial suche( tzn bez spermy) dotykal tylko warg sromowych. Tj 29.11. Trzy dni po dostalam okresu(reguralny). Miewam tez delikatne bole w podbrzuszu. Okres trwał 7 dni. 10.12 zrobilam test wynik byl negatywny. Czy moge byc w ciazy? Czy to jest spowodowane stresem? Bo ostatnio duzo sie denerwowalam. Proszę o pomoc.
Paulaa200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 17:34   #3388
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kłucie w pachwinie

Masz teraz dużo wolnych dni- zajrzyj do dobrych stron www (polecam strone ponton) lub ksiązek medycznych i doczytaj jak zachodzi się w ciążę- dla wlasnego dobra to zrób.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 17:55   #3389
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. X

Cytat:
Napisane przez diamentowaaa92 Pokaż wiadomość
Hej, mam do Was pytanie. Jestem dziewicą nigdy nie uprawiałam seksu, tylko doszło do pieszczot. Jak myślicie jeśli mój mężczyzna miał na rękach płyn i włożył go do pochwy to mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że biorę tabletki anty ponieważ mam torbiela na jajnikach. Proszę o konkretną odpowiedź. Czy jest to możliwe?
Nie ma szans na ciąże
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 23:17   #3390
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Nie wiem co sie dzieje !! Ciąża ?? Choroba??

Dziewczyny wiem, że to nie na temat ale waszej wiedzy ufam najbardziej : choć nie jestem zbyt chętna muszę przejść na tabletki anty ponieważ z racji brania silnych leków muszę stosować najbardziej skuteczną antykoncepcję tak więc czy powinnam wykonać jakieś badania by dobrać tabletki odpowiednie dla siebie? Co powinnam zrobić by jak najlepiej na kierować lekarza?
Wysłane z mojego telefonu komórkowego <3
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.