Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-02, 21:07   #3751
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Marzę, żeby wszystko okazało się jakimś nieśmiesznym żartem.
Dziś jeszcze dowiedziałam się, że moja rodzina i rodzeństwo zostali objęci kwarantanną. 14 dni od dzisiaj. Tym bardziej pragnę wierzyć, że to jakiś zły sen.
Ojej, to nie dobrze. Zdrowia dla całej Twojej rodziny.
Pamiętam z dzieciństwa strach przed wojną atomową. Na korytarzach lub w klasach wisiały czasami plansze, co zrobić w razie wybuchu bomby atomowej. Teraz niby żadna wojna nie wybuchła, a sytuacja jak na filmach. Był taki film, ku przestrodze "The Day After"-"Nazajutrz", o wojnie atomowej. To ta panika przed sklepami trochę przypomina zdjęcia z tego filmu. Chodzę normalnie do pracy, ale jak się słyszy o kolejnych bankructwach firm, załamaniu rynku, to przed oczami stare zdjęcia z czasów wielkiego kryzysu. Z drugiej strony wiadomo, że tąpnięcie musi nastąpić, ale jakoś rynek musi się wyrównać. Za jakiś czas wszystko zacznie wracać na właściwe tory, znów zaczną się przyjęcia.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-03, 11:12   #3752
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Do mnie jedna firma miała się odezwać, ale chyba zrezygnowali.



Zwykle w moim miasteczku pojawiały się 2-3 oferty pracy na tydzień (głównie dla mężczyzn), teraz posucha. A czuję się między młotem i kowadłem, bo rodzice przechodzą na emeryturę i będzie ona tak niska, że nie ma bata, muszę ich finansowo wspomóc.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-03, 18:37   #3753
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Ojej, to nie dobrze. Zdrowia dla całej Twojej rodziny.
Pamiętam z dzieciństwa strach przed wojną atomową. Na korytarzach lub w klasach wisiały czasami plansze, co zrobić w razie wybuchu bomby atomowej. Teraz niby żadna wojna nie wybuchła, a sytuacja jak na filmach. Był taki film, ku przestrodze "The Day After"-"Nazajutrz", o wojnie atomowej. To ta panika przed sklepami trochę przypomina zdjęcia z tego filmu. Chodzę normalnie do pracy, ale jak się słyszy o kolejnych bankructwach firm, załamaniu rynku, to przed oczami stare zdjęcia z czasów wielkiego kryzysu. Z drugiej strony wiadomo, że tąpnięcie musi nastąpić, ale jakoś rynek musi się wyrównać. Za jakiś czas wszystko zacznie wracać na właściwe tory, znów zaczną się przyjęcia.
O, to też ma już "słuszny" wiek skoro to pamiętasz. Ja też .
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 08:47   #3754
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
To ta panika przed sklepami trochę przypomina zdjęcia z tego filmu.
Lidl teraz zaczął otwierać całodobowo, przynajmniej ten najbliżej mnie i zastałam ich fanką, bo bardzo mi to ułatwi życie, jak będę mogła pójść o 4-5 rano i nie stać w czterdziestometrowej kolejce przed sklepem.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 08:54   #3755
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87721232]Lidl teraz zaczął otwierać całodobowo, przynajmniej ten najbliżej mnie i zastałam ich fanką, bo bardzo mi to ułatwi życie, jak będę mogła pójść o 4-5 rano i nie stać w czterdziestometrowej kolejce przed sklepem.[/QUOTE]
Biedronka z kolei od 6 do 24 Wczoraj z TŻ wpadliśmy na pomysł pójścia do sklepu przed 22 - niestety inni też na to wpadli Summa summarum pojechaliśmy do Dino. Kobitka z obsługi mnie rozbroiła - weszliśmy razem, ale każde musiało mieć swój wózek Po czym siedząc na kasie ona ani nie miała rękawiczek ani maseczki...
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 09:48   #3756
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

W tym tygodniu przed świętami Biedra też ma być całodobowa - ale nie wszystkie sklepy, trzeba sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 11:23   #3757
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Kobitka z obsługi mnie rozbroiła - weszliśmy razem, ale każde musiało mieć swój wózek
Nie wiem. Ja niedawno skarżyłam się na plotkowym, jak irytują mnie ludzi chodzący obecnie do supermarketów w dwójkę.

Bo moim zdaniem sytuacja jest taka, że trzeba mieć na względzie dobro innych, czyli jedna osoba wchodzi, bierze cały wózek towarów i jeśli trzeba przepakowują się potem na zewnątrz, żeby obie osoby niosły.

Dwie osoby łażące obok siebie w supermarkecie i konsultujące się czy kupić jajka zwykłe a może regionalne a może w wolnego chodu i blokujące dostęp do towarów to moje aktualne pet peeve. Na to naprawdę nie ma obecnie warunków i jest to moim zdaniem egoistyczne. W normalnych warunkach tak. Ale nie kiedy rozsądni ludzie starają się zrobić szybko zakupy i jak najszybciej wyjść, zachowując przy tym wymaganą odległość.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 12:29   #3758
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale wiesz, że jak dwie osoby się rozdziela, to zrobią dużo szybciej zakupy niż jedna? I szybciej je wypakują na taśmę, szybciej spakują i wyjdą ze sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 17:44   #3759
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87721616]Nie wiem. Ja niedawno skarżyłam się na plotkowym, jak irytują mnie ludzi chodzący obecnie do supermarketów w dwójkę.

Bo moim zdaniem sytuacja jest taka, że trzeba mieć na względzie dobro innych, czyli jedna osoba wchodzi, bierze cały wózek towarów i jeśli trzeba przepakowują się potem na zewnątrz, żeby obie osoby niosły.

Dwie osoby łażące obok siebie w supermarkecie i konsultujące się czy kupić jajka zwykłe a może regionalne a może w wolnego chodu i blokujące dostęp do towarów to moje aktualne pet peeve. Na to naprawdę nie ma obecnie warunków i jest to moim zdaniem egoistyczne. W normalnych warunkach tak. Ale nie kiedy rozsądni ludzie starają się zrobić szybko zakupy i jak najszybciej wyjść, zachowując przy tym wymaganą odległość.[/QUOTE]No tak. Rozumiem, dlatego w normalnych godzinach, czyli w ciągu dnia zakupy robię ja albo TŻ. Wtedy chodzimy osobno, ustalamy dzień wcześniej czego potrzebujemy i jedno z nas jedzie. Natomiast wczoraj wyjątkowo pojechaliśmy razem bo było już późno. I nie... Nie konsultowaliśmy jaki rodzaj jajek kupić czy którą wędlinę wziąć...
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że jak dwie osoby się rozdziela, to zrobią dużo szybciej zakupy niż jedna? I szybciej je wypakują na taśmę, szybciej spakują i wyjdą ze sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio? Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 18:42   #3760
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że jak dwie osoby się rozdziela, to zrobią dużo szybciej zakupy niż jedna? I szybciej je wypakują na taśmę, szybciej spakują i wyjdą ze sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To sytuacja istniejąca tylko w teorii. W praktyce nie zdarza się, żeby para, która przyszła razem chodziła po sklepie oddzielnie.

Jak wczoraj byłam to na 13-14 osób czekających przede mną na wejście do sklepu połowa czekała z osobą towarzyszącą. Ja rozumiem, że ludziom się nudzi samemu czekać, ale w tym okresie wypadałoby jednak podejmować rozsądne decyzje.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-04-04 o 18:45
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-04, 19:47   #3761
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87722863]To sytuacja istniejąca tylko w teorii. W praktyce nie zdarza się, żeby para, która przyszła razem chodziła po sklepie oddzielnie.

Jak wczoraj byłam to na 13-14 osób czekających przede mną na wejście do sklepu połowa czekała z osobą towarzyszącą. Ja rozumiem, że ludziom się nudzi samemu czekać, ale w tym okresie wypadałoby jednak podejmować rozsądne decyzje.[/QUOTE]Zdarza się i to bardzo często, tylko nie widzisz tego, bo - uwaga - chodzą osobno.
My tak robimy i wielu moich znajomych również, duża oszczędność czasu. Teraz co prawda przestaliśmy i jedno ogarnia (zazwyczaj to mój mąż stoi w tych wspaniałych kolejkach ), ale dopóki nie wybuchła pandemia to tak wyglądały nasze cotygodniowe zakupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2020-04-04 o 19:49
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-05, 07:06   #3762
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że jak dwie osoby się rozdziela, to zrobią dużo szybciej zakupy niż jedna? I szybciej je wypakują na taśmę, szybciej spakują i wyjdą ze sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie kalkuluje mi się to. Dwie osoby osobno zrobią zakupy minimalnie dłuższe dla dwóch gospodarstw domowych niż para dla jednego. No niestety, przejścia przez sklep, czekania do kasy i liczenia nie przeskoczymy

Także uważam, że w obecnym czasie powinniśmy wykazać się troską o innych i nie wchodzić do sklepu parami.


Ja tutaj powracam. Miałam zmienić pracę jakiś czas temu, ale problemy zdrowotne mi na to nie pozwoliły. Jednak próbuję zrobić to teraz... Czekam na opinię jednej firmy oraz w firmie szukają mi nowego projektu. Mam nadzieję, że szybko uda mi się coś zmienić.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 10:54   #3763
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Ja tutaj powracam. Miałam zmienić pracę jakiś czas temu, ale problemy zdrowotne mi na to nie pozwoliły. Jednak próbuję zrobić to teraz... Czekam na opinię jednej firmy oraz w firmie szukają mi nowego projektu. Mam nadzieję, że szybko uda mi się coś zmienić.
Cześć Kocia Łapko Trzymamy kciuki... teraz jest jest chyba najgorszy moment na zmianę pracy. Ale są tacy, którym się udaje (mam w swoim otoczeniu, farciarze )

Mnie przerażają doniesienia z USA i Norwegii o tym, jak bardzo skoczyło bezrobocie w tych krajach. Zresztą w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii też skoczyło.. tylko czekać aż w Polsce się posypie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 11:00   #3764
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Cześć Kocia Łapko Trzymamy kciuki... teraz jest jest chyba najgorszy moment na zmianę pracy. Ale są tacy, którym się udaje (mam w swoim otoczeniu, farciarze )

Mnie przerażają doniesienia z USA i Norwegii o tym, jak bardzo skoczyło bezrobocie w tych krajach. Zresztą w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii też skoczyło.. tylko czekać aż w Polsce się posypie
Sporo osób w mojej firmie dostało wypowiedzenia. Mój zespół i ogólnie "dział" jeszcze nie, bo klient to firma farmaceutyczna i w tym momencie podpisuje nawet nowe kontrakty. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że to co my oferujemy klientowi to jest takie "nice to have" i łatwo z tego zrezygnować
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:52   #3765
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Ja tutaj powracam. Miałam zmienić pracę jakiś czas temu, ale problemy zdrowotne mi na to nie pozwoliły. Jednak próbuję zrobić to teraz... Czekam na opinię jednej firmy oraz w firmie szukają mi nowego projektu. Mam nadzieję, że szybko uda mi się coś zmienić.
Witaj i trzymam kciuki!
Sama zaczynam się zastanawiać jak to będzie za 3 miesiące kiedy ja powinnam zacząć szukać, mogłabym już, ale wiadomo jak to wygląda teraz wszystko.

Z tymi zakupami to nie wiem, my chodzimy raz na pare dni, przeważnie mój partner z rana, ja jedynie po pracy jak czegoś brakuje, ale no np. już prawie pieczywa nie kupię, bo piekarnie do 16, więc jestem na styk ;/ tak samo do pasażu handlowego nieopodal nie zdąże, bo też zmienili godziny że są do 16. Nie powiem, wkurzają mnie te zmiany godzin, tak jak te kolejki przed wejściem.

Lidle i biedronki teraz mają być całodobowe, wszystko rozumiem, bo sytuacja wyjątkowa, ale współczuję pracownikom. Ciekawa jestem jak to firmy rozwiążą z ilością godzin i wszystkim u nich.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 22:26   #3766
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Zazwyczaj robię zakupy sama , 1-2 razy w tygodniu. Wczoraj na wejście do biedry czekałam 3 minut. Do Lewiatana wcale nie czekałam. Robię zakupy w godzinach 13-14 w soboty. Małe miasteczko, o tej porze ludzie już raczej siedzą w domach (niezależni od epidemii).
Wiem , że wcześniej i później były kolejki. Grunt to wybrać dobra porę.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-06, 08:34   #3767
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Witaj i trzymam kciuki!
Sama zaczynam się zastanawiać jak to będzie za 3 miesiące kiedy ja powinnam zacząć szukać, mogłabym już, ale wiadomo jak to wygląda teraz wszystko.

Z tymi zakupami to nie wiem, my chodzimy raz na pare dni, przeważnie mój partner z rana, ja jedynie po pracy jak czegoś brakuje, ale no np. już prawie pieczywa nie kupię, bo piekarnie do 16, więc jestem na styk ;/ tak samo do pasażu handlowego nieopodal nie zdąże, bo też zmienili godziny że są do 16. Nie powiem, wkurzają mnie te zmiany godzin, tak jak te kolejki przed wejściem.

Lidle i biedronki teraz mają być całodobowe, wszystko rozumiem, bo sytuacja wyjątkowa, ale współczuję pracownikom. Ciekawa jestem jak to firmy rozwiążą z ilością godzin i wszystkim u nich.
Ja też powinnam już szukać,ale jest jak jest:/
Coraz mocniej odczuwam to,że tej pracy nie trawię :/ Szczególnie widzę to przy pandemii...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-06, 09:01   #3768
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Ja też powinnam już szukać,ale jest jak jest:/
Coraz mocniej odczuwam to,że tej pracy nie trawię :/ Szczególnie widzę to przy pandemii...
A co się teraz dzieje?
Ja też dalej szukam i wysyłam CV, nawet mam jakieś rozpatrywania dwa z zeszłego tygodnia, ale czy coś się wydarzy to ciężko powiedzieć.

U mnie w firmie jak zwykle dziwaczne pomysły, żeby przypadkiem za normalnie nie było (np. komunikator firmowy, gdzie musimy się udzielać), marzy mi się zdalne rzucenie papierami
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-06, 09:10   #3769
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja bodajże dwa tygodnie temu stałam przed Biedronką bite pół godziny w kolejce. I tak w pewnym momencie zaobserwowałam, ze ze sklepu wychodziła jedna osoba, a wchodziły po dwie. w końcu same pani z Biedronki się zorientowały że za dużo klientów było na sklepie w stosunku do ich ówczesnych założeń (bodajże 30 osób na sklepie czy coś takiego).



Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja też dalej szukam i wysyłam CV, nawet mam jakieś rozpatrywania dwa z zeszłego tygodnia, ale czy coś się wydarzy to ciężko powiedzieć.
Ja w sobotę wysyłałam, ale szału oferty pracy nie robią... Powysyłałam tez kilka jako aplikacje bez konkretnego stanowiska - parę firm ma taką możliwość. Zobaczymy.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-06, 09:25   #3770
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A co się teraz dzieje?
Ja też dalej szukam i wysyłam CV, nawet mam jakieś rozpatrywania dwa z zeszłego tygodnia, ale czy coś się wydarzy to ciężko powiedzieć.

U mnie w firmie jak zwykle dziwaczne pomysły, żeby przypadkiem za normalnie nie było (np. komunikator firmowy, gdzie musimy się udzielać), marzy mi się zdalne rzucenie papierami
Słabe zabezpieczenie tzn. np. jednego pracownika rodzina pracuje w służbie zdrowia, do tego jeden pracownik twierdzi,że ma gorączkę
Rozumiem jakieś dyżury,ale nie rozumiem siedzenie 4-5 osób na zmianie, gdzie ryzyko zarażenia jest ogromne.
Szczególnie,że moja praca nie ma charakteru "niezbędnego do funkcjonowania państwa".
Po prostu się denerwuję.

Ogólnie wcześniej było kiepsko z zarządzeniem,a teraz to już w ogóle...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-06, 22:00   #3771
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
O, to też ma już "słuszny" wiek skoro to pamiętasz. Ja też .
Hmm, chodziłaś ze mną do klasy ?
[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87721232]Lidl teraz zaczął otwierać całodobowo, przynajmniej ten najbliżej mnie i zastałam ich fanką, bo bardzo mi to ułatwi życie, jak będę mogła pójść o 4-5 rano i nie stać w czterdziestometrowej kolejce przed sklepem.[/QUOTE]
U mnie też ma być całodobowo, niby dużo marketów, a jak rano jadę do pracy kolejka na cały parking. Aż chce się rzec "za czym kolejka ta stoi ? po szarość, po szarość, po szarość" .
Ta sytuacja nie może wiecznie trwać, bo gospodarka całkiem się rozwali i będziemy tutaj podawać przepisy na zupę ze szczawiu, żeby przeżyć . Nawet jak epidemia będzie dalej, to trzeba funkcjonować, firmy w jakimś zakresie muszą się otworzyć. Szwedzi całkiem się nie zamknęli. Ciekawe kto ma rację, oni ratując w jakimś zakresie gospodarkę, czy reszta, która doprowadzi do załamania ? U mnie dzisiaj na mieście masa ludzi, śmiem wątpić czy w tej sytuacji ta izolacja jest skuteczna.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 10:57   #3772
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No dziewczyny oklaski dla mojego szefa.


Nakazał zrobienie Wielkanocy firmowej, zbierając wszystkich pracowników, łącznie z tymi na urlopach - ściąga ich z urlopów po prostu.
Nie żartuję.


Trzymajcie za mnie kciuki,żebym przeżyła i nie zachorowała
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 11:24   #3773
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
No dziewczyny oklaski dla mojego szefa.


Nakazał zrobienie Wielkanocy firmowej, zbierając wszystkich pracowników, łącznie z tymi na urlopach - ściąga ich z urlopów po prostu.
Nie żartuję.


Trzymajcie za mnie kciuki,żebym przeżyła i nie zachorowała

Po pierwsze to przecież jest zakaz organizacji takich imprez.

A po drugie można pracownika ściągnąć z urlopu w takiej sprawie?

Ale bym się wkur... Nie, ja by m nie przyszła, nie ma opcji.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 11:51   #3774
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No niestety, mówiłam,że ja mam dość tej pracy, nawet w czasach koronawirusa.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 12:17   #3775
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Podkabluj go do sanepidu, że robi takie spęd pracowniczy. Co za debil :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 13:50   #3776
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
No dziewczyny oklaski dla mojego szefa.


Nakazał zrobienie Wielkanocy firmowej, zbierając wszystkich pracowników, łącznie z tymi na urlopach - ściąga ich z urlopów po prostu.
Nie żartuję.


Trzymajcie za mnie kciuki,żebym przeżyła i nie zachorowała
Daj spokój, nie żartuj.

Napisz, że masz trochę kaszlu i wolisz nie ryzykować i Cię nie będzie.

Albo faktycznie podkabluj.

Nie wiem, czy to wartościowe, bo sama dopiero to odkryłam, ale znalazłam stronę z darmowymi kursami takimi a la przedsiębiorczość i podobne. Może się komuś przyda: https://sukcestoja.pl
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 19:43   #3777
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
No dziewczyny oklaski dla mojego szefa.


Nakazał zrobienie Wielkanocy firmowej, zbierając wszystkich pracowników, łącznie z tymi na urlopach - ściąga ich z urlopów po prostu.
Nie żartuję.


Trzymajcie za mnie kciuki,żebym przeżyła i nie zachorowała
To ludzie teraz dostają mandaty za mycie auta na myjni czy wyjście na cmentarz a u Was ma być impreza firmowa? Oszalał czy co? ... A jakby policja się 'jakoś' o tym dowiedziała, to każdemu po mandacie? Istne wariactwo.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 19:46   #3778
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 19:50   #3779
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87731048]Daj spokój, nie żartuj.

Napisz, że masz trochę kaszlu i wolisz nie ryzykować i Cię nie będzie.

Albo faktycznie podkabluj.

Nie wiem, czy to wartościowe, bo sama dopiero to odkryłam, ale znalazłam stronę z darmowymi kursami takimi a la przedsiębiorczość i podobne. Może się komuś przyda: https://sukcestoja.pl[/QUOTE]

Fajne te kursy Zawsze to jakiś sposób na wolny czas
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 20:30   #3780
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czy Was też już męczy ta pandemia?

Przestałam już liczyć, ile tracę każdego tygodnia kasy na tym, że zamiast w pracy, siedzę w domu.

Czy pracodawca wpadnie na pomysł pracy zdalnej, mogę domagać się ekwiwalentu za korzystanie z komputera domowego albo komputera służbowego?

Dyrektor wymyślił, że będziemy robić wideokonferencje, przekazał to kierownikowi, kierownik przekazał nam, ale jak to zrobić bez sprzętu i wolnym internetem? Oczywiście, na Skype lub Zoom, bo na Microsoft Teams nie da kasy.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.