Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-28, 19:33   #2071
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję



A ja nie umiem 30 sekund wytrzymać
Plank sie robi seriami, po minucie albo mniej. Mozna tez stopniowo coraz dłuzej, ale to nie ma takeigo sensu ze im dluzej tym lepiej. Serie najlepsze. Słyszałam tez, ze jak cięzko wytrzymac komus w tej pozycji to mozliwe ze się jest źle ustawionym.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 19:41   #2072
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Plank sie robi seriami, po minucie albo mniej. Mozna tez stopniowo coraz dłuzej, ale to nie ma takeigo sensu ze im dluzej tym lepiej. Serie najlepsze. Słyszałam tez, ze jak cięzko wytrzymac komus w tej pozycji to mozliwe ze się jest źle ustawionym.
Ja dopiero zaczynam, dopiero drugi tydzień mam konkretną styczność z deską.
Kiedyś tam próbowałam, ale raczej na siłowni ćwiczyłam, głównie z obciążeniami, mało z własnym ciałem. Teraz, kiedy zamknęli to zaczęłam ćwiczyć w domu i w wielu treningach właśnie pojawia się deska, dla mnie to koszmar.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 19:48   #2073
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja dopiero zaczynam, dopiero drugi tydzień mam konkretną styczność z deską.
Kiedyś tam próbowałam, ale raczej na siłowni ćwiczyłam, głównie z obciążeniami, mało z własnym ciałem. Teraz, kiedy zamknęli to zaczęłam ćwiczyć w domu i w wielu treningach właśnie pojawia się deska, dla mnie to koszmar.
To tym bardziej sprawdź, czy masz dobre ustawienie ciała, bo to naprawdę ważne Inaczej mozna sobie krzywde zrobić (naciagniete miesnie szyi etc), a w najlepszym razie zero efektów.
Ja z deską nie miałam nigdy problemu, mam nawet wrażenie, ze dawniej łatwiej mi było ją trzymać bez zmeczenia.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 19:59   #2074
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Czyli lepiej robić np. 3x 20 sekund niż próbować wydłużać i potem robić 1 x 60 sekund?

Ja nienawidzę biegać
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:04   #2075
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Czyli lepiej robić np. 3x 20 sekund niż próbować wydłużać i potem robić 1 x 60 sekund?

Ja nienawidzę biegać
Myślę, ze na poczatek spokojnie tak. Potem możesz spróbowac wydłużać. Wszelakie plany plankowe 30-dniowe maja stopniowe wydłuzanie czasu, mozna tak próbowac. Ale na dzien dobry do razu sie forsowac to nie.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2020-04-28 o 20:05
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:15   #2076
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To tym bardziej sprawdź, czy masz dobre ustawienie ciała, bo to naprawdę ważne Inaczej mozna sobie krzywde zrobić (naciagniete miesnie szyi etc), a w najlepszym razie zero efektów.
Ja z deską nie miałam nigdy problemu, mam nawet wrażenie, ze dawniej łatwiej mi było ją trzymać bez zmeczenia.
Staram się kontrolować swoje odbicie, albo TŻTa proszę żeby sprawdzał czy nie mam tyłka za wysoko
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:19   #2077
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Myślę, ze na poczatek spokojnie tak. Potem możesz spróbowac wydłużać. Wszelakie plany plankowe 30-dniowe maja stopniowe wydłuzanie czasu, mozna tak próbowac. Ale na dzien dobry do razu sie forsowac to nie.
Spróbuję w ten sposób.

A dietę trzymacie? Ja niestety kocham dobre jedzenie i na moje (nie)szczęście umiem w gary
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-28, 20:22   #2078
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
A dietę trzymacie? Ja niestety kocham dobre jedzenie i na moje (nie)szczęście umiem w gary
Mogłabym to uznać za swój cytat

Ja jako tako nie trzymam, jem właściwie wszystko tylko w logicznych ilościach, nie jem słodyczy (czasami sama coś upiekę, to tak), na słone przekąski pozwalam sobie raz w miesiącu, bo bym zwariowała
Staram się jeść regularnie i w miarę zdrowo, ale bez ważenia porcji, liczenia kalorii itp.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:27   #2079
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Staram się kontrolować swoje odbicie, albo TŻTa proszę żeby sprawdzał czy nie mam tyłka za wysoko
To bardzo dobrze robisz. Z czasem sama się przekonasz, ze dłużej tez dasz radę plankować.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:29   #2080
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Moja dieta polega na tym, że staram się jeść więcej niż normalnie, bo jestem szczupła, a skądś te mięśnie muszą brać energię, i staram się jeść więcej białka. Wcześniej liczyłam kalorie, żeby było co najmniej 2000, ale teraz mi się nie chce i po prostu staram się jeść jak najwięcej mogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:30   #2081
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Spróbuję w ten sposób.

A dietę trzymacie? Ja niestety kocham dobre jedzenie i na moje (nie)szczęście umiem w gary
Wiesz co, nigdy nie trzymałam żadnej diety, nigdy nic sobie nie odmawiałam, ale zawsze z umiarem. Bywały okresy ze trochę za bardzo sobie folgowałam, ale dramatu nie było
Jednak dieta to jednak te 80% sukcesu sylwetki, także no z głowa jeść trzeba
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-28, 20:34   #2082
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mogłabym to uznać za swój cytat

Ja jako tako nie trzymam, jem właściwie wszystko tylko w logicznych ilościach, nie jem słodyczy (czasami sama coś upiekę, to tak), na słone przekąski pozwalam sobie raz w miesiącu, bo bym zwariowała
Staram się jeść regularnie i w miarę zdrowo, ale bez ważenia porcji, liczenia kalorii itp.
Ja zeszłam ze słodzenia kawy (a piję zazwyczaj 3 dziennie, czasem 4) do 1 łyżeczki, co uważam za spory sukces bo słodziłam do tej pory 2.5. Słodkich napojów nie pijam, tylko colę do whisky. Słodycze jadam ale te, co sama robię - ciasto zazwyczaj piekę na weekend a w tygodniu kulam kulki mocy ale też nie codziennie.
Słona przekąska u mnie = np. loretańskie zawijasy z ciasta francuskiego, idealne do winka quesadilla, wytrawne naleśniki, szarpana wieprzowina chipsy jako takie - nie, czasem piekę jarmuż z chilli i to super jest do piwka latem
Kocham też wszelkie makarony, pizze, burgery (z maca nie pogardzę czasem, ale zazwyczaj sama robię albo zamawiamy dobrego). Jedzenie to życie

Edytowane przez oko_kocie
Czas edycji: 2020-04-28 o 20:36
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:42   #2083
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Ja zeszłam ze słodzenia kawy (a piję zazwyczaj 3 dziennie, czasem 4) do 1 łyżeczki, co uważam za spory sukces bo słodziłam do tej pory 2.5. Słodkich napojów nie pijam, tylko colę do whisky. Słodycze jadam ale te, co sama robię - ciasto zazwyczaj piekę na weekend a w tygodniu kulam kulki mocy ale też nie codziennie.
Słona przekąska u mnie = np. loretańskie zawijasy z ciasta francuskiego, idealne do winka quesadilla, wytrawne naleśniki, szarpana wieprzowina chipsy jako takie - nie, czasem piekę jarmuż z chilli i to super jest do piwka latem
Kocham też wszelkie makarony, pizze, burgery (z maca nie pogardzę czasem, ale zazwyczaj sama robię albo zamawiamy dobrego). Jedzenie to życie
Ja nie słodzę już ponad dwa lata kawy, herbatę muszę bo nie wypiję dlatego najczęściej pijam ziołowe herbatki, bo ich nie trzeba słodzić
Słodkich napojów też nie pijam, ale właściwie nie piłam nigdy. Czasami do drinka jakiegoś właśnie, ale to rzadko
Moim wrogiem są właśnie chipsy ale to tak jak mówię, pozwalam sobie raz w miesiącu, mam zaspokojoną zachciankę i czyste sumienie
Makaronów nie lubię, pizzę robię sama, burgery zjadłam może trzy w życiu, w tym żadnego z maka

Jak zacznę analizować dalej, to się okaże że się cholernie zdrowo odżywiam.

Dzięki!

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2020-04-28 o 20:48
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:50   #2084
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ja własnie z nudów dołozyłam 10 minut planka
Masakra - bez przerw? Ja zrobie bez przerw minute.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Sorry, już doczytałam, że z przerwami.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:50   #2085
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Ja zeszłam ze słodzenia kawy (a piję zazwyczaj 3 dziennie, czasem 4) do 1 łyżeczki, co uważam za spory sukces bo słodziłam do tej pory 2.5. Słodkich napojów nie pijam, tylko colę do whisky. Słodycze jadam ale te, co sama robię - ciasto zazwyczaj piekę na weekend a w tygodniu kulam kulki mocy ale też nie codziennie.
Słona przekąska u mnie = np. loretańskie zawijasy z ciasta francuskiego, idealne do winka quesadilla, wytrawne naleśniki, szarpana wieprzowina chipsy jako takie - nie, czasem piekę jarmuż z chilli i to super jest do piwka latem
Kocham też wszelkie makarony, pizze, burgery (z maca nie pogardzę czasem, ale zazwyczaj sama robię albo zamawiamy dobrego). Jedzenie to życie
Co to są loretańskie zawijasy ?

Aby nie było, że tylko piszę o żarciu, to ćwiczę ostatnio gumy z Pamelą mi nawet podpasowały jako aktywacja przed konkretnymi ćwiczeniami pośladków. W ogóle Pamela jest taka ładna, że lubię z nią zrobić jakieś 10 minut, mimo że trening bez szału.
Ale nie piszę o ćwiczeniach, bo nie chcę narzekać, większość treningów mi nie odpowiada; ciężarki też zamówiłam takie, że się obluzowują.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-04-28 o 20:51
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 20:57   #2086
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Co to są loretańskie zawijasy ?

Aby nie było, że tylko piszę o żarciu, to ćwiczę ostatnio gumy z Pamelą mi nawet podpasowały jako aktywacja przed konkretnymi ćwiczeniami pośladków. W ogóle Pamela jest taka ładna, że lubię z nią zrobić jakieś 10 minut, mimo że trening bez szału.
Ale nie piszę o ćwiczeniach, bo nie chcę narzekać, większość treningów mi nie odpowiada; ciężarki też zamówiłam takie, że się obluzowują.

Moje kwarantannowe kettlebelle maja za grube rączki i są niesamowicie niewygodne, także rozumiem ból. Mi tez większość treningów nie odpowiada, chciałabym już iść na silkę...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 21:06   #2087
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja, od wielu lat, ćwicze z Cindy Crawford. Bardzo lubie wracać do tych ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=tz3_lUXTqYk - dają mi szybkie efekty (widoczne już po ok. 3 tygodniach ćwczeń po 3-4x w tygodniu) + psychicznie się bardzo dobrze po nich czuje.

A poza tym, czasami lubie zrobić te krótkie (10-15 minut) z Rebecca Louise.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-04-28 o 21:08
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 21:16   #2088
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87800387]Masakra - bez przerw? Ja zrobie bez przerw minute.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Sorry, już doczytałam, że z przerwami.[/QUOTE]

Dzisiaj robiłam w 3 ciagach, po 2,5 minuty, 2,5 minuty i 5 minut. Miedzy tymi krótkie przerwy.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-28, 21:41   #2089
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Co to są loretańskie zawijasy ?

Aby nie było, że tylko piszę o żarciu, to ćwiczę ostatnio gumy z Pamelą mi nawet podpasowały jako aktywacja przed konkretnymi ćwiczeniami pośladków. W ogóle Pamela jest taka ładna, że lubię z nią zrobić jakieś 10 minut, mimo że trening bez szału.
Ale nie piszę o ćwiczeniach, bo nie chcę narzekać, większość treningów mi nie odpowiada; ciężarki też zamówiłam takie, że się obluzowują.
"ślimaki" z ciasta francuskiego a tam samo dobro - serek śmietankowy, czerwona cebula, szynka szwarcwaldzka, ser i dużo natki pietruszki idealne! do wina zawijasz w roladę, kroisz i siup! do piekarnika. Jako odpowiedzialna matka i zaradna żona - zawsze jak planuję taką przekąskę na wieczór, to obiad danego dnia robię lekki a kolacji dla starych nie ma
Kalorii nie liczę, jadam 4-5 posiłków dziennie(wstaję wcześnie, między 5 a 6.30) Problem mam z owocami - oprócz placków bananowych to wmuszam je w siebie w formie koktajlu - traktuję to jako posiłek, albo robię pudding chia z musami różnymi.

Mam nadzieję, że moje gumy i hantle przyjdą dobre. Już się nie mogę doczekać.

Dzisiaj zaliczyłam jogę na dzień dobry 15 minut, ćwiczenia 25 minut i niestety tylko 2800 kroków staram się 6k ale dzisiaj nie wychodziłam z domu.
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-29, 08:24   #2090
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Plank sie robi seriami, po minucie albo mniej. Mozna tez stopniowo coraz dłuzej, ale to nie ma takeigo sensu ze im dluzej tym lepiej. Serie najlepsze. Słyszałam tez, ze jak cięzko wytrzymac komus w tej pozycji to mozliwe ze się jest źle ustawionym.
Albo ma się słabe mięśnie po prostu
Plank jest bardzo fajnym ćwiczeniem, bo angażuje wiele mięśni.

Moim zdaniem lepiej robić na początek krótkie serie, tj. jak jesteśmy w stanie bez problemu wytrzymać 15 sekund, to można robić serie po 20 sekund, ale nie ma sensu robić 60 czy 90, bo skończy się tym, że po 30 sekundach wyjdziemy z prawidłowej pozycji i w najlepszym wypadku nic już nie będziemy ćwiczyć.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 10:15   #2091
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Albo ma się słabe mięśnie po prostu
Plank jest bardzo fajnym ćwiczeniem, bo angażuje wiele mięśni.

Moim zdaniem lepiej robić na początek krótkie serie, tj. jak jesteśmy w stanie bez problemu wytrzymać 15 sekund, to można robić serie po 20 sekund, ale nie ma sensu robić 60 czy 90, bo skończy się tym, że po 30 sekundach wyjdziemy z prawidłowej pozycji i w najlepszym wypadku nic już nie będziemy ćwiczyć.
To akurat jest na tyle oczywiste, ze nie wspominałam, natomiast nie kazdy wie, ze złe ustawienie może meczyć
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 10:24   #2092
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
To akurat jest na tyle oczywiste, ze nie wspominałam, natomiast nie kazdy wie, ze złe ustawienie może meczyć



Złe ustawienie w desce swietnie odciąża i paradoksalnie, można wytrzymac w niej wtedy o wiele dłuzej.
Widac to w klubach fitnes i na siłkach, podstawowy błąd, w desce na łokciach ludzie łączą dłonie i na dodatek jakby patrzą pod siebie.
jest lżej i mozna dłuzej, bo... nie działa.
Sa nieprawoidłowo zrotowane wtedy łopatki, prace pzrejmuja górne miesnie grzbietu, nabiera się złego nawyku miesniowego, nie ma tego kluczowego dla tej pozycji, rozciągania się w osi poziomej wzdłóz przednich tasm mięsniowych.



O wiele mniejszym błędem jest uniesienie bioder. Jak pojawia się dyskomfrt w lędzwiach lub co gorsza ból, to lepiej unieść biodra niz przeciazac lędzwia.


Deski najlepiej uczyć się od pilatesowców lub joginów. Dobrze ustawiona deska, w opcji pamietania że jest to typowe ćwiczenie izometryczne, nawet w wersji na kolanach, powinna juz po paru sekundach u nawet bardzo silnych osób, wywoływac odwysikowe drżenie miesni. Im ktos silniejszy, tym mocniejsze spięcie moze wykonać, mocniej poparcować, wiec tu nie ma większych różnic, wszyscy powinni się telepać podobnie. Wtedy jest dobrze i o to chodzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 10:27   #2093
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja coś zdecydowanie robie źle robiąc plank, bo pamiętam, że często po nim odczuwałam bóle krzyżowe.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 10:34   #2094
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cześć wszystkim nowym wizażankom

Ja uwielbiałam jeździć rowerem, ale w rodzinnym mieście gdzie było górzyście, jeżdżenie po wielkopolsce już mnie totalnie nudzi i jakoś tak do tego mniej mnie już ciągnie. Mamy przeczepkę dla córek, którą ciągnie mąż, ale jakoś zawsze, nie wiem czemu, stresuję się jak z nią jedziemy, nie jeździmy wtedy oczywiści po drogach, staramy się dobierać rozsądnie trasę.

Na youtubie moi ulubieni tancerze i choreografowie wrzucają filmiki z choreografiami, więc jest motywacja i czas szybciej leci, choć poziom jest za wysoki, ale jak się powtórzy x razy to jest ok.

Dobrze, że lasy otworzyli, zaraz się z córkami wybieram na wycieczkę do lasu, pojadę samochodem, choć pod nosem mam miejski lasek, ale tu tłumy.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:24   #2095
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Złe ustawienie w desce swietnie odciąża i paradoksalnie, można wytrzymac w niej wtedy o wiele dłuzej.
Widac to w klubach fitnes i na siłkach, podstawowy błąd, w desce na łokciach ludzie łączą dłonie i na dodatek jakby patrzą pod siebie.
jest lżej i mozna dłuzej, bo... nie działa.
Sa nieprawoidłowo zrotowane wtedy łopatki, prace pzrejmuja górne miesnie grzbietu, nabiera się złego nawyku miesniowego, nie ma tego kluczowego dla tej pozycji, rozciągania się w osi poziomej wzdłóz przednich tasm mięsniowych.



O wiele mniejszym błędem jest uniesienie bioder. Jak pojawia się dyskomfrt w lędzwiach lub co gorsza ból, to lepiej unieść biodra niz przeciazac lędzwia.


Deski najlepiej uczyć się od pilatesowców lub joginów. Dobrze ustawiona deska, w opcji pamietania że jest to typowe ćwiczenie izometryczne, nawet w wersji na kolanach, powinna juz po paru sekundach u nawet bardzo silnych osób, wywoływac odwysikowe drżenie miesni. Im ktos silniejszy, tym mocniejsze spięcie moze wykonać, mocniej poparcować, wiec tu nie ma większych różnic, wszyscy powinni się telepać podobnie. Wtedy jest dobrze i o to chodzi.
Nie miałam pojęcia, że nie można łączyć dłoni, niemal zawsze tak robię deskę, chyba że ktoś pokazuje ćwiczenie i wyraźnie zaznacza, że ręce na wprost.
Dobrze wiedzieć, że całe życie źle to robię.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87801743]Ja coś zdecydowanie robie źle robiąc plank, bo pamiętam, że często po nim odczuwałam bóle krzyżowe.[/QUOTE]

Ja też często. Ja to zwalam na za słabe mięśnie brzucha, których nie umiem odpowiednio aktywować, przez co cały ciężar przejmują lędźwia. Staram się z tym walczyć, ale trudne to.
No i może się mylę, może przyczyna jest inna.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:42   #2096
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja już trzeci raz robię to: https://www.youtube.com/watch?v=6ecOt63tW7Q (oczywiście nie tylko) i mnie się podoba. Skromny trening, właśnie jako aktywacja, ale wolę to niż Kołakowską.
Szczególnie lubię te ostatnie ćwiczenia na brzuchu, robię takie z piłką na siłowni i czuję mięśnie.
Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Moje kwarantannowe kettlebelle maja za grube rączki i są niesamowicie niewygodne, także rozumiem ból. Mi tez większość treningów nie odpowiada, chciałabym już iść na silkę...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja już nie chcę jęczeć - a może trochę chcę - gumy zamówiłam materiałowe, duży opór, rąk na tym nie poćwiczę; kettle 12 kilogramów - do martwego, wznosów bioder czy siadów mało, na ręce za dużo dla mnie. Hantle się obluzowują.
A siłownie będą otwarte jako ostatnie; do tego może wprowadzą limit osób. Zresztą ja się pewnie będę trochę cykać, żeby iść na siłownię na początku.

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
"ślimaki" z ciasta francuskiego a tam samo dobro - serek śmietankowy, czerwona cebula, szynka szwarcwaldzka, ser i dużo natki pietruszki idealne! do wina zawijasz w roladę, kroisz i siup! do piekarnika. Jako odpowiedzialna matka i zaradna żona - zawsze jak planuję taką przekąskę na wieczór, to obiad danego dnia robię lekki a kolacji dla starych nie ma
Kalorii nie liczę, jadam 4-5 posiłków dziennie(wstaję wcześnie, między 5 a 6.30) Problem mam z owocami - oprócz placków bananowych to wmuszam je w siebie w formie koktajlu - traktuję to jako posiłek, albo robię pudding chia z musami różnymi.

Mam nadzieję, że moje gumy i hantle przyjdą dobre. Już się nie mogę doczekać.

Dzisiaj zaliczyłam jogę na dzień dobry 15 minut, ćwiczenia 25 minut i niestety tylko 2800 kroków staram się 6k ale dzisiaj nie wychodziłam z domu.
Zrobiłam screena, brzmi wybornie szczególnie że mam resztki ciasta francuskiego w zamrażarce, dzięki.

Ja spacerowo tragedia; czasami pójdę, ale w tej maseczce nie mogę oddychać, szczególnie że jestem alergiczką i nie chcę się zakichać, bo wiosna idzie.
A teraz deszcz pada, lubię spacerować w deszczu; może przejdę się chociaż po paczkę do paczkomatu .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:43   #2097
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie miałam pojęcia, że nie można łączyć dłoni, niemal zawsze tak robię deskę, chyba że ktoś pokazuje ćwiczenie i wyraźnie zaznacza, że ręce na wprost.
Dobrze wiedzieć, że całe życie źle to robię.

No jak 90% siłki co nie chodzi lub chodzi ale nie słucha na pilatesie/funkcjonalnym.


dłonie palcami środkowymi na wprost, lub ciut, ciut (bez przesady, raczej zeby zaakcentowac tylko) na zewnątrz.

To samoistnie powoduje rotację w stawach barkowych, która powoduje naturalne ściągniecie łopatek i obnizenie ramion- czyli to klasyczne pilatesowo-jogowe: oddalenie ramion od uszu i obsunięcie w dół kości obojczykowych.



To łatwo sprawdzić przed lustrem, co sie dzieje z piersiowym odcinkiem kręgosłupa, gdy rotujemy ramiona do środka lub na zewnątrz.
Trzeba stanąc bokiem do lustra, unieść ramiona proste lub z przedramionami zgiętymi w 90st jakbyśmy byli w pozycji planka i rotowac całe ręce _ramionami_ w stawie naramiennym do srodka i na zewnatrz.

Dobrze wtedy widać jak ta rotacja (bo ona zachodzi w stawie ramiennym, nie łokciowym)wpływa na górne plecy , jak się się przy tym ruchu naturalnie prostują lub zgarbiają.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:45   #2098
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No jak 90% siłki co nie chodzi lub chodzi ale nie słucha na pilatesie/funkcjonalnym.


dłonie palcami środkowymi na wprost, lub ciut, ciut (bez przesady, raczej zeby zaakcentowac tylko) na zewnątrz.

To samoistnie powoduje rotację w stawach barkowych, która powoduje naturalne ściągniecie łopatek i obnizenie ramion- czyli to klasyczne pilatesowo-jogowe: oddalenie ramion od uszu i obsunięcie w dół kości obojczykowych.



To łatwo sprawdzić przed lustrem, co sie dzieje z piersiowym odcinkiem kręgosłupa, gdy rotujemy ramiona do środka lub na zewnątrz.
Trzeba stanąc bokiem do lustra, unieść ramiona proste lub z przedramionami zgiętymi w 90st jakbyśmy byli w pozycji planka i rotowac całe ręce _ramionami_ w stawie naramiennym do srodka i na zewnatrz.

Dobrze wtedy widać jak ta rotacja (bo ona zachodzi w stawie ramiennym, nie łokciowym)wpływa na górne plecy , jak się się przy tym ruchu naturalnie prostują lub zgarbiają.
Ja kiedys jak sciagalam lopaki, to zawsze mialam barki podniesione do gory, calkiem nieswiadomie. Dopiero na jodze i pilates, gdzie zawsze zwracaja na to uwage sie zdziwilam, ze sie tak robi.

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-04-29 o 11:53
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:52   #2099
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja też często. Ja to zwalam na za słabe mięśnie brzucha, których nie umiem odpowiednio aktywować, przez co cały ciężar przejmują lędźwia. Staram się z tym walczyć, ale trudne to.
No i może się mylę, może przyczyna jest inna.



spróbujcie w ogóle przestac sie skupiac na brzuchu itp., a skupić się na aktywnym rozciaganiu w plaszczyźnie poziomej . Od piet które aktywnie ciągnijcie w tył (stopy powinny byc w pozycji flex, jak palce sa za pieta czyli nie pod nogą to już nie bedzie działać), do szczytu mostka (to miejsce gdzie jest ten dołek pod szyją, czyli nie dół mostka żeby nie wyginac pleców w tył) który ciagnijcie w przód (nie w górę, w przód). wzrok ma patrzec w punkt trochę przed czubkami palców dłoni (przy desce na łokciach, na wyprostowanych rękach jakieś 45st w przód w podłogę) Głowa nie moze być ani opuszczona ani zadarta.
Nie zadzierac ramion do uszu, odalać.



I zobaczcie co Wam ciekawego z tego wyjdzie. powinnyście dużo wyraźniej poczuć prace przodu ciała po całej jego lini, akregosłup powinien sie naciągnac ale nie stracić naturalnych krzywizn. Brzuch sam się napnie + powinno być uczucie duzego wsparcia (pracy) z miesni skosnych brzucha.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-29, 11:56   #2100
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
spróbujcie w ogóle przestac sie skupiac na brzuchu itp., a skupić się na aktywnym rozciaganiu w plaszczyźnie poziomej . Od piet które aktywnie ciągnijcie w tył (stopy powinny byc w pozycji flex, jak palce sa za pieta czyli nie pod nogą to już nie bedzie działać), do szczytu mostka (to miejsce gdzie jest ten dołek pod szyją, czyli nie dół mostka żeby nie wyginac pleców w tył) który ciagnijcie w przód (nie w górę, w przód). wzrok ma patrzec w punkt trochę przed czubkami palców dłoni (przy desce na łokciach, na wyprostowanych rękach jakieś 45st w przód w podłogę) Głowa nie moze być ani opuszczona ani zadarta.
Nie zadzierac ramion do uszu, odalać.



I zobaczcie co Wam ciekawego z tego wyjdzie. powinnyście dużo wyraźniej poczuć prace przodu ciała po całej jego lini, akregosłup powinien sie naciągnac ale nie stracić naturalnych krzywizn. Brzuch sam się napnie + powinno być uczucie duzego wsparcia (pracy) z miesni skosnych brzucha.

Wow, super, dzięki, wypróbuje dzisiaj, bo jakos tak podswiadomiec czułam, ze robię planka zle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-10 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.