Ślub kościelny. Temat rozważań. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-01, 14:46   #31
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87898449]Baaardzo ciekawie porównujesz nie-katolików do psów i wieprzy. Prawdziwa chrześcijańska miłość bliźniego
Swoją drogą twój cytat nie jest skierowany do "biorców" sakramentów, tylko do tych, którzy je "rozdają", więc nijak się ma do poruszanego przez ciebie "problemu". Nikt sobie sam ślubu katolickiego nie udziela.

Jeszcze na koniec cytat z tej samej ewangelii, kilka wersów nad tym "twoim": "1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." [/QUOTE]To nie porównanie ludzi to psów tylko metafora. Nikogo z imienia i nazwiska nie osądzam. Ja tylko apeluje o przemyslenie tematu i skonienie się do autorefleksji. A Pani sobie ubzdurała, ze kogos obrażam. Pani sobie tu dopisała swoją historie...

Nie jestem przeciwko ludziom. Szanuje kazdego, bez wgledu na wyznanie, orientacje, wyksztalcenie, zamożność i dlugo by tu wymieniać.

Rzecz tyczy sie tylko i wyłącznie skonienia do podejmowania decyzji o zawarciu sakramentalnego związku malzenskiego zgodnie z wiarą. Tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 15:55   #32
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
To nie porównanie ludzi to psów tylko metafora.
Metafora i porównanie nie wykluczają się. Twoja interpretacja tej metafory dokładnie to robi - porównuje ludzi do psów i wieprzy.
Cytat:
Nikogo z imienia i nazwiska nie osądzam. Ja tylko apeluje o przemyslenie tematu i skonienie się do autorefleksji. A Pani sobie ubzdurała, ze kogos obrażam. Pani sobie tu dopisała swoją historie...

Nie jestem przeciwko ludziom. Szanuje kazdego, bez wgledu na wyznanie, orientacje, wyksztalcenie, zamożność i dlugo by tu wymieniać.

Rzecz tyczy sie tylko i wyłącznie skonienia do podejmowania decyzji o zawarciu sakramentalnego związku malzenskiego zgodnie z wiarą. Tyle
Przytoczony przeze mnie cytat nie dotyczy oceniania z imienia i nazwiska, tylko osądzania w ogóle. I tak, osądzasz, a konkretnie nazywasz ludzi hipokrytami i obłudnikami. I to nie tylko z powodu ślubu, ale nawet z powodu wieszania szklanych kulek na drzewie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 21:03   #33
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87898610]Metafora i porównanie nie wykluczają się.[/QUOTE]

Proszę się zapoznać z stylistyką języka polskiego. Link : https://polszczyzna.pl/srodki-stylis...ora-hiperbola/

Porównanie – polega na odnalezieniu analogii między dwoma zjawiskami, rzeczami, postaciami. Chętnie stosujemy je na co dzień, mówiąc np. wysoki jak brzoza, głupi jak koza. Bardzo rozbudowane porównanie nazywamy porównaniem homeryckim. W porównaniach powinny znaleźć się wyrażenia porównawcze: jak, jakby, niby, na kształt, niczym.

Metafora (przenośnia) – to wyrażenie odbierające tworzącym je wyrazom ich pierwotne znaczenie. Metafora ma więc charakter niedosłowny – jest to zaskakujące połączenie obrazów, które pobudza naszą wyobraźnię, np. Stojąc przed lustrem ciszy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 21:06   #34
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

A ja się radzę zapoznać ze znaczeniem słowa kontekst, bo ta dyskusja się robi coraz bardziej żenująca i to bynajmniej nie przeze mnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 21:22   #35
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87899453]A ja się radzę zapoznać ze znaczeniem słowa kontekst, bo ta dyskusja się robi coraz bardziej żenująca i to bynajmniej nie przeze mnie.[/QUOTE]Oczywiście, bo Pani pisze na temat i ma całkowitą racje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 08:03   #36
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Oczywiście, bo Pani pisze na temat i ma całkowitą racje.
W końcu się w czymś zgadzamy
Odpowiesz na inne moje argumenty, czy będziesz nadal chwytać się brzytw pokroju środków stylistycznych?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 14:26   #37
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87899901]W końcu się w czymś zgadzamy
Odpowiesz na inne moje argumenty, czy będziesz nadal chwytać się brzytw pokroju środków stylistycznych?[/QUOTE]Pani argumenty mają się nijak do problemu. Próbuję mnie Pani przekonać, że każdy ma prawo robić co chce. Niestety tak w życiu nie jest. Gdyby tak było, nie byłoby prawa, licznych kodeksów, zasad moralnych, zasad kultury osobistej itd. Wszystkich żyjących w społeczeństwie obowiązują określone zasady i trzeba się ich trzymać. Jak to się ma do poruszonego tematu? A tak, że ślub kościelny jest udzielany również na zasadach, z których to naczelną zasadą jest WIARA W BOGA.

Kto nie stosuje tej zasady niech nie korzysta ze sakramentu ślubu.

Nie ma na dzień dzisiejszy takiego narzędzia, które by pozwalało księżom na zbadanie czy dana para jest prawdziwie wierzaca czy tylko z nazwy, dlatego slub udzielany jest każdej parze i to od pary zależy czy podejdzie do sakramentu uczciwie czy dla własnego egoizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez jarzyniuchna
Czas edycji: 2020-06-02 o 14:28
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 14:32   #38
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Pani argumenty mają się nijak do problemu. Próbuję mnie Pani przekonać, że każdy ma prawo robić co chce. Niestety tak w życiu nie jest. Gdyby tak było, nie byłoby prawa, licznych kodeksów, zasad moralnych, zasad kultury osobistej itd. Wszystkich żyjących w społeczeństwie obowiązują określone zasady i trzeba się ich trzymać. Jak to się ma do poruszonego tematu? A tak, że ślub kościelny jest udzielany również na zasadach, z których to naczelną zasadą jest WIARA W BOGA.

Kto nie stosuje tej zasady niech nie korzysta ze sakramentu ślubu.

Nie ma na dzień dzisiejszy takiego narzędzia, które by pozwalało księżom na zbadanie czy dana para jest prawdziwie wierzaca czy tylko z nazwy, dlatego slub udzielany jest każdej parze i to od pary zależy czy podejdzie do sakramentu uczciwie czy dla własnego egoizmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego nie pozostawisz Bogu, Najsprawiedliwszemu Sędziemu, osądzenia ludzi, którzy nie stosują tej zasady i korzystają z sakramentu ślubu?
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 14:36   #39
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Dlaczego nie pozostawisz Bogu, Najsprawiedliwszemu Sędziemu, osądzenia ludzi, którzy nie stosują tej zasady i korzystają z sakramentu ślubu?
Co wyscie się uparły z tym osądzaniem... Nikogo nie potępiam z tego powodu tylko namawiam do przemyślenia i zmieniania podejścia do ślubu kościelnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 14:51   #40
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Pani argumenty mają się nijak do problemu. Próbuję mnie Pani przekonać, że każdy ma prawo robić co chce. Niestety tak w życiu nie jest. Gdyby tak było, nie byłoby prawa, licznych kodeksów, zasad moralnych, zasad kultury osobistej itd. Wszystkich żyjących w społeczeństwie obowiązują określone zasady i trzeba się ich trzymać. Jak to się ma do poruszonego tematu? A tak, że ślub kościelny jest udzielany również na zasadach, z których to naczelną zasadą jest WIARA W BOGA.
Jakie znowu prawa i kodeksy? Mówimy tutaj o ślubie kościelnym i kilku innych zaproponowanych przez ciebie offtopach. Jeśli twierdzisz, że próbuję cię przekonać, że każdy ma prawo robić co chce, to zwyczajnie nie rozumiesz co czytasz.
Piszę tutaj wyłącznie o tym, co sama zaczęłaś drążyć, a w tym wypadku to sorry, ale fakty są takie, że owszem każdy ma prawo robić co chce, czyli brać ślub kościelny lub nie brać. Nie istnieje żadna weryfikacja wiary na wstępie ani żadna kara za branie ślubu z niewłaściwych (wg ciebie) pobudek. Sam kościół daje takie prawo i jego istnienie nie zależy od tego czy ci się ono podoba czy nie. Nie muszę cię do niczego przekonywać, bo nie ma do czego.
Cytat:
Kto nie stosuje tej zasady niech nie korzysta ze sakramentu ślubu.
Bo co? Dlaczego kogoś miałyby ruszać twoje argumenty?
Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Co wyscie się uparły z tym osądzaniem... Nikogo nie potępiam z tego powodu tylko namawiam do przemyślenia i zmieniania podejścia do ślubu kościelnego.
A nazywanie ludźmi hipokrytami i obłudnikami to nie jest potępianie?
Chciałaś rozważań, to masz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 14:55   #41
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Co wyscie się uparły z tym osądzaniem... Nikogo nie potępiam z tego powodu tylko namawiam do przemyślenia i zmieniania podejścia do ślubu kościelnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Osądzanie i potępianie nie jest tym samym. To po pierwsze.

Po drugie, mnóstwo Twoich wypowiedzi jest przesiąkniętych osądzaniem. Przykład:

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
By ślubu nie brali ludzie, mający gdzies powagę tego sakramentu, bo pozniej się rozchodzą, a w opinii publicznej pozostaje przekonanie, że sakrament małżeństwo jest nic nie wart. A no wlansie dlatego, ze takie osoby niszczą jego sakrum.
Osądzasz ludzi, którzy rozeszli się po ślubie kościelnym, że przez ich postępowanie pozostaje przekonanie w opinii publicznej, że ów sakrament jest nic nie wart. Że to ich wina.
Problem w tym, że jedyna opinia, o czyjej pobudkach się możesz wypowiadać to Twoja własna i tylko Bóg wie, kto jest odpowiedzialny za przekonanie każdego człowieka o sakramencie małżeństwa oraz jakie ono w ogóle szczerze jest.

W taki sposób nikogo do niczego nie przekonasz.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 20:20   #42
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Osądzanie i potępianie nie jest tym samym. To po pierwsze.

Po drugie, mnóstwo Twoich wypowiedzi jest przesiąkniętych osądzaniem. Przykład:



Osądzasz ludzi, którzy rozeszli się po ślubie kościelnym, że przez ich postępowanie pozostaje przekonanie w opinii publicznej, że ów sakrament jest nic nie wart. Że to ich wina.
Problem w tym, że jedyna opinia, o czyjej pobudkach się możesz wypowiadać to Twoja własna i tylko Bóg wie, kto jest odpowiedzialny za przekonanie każdego człowieka o sakramencie małżeństwa oraz jakie ono w ogóle szczerze jest.

W taki sposób nikogo do niczego nie przekonasz.
Stwierdzam fakt. Przez ludzi niewierzących biorących ślub, którzy się rozwodzą, istnieje w opinii publicznej stereotyp że ślub koscielny jest nic nie wart. Pani chce zaprzeczac faktom i wmawiać mi, że to mój osąd?

Gdy ktoś myśli jedno, mowi drugie, a trzecie robi jest w słowniku polskim nazywany mianem hipokryty - tu znow fakt. Żadnen osąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 20:29   #43
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Stwierdzam fakt. Przez ludzi niewierzących biorących ślub, którzy się rozwodzą, istnieje w opinii publicznej stereotyp że ślub koscielny jest nic nie wart. Pani chce zaprzeczac faktom i wmawiać mi, że to mój osąd?

Gdy ktoś myśli jedno, mowi drugie, a trzecie robi jest w słowniku polskim nazywany mianem hipokryty - tu znow fakt. Żadnen osąd.
Dla osób wierzących ten stereotyp jest nieistotny, bo sakrament pozostanie dla nich wartością.
I nie tylko niewierzący się rozwodzą, znam osoby głęboko wierzące po rozwodach. Z różnych powodów.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 20:35   #44
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87900984]Jakie znowu prawa i kodeksy? Mówimy tutaj o ślubie kościelnym i kilku innych zaproponowanych przez ciebie offtopach. Jeśli twierdzisz, że próbuję cię przekonać, że każdy ma prawo robić co chce, to zwyczajnie nie rozumiesz co czytasz.
Piszę tutaj wyłącznie o tym, co sama zaczęłaś drążyć, a w tym wypadku to sorry, ale fakty są takie, że owszem każdy ma prawo robić co chce, czyli brać ślub kościelny lub nie brać. Nie istnieje żadna weryfikacja wiary na wstępie ani żadna kara za branie ślubu z niewłaściwych (wg ciebie) pobudek. Sam kościół daje takie prawo i jego istnienie nie zależy od tego czy ci się ono podoba czy nie. Nie muszę cię do niczego przekonywać, bo nie ma do czego.
Bo co? Dlaczego kogoś miałyby ruszać twoje argumenty?
A nazywanie ludźmi hipokrytami i obłudnikami to nie jest potępianie?
Chciałaś rozważań, to masz.[/QUOTE]Pani wpisy zaczynają mnie śmieszyć. Atakuje mnie Pani za to, że ośmielam się wyrazić na dany temat zdanie i swoj światopogląd jednocześnie pisząc, że każdy ma prawo robić co chce, wierzyć w co chce, wypowiadac co chce.

To jak to jest?

Chyba, ktoś tu jest kolejnym hipokrytą 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Dla osób wierzących ten stereotyp jest nieistotny, bo sakrament pozostanie dla nich wartością.
I nie tylko niewierzący się rozwodzą, znam osoby głęboko wierzące po rozwodach. Z różnych powodów.
Racja. Można wierzyć i grzeszyć. Taki argument rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 20:40   #45
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Stwierdzam fakt. Przez ludzi niewierzących biorących ślub, którzy się rozwodzą, istnieje w opinii publicznej stereotyp że ślub koscielny jest nic nie wart. Pani chce zaprzeczac faktom i wmawiać mi, że to mój osąd?
Rozwody ludzi niewierzących, którzy wzięli ślub kościelny, nie mają wpływu na opinię publiczną, że ślub kościelny jest nic nie wart. Stwierdzam fakt. A prawdziwie wierzący katolicy widzą w sakramencie wartość bez względu na wszystko.

Jak mi udowodnisz, że "Twój fakt" jest prawdziwszy niż "mój fakt"?
__________________
contra negantem principia non est disputandum

Edytowane przez Swietusia
Czas edycji: 2020-06-02 o 20:46
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 20:50   #46
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Rozwody ludzi niewierzących, którzy wzięli ślub kościelny, nie mają wpływu na opinię publiczną, że ślub kościelny jest nic nie wart. Stwierdzam fakt. A prawdziwie wierzący katolicy widzą w sakramencie wartość bez względu na wszystko.

Jak mi udowodnisz, że "Twój fakt" jest prawdziwszy niż "mój fakt"?
Udowodnię Pani, że jest spora liczba ludzi, którym sie wydaje, ze ślub kościelny jest kolokwialnie mówiąc "do dupy". Proszę dac mi tylko trochę czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 20:58   #47
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Udowodnię Pani, że jest spora liczba ludzi, którym sie wydaje, ze ślub kościelny jest kolokwialnie mówiąc "do dupy". Proszę dac mi tylko trochę czasu.
Jeżeli ktoś tak uważa, to nie jest osobą głęboko wierzącą, a więc i tak Twoim zdaniem nie powinien brać ślubu kościelnego.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 21:12   #48
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Co zraża młodych ludzi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego?

Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 21:54   #49
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Stwierdzam fakt. Przez ludzi niewierzących biorących ślub, którzy się rozwodzą, istnieje w opinii publicznej stereotyp że ślub koscielny jest nic nie wart. Pani chce zaprzeczac faktom i wmawiać mi, że to mój osąd?
Stereotyp? Przecież to prawda jeśli ci ludzie się naprawdę rozwiedli. Ślub ich nie zatrzymał przy sobie, więc widać nie zadziałał jak powinien.
Cytat:
Gdy ktoś myśli jedno, mowi drugie, a trzecie robi jest w słowniku polskim nazywany mianem hipokryty - tu znow fakt. Żadnen osąd.
A skąd ty byś miała widzieć co myślą ludzie (którzykolwiek) albo co mówią wszyscy ci biorący ślub bez wiary?
Przypominam, że podałam ci kilka przykładów ludzi, którzy całkiem jawnie mówią po co im był ten ślub i nie było tam żadnej hipokryzji, tylko konsekwentne dążenie do celu przy pomocy dostępnych środków.
Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Pani wpisy zaczynają mnie śmieszyć. Atakuje mnie Pani za to, że ośmielam się wyrazić na dany temat zdanie i swoj światopogląd jednocześnie pisząc, że każdy ma prawo robić co chce, wierzyć w co chce, wypowiadac co chce.

To jak to jest?

Chyba, ktoś tu jest kolejnym hipokrytą 🤣
Znowu nie zrozumiałaś co czytasz i używasz słów, których nie rozumiesz. Ja ci nie mówię, że nie masz prawa wyrażać poglądów. Masz. A ja mam dokładnie takie samo prawo je komentować i pokazywać ci gdzie się mylisz.
Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Udowodnię Pani, że jest spora liczba ludzi, którym sie wydaje, ze ślub kościelny jest kolokwialnie mówiąc "do dupy". Proszę dac mi tylko trochę czasu.
Ciekawa jestem jak udowodnisz, że im się tylko wydaje.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?
- ludzie odchodzą od wiary, bo jest nielogiczna
- wieloletnie ekscesy (np. pedofilia) w KK oraz jego anachroniczność
- zmiana mody
- zanikanie wpływu rodziny na rzecz samodzielnie wybranych społeczności
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 22:01   #50
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Co zraża młodych ludzi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?
Bo coraz mniej jest osób zaangażowanych religijnie, a niepraktykujący i niewierzący w końcu mają odwagę postawić na swoim, zamiast brać ślub w kościele, bo "ciocia Jadzia się obrazi" a "babcia zejdzie na zawał"?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 22:10   #51
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Co zraża młodych ludzi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Złe wkleiłam. Chcialam zrobić ankietę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 22:18   #52
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87901919]
- ludzie odchodzą od wiary, bo jest nielogiczna[/QUOTE]

Wiara nie jest nielogiczna sama w sobie. Po prostu ci ludzie tak uważają.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 22:20   #53
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Wiara nie jest nielogiczna sama w sobie. Po prostu ci ludzie tak uważają.
W jaki sposób wiara jest logiczna? Z tego co mi wiadomo nie ma jednoznacznego dowodu na istnienie boga/bogów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 22:27   #54
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Do Lisbeth. Podala Pani powody zawierania takich ślubów. A powod ma być taki WIARA W BOGA I MIŁOŚĆ DO NARZECZONEGO.

To są nadrzęde i niezbędne powody, ktore z punktu katolicyzmu mają przyświecać osobą chcącym wziąć sakramentalny ślub. Inne powody moga byc dodatkowo ale zawsze musi być ten fundament.

Nie każdy powód zawarcia związku małżeńskiego jest zgodny z wyzaczonym przez kk, o którym napislam wyżej.

Przeciez są osoby, które biorą ślub dla pieniędzy, dla rodziny, dla potomka w drodze, dla wygody, z tradycji itp.i to jest ich cel. Ale to nie jest cel w rozumieniu kk.

Ja proszę o to, by brać ślub z powodu wiary i miłości.

A co kto zrobi z tą sugestią to juz jego indywidualna sprawa.
Czy teraz się rozumiemy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W jaki sposób wiara jest logiczna? Z tego co mi wiadomo nie ma jednoznacznego dowodu na istnienie boga/bogów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I nie ma na ich brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 22:41   #55
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
W jaki sposób wiara jest logiczna? Z tego co mi wiadomo nie ma jednoznacznego dowodu na istnienie boga/bogów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiara nie jest sama w sobie nielogiczna ani logiczna. Niektórzy ludzie uważają ją za logiczną, inni za nielogiczną. Ale sama w sobie nie na takich cech. Jest zbyt niejednoznacznym i osobistym przeżyciem.
Tak ja to widzę.
__________________
contra negantem principia non est disputandum

Edytowane przez Swietusia
Czas edycji: 2020-06-02 o 22:42
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 01:32   #56
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Moge isc do kościoła, żeby pokazać tylek księdzu i to bedzie moim celem, ale czy taki byl zamysł twórcy kościoła?
Wiesz. Pokazując tyłek księdzu przynajmniej spełniasz istniejący cel istniejącej osoby (Twój cel).

Spełniając jakieś cele, które rzekomo zamyślił domniemany twórca kościoła, ktķry istnieje bądź nie, dopiero bujasz się bez sensu.

Już logicznie lepiej pokazać tyłek księdzu niż się pomodlić.

---------- Dopisano o 02:31 ---------- Poprzedni post napisano o 02:26 ----------

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brak dowodów na istnienie Jahwe oraz durnota przedstawicieli Kościoła, którzy sami pod sobą dołki kopią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:32 ---------- Poprzedni post napisano o 02:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Wiara nie jest sama w sobie nielogiczna ani logiczna. Niektórzy ludzie uważają ją za logiczną, inni za nielogiczną. Ale sama w sobie nie na takich cech. Jest zbyt niejednoznacznym i osobistym przeżyciem.
Tak ja to widzę.
Wybacz, ale żeby wierzyć, to trzeba odrzucić wszelkie zasady logiki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 01:50   #57
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wybacz, ale żeby wierzyć, to trzeba odrzucić wszelkie zasady logiki.
Rozumiem, że taki masz swój pogląd na tę kwestię, ale czemu nie mówisz tylko w swoim imieniu? Ja wierzę i nie musiałam odrzucać żadnej zasady logiki w tym celu.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 02:02   #58
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
Rozumiem, że taki masz swój pogląd na tę kwestię, ale czemu nie mówisz tylko w swoim imieniu? Ja wierzę i nie musiałam odrzucać żadnej zasady logiki w tym celu.
To nie jest mój pogląd.

Możesz wierzyć (zresztą kim ja jestem, żeby Ci zabronić ), ale nie czarujmy rzeczywistości, że wiara jest logiczna.

Wiara może nie być wewnętrznie sprzeczna (czyli może być spójna i logiczna), ale musi się opierać na nielogicznych założeniach.

Inaczej nie byłaby wiarą, tylko nauką i wiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 02:17   #59
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Ślub kościelny. Temat rozważań.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest mój pogląd.

Możesz wierzyć (zresztą kim ja jestem, żeby Ci zabronić ), ale nie czarujmy rzeczywistości, że wiara jest logiczna.

Wiara może nie być wewnętrznie sprzeczna (czyli może być spójna i logiczna), ale musi się opierać na nielogicznych założeniach.

Inaczej nie byłaby wiarą, tylko nauką i wiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ja tak samo uważam, że nie jestem kimś, kto mógłby Cię przekonać do wiary.

Tysiąc lat temu wiele rzeczy, które dziś są uznawane za naukę i wiedzę, były uznawane za nielogiczne i wymyślone. Można podać mnóstwo przykładów. One ukazują, jak zawodna potrafi być ludzka nauka i wiedza, do których i tak mam ogromny szacunek. Ale nie opieram na nich całego swojego poglądu na świat, a jedyne na tę część świata, którą już potrafią wyjaśnić.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 04:59   #60
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Co zraża młodych ludzi do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Dlaczego w Polsce coraz mniej młodych ludzi decyduje się na ślub katolicki? Co Waszym zdaniem na to wpływa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie tylko w Polsce.
Coraz więcej ludzi odchodzi od kościoła katolickiego w ogóle, lub co najmniej zaprzestaje praktykowania. A Polak lubi robić coś przeciw. Im bardziej jest indoktrynowany, tym bardziej jest oporny. Ludzie mają dość wszechobecności kościoła (jako instytucji) i sojusz tronu z kościołem zaczyna im wychodzić bokiem.

---------- Dopisano o 05:58 ---------- Poprzedni post napisano o 05:43 ----------

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
A co do księży. To tylko ludzie. Zwykli ludzie. Świętych wśród nich mało. Popelniaja bledy tak jak świeccy. Bronic kazdego z nich nie będę.

c)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bardzo przepraszam, ale skoro wykonują taki, nie inny zawód to na błędy nie ma miejsca. Za błędy ponosi się konsekwencje, albo jest się wywalanym z roboty.

Znasz jakiegoś księdza, który stracił robotę z powodu błędów w sztuce? Za karę z reguły przeniesiony zostaje gdzieś indziej, gdzie wciąż szkodzi popełniając te same błędy.

Masz podwójne standardy. Grzmisz, że ludzie biorą ślub katolicki "bo tradycja" z jednej strony i odsądzasz ich od czci i wiary, a z drugiej z pobłażliwoscią podchodzisz do błędów funkcjonariuszy kościoła.

No to albo z jednakową powagą podchodzisz do obu sakramentów (małżeństwo i kapłaństwo) albo zaprzestajesz uprawiania hipokryzji.[COLOR="Silver"]
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-06-03 o 05:00
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 09:42:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.