Pies w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-19, 13:52   #1
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906

Pies w domu


Cześć,


zakładam wątek bo myślę nad tym aby stać się właścicielką psa. zawsze o tym marzyłam ale nie było na to albo warunków albo czasu. Obecnie pracuję zdalnie, mam mozliwosć robienia dłuższych przerw w ciągu dnia lub pojechania do biura np na pare godzin w przypadku gdyby trzeba było nowego przyjaciela przyzwyczajać do pozostania jakis czas samemu w domu. Do tego prowadze dosyć aktywny tryb życia. Chciałąbym psa rodzinnego który bedzie sie do mnie tulil na kanapie, nie bedzie sie meczyl w bloku ale tez lubil dluzsze spacery czy wedrowki. Z jednej strony myslalam nad adopcja ale nie mialam nigdy psa wiec troche balabym sie przygarnac pieska z problemami behawioralnymi. Mieszkam w duzym miescie wiec mam tez mozliwosc zapisania sie na szkolenie. Nie wiem tylko jaka rasa pasowalaby do mnie
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 22:44   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w domu

Szczeniak to zazwyczaj kot w worku - bo temperamentu i charakteru nie przewidzisz. Z tej samej rasy jeden będzie na kolanka, drugi będzie "nie dotykaj". Moim zdaniem najbezpieczniejsza opcja to pies spod opieki dobrze prowadzonej fundacji, która dokładnie zna jego charakter i przyzwyczajenia.
Najlepiej byłoby chyba uderzyć do kilku instytucji z Twojego województwa i opisać jakiego psa szukasz, jakie oferujesz warunki. Powinni zaproponować odpowiedniego zwierzaka.
Tulić raczej nie będą się północniaki i wilczaki (one w ogóle tak srednio na jeza do bloków), a na długie wędrówki nie nadaja się na pewno charty i jak sądzę mopsy (ale tutaj zgaduję). Dobrze, jeśli będziesz decydować się na psa w typie rasy lub rasowego z rodowodem poczytać o chorobach. U bokserów to zazwyczaj stawy, u owczarków niemieckich niedowład i dysplazja, shar pei cierpią na tzw "gorączkę", a spora część dużych ras ma tendencje do skrętu żołądka. Jamniki nie powinny chodzić po schodach ze względu na ryzyko dyskopatii - należy je nosić. Podobnie część szczeniąt do pewnego wieku schodów powinna unikać - wszystkie rasy podatne na dysplazję.
Także ja bym celowała w psa, który teraz siedzi w jakimś fundacyjnym domu tymczasowym i jego opiekun go doskonale zna - oszczędzisz sobie niespodzianek.

Zastanów sie też, czy chcesz pieknego lisa, którego sierść będziesz mieć mimo wyczesywania w kawie, czy wystarczy Ci jakiś szorściak, który tak nie linieje.
I może jeszcze z istotnych... myśliwskie lubią się tarzać w padlinie
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-19 o 22:47
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 09:14   #3
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Pies w domu

Dzieki za odpowiedz
przegladalam olx'a pod katem psow do oddania - jest ich niestety bardzo duzo i wiekszosc to psy z duzymi problemami, oddawane bo wlasciciele sobie z nimi nie radza lub czesto nieznzny jest ich stosunek do dzieci i zwierzat. Nawet na stronie schroniska w moim miescie psy do adopcji to psy ktore dopiero ucza sie relacji z ludzmi, poszukuja domu z ogrodem, nie toleruja innych psow itd. Poszukam instytucji moze coś doradzą - o tym wczesniej nie pomyslalalm.
Co do ras to myslałam o terrierach, jrt, fox terrier, west lub sznaucer


to jest jeszcze temat do przemyslenia na spokojnie bo to jednak duza odpowiedzialnosci
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 14:59   #4
Renatka7519
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pies w domu

Mam szczeniaka z hodowli, Jack Russel Terriera właśnie. Brałam akurat tą rasę, bo ma bardzo dużo energii, ale jest dość ciężka do ułożenia. Ma zapędy, aby wejść na głowę, nie polecam tej rasy osobom nie doświadczonym.
Renatka7519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 22:24   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz
przegladalam olx'a pod katem psow do oddania - jest ich niestety bardzo duzo i wiekszosc to psy z duzymi problemami, oddawane bo wlasciciele sobie z nimi nie radza lub czesto nieznzny jest ich stosunek do dzieci i zwierzat. Nawet na stronie schroniska w moim miescie psy do adopcji to psy ktore dopiero ucza sie relacji z ludzmi, poszukuja domu z ogrodem, nie toleruja innych psow itd. Poszukam instytucji moze coś doradzą - o tym wczesniej nie pomyslalalm.
Co do ras to myslałam o terrierach, jrt, fox terrier, west lub sznaucer


to jest jeszcze temat do przemyslenia na spokojnie bo to jednak duza odpowiedzialnosci
Sznaucer bardzo na tak (miniatura?), rodzinne, wierne psy. Mam olbrzyma ale charaktery sznaucerow sa bardzo podobne. Nie sa trudne w wychowaniu, latwo i chetnie sie ucza. Minus to ceny fryzjerow i czas poswiecany na pielegnacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 01:31   #6
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Sznaucer bardzo na tak (miniatura?), rodzinne, wierne psy. Mam olbrzyma ale charaktery sznaucerow sa bardzo podobne. Nie sa trudne w wychowaniu, latwo i chetnie sie ucza. Minus to ceny fryzjerow i czas poswiecany na pielegnacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam miniaturę, co prawda w okresie, w którym nie miałam wpływu na jego wychowanie, ale mam wrażenie, że bardzo się różnią od olbrzymich. Pies był dominujący i bardzo hałaśliwy, ale wychowywała go babcia, czyli tak jakby wychowywał się sam. Ogólnie czasem mi się wydaje, że wiele małych terierów żyje, by szczekać.

Czy Twój też jaśnie szanownie wyciera po posiłku brodę o tapicerowane meble? Słyszałam, że to u nich cecha dość charakterystyczna

Za to one chyba niespecjalnie linieją. Wolałabym fryzjera niż życie w sierści jakie mi moje fundują Z dwóch regularnie wyczesuję pełnowymiarowy, trzeci egzemplarz.

New Me swojego czasu prowadziłam DT i tak połowa tych fundacyjnych psów była idealna i niczego nowego się nie musiała uczyć, ot do kochania. Na FB jest mnóstwo grup - adopcje konkretnych ras, adopcje w Twoim mieście. Tam też możesz poszperać. W zasadzie wszystkie moje psy od jakichś 11 lat adoptowałam z facebooka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-23 o 01:38
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 16:31   #7
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja miałam miniaturę, co prawda w okresie, w którym nie miałam wpływu na jego wychowanie, ale mam wrażenie, że bardzo się różnią od olbrzymich. Pies był dominujący i bardzo hałaśliwy, ale wychowywała go babcia, czyli tak jakby wychowywał się sam. Ogólnie czasem mi się wydaje, że wiele małych terierów żyje, by szczekać.

Czy Twój też jaśnie szanownie wyciera po posiłku brodę o tapicerowane meble? Słyszałam, że to u nich cecha dość charakterystyczna

Za to one chyba niespecjalnie linieją. Wolałabym fryzjera niż życie w sierści jakie mi moje fundują Z dwóch regularnie wyczesuję pełnowymiarowy, trzeci egzemplarz.

New Me swojego czasu prowadziłam DT i tak połowa tych fundacyjnych psów była idealna i niczego nowego się nie musiała uczyć, ot do kochania. Na FB jest mnóstwo grup - adopcje konkretnych ras, adopcje w Twoim mieście. Tam też możesz poszperać. W zasadzie wszystkie moje psy od jakichś 11 lat adoptowałam z facebooka.
sznaucery nie są terierami, ale fakt, potrafią być hałaśliwe (nie odstraszają wielkością więc nadrabiają szczekaniem), sznaucer nie linieje ale czesanie, kołtuny, strzyżenie, trymowanie-to pochłania dużo czasu jeśli chce się żeby pies wyglądał jak sznaucer.
wycieranie brody to standard, u mnie tylko o dywan bo na meble tapicerowane wchodzić mu nie wolno ale miniatura teściów miała nawet swój osobisty fotel
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-25, 20:19   #8
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
sznaucery nie są terierami, ale fakt, potrafią być hałaśliwe (nie odstraszają wielkością więc nadrabiają szczekaniem), sznaucer nie linieje ale czesanie, kołtuny, strzyżenie, trymowanie-to pochłania dużo czasu jeśli chce się żeby pies wyglądał jak sznaucer.
wycieranie brody to standard, u mnie tylko o dywan bo na meble tapicerowane wchodzić mu nie wolno ale miniatura teściów miała nawet swój osobisty fotel
Faktycznie one są w FCI w pinczerach i sznaucerach po prostu. Jakoś mi urodą i charakterem zawsze pasowały do terierów
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 08:01   #9
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pies w domu

Zarówno sznaucery i jak i terriery są głośne. Przynajmniej ja miałam tylko z takimi styczność
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 22:41   #10
crazyllama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 77
Dot.: Pies w domu

Jesli zdecydujesz sie na adopciaka, odezwij sie do mnie - pomogę wybrać odpowiedni charakter, mamy psiaki do adopcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
crazyllama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 18:09   #11
JoAnKoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Pies w domu

Ja jesienią poszukiwałam średniego psiaka, już lekko odchowanego bo ze szczeniakami różnie bywa. Łatwo nie było bo niektóre schroniska mają kosmiczne wymogi, ale w końcu udało się. Psina bardzo pocieszna, zwykła kundliczka ale niezwykle bystra. Niestety psa nie można wziąć pierwszego z brzegu bo i on będzie się męczył i Ty.
JoAnKoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-17, 15:42   #12
makadamiajesttylkojedna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pies w domu

Ja wychowywałam się z 2 sznaucerami olbrzymami (w domu z ogródkiem) teraz od roku mamy cane corso z hodowli. Przez rok mieszkała z nami w bloku w centru miasta, obecnie przeprowadziliśmy się do domku. To jeszcze młody pies ale to co mogę o nim powiedzić ,że jest straszną przylepą. Lubi szaleć w zabawie i bardzo dobrze się zachowywał kiedy mieszkaliśmy w bloku, bardzo towarzyski dla psów i ludzi choć podobno koło 2 lat to się może zmienić. To podobno dobry pies do bloku bo nie wymaga bardzo dużo spacerów, co nie jest bez znaczenia w przypadku choroby itp
makadamiajesttylkojedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 08:56   #13
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez JoAnKoo Pokaż wiadomość
Ja jesienią poszukiwałam średniego psiaka, już lekko odchowanego bo ze szczeniakami różnie bywa. Łatwo nie było bo niektóre schroniska mają kosmiczne wymogi, ale w końcu udało się. Psina bardzo pocieszna, zwykła kundliczka ale niezwykle bystra. Niestety psa nie można wziąć pierwszego z brzegu bo i on będzie się męczył i Ty.
Zawsze mnie niepokoją takie opinie, bo sama nie miałam problemów z adopcją żadnego ze swoich kilkunastu psów... Co to znaczy kosmiczne wymogi?

Raz nie dostałam suczydełka ze względu na brak windy i nie uważam tego za kosmiczny wymóg, bo wiem co to znaczy nosić sparaliżowane duże psy, co robię codziennie i zdaję sobie sprawę, że nie każdy będzie taki jak ja, a nikt rentgenu w oczach nie ma.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-11-18 o 08:58
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 15:44   #14
JoAnKoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zawsze mnie niepokoją takie opinie, bo sama nie miałam problemów z adopcją żadnego ze swoich kilkunastu psów... Co to znaczy kosmiczne wymogi?
Piesek miał być średni ale na podwórko z dużą, ocieploną budą i równie dużym kojcem. Do tego podwórko ogrodzone więc sunia codziennie biega przez kilka godzin, gania koty, kopie w ogrodzie i wcale nie wygląda na nieszczęśliwą. Jakby nie patrzeć warunki o wiele lepsze niż w (nawet dobrym) schronisku.
Wymóg który dla mnie był kosmiczny to że mogłam wziąć dużego psa, a za dużego to ja dziękuję. Jak taki biega po obejściu to można mieć problemy.
JoAnKoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 08:27   #15
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez JoAnKoo Pokaż wiadomość
Piesek miał być średni ale na podwórko z dużą, ocieploną budą i równie dużym kojcem. Do tego podwórko ogrodzone więc sunia codziennie biega przez kilka godzin, gania koty, kopie w ogrodzie i wcale nie wygląda na nieszczęśliwą. Jakby nie patrzeć warunki o wiele lepsze niż w (nawet dobrym) schronisku.
Wymóg który dla mnie był kosmiczny to że mogłam wziąć dużego psa, a za dużego to ja dziękuję. Jak taki biega po obejściu to można mieć problemy.
Dziwie się ze dostałaś psa do kojcaczy powiedziałaś prawdę przy adopcji??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 09:33   #16
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez JoAnKoo Pokaż wiadomość
Piesek miał być średni ale na podwórko z dużą, ocieploną budą i równie dużym kojcem. Do tego podwórko ogrodzone więc sunia codziennie biega przez kilka godzin, gania koty, kopie w ogrodzie i wcale nie wygląda na nieszczęśliwą. Jakby nie patrzeć warunki o wiele lepsze niż w (nawet dobrym) schronisku.
Wymóg który dla mnie był kosmiczny to że mogłam wziąć dużego psa, a za dużego to ja dziękuję. Jak taki biega po obejściu to można mieć problemy.
moze pies ganiajacy po podworku za kotem bedzie zadowolony ale kot juz chyba niebardzo
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-31, 11:23   #17
paziiiak
Raczkowanie
 
Avatar paziiiak
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Ulnowo
Wiadomości: 169
Dot.: Pies w domu

Teraz pytanie czy ogólnie pies mieszka w kojcu czy tylko tam przebywa przez x czasu w ciągu dnia. Sama jakbym miała ogródek to też bym postawiła budę nawet pod taką jakby wiatą dłuższą, żeby postawić tam jedzenie lub picie i bym psa "wyganiała" na godzinkę czy dwie by ten sobie pochillował na dworze a ja w tym czasie bym odkurzyła, umyła podłogę czy coś Ale to właśnie na jakiś krótszy czas a nie cały dzień oraz noc. Miejsca psa jest w domu!
__________________
Doświadczenie młodości jest cenniejsze niż srebro...
paziiiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 07:38   #18
GosiaNowakPL
Przyczajenie
 
Avatar GosiaNowakPL
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 14
Dot.: Pies w domu

Mam z mężem 3 psy w domu, moja podpowiedź jest taka aby się nie zastanawiać i jeżeli masz możliwości to przynajmniej jeden <3

Zawsze możesz sprawdzić np. jak wygląda praca groomera
Też fana sprawa
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-10-30 o 09:34 Powód: link
GosiaNowakPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 08:30   #19
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez GosiaNowakPL Pokaż wiadomość
Mam z mężem 3 psy w domu, moja podpowiedź jest taka aby się nie zastanawiać i jeżeli masz możliwości to przynajmniej jeden <3
Słucham?? Przeczytałaś wypowiedzi autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-07, 08:27   #20
werroonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Cześć,


zakładam wątek bo myślę nad tym aby stać się właścicielką psa. zawsze o tym marzyłam ale nie było na to albo warunków albo czasu. Obecnie pracuję zdalnie, mam mozliwosć robienia dłuższych przerw w ciągu dnia lub pojechania do biura np na pare godzin w przypadku gdyby trzeba było nowego przyjaciela przyzwyczajać do pozostania jakis czas samemu w domu. Do tego prowadze dosyć aktywny tryb życia. Chciałąbym psa rodzinnego który bedzie sie do mnie tulil na kanapie, nie bedzie sie meczyl w bloku ale tez lubil dluzsze spacery czy wedrowki. Z jednej strony myslalam nad adopcja ale nie mialam nigdy psa wiec troche balabym sie przygarnac pieska z problemami behawioralnymi. Mieszkam w duzym miescie wiec mam tez mozliwosc zapisania sie na szkolenie. Nie wiem tylko jaka rasa pasowalaby do mnie

Cześć!

Na podstawie Twoich informacji, polecam Ci rozważenie następujących ras psów:
  • Golden retriever - to jedna z najbardziej przyjaznych i rodzinnych ras psów. Goldeny są bardzo łagodne, cierpliwe i towarzyskie. Lubią się bawić, ale też potrafią się uspokoić i zrelaksować. Są również bardzo inteligentne i chętnie się uczą.
  • Labrador retriever - to kolejna bardzo popularna i przyjazna rasa psów. Labradory są podobne do goldenów pod względem charakteru i temperamentu. Również są bardzo inteligentne i chętnie się uczą.
  • Owczarek szkocki collie - to inteligentne i aktywne psy, które potrzebują dużo ruchu. Collie są jednak bardzo łagodne i cierpliwe, co czyni je idealnymi towarzyszami dla dzieci.
  • Bichon frise - to małe, białe psy o łagodnym usposobieniu. Bichony są bardzo towarzyskie i lubią się przytulać. Nie wymagają dużo ruchu, ale warto zapewnić im regularne spacery.
  • Maltańczyk - to kolejna rasa małych psów, które są idealne dla osób mieszkających w bloku. Maltańczyki są bardzo łagodne i przyjazne, a także nie wymagają dużo ruchu.
Jeśli masz wątpliwości, czy adoptować psa z problemami behawioralnymi, możesz skontaktować się z lokalnym schroniskiem dla zwierząt. Pracownicy schroniska mogą udzielić Ci więcej informacji na temat adoptowanych psów i pomóc Ci wybrać psa, który będzie odpowiedni dla Twojej rodziny.

Pamiętaj, że każdy pies jest inny i ma swój własny charakter. Przed adopcją psa warto poznać go osobiście i spędzić z nim trochę czasu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to odpowiedni pies dla Ciebie.

Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach nowego przyjaciela!
werroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-13, 11:05   #21
Marycsia44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pies w domu

Pamiętaj że do psa trzeba wracać jak do dziecka. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, to trzeba mieć na uwadze, że biorąc szczeniaka trzeba na poczatku z nim wychodzić ze 4 razy dziennie. Tak wiec nie można sobie pozwolić na wyjście z domu dłuższe niż 5-6 godzin. Wielu o tym zapomina i potem słuchać wyjące pieski w mieszkaniach gdy właścicieli nie ma zbyt długo.

A co do rasy to wyżej wymienione rasy nadadzą się. Jeszcze poleciłabym psiaka który ma krótki włos, mniejszy problem o utrzymanie czystości, gdy nadejdzie okres gubienia sierści.
Marycsia44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 12:47   #22
Swedish54
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pies w domu

Wydaje mi się, że nie wszystkie psy ze schroniska musza mieć problemy behawioralne i nie muszą być również stare. Na twoim miejscu rojejrzałbym sie najpierw tam... Jest tyle wspaniałych zwierzaków, kundelków, które odnajda się w mieszkaniu w bloku i będą ciepłymi towarzyszami. )
Swedish54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-31, 08:55   #23
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Pies w domu

Cytat:
Napisane przez Marycsia44 Pokaż wiadomość
Pamiętaj że do psa trzeba wracać jak do dziecka. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, to trzeba mieć na uwadze, że biorąc szczeniaka trzeba na poczatku z nim wychodzić ze 4 razy dziennie. Tak wiec nie można sobie pozwolić na wyjście z domu dłuższe niż 5-6 godzin. Wielu o tym zapomina i potem słuchać wyjące pieski w mieszkaniach gdy właścicieli nie ma zbyt długo.

A co do rasy to wyżej wymienione rasy nadadzą się. Jeszcze poleciłabym psiaka który ma krótki włos, mniejszy problem o utrzymanie czystości, gdy nadejdzie okres gubienia sierści.
Z tym się nie zgodzę niestety. Krótki włos często jest sztywny i wbijający się, wręcz trudny do usunięcia. Ja mam psa mega, mega kudłatego, dwuwarstwową sierścią (podszerstek i dlugi włos okrywowy) i owszem, kłakow w domu czasami pełno, ale zachowują się jak "koty z kurzu" wystarczy odkurzacz i śladu nie ma, bo się nie wbija.

A co do wcześniej przywołanej tu teorii szczeniaków z hodowli i braku możliwości przewidzenia charakteru - tez się nie zgodę. Wybierając malucha po zrównoważonych rodzicach, ogromne prawdopodobieństwo, że maluch odziedziczy charakter po którymś z rodziców. Z resztą odbierając psiaka w 8 czy 9 tygodniu hodowca jest już w stanie powiedzieć dość sporo o charakterze maluchów.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 20:24   #24
piekna808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 6
Dot.: Pies w domu

dluzsze przerwy w ciagu dnia to idealna okazja, zeby nauczyc psa samodzielnosci stopniowo, bez stresu dla niego i dla ciebie. aktywny tryb zycia? super, to na pewno plus dla wiekszosci psiakow, ktore uwielbiaja ruch i zabawe. 👟jesli chodzi o rasy, to sporo zalezy od tego, ile czasu mozesz poswiecic na pielegnacje i jak duzo miejsca masz w mieszkaniu. w bloku czesto poleca sie mniejsze rasy, ale niektore wieksze tez sa spokojne i nie potrzebuja mega duzo miejsca. labrador albo golden retriever to takie przytulasy, co to lubia sie wylegiwac na kanapie, ale tez beda z toba harcowac na zewnatrz. 🐕adopcja to piekna sprawa, ale faktycznie, jesli nie masz doswiadczenia, to moze byc wyzwanie. zawsze mozna poszukac mlodszego psa albo takiego, ktory jest juz po jakims szkoleniu, a schroniska czesto pomagaja znalezc psiaka, ktory pasuje do twojego trybu zycia. plus jest taki, ze szkolenie mozesz zaczac w kazdej chwili, co nie tylko pomoze w dostosowaniu sie do nowego domu, ale tez zbuduje wasza wiez. 🎓wazne jest, zebys pamietala, iz kazdy pies to indywidualnosc i trzeba sie dostosowac do jego charakteru. jak masz jakies watpliwosci, to moze warto odwiedzic lokalne schroniska, zeby porozmawiac z pracownikami. maja tam duze doswiadczenie i moga doradzic. a co ty na to? masz moze jakies rasy na oku, czy totalnie jesteś zielona w tym temacie? 🤔
piekna808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-16, 12:55   #25
DawidKnapik123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pies w domu

Witam że ten artykuł też może rozjaśnić sprawę -> https://poznaj-psa.pl/tak-pies-chce-ci-cos-powiedziec-9-znakow-psa-ktore-musisz-znac/
DawidKnapik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-16 13:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.