Witam i o pomoc pytam:p - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-01, 23:16   #1
Lightenergy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2

Witam i o pomoc pytam:p


Witam was, szczerze mowiac nigdy nie korzystałam z podobnych stron ale dreczy mnie jedna sprawa..
od prawie 2 lat biore tabl Yasminelle. Niestety ktoregos pieknego dnia wyjechałam sobie na wycieczke i zaopmniałam wziasc kolejnego opakowania. Przypomniało mi sie z jakies 10dni po okresie.
Gdy dostałam po odstawieniu znowu okres w pierwszym dniu zaczełam znowu brac tabl. Wczesniej jeszcze byłam u gina i powiedziała ze bedzie wszytsko ok itp.
Tyle ze zawsze dostawałam okres w 3-4dniu w 7dniowej przerwie po tym pierwszym opakowaniu po odstawieniu dostałam 2 DNI PRZED SKONCZENIEM TEGO OPAKOWANIA ale nie matwiłam sie ok. poleciało nastepne opakowanie. teraz powinnam za 2 dni zaczac brac kolejne opakowanie a okresu niema..... jak mam to rozumiec?

dziekuje
Lightenergy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:26   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

zrobiłaś sobie mały hormonalny bajzel w organizmie i to są po prostu jego konsekwencje.
daj sobie chwilę czasu na ponowne uporządkowanie tego wszystkiego, organizm to nie stereo, które raz zaprogramujesz i chodzi wg schematu.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:32   #3
Lightenergy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

chcialam sie tylko dowiedziec kieyd moge oczekiwac tego okresu i czy mam sie bac gdy w tyym tyg przerwy nie nadejdzie.
i czy wtedy po tej miesiecznej przerwie gdy znow zaczełam przyjmowac tabl i okres pojawił sie 2 dni przed koncem opakowania.. czy to jest normalne.. albo czy daje jakies watpliwosci albo przyczyne do niepokoju
Lightenergy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 00:56   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

tak zamieszanie, które sobie sprawiłaś jest normalne.

kiedy masz się spodziewać następnego krwawienia, to już twoja czysto indywidualna sprawa. nie powiem ci kiedy to będzie.
natomiast jak się sytuacja w twoim organizmie unormuje, to nastąpi to któregoś dnia w czasie 7 dniowej przerwy. póki wszystko jest wywrócone do góry nogami - krwawienia, plamienia, bóle pmsowe mogą występować dosłownie w każdej chwili.

moja pani ginekolog mówi, że organizm potrzebuje około 3 cykli by się do tabletek przyzwyczaić i mniej więcej tak samo długo, by się od nich odzwyczaić, i dopiero po tym okresie można stwierdzić obecność skutków ubocznych. wg twojego opisu jesteś gdzieś w połowie tej drogi. jeśli po 3 opakowaniu odkąd zaczęłaś znów przyjmować hormony nie będzie żadnego unormowania, skonsultuj się z lekarzem.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 09:43   #5
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

w ogole dziwię się, że Twoja ginekolog powiedziała, że nic sie nie stanie

no niestety ale przyjdzie Ci sie trochę pomęczyć.... a tabletkę z nowego opakowania weź normanie w ten dzień kiedy miałaś wziąć
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 19:01   #6
Fel62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

Witam Wszyskich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2009 Roku
Mam problemy z miesiączką ,ale badania hormonolne wypadły dobrze. Ostatnio bardzo schudłam i mam stresującą pracę. Zastanawiam się czy stres, kawa i papierowerosy nie powodują huśtawki hormonalnej. Ginekolog aplikuje mi tabeletki anty.
Fel62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:57   #7
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Witam i o pomoc pytam:p

@fel 62
kawa i papierosy o ile mi wiadomo z hormonami płciowymi nie mają nic wspólnego, natomiast stres i odchudzanie zdecydowanie chwieją całym organizmem i zdecydowanie mogą objawiać się pod postacią zaburzeń miesiączki.
ps. kawę i papierosy też dobrze zminimalizować (hehe jako kawoszka i po-palaczka nie powiem ci, że rzucić, bo przerwa na kawę i pecika w czasie 8h pracowitego dnia to nieraz świętość )
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.