DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 17:33   #1
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Smile

DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?


Słyszałyscie kiedys o diecie 50/50, gdzie co drugi dzien robimy głodówki - jemy około 300 kcal dziennie, natomiast w pozostałe dni bez diety jemy normalnie, spozywamy całe swoje zapotrzebowanie kaloryczne, czyli około 2000 kcal. Pewnie zostane zlinczowana za zapoczątkowanie 'niezdrowej diety', dlatego tez odsyłam do przeczytania artykułu na ten temat:
http://zdrowie.onet.pl/profilaktyka/...5,artykul.html

Sama jakies 2 miesiace temu bylam na tej diecie, nie trwało to długo, bo tylko dwa tygodnie, po czym za namową kolezanek przeszłam na South Beach, z marnym skutkem (marne efekty, oslabienie organizmu). Co zauwazyłam, w trakcie diety 50/50:
- miałam dużo energii
- w dni głódówki czułam się bardzo lekko, co dawało dodatkowego kopa do odchudzania
- po 3 dniach (2 głódówkach) zauwazyłam znaczne zmniejszenie sie brzuszka
- co drugi dzien mogłam jesc na co miałam ochote, nawet batonika czy pizze (oczywiscie nie objadalam sie)
- w dni wolne od diety i tak mialam większą ochotę na zdrowe odżywanie niż puste kalorie
- i najwazniejsze po 2 tyg waga spadła o 3 kilo, bez ruchu i cwiczen

Teraz mam zamiar zacząć tę dięte od nowa i wrócić do mojej wagi sprzed roku, tak więc kto się przyłaczy?
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:25   #2
miki1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Nie znam tej diety . Ale od jutro przechodzę na dietę na bank. Po prostu MŻ i zero słodyczy. Boję się tylko że to znów będzie dieta typu " od jutra" Odchudzam się juz ponad pół roku i nie potrafię wziąść się w garść ! W wyniku zamiast schudnąć upasłam się jak świnia JUtro pierwszy więc muszę coś z tym zrobić a wiem że będzie ciężko
miki1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:41   #3
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez miki1234 Pokaż wiadomość
Nie znam tej diety . Ale od jutro przechodzę na dietę na bank. Po prostu MŻ i zero słodyczy. Boję się tylko że to znów będzie dieta typu " od jutra" Odchudzam się juz ponad pół roku i nie potrafię wziąść się w garść ! W wyniku zamiast schudnąć upasłam się jak świnia JUtro pierwszy więc muszę coś z tym zrobić a wiem że będzie ciężko

dlatego gorąco Ci polecam 50/50.
Zdecydowanie łatwiej jest wytrzymac na siecie ze swiadomoscia, ze juz jutro sie ona skonczy i mozesz jesc normalnie
Jesz w jeden dzien ile chcesz (ale oczywiscie bez obzerania sie na zapas i "bo dzisiaj mi wolno", a na drugi dzien ograniczasz ilosc kalorii do minimum - 300 kcal, wiedzac, że już na zajutrz zjesz to, na co bedziesz miała ochote, nawet cos słodkiego, oczywiscie z umiarem

Pozdrawiam

i jeszcze pytanko, od jakiej wagi zaczynasz, przy jakim wzroscie i ile bys chciala zrzucic, dodam, że im więcej masz do zrzucenia tym waga szybciej spada
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:30   #4
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Brawo, to bardzo zdrowe podejście. Najważniejsze jest ,aby faktycznie w te dni 300 kcal, nie podjadać węglowodanów, bo od razu insulina skoczy, i będziecie bardzo głodne. Próbowałam coś takiego, i spadek wagi faktycznie bardzo spory. Teraz robię coś podobnego - fast5 - wybiera się okienko 5 godzinne, i w tym czasie się je. Ja wybrałam od 12:30 do 18:30, i sobie baardzo chwalę.

Jak zwykle polecam wszystkim obie metody.

Powodzenia.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:55   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

fundujesz sobie zaparcia, rozwalenie metabolizmu i ciagle wzdecia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 01:17   #6
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
fundujesz sobie zaparcia, rozwalenie metabolizmu i ciagle wzdecia.
Absolutnie się nie zgadzam. Zaparcia .. z jakiego powodu ? Rozwalony metabolizm .. nie widzę związku , wzdęcia - nie pamiętam co to jest.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 07:53   #7
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Teraz robię coś podobnego - fast5 - wybiera się okienko 5 godzinne, i w tym czasie się je.
Jakiś filozof wieki temu tak jadł, ale nie pamiętam kto i ponoć cieszył się długim życiem.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 10:06   #8
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Głodówki nie są zdrowe, czy są codziennie, co drugi dzień czy co miesiąc.
Przegłodzić to się można jak ma się biegunkę, wymiotuje się i ma się stan chorobowy.
Jedzenie jest po to, żeby je jeść i dostarczać organizmowi wszystkiego co potrzebuje.

A o tej diecie to było bodajże na onecie ze 2 dni temu.. Tylko, że na takich portalach masę razy zachwalają Kopenhaską, monotematyczną np. jabłkową, 3 dniową dietę opartą na sokach itd. Bzdury.

Poczytajcie sobie o ZDROWYCH dietach : MŻ-WR, zwykła dieta Redukcyjna, South-Beach również należy do zdrowych.. A przede wszystkim o 10 PŻ, które są podwieszone na dietetyce i wtedy pomyślcie o diecie jakiejkolwiek, bo inaczej grozi to nie tylko efektem jo-jo, ale i uszczerbkiem - bardzo poważnym - na zdrowiu.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:53   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Absolutnie się nie zgadzam. Zaparcia .. z jakiego powodu ? Rozwalony metabolizm .. nie widzę związku , wzdęcia - nie pamiętam co to jest.
z tego powodu ze organizm lubi regularnosc. nie ma regul.arnosci- jest gromadzenie.

zaparcia- wlasnie z tego powodu ze najpierw jesz duzo a na drugi dzien malutko, jelita ci slabiej beda pracowac.

nawet jesli schudniesz to co potem? wrocisz do jedzenia normalnego i przytyjesz wiecej niz schudlas?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:06   #10
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

onet nie jest zbyt wiarygodny..

a może forum cieszące się powszechnym uznaniem na wizażu?

http://www.sfd.pl/Intermittent_fasti...h-t749241.html

bo czemu ciągle powielać mity i propagować jedyny poprawny politycznie sposób odżywiania?

jeśli dana "prawda" zostanie powtórzona więcej razy to jeszcze nie sprawi, że stanie się prawdziwszą prawdą
może nadal jest tylko jedną z wielu "prawd"?
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 15:52   #11
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
z tego powodu ze organizm lubi regularnosc. nie ma regul.arnosci- jest gromadzenie.

zaparcia- wlasnie z tego powodu ze najpierw jesz duzo a na drugi dzien malutko, jelita ci slabiej beda pracowac.

nawet jesli schudniesz to co potem? wrocisz do jedzenia normalnego i przytyjesz wiecej niz schudlas?
Nie Mam zamiaru wracać do innego jedzenia. Nie widzę powodu. Czuje się doskonale.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 18:14   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Pozostaje mi zyczyc ci powodzenia
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:41   #13
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Pozostaje mi zyczyc ci powodzenia
Dziękuję bardzo . Nie ma to jak nie liczenie kalorii, pilnowania czasu, planowania posiłków. Tylko oczywiście jadam paleo, co jeszcze ułatwia całą ideę.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:37   #14
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

każdy robi jak lubi, mnie np osobiscie łatwiej jest wytrzymac cały dzien bez jedzenia niż zjesc MAŁO, bo jak już zaczne jesc to mi sie chce i chce i chce... a diety z ograniczeniami składnikow jak np dukan czy sbd nie sa dla mnie, bo po wierwsze, czuje się zle, a po drugie nie smakują mi.
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:43   #15
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez angelynn Pokaż wiadomość
każdy robi jak lubi, mnie np osobiscie łatwiej jest wytrzymac cały dzien bez jedzenia niż zjesc MAŁO, bo jak już zaczne jesc to mi sie chce i chce i chce... a diety z ograniczeniami składnikow jak np dukan czy sbd nie sa dla mnie, bo po wierwsze, czuje się zle, a po drugie nie smakują mi.
Będziesz płakać, że nie słuchasz mądrzejszych.
Jak nie teraz to za parę lat - zaparcie, wzdęcia, o złym stanie skóry nie wspomnę.
Nie wspominając, że na odpowiednio ułożonej i zbilansowanej diecie nie chodzi się głodnym. Ba! Nie wolno.
O, albo poczekaj, kiedy zaczniesz jeść normalnie - bez głodówek. Kilogramy wrócą ze zdwojoną... Hmm, tak wracają po dietach, które są nieracjonalne, ale COŚ się na nich je. Wrócą potrójnie.

Ja również życzę powodzenia
Wątek zgłaszam, bo nadaje się na KZ.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:06   #16
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Będziesz płakać, że nie słuchasz mądrzejszych.
Jak nie teraz to za parę lat - zaparcie, wzdęcia, o złym stanie skóry nie wspomnę.
Nie wspominając, że na odpowiednio ułożonej i zbilansowanej diecie nie chodzi się głodnym. Ba! Nie wolno.
O, albo poczekaj, kiedy zaczniesz jeść normalnie - bez głodówek. Kilogramy wrócą ze zdwojoną... Hmm, tak wracają po dietach, które są nieracjonalne, ale COŚ się na nich je. Wrócą potrójnie.

Ja również życzę powodzenia
Wątek zgłaszam, bo nadaje się na KZ.
Widzę, że jak coś jest niezgodne z ogólnie przyjętą polityką, to straszy się. Z mojej strony opieram się głównie na literaturze i forach zagranicznych. Muszę stwierdzić, że coraz częściej pojawiają się książki, dyskusje, które pokazują jak nas zrobiono na szaro , wmawiając że TRZEBA jeść co parę godzin + słynna piramida żywieniowa. Proponuję zapoznać się z tą literaturą ( gdzie są zawsze podawane odnośniki do badań ), i wtedy cokolwiek zgłaszać.

I po drugie .. to nie jest dieta, to jest sposób na życie. Wszyscy którzy stosują jakąkolwiek odmianę 'intermittent fasting' ( których znam ), za nic nie chcą wracać do tego od czego się uwolnili.

Pozdrawiam serdecznie
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:19   #17
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Widzę, że jak coś jest niezgodne z ogólnie przyjętą polityką, to straszy się. Z mojej strony opieram się głównie na literaturze i forach zagranicznych. Muszę stwierdzić, że coraz częściej pojawiają się książki, dyskusje, które pokazują jak nas zrobiono na szaro , wmawiając że TRZEBA jeść co parę godzin + słynna piramida żywieniowa. Proponuję zapoznać się z tą literaturą ( gdzie są zawsze podawane odnośniki do badań ), i wtedy cokolwiek zgłaszać.

I po drugie .. to nie jest dieta, to jest sposób na życie. Wszyscy którzy stosują jakąkolwiek odmianę 'intermittent fasting' ( których znam ), za nic nie chcą wracać do tego od czego się uwolnili.

Pozdrawiam serdecznie

Joasiu bardzo zainteresowalas mnie tą dietą fast-5, przeglądam neta ale niestety na polskich stronach rzeczywiscie nie jest zbyt popularna, napisz cos o swoich doswiadczeniach, od kiedy to praktykujesz, jak samopoczucie, czy mozna schudnac itp.


chciałam jeszcze dodac dla zagorzałych fanek South Beach, ze ta dieta najwyrazniej na mnie nie działa, bo jestem ZA CHUDA. Tak tak dobrze czytacie ZA CHUDA. Waze 51 kg przy wzroscie 162, chce zrzucic dokładnie 4 kg, co na zdrowej diecie nie jest mozliwe, osobom otyłym łatwiej jest zrzucic kg niz takim jak ja. I darujcie sobie umoralnianie mnie i wyzywanie od anorektyczek, powiedzmy ze lepiej sie czułam z wczesniejsza waga i miesciłam we wszystkie fajne ciuchy, ktore teraz leza w szafie...
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:33   #18
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez angelynn Pokaż wiadomość
Joasiu bardzo zainteresowalas mnie tą dietą fast-5, przeglądam neta ale niestety na polskich stronach rzeczywiscie nie jest zbyt popularna, napisz cos o swoich doswiadczeniach, od kiedy to praktykujesz, jak samopoczucie, czy mozna schudnac itp.


chciałam jeszcze dodac dla zagorzałych fanek South Beach, ze ta dieta najwyrazniej na mnie nie działa, bo jestem ZA CHUDA. Tak tak dobrze czytacie ZA CHUDA. Waze 51 kg przy wzroscie 162, chce zrzucic dokładnie 4 kg, co na zdrowej diecie nie jest mozliwe, osobom otyłym łatwiej jest zrzucic kg niz takim jak ja. I darujcie sobie umoralnianie mnie i wyzywanie od anorektyczek, powiedzmy ze lepiej sie czułam z wczesniejsza waga i miesciłam we wszystkie fajne ciuchy, ktore teraz leza w szafie...
Proponuję przeczytać wpis pod adresem ( macerata go podała parę postów wyżej ) http://www.sfd.pl/Intermittent_fasti...h-t749241.html .

Moje doświadczenie (w sumie nie tylko moje ) to nie jedzenie przetworzonego jedzenia ( cokolwiek wyprodukowane przez człowieka ). Poza to co wyrosło, zostało zniesione ( jajka ), sobie biegało jem jak najbardziej nie licząc kalorii ( oczywiście w ramach rozsądku ). Wpisuje się to doskonale. Nie ma absolutnie żadnej chęci podjadania słodkiego.

fast-5 : jemy w oknie 5 godzinnym. Chodzi o utrzymanie poziomu insuliny jak najniżej, co sprzyja spalaniu tłuszczu ( to tak w skrócie ).
Kalorycznie jem okolo 2000 kcal, i nie tyję. albowiem jedzenie jest bogate w zdrowe tłuszcze, a te dużo miejsca nie zajmują i posiłki są dość małe. Generalnie jem lunch, potem kolacja. Cwiczę późno wieczorem tylko trening siłowy.

Edytowane przez joanna_ba
Czas edycji: 2012-03-01 o 21:57 Powód: uzupełnienie
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:24   #19
coconut0791
Przyczajenie
 
Avatar coconut0791
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szcz-n
Wiadomości: 4
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Kiedyś byłam strasznie napalona na tą dietę, ale przez moje bulimiczne napady zwykle nic z niej nie wychodziło. Teraz od dłuższego czasu nie mam tego problemu, ale nadal boję się trochę tej kombinacji, także super by było dowiedzieć się o jakichś fajnych efektach, bo większość dziewczyn które się wypowiadają na temat 50/50 nigdy jej nie próbowały, a z 2 tygodnie diety chyba nie spowoduje ubytków na zdrowiu

Fast-5 - poczytałam trochę na temat typu tych diet, faktycznie trochę racji w tym jest, a jakieś konkretne efekty na wadze/wymiarach też są?
coconut0791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 21:48   #20
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Cytat:
Napisane przez coconut0791 Pokaż wiadomość
Kiedyś byłam strasznie napalona na tą dietę, ale przez moje bulimiczne napady zwykle nic z niej nie wychodziło. Teraz od dłuższego czasu nie mam tego problemu, ale nadal boję się trochę tej kombinacji, także super by było dowiedzieć się o jakichś fajnych efektach, bo większość dziewczyn które się wypowiadają na temat 50/50 nigdy jej nie próbowały, a z 2 tygodnie diety chyba nie spowoduje ubytków na zdrowiu

Fast-5 - poczytałam trochę na temat typu tych diet, faktycznie trochę racji w tym jest, a jakieś konkretne efekty na wadze/wymiarach też są?
Oczywiście ściśle zaczęlam od paru dni, i ważę się rano i wieczorem żeby zobaczyć, jak organizm się zachowuje. Normalnie to nie ważę się tak często tylko raz na tydzień. A więc , jem od 12:30 do około 18:00 - 19:00 , nie mam jak zmieścić się w 5 godzinach, ale i 6 jest ok. Dziś wcześniej koniec pracy i było 5h. np, środa rano 105.6 , przed snem około północy 105.0, dziś rano 104.8. Teraz nie będę się ważyć do poniedziałku rano. W ciągu tych paru dni czuję że drgnęło w pasie, ale to za wcześnie. Mogę się ważyć w pracy i zauważyłam, że największy spadek wagi jest od poranka do lunchu. Jest to zgodne z tym co pisano o fasting, że ten czas musi być dłuższy niż 12, ale nie ma sensu robić głodówki ponad 24h. Tempo spadku wagi jest wtedy o wiele mniejszy.

To tak po krótce. Pozdrawiam
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:10   #21
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Witam wszystkich,

Czas na opis 5-tego dnia mojego fast-5 / paleo. Waga jak pisałam była 105,6. wczoraj rano 104 i dziś tak samo, ale ..... Policzyłam kalorie i wczoraj zjadłam prawie 3000, oczywiście zdrowe mięso, ser ( choć to nie do końca paleo, ale to taki mój rarytas, którego uwielbiam ), warzywa, był też nawet kawałek mały ciasta, w sumie węgli wczoraj było około 100g . Okienko było dłuższe bo weekend od 10 do 17. Poprzednio wystarczyło 1 - 2 owoce lub jakikolwiek węglowodan więcej i już od razu waga szła w górę. Tak niewiele trzeba , aby poziom insuliny wystarczył ,aby stanęło spalanie tłuszczu. Dziś zaczęłam też o 10, i obiad o 15 i to wszystko na dziś
śniadanie było bardzo smaczne - około 1000 kcal.

Potwierdza się to co inni doświadczyli, nie ma sensu liczyć kalorii, o ile je się naturalne rzeczy, i nie za dużo węgli.

Powodzenia
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:47   #22
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Przeczytałam mniej więcej artykuł i wydaje mi się to bardzo interesujące na razie jednak zostanę przy swoich 5posiłkach i 10PŻ bo po prostu na mnie działają

Powodzenia
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 08:18   #23
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: DIETA 50-50 START 1.03.2012 Kto ze mną?

Hej dziewczyny ! Jak Wam idzie to 50 / 50 ?

Dziś rano ważenie i 103,4 kg. Dla statystyki wczorajsze kalorie to około 2500, w tym jedno piwko małe. Węglowodany tylko z piwa i warzyw. Wczoraj z powodu piwka , skończyłam przyjmowanie kalorii o 17:00, i dziś start 12:30 - czyli będzie 19,5 godz przerwy

Dr Berardi miał rację .
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.