Jakie witaminy dla kobiet po porodzie na wypadające włosy i problemy z cerą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 15:41   #1
WWanet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 29

Jakie witaminy dla kobiet po porodzie na wypadające włosy i problemy z cerą?


HEJ!! jestm 7 tyg po porodzie. w ciąży moje włosy wyglądały znakomicie. były gęste, nie wypadały, nie łamały się- no po prostu wszystko było z nimi idealne. przed ciążą były suche, łamały sie rozdwajały, przetłuszczały. no i teraz jest tak samo a nawet jeszcze gorzej. z cerą tez nie jest najlepiej bo dostałam wyprysków no i nie chcą zejść. dlatego prosiłabym o radę jakie witaminki mogę kupić w aptece bez recepty na moje problemy z włosami i cerą? najlepiej jeszcze żeby cena była w miarę niska dodam jeszcze, że przed ciążą brałam cały czas belissę- oczywiście z przerwami, ale jak dla mnie skutków nie było widać
WWanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:58   #2
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Jakie witaminy dla kobiet po porodzie na wypadające włosy i problemy z cerą?

ja brałam te same co w czasie ciąży, w aptece jest raczej duży wybór, także cenowy a farmaceuci też coś doradzą;
wszystko zależy od tego czy karmisz piersią bo niektóre preparaty nie są zalecane ; włosy i cera dojdą do siebie bo obecnie hormony jeszcze szaleją
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 22:26   #3
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Jakie witaminy dla kobiet po porodzie na wypadające włosy i problemy z cerą?

Merz Special - drogi, ale naprawdę wart tej ceny.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 12:43   #4
Phoenix2
Raczkowanie
 
Avatar Phoenix2
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 139
Dot.: Jakie witaminy dla kobiet po porodzie na wypadające włosy i problemy z cerą?

Cytat:
Napisane przez WWanet Pokaż wiadomość
HEJ!! jestm 7 tyg po porodzie. w ciąży moje włosy wyglądały znakomicie. były gęste, nie wypadały, nie łamały się- no po prostu wszystko było z nimi idealne. przed ciążą były suche, łamały sie rozdwajały, przetłuszczały. no i teraz jest tak samo a nawet jeszcze gorzej. z cerą tez nie jest najlepiej bo dostałam wyprysków no i nie chcą zejść. dlatego prosiłabym o radę jakie witaminki mogę kupić w aptece bez recepty na moje problemy z włosami i cerą? najlepiej jeszcze żeby cena była w miarę niska dodam jeszcze, że przed ciążą brałam cały czas belissę- oczywiście z przerwami, ale jak dla mnie skutków nie było widać

Twoj organizm wraca do rownowagi hormonalnej i jeszcze troche dlugo to potrwa, wiec wypadanie wlosow jest praktycznie norma. U jednych kobiet trwa to kilka tygodni u innych kilka miesiecy. Watpie aby tabletki cos tu pomogly poniewaz jest to przede wszystkim sprawa hormonow a nie braku witamin no chyba, ze masz wszelkie objawy swiadczace o tym, ze tak jest.
Poza tym jesli karmisz dzidziusia to nie bierz zadnych suplementow diety nie przeznaczonych dla kobiet karmiacych piersia.
Na pewno nie zaszkodza ci kapsulki z omega 3 i przysluza sie dziecku.
Polecam olej z wiesiolka, pomaga regulowac gospodarke hormonalna i wspaniale wzmacnia wlosy, niestety cena nie jest zbyt niska.
Warto tez przyjrzec sie swojej diecie , wapn, zelazo, witaminy z grupy B, ale szukac nalezy ich przede wszystkim w pozywieniu.
Moze zasiegnelabys najpierw porady lekarskiej lub zrobila badania na niedobor witamin zanim zaczniesz jakies przyjmowac.
Na swoim przykladzie moge jedynie powiedziec, ze bralam specjalne preparaty dla kobiet po porodzie a i tak odczekalam te nieszczesne pol roku zanim nadmiernie przestaly wypadac mi wlosy, takze w moim przypadku cudow nie zdzialaly.
Obecnie moja dieta bazuje glownie na zdrowych tluszczach, odrzucilam wszelkie sztuczne wspomagacze. Popijam tez herbate z pokrzywy, robie detoks. Efekt jest taki, ze od okolo roku, nie wiem co o nadmierne wypadanie wlosow, zaskorniki na twarzy czy lamiace sie paznokcie.
Phoenix2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.