Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-13, 10:56   #1
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296

Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach


Witam serdecznie.
Pisze z prośbą o profesjonalną radę i pomoc w ułożeniu diety, która pozwoliłaby mi spalić tkankę tłuszczową bardzo intensywnie ćwicząc. Trenuje intensywnie 3 razy w tygodniu po 2 h,
Mój plan treningowy wygląda następująco:

10 minut rozgrzewka
Ćwiczenia na nogi (ok 30min): przewodzenie/odwodzenie/wyprosty/podnoszenia w góry/ (4 serie: 2 serie po 20; 2 ciężkie robocze serie po 15 powtórzeń)
Pomiędzy wszystkimi powyższymi ćwiczeniami skacze na skakance utrzymując tętno 150-170)
Po nogach 10 Min schody, 5min tętno 170; 10min interwał tętno 170-180
30min ćwiczenia górnych partii ciała; klatka, biceps, ramiona itd, (jeśli mam siłę to nadal skacze na skakance pomiędzy seriami), brzuch
na koniec 20-40 min biegu przy tętnie 145-150.
Pulsometr z osobistymi ustawieniem wskazuje spalone 1000kcl przy każdym treningu

Trenuje już tak ok. 2,5 miesiąca. Wcześniej ćwiczyłam mniej intensywniej, ale o podobnym schemacie,
Mam 168cm wzrostu i ważę 70kg. Moje ciało się wysmukliło, ale niestety nie widzę znaczącego spadku wagi, obwodów; Jem zdrowo. 5 posiłków dziennie, (ok 1500kcl dziennie)
Węglowodany na śniadanie; obiad; kolacje w dni treningowe, nietreningowe, węgle tylko na śniadania. Wykluczyłam słodycze i jakiegokolwiek fast food'y, tłuszcze, niezdrowe i niepolecane przetwory. Jem owoce jak chce mi sie coś słodkiego. (oczywiście mam tez małe wykroczenia.

Bardzo proszę o pomoc, bo juz momentami brakuje mi sił i motywacji.
Od dziś chciałam całkowicie wykluczyć cukry (owoce) i węglowodany w dni nietreningowe , a jeść węglowodany tylko przed treningiem,

Przepraszam, ze się tak rozpisałam, ale już nie wiem gdzie szukać pomysłów i pomocy,
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:34   #2
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

czesc..
wybacz ale ten trening jakos mi tak strasznie chaotycznie wyglada... kto go ulozyl? cwiczysz w domu czy na silowni?

a co do diety to weglowodany PO treningu a nie PRZED.. calkowite ich wykluczenie w dni nietreningowe nie wszystkim sluzy...

jesli moge Ci doradzic to sprobuj tak: (dla mnie dzialalo)

weglowodany typu owoce, platki owsiane na kolacje codziennie, na obiad (nie codziennie) wegle zlozone typu ryz, kasza gryczana itp (oczywiscie + bialko i tluszcze), potreningowo bialy ryz, ewentualnie banan albo cos takiego. ogolnie wedlug zalecen dr berardiego podpietych w watku 10 przykazan zywieniowych... dziala i jest proste do zrozumienia.. (bo szczerze mowiac tez niewiele zrozumialam z opisu Twojego dotychczasowego jadlospisu.. mozesz jasniej?)

ten trening dwugodzinny nie bardzo mi sie podoba szczerze mowiac, skoro nie masz za bardzo rezultatow to chyba cos tu nie gra...
(nie zawsze wiecej znaczy lepiej )
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:33   #3
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

Witam,
Dziekuję za zainteresowanie

Trenuje raz w tygodniu z trenerem, 2 dni sama, trening jest ustawiony przez niego. zawsze dzień przerwy pomiędzy treningami, Generalnie pierwsza czaść słuzy na spalaniu zasobów węglowodanów i wytrenowaniu, (stąd właczone interwały na schodach i skakanka) końcowy bieg 30min słuzy spalaniu tkanki, tetno jest na poziomie 150, swobodnie biegam i oddycham,

Co polecasz jesli chodzi o treningi?
Po treningu jem mała porcje węgli, ale z tego co wiem to nie pownny to byc owoce gdyż zawierają cukry,

Poniżej podam przykładowy jadłospis, który stosowałam:
9:00
grahamka, z chudym białym serkiem do pieczywa 4%, plasterki szynki/łososia + warzywo (ogórek /pomidor)
12:00 owoc ( jabłko/pomarańcz/ 2kiwi)
13.30 serek wiejski lekki + 2 plasteki szynki/łosoś + warzywo
16:30 piers z kurczaka z wody + warzywo / w dni treningowe 100gr makaronu pełnoziarnistego + warzywo (bez mięsa)
17.00 kawa + owoc
18 TRENING
21:00 kromka ciemnego chleba + chuda wędlina / jajko / łosoś / sledź

zdarza mi sie czasem skrobnąć suszone owoce/orzechy ok 17, a wieczorami owoce,
W weekendy białe lucz czerwone wytrawne wino.
Nie wiem gdzie popełniam błędy, treningi kosztuja mnie bardzo duzo dlatego nie chciałabym by ten wysiłek poszedł na marne.
Proszę o pomoc
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:42   #4
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

zaznaczam, ze nie jestem dietetykiem... doradzam na podstawie wlasnego doswiadczenia.. jesli wykwalifikowany trener ukladal Ci trening to zapewne wie co robi, chociaz dla mnie tak dlugie treningi i trzy razyw tygodniu to troche przesada, kazdy ma jednak swoje metody..
fakt jest taki ze, jak piszesz, treningi kosztuja, sa wyczerpujace, a efekty sa niezadowalajace..
problemem moze byc dieta. wedlug mnie jest w niej sporo weglowodanow (bo chleb na sniadanie i na kolacje..) ale to nie musi byc problem. nysle ze jesz troche malo bialka. tzn malo wartosciowego bialka. nie lubisz miesa innego niz drob? szynki, serki wiejskie i paczkowanego wedzonego lososia zastapilabym miesem, ryba..
szynki zwykle nie je sie duzo - 2-3 plasterki, wiec jesli nawet jest bardzo dobre jakosci (malo konserwantow i wypelniaczy, duzo miesa) to bialka jest w takiej porcji malutko. wszelkiego rodzaju serki do smarowania i wiejskie sa pelne konserwantow i innych "nienaturalnych" skladnikow a na dodatek to nabial wiec laktoza (i kazeina) ktora czesto powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, nie jest dobrze trawiona przez organizm doroslego czlowieka ...
a jajek nie lubisz?

aha, a co do owocow po treningu.
cukry proste o wysokim ig (glukoza) sa po treningu nawet wskazane. w owocach jest jednak fruktoza, ktora musi byc metabolizowana w watrobie - wiec zamiast "jechac" do miesni i uzupelniac w nich zapasy wyczerpanego glikogenu, uzupelnia pierwszej kolejnosci glikogen watrobowy.. dlatego owoce po treningu nie sa wskazane. no chyba ze np banan ktory ma sporo skrobii (jest "maczny"), a wiec glukozy.. ale lepszy od banana po treningu jest ryz, taki zwykly bialy...

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2012-03-14 o 11:51 Powód: dopisek
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:19   #5
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

tez mnie dziwi ten trening, ale jak na 2 h intensywnego(jak mowisz) treningu, to moim zdaniem malo tego jedzenia... zwlaszcza ze przy takim wzroscie i wadze to zapotrzebowanie na "leżenie i pachnienie" to pewnie z 1700, a jeszcze do tego 2 h treningu.

9:00
grahamka, z chudym białym serkiem do pieczywa 4%, plasterki szynki/łososia + warzywo (ogórek /pomidor) <dorzuc sobie na przyklad jajecznice z 2 jajek do tej grahamki
12:00 owoc ( jabłko/pomarańcz/ 2kiwi) <to za malo, jak na posilek
13.30 serek wiejski lekki + 2 plasteki szynki/łosoś + warzywo <w miare ok
16:30 piers z kurczaka z wody + warzywo / w dni treningowe 100gr makaronu pełnoziarnistego + warzywo (bez mięsa) <okej
17.00 kawa + owoc
18 TRENING
21:00 kromka ciemnego chleba + chuda wędlina / jajko / łosoś / sledź <dobrze ze jest bialko po treningu, ale lepiej zjedz cos innego niz chleb, np ryż czy ten makaron, poza tym masz juz grahamke w I

przy czym jak na to ze pewnie powinnas jesc 2200 kcal a nie 1500, to brakuje tu na pewno węgli lub tluszczy.
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:09   #6
alloff
Raczkowanie
 
Avatar alloff
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

tak się właśnie zastanawiam - po co ten trening? Wybierasz się na olimpiadę albo inne zawody? Bo jeżeli Twoim celem jest tylko i wyłącznie redukcja tkanki tłuszczowej (schudnięcie) popełniasz jeden zasadniczy błąd - ćwiczysz za dużo przy tej diecie. Kortyzol zasuwa w górę przy takim treningu i w życiu nie schudniesz. Jeśli chcesz spalić tłuszcz trenuj HIIT trzy razy w tygodniu, a w pozostałe dni rób ćwiczenia modelujące sylwetkę, nie zapominaj o przerwie w ćwiczeniach, organizm musi się regenerować. Kurde, jeśli to trening mający na celu schudnięcie to ten trener co układał Ci trening i dietę jest po prostu idiotą. Sorry, ale inaczej się tego nazwać nie da.
alloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 14:11   #7
zielolka
Przyczajenie
 
Avatar zielolka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 8
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

jejku wykończysz sie dziewczyno.jedz wiecej aby zdrowo, cwicz mniej troche przynajmniej na początku a jak juz musiz to cos na wpsomaganie weż jakeiś suplement czy cos bo osie zajedziesz...
zielolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 15:08   #8
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296
Dot.: Pomoc w ułożeniu diety przy intensywnych treningach

Witam serdecznie,
Dziękuję za Wasze odpowiedzi, Pogubułam sie już troche,
Trenuje intensywnie, bo spokojne treningi po prostu mnie nudzą. Chciałabym przede wszytskim schudnąć, poprawić kondycje, wyrzeźbic górne partie ciała i zacząć biegac na wiosne w terenie.
Nie sądzę, by trening, ktory konczy sie spalaczem (biegem -20-30min) przy tetnie 145-150 był błędem. Poprawiła mi się sylwetka, zniknął cellulit. Treningi są pod kontrola.
Trener mówi , że mam niezłą kondycję i wydaje mi sie, że dlatego ten próg jest tak wysoki,

Co do diety, w dni teningowe jem weglowodany złozone 3x w ciągu dnia. Nietreningowe tylko na sniadanie. Jem tez jajka, ryby, (wedzone, gotowane, puszkowane) itd. Co do wędlin to są to platerki polędwicy, szynki z kurczaka. Jestem świadoma wartości odżywczych.
Kiedys byłam w centrum leczenia otyłości. Tam otrzymałam jadłospis. Ustalając, że miałabym niewielki wysyłek fizyczny miałam narzuconych 5 posiłków dziennie i w każym były węglowadany złożone, 2 owoce dziennie i odrobina nabiału.

Nie mam już za bardzo już pomysłu na siebie,
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.