Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 16:05   #1
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154

Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.


Od trzech lat mam problemy żołądkowo-jelitowe. Występują u mnie różne objawy,jednak najbardziej uciążliwym jest biegunka po nabiale.Oczywscie na codzień go odstawiłam,jednak czasami podejmuję próby,a nóż coś się zmieniło.Zauważyłam jednak, że występuje ona(biegunka) głównie przy surowym nabiale-jogurty,biały ser,ale np.sernik czy budyń,czyli nabiał po obróbce termicznej szkodzi mi w małym stopniu lub nawet wcale.Podobnie jest z żółtym serem.Laktaza w tabletkach nie pomaga.Czytałam wiele na ten temat i wydaje mi się, że mam alergię na kazeinę lub ew. na jakieś inne białko mleka,które można zniszczyc/unicestwić(wiem jak to brzmi ) w obróbce termicznej.Jednak od natłoku informacji,nie jestem w stanie juz tego ogarnąć.Może ktos się na tym zna,sam jest w takiej sytuacji,może tak jak w przypadku nietolerancji laktozy,są na to jakieś leki/suplementy?
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 10:36   #2
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Cytat:
Napisane przez tanapewno Pokaż wiadomość
a nóż coś się zmieniło.
przepraszam, ale... nuż.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:21   #3
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
przepraszam, ale... nuż.
zapamiętam sobie. jednak liczę, że ktoś udzieli odpowiedzi na pytanie, nie tylko będzie wypominal błędy
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:02   #4
Eunika90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Niestety nie ma lekarstw na tego typu rzeczy.
Byłaś u lekarza ? jeśli nie to musisz czym prędzej się udać i zrobić badania ponieważ może być to powodem choroby np galaktozemia -objawia się niemożnością przekształcenia galaktozy w glukoze albo nie tolerujesz laktozy. Człowiek im starszy tym ma coraz większe problemy z tolerancja mleka . W przypadku nietolerancji laktozy spożycie produktów zawierających laktozę prowadzi do nadmiernej produkcji gazów trawiennych (wzdęcia i kurczowe bóle brzucha) i często do wodnistej biegunki .
Eunika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 15:05   #5
Eunika90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

,

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

W przypadku nietolerancji laktozy spożycie produktów zawierających laktozę prowadzi do nadmiernej produkcji gazów trawiennych (wzdęcia i kurczowe bóle brzucha) i często do wodnistej biegunki .Ludzie z nietolerancją laktozy powinni zwracać uwagę na składniki i dodatki zawarte w produktach żywnościowych.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Powinnas udac sie do lekarza poniewaz to nie sa przelewki.
Eunika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:12   #6
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Ja mam nietolerancję laktozy i niestety dopadły mnie wszystkie jej objawy. Z tymże mój organizm nie toleruje nawet nabiału poddanego obróbce termicznej. Nie ma znaczenia, czy to śmietana czy budyń, po wszystkim mam "rewolucje", najgorsze są kurczowe bóle brzucha (jelit). Na moje oko, nie znam się za bardzo, ale wyjść jest kilka- nie masz nietolerancji, ale coś innego, albo masz małą nietolerancję.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 23:13   #7
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

u lekarza byłam,on nie twierdzi, że to cos poważnego,kazal poprostu odstawić nabiał,chociaz liczyłam, że cos więcej pomoże,wytłumaczy,ale wiadomo jak to z naszą służbą zdrowia jest. a co do laktozy to sama nie wiem,objawy bardziej pasują mi do alergii na bialka mleka,bo przy samej nietolerancji laktozy,kefiry,jogurty powinny być lepiej strawne i tak jak pisałam,laktaza w tabletkach nie pomogła. no cóż,zostaje czekać aż wynajdą cudowny lek na tę przypadlość.
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 09:24   #8
Nieziemska Izis
Raczkowanie
 
Avatar Nieziemska Izis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 191
GG do Nieziemska Izis Send a message via Skype™ to Nieziemska Izis
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Ja parę lat temu byłam na diecie Dukana. Codziennie wymiotowałam i miałam biegunki. Początkowo myślałam, że właśnie na tym polega ta dieta - cud. Przecież chudłam Okazało się jednak, że mój organizm nie potrafi wytworzyć odpowiedniej ilości enzymu trawiącego nabiał, który dostarczałam w olbrzymich ilościach. Dietę odstawiałam, przestałam używać nabiału. Po jakimś czasie stopniowo zaczęłam wprowadzać ponownie nabiał. Nie jem go w jakiś wielkich ilościach i jest dobrze Ale kawa z mlekiem to dla mnie idealny sposób, by szybko strawić śniadanie

Może warto, byś wybrała się do swojego lekarza rodzinnego?
__________________
64 kg 14.11.2012
58,2 kg 27.04.2013
56 kg ?
wzrost 168 cm
Nieziemska Izis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:01   #9
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

Cytat:
Napisane przez tanapewno Pokaż wiadomość
zapamiętam sobie. jednak liczę, że ktoś udzieli odpowiedzi na pytanie, nie tylko będzie wypominal błędy

Akurat nie umiem Ci pomóc, ale rzucił mi się w oczy błąd. A że niestety jestem przerważliwiona...
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:22   #10
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Biegunka po wyłącznie "surowym" nabiale.

u lekarza byłam,ale nic nie pomógł,podobno są badania na wykrycie nietolerancji laktozy,ciekawe czemu mnie na nie nie skierował,skoro wiedział, że mam z tym problem..a tak wgl Nieziemska Izis to mam taki sam wzrost i wage jak ty na początku,widzę, że schudłaś 3 kg w miesiąc,bardzo ładnie,mogłabyś powiedziec jak to ci sie udało?
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.