stypendium socjalne, dochód utracony - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 09:50   #61
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Co nie robi różnicy, bo praca i tak była w jednej firmie to i kwota jest taka sama..
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 12:30   #62
Jagna_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Post Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

A ja mam z kolei takie pytanko. Czy uczelnie wymieniają się u uzgadniają między sobą dane odnośnie stypendiów? Otóż moja koleżanka ma taki przypadek, że starając się o stypendium socjalne nie wpisała do grona rodziny brata bo na dzień składania wniosku nie miał jeszcze decyzji czy dostał się na studia (był on w rekrutacji uzupełniającej, która trwałą do końca września, a ona musiała złożyć wniosek o przyznanie bodajże do 20 września). W związku z tym, nie ujęła go do wniosku. Jej brat teraz po pierwszym półroczu będzie chciał starać się o stypendium u siebie na uczelni i będzie ujmował całą rodzinę, łącznie z nim rzecz jasna. Obawiają się oni jednak, że te dwie różne uczelnie mogą wymienić się danym w celach kontrolnych i wówczas wyjdzie fakt, że siostra go nie ujęła a on ją tak. Czy myślicie że uczelnie mogą wymieniać się danymi? Chociaż jak dla mnie to przecież obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, ale czy to się do tego zalicza?
Jagna_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 12:46   #63
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez Jagna_13 Pokaż wiadomość
A ja mam z kolei takie pytanko. Czy uczelnie wymieniają się u uzgadniają między sobą dane odnośnie stypendiów? Otóż moja koleżanka ma taki przypadek, że starając się o stypendium socjalne nie wpisała do grona rodziny brata bo na dzień składania wniosku nie miał jeszcze decyzji czy dostał się na studia (był on w rekrutacji uzupełniającej, która trwałą do końca września, a ona musiała złożyć wniosek o przyznanie bodajże do 20 września). W związku z tym, nie ujęła go do wniosku. Jej brat teraz po pierwszym półroczu będzie chciał starać się o stypendium u siebie na uczelni i będzie ujmował całą rodzinę, łącznie z nim rzecz jasna. Obawiają się oni jednak, że te dwie różne uczelnie mogą wymienić się danym w celach kontrolnych i wówczas wyjdzie fakt, że siostra go nie ujęła a on ją tak. Czy myślicie że uczelnie mogą wymieniać się danymi? Chociaż jak dla mnie to przecież obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, ale czy to się do tego zalicza?

Ale dlaczego go nie ujęła?
Bo chyba czegoś nie rozumiem w tym.
Czy się dostał na studia czy nie, to chyba członkiem rodziny był nadal?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2014-02-15 o 12:53
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 13:53   #64
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: stypendium socjalne, dochód utracony

Cytat:
Napisane przez Jagna_13 Pokaż wiadomość
A ja mam z kolei takie pytanko. Czy uczelnie wymieniają się u uzgadniają między sobą dane odnośnie stypendiów? Otóż moja koleżanka ma taki przypadek, że starając się o stypendium socjalne nie wpisała do grona rodziny brata bo na dzień składania wniosku nie miał jeszcze decyzji czy dostał się na studia (był on w rekrutacji uzupełniającej, która trwałą do końca września, a ona musiała złożyć wniosek o przyznanie bodajże do 20 września). W związku z tym, nie ujęła go do wniosku. Jej brat teraz po pierwszym półroczu będzie chciał starać się o stypendium u siebie na uczelni i będzie ujmował całą rodzinę, łącznie z nim rzecz jasna. Obawiają się oni jednak, że te dwie różne uczelnie mogą wymienić się danym w celach kontrolnych i wówczas wyjdzie fakt, że siostra go nie ujęła a on ją tak. Czy myślicie że uczelnie mogą wymieniać się danymi? Chociaż jak dla mnie to przecież obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, ale czy to się do tego zalicza?
ona musiała go ująć a jak nie ujęła to to wyjdzie tak czy siak i musi liczyć się z konsekwencjami czyli może to być niesłusznie przyznane stypendium i wtedy będzie musiała je zwrócić. Także sama sobie narobiła problemu i słusznie postąpią jak jej zabiorą to stypendium i wyciągną konsekwencje.

I tak, uczelnie mogą się wymieniać danymi, wiem po sobie. Zmieniłam uczelnię i jak składałam wniosek o socjalne na nowej to mieli w swoim systemie, że już pobierałam na innej uczelni i nawet znali kwotę
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-15 14:53:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.