soczewki kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 15:00   #1
agatkaa8
Przyczajenie
 
Avatar agatkaa8
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Exclamation

soczewki kosmetyczne


hej sluchajcie mam zielono szare oczy a od zawsze chcialam miec brazowe...mysle o kupnie soczewek w kolorze brazowym.nie mam wady wzroku wiec to beda zerowki.na allegro mozna kupic takie soczewki polroczne za 50 zlotych.ta firma ktora je rozprowadza ma zreszta wlasna strone i klienci sa zadowoleni.mam tylko pewne watpliwosci a mianowicie czy przed zakupem powinnam udac sie do lekarza?czy sa jakies przeciwskazania i czy jest to bezpieczne dla oka???prosze o odpowiedz...
agatkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 15:28   #2
fresh_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: soczewki kosmetyczne

ja nie pochwalam pomysłu aby soczewki kontaktowe kupować przez internet. jest to ciało obce w oku, przez nieostrożność i brak higieny możesz nabawić się różnych chorób. moim zdaniem przede wszystkim jeżeli zdecydowałaś się na soczewki powinnaś najpierw skonsultować się z okulistą. w internecie możesz przeczytać różne uwagi dotyczące szkieł, jak dbać o higienę nosząc soczewki czy jakie firmy są najlepsze. mimo to okulista wie najlepiej a co najważniejsze nie wszytskie osoby mogą je nosić! okulista zbada specjalnym urządzeniem czy twoje oczy "przyjmą" takie ciało obce. pytałaś czy są jakieś przeciwskazania... oczywiście że tak, ale o dokładne informację radziłabym zapytać okulistę. aha i takie moje małe spostrzeżenie... nie wymieniłaś firmy soczewek kontaktowych na jakie się zdecydowałaś ale wydaje mi się że 50 złoty za nie na pół roku to niezbyt dużo. ja kupiłam za 200 choć nie jest to cena wysoka za szkła a wiadomo jak niższa cena to gorsza jakość (choć nie zawsze) a tu trzeba uważać. co więcej soczewki kolorowe (bo są i przezroczyste) są droższe. ja Ci nie będę narzucać czegoś konkretnego ale moim zdaniem wcześniejsza wizyta u okulisty jest wymagana!
fresh_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 15:36   #3
innuendo
Rozeznanie
 
Avatar innuendo
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 924
Dot.: soczewki kosmetyczne

Witaj, również nie polecam. Przede wszystkim lekarz musi zbadać twój wzrok, sprawdzić, czy masz alergię i wykluczyć pewne choroby oka. Dobry specjalista to podstawa- będziesz mięc pewność, że nic ci się nie stanie. Dobierze odpowiedni dla Ciebie rodzaj soczewek, najlepsze będą takie, które zmienia się dosyć często- ja jedną parę mam na trzy tygodnie. Co prawda nigdy nie nosiłam kolorowych, ale co nieco się w tych sprawach orientuję . Przyznam, że ciężko było mi się do nich przyzwyczaić, a zakładanie i zdejmowanie to prawdziwa udręka była, ale teraz jest w porządku.
Mi się marzy turkus albo kocia zieleń, mrauuu!
pozdrawiam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=639070 kosmetyki wymiana
innuendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 15:38   #4
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: soczewki kosmetyczne

Zgadzam się, że najpierw powinnaś wybrać się do okulisty, gdzie po badaniu okaże się, czy na pewno nie masz wady wzroku i czy możesz nosić soczewki kontaktowe. Warto, bo wiele osób ma z tym problemy. Poza tym musisz dokupić do soczewek odpowiedni płyn i nauczyć się, jak je oczyszczać i zakładać - tego wszystkego powinna nauczyć Cię Pan(i) w dobrym salonie optycznym.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 15:46   #5
Minka
Raczkowanie
 
Avatar Minka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 39
Dot.: soczewki kosmetyczne

Noszę kolorowe soczewki kontaktowe tak długo, że nie powiem jak - bo wyszło by, że jestem staruszką . W związku z tym mam masę doświadczeń - nosiłam różne marki, różne kolory, kupowałam w różnych miejscach i w różnych krajach.

Pierwszy raz doradzam zaopatrzyć się jednak w specjalizowanym punkcie okulistycznym - nie tylko z powodu większej pewności jakości i autentyczności soczewek, ale i z powodu pewnych bardzo praktycznych benefitów:
- możesz wypróbować, bez kupowania czegokolwiek, różne rodzaje i różne kolory
- dostaniesz instruktaż jak soczewki kontaktowe zakładać i wyjmować
- możesz wypytać o wszystko, co cię nurtuje, a specjalista będzie wiedział
- poinformują cię o tym, co ci się może podczas noszenia soczewek przydarzyć, co jest problemem a czego nie musisz się bać - np. co robić, kiedy soczewka się naderwie (w oku)...naderwanej wcześniej do oka nie wkładać
- jeżeli u nich kupisz, żadnym obciachem nie jest zwrócić się do nich z pytaniami w razie jakichkolwiek problemów (a soczewki potrafią nieźle wystraszyć)


Pozatym pamiętaj: kontrola u oftalmologa od czasu do czasu jest dobrą sprawą - ot tak dla pewności, o ile będziesz je nosić częściej lub non-stop (jak ja)

A jak kupisz w sieci to w razie pytań możesz do mnie zawsze napisać - poradzę, o ile będę wiedzieć, co i jak....
__________________
Minka
Minka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.