pekniete naczynko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-28, 11:14   #1
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291

pekniete naczynko


witam mam pytanko odnosnie peknietego naczynka.otoz mialam na nosie czerwona plamke smarowalam miesiacami masciami na przebarwienia bo dodam ze mecze sie z tradzikiem i takie prtzebarwienia dla mnie to normalka niestety,ostatnio bylaam u kosmertyczki na zabiegu mikrdermabrazji i stwierdzila ze jest to pekniete naczynko poszlam wiec do lekarza zegy mi zamknal to naczynko pradem.i mam pytanie jak taka ranka sie goi bo owszem naczynka nie ma (dzis drugi dzien bo wczoraj mialam ten zabieg)a plamka czerwona dalej jest i nie wiem czy to po tym zabiegu czy poprpstu plamka jest od czegos innego.czy ktos mial podobny problem?wiem glupie to trocyhe ale naprawde dalam kase i myslalam ze plamka zniknie a tu dalej jest
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 15:33   #2
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: pekniete naczynko

Jeśli jest dalej plamka czerwona, to naczynka najprawdopodobniej nie udało się zamknąć (albo to jest ranka, która się wkrótce zagoi ). Po pękniętym naczynku (zwłaszcza jak jest spore) zostaje bezbarwny ślad.

Lekarzowi w moim przypadku nie udało się zamknąć naczynia za pierwszym razem (ale o takiej możliwości zostałam poinformowana). Musiałam iść na zabieg trzy razy, bo moje naczynko było dość duże, stare (miałam je od dziewiątego roku życia) i wielopoziomowe (że tak to określę). Po zabiegu dostałam też maść, która pomogła w gojeniu ranki. Nie umówił Cię lekarz na wizytę kontrolną? Ja takie miałam po 3-5 dniach od każdego zabiegu. Idź z tym do niego, to on powinien zobaczyć i rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:45   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: pekniete naczynko

A ja mam do Was pare pytań U kogo robiłyście zabieg zamykania naczynek prądem? Czy na taki zabieg można udać się do kosmetyczki czy to musi być lekarz dermatolog Ile takie zamykanie naczynek kosztuje?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 17:07   #4
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: pekniete naczynko

Ja robiłam u dermatologa. Jeden zabieg mnie kosztował 75 zł, a robiłam to jeszcze na studiach tak 3-4 lata temu.

Zamykanie naczynka prądem polega na tym, że w tego malutkiego krwiaczka (bo o takie naczynko tu chodzi) wkłuwa się cieniutką igłę, która jest podłączona do prądu. To ma je zniszczyć i zamknąć (choć z różnym skutkiem). Technicznych szczegółów nie znam, bo nie jestem specjalistką. Podaję tylko to, co sama zauważyłam i to, co mi powiedziała dermatolog.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 17:21   #5
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: pekniete naczynko

Cytat:
Napisane przez amika79
Ja robiłam u dermatologa. Jeden zabieg mnie kosztował 75 zł, a robiłam to jeszcze na studiach tak 3-4 lata temu.

Zamykanie naczynka prądem polega na tym, że w tego malutkiego krwiaczka (bo o takie naczynko tu chodzi) wkłuwa się cieniutką igłę, która jest podłączona do prądu. To ma je zniszczyć i zamknąć (choć z różnym skutkiem). Technicznych szczegółów nie znam, bo nie jestem specjalistką. Podaję tylko to, co sama zauważyłam i to, co mi powiedziała dermatolog.
Dziekuje Ale taki zabieg to chyba nie każdy dermatolog wykonuje Będę musiała się rozejrzeć u siebie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 22:13   #6
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: pekniete naczynko

Ja też mam dwa pytania. Czy mogę to wykonać w wieku 16 lat? No i czy boli?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 06:29   #7
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: pekniete naczynko

^^ Każdy ma inną tolerancją bólu. Można powiedzieć, że mnie bolało, ale w małym stopniu. Czułam takie krótkie, mocne ukłucia (wrażenie spotengowane jeszcze działającym prądem, który jest podłączony do igiełki).

Wydaje mi się, że nie ma przy takim zabiegu barier wiekowych, ale nie jestem specjalistką. Pójdź z tym do dermatologa lub dobrej kosmetyczki i się o to spytaj.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-29, 10:54   #8
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: pekniete naczynko

Dzięki .
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 11:01   #9
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: pekniete naczynko

ja mialam male naczynko na nosie lekarka dermatolog stwierdzila ze ladnie sie zrobilo juz za pierwszym razem powiedziala ze go zamknela i nie kazala drugi raz przychodzic owszem w tym miejscu mam strupki ktotre maja po 4,5 dniach zniknac ale plamka czerwona jak byla tak jest i jest wieksza niz przed tym zabiegiem i zastanawiam sie czyto wlqsnie wina zamykania ta ranka ktoa sie zagoi czy plamka z innego powodu zupelnie,wkurzylam sie bo nie leze na pieniadzach a dalam 50 zl jak za normala wizyte i tylko dlatego poszlam zeby chociaz jedna plamke usunac z mojej twarzy,bo mam mase przebarwien po tradziku ehh szkoda gadaca zabieg sam w sobie nie nalezy do przyjemnyuch ale czy az tak boli to nie takie dziwne uczucie tylko szczypania
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.