Żylaki a depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-29, 13:45   #1
monis25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 22

Żylaki a depilacja


Mam pytanko .Dosyć często spotykam się z uwagą,że przeciwskazaniem do depilacju nóg depilatorem czy woskiem (zarówno na ciepło jak i w plastrach) są żylaki.Zastanawia mnie dlaczego?Czy grozi to jakimiś komplikacjami?Sama mam od ok.2 lat okropnego żylaka tuż pod kolanem natomiast nogi depiluję depilatorem gdyż na moje włosiska to jedyny sposób.Ostatnio rozważam depilację woskiem ale zastanawiają mnie właśnie te ostrzeżenia.Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?
monis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 17:37   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Żylaki a depilacja

J sie nie przejmuje. Pod kolanem nie depiluje nog wiec nie mam go jak podraznic. Depilator depiluje na zimno wiec mysle ze to nie ma znaczenia, a wosk jesli uzywa sie na cieplo to dodatkowo ogrzewamy skore, co rozgrzewa zyle a tego trzeba unikac przy zylakach.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 18:14   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Żylaki a depilacja

Po prostu może Ci wyjść jeszcze więcej tego paskudztwa - szczególnie jeśli chodzi o pajaczki...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 10:45   #4
monis25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 22
Re: Żylaki a depilacja

W moim przypadku to nie są pajączki ale najprawdziwszy,najohydnie jszy żylak .Wiem,że kobiety mają tendencję do wyolbrzymiania i błędnego określania problemów,sama bym chciała,żeby tak było w moim przypadku.Ale moja babcia miała problemy z żyłami więc i ja się tego spodziewałam (jestem taką rodziną zbieraniną wszelkich niedoskonałości ).Ale wracając do tematu.Wosku w plastrach używam do usuwania wąsików (to akurat po tacie ) i wyczytałam tam:nie używaj na skórę z żylakami.Poza tym kiedyś czytałam w jakimś czasopiśmie o różnych metodach depilacji i w przeciwskazaniach własnie pojawiały się żylaki.Nie chodzi mi o doszukiwanie się problemów tylko zastanawia mnie ten fakt no i czy przypadkiem może nie powinnam tego lekceważyć
monis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 11:03   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Żylaki a depilacja

słyszałam od kosmetyczki, że żylaki rzeczywiście są przeciwwskazaniem, ale można przy nich używac specjalnego wosku - ma jakeiś parametry, dzięki którym jest bezpieczny dla żylczków. tak przynajmniej twierdzi ta kosmetyczka, jeżlei jesteś z Łodzi, mogę Ci podac namiary
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 11:23   #6
monis25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 22
Re: Żylaki a depilacja

No niestety-jestem z Białegostoku (trochę daleko,prawda?).Wiesz,moż e bym nie robiła z tego problemu gdyby nie problemy z depilacją.Włosy okropnie mi wrastają,szybko odrastają,mam straszne podrażnienia i szukam metody która pozwoli mi zrobić z nogami jakiś porządek.Żylakiem (jako ozdobą) się nie przejmuję bo go po prostu nie widzę ale już się nauczyłam (albo doświadczenia mnie nauczyły) żeby nie ignorować przeciwskazań i ostrzeżeń o skutkach ubocznych bo dosyć często mnie spotykają (moje najświeższe doświadczenie to nie depilować ramion bo wyskakują okropne pryszcze ).Szkoda,że tak mało się mówi o problemach jakie mogą wystąpić.Bo skoro się nie wie czym to się może skończyć to po prostu to się ignoruje.Dlatego ja bym chciała się dowiedzieć.
monis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 11:41   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Żylaki a depilacja

ja też myślę, że lepiej zamęczyć pytaniami kosmetyczkę/lekarza/aptekarza, niz później cierpiec, więc doskonale Cię rozumiem . Spróbuj moze zapytać jakąś kosmetyczkę w Twojej miejscowości?
i powodzenia!!!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-16, 20:03   #8
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: Żylaki a depilacja

a może wiecie już coś więcej o problemie:
depilacja woskiem-naczynka(+żylaki) ?

jaka depilacja będzie najlepsza przy tak problematycznej skórze i jej nie zaszkodzi?
czy ciepły wosk rzeczywiście przysparza takich problemów? czy ten zmywany wodą jest delikatniejszy?

chwilowo mam już dośc kremu do depilacji- nie jest zły ale już po dniu czuć włoski
i zastanawiam się nad jakąś zmianą..jedyny problem to ta delikatna skóra z naczynkami
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 19:18   #9
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Żylaki a depilacja

Przepraszam, że odnawiam temat, ale po co zakladać nowy skoro jest taki sam o dokladnie takiej samej tematyce
Żylaków nie mam i nie chcę miec. Boję się jak choroba Ale do depilacji wolałabym użyć wosku, gdyż jest wygodniejszy i w ogóle. Zimą tam się nie przejmuję bo wiadomo prawie cały czas spodnie. Ale teraz zbliża się lato i tak się zastanawiam czy nie skorzystać z plastrów. Tylko wlasnie boję się, czy przypadkiem nie stanie mi się coś tak bardzo nie chciałabym mieć wstrętnych żylaków, a znowu plastrami miałabym problem z głowy na dluższy czas. Staram się pszestrzegać zasad antyżylakowych (ćwiczonka, smaruję się kremem, gdy biorę prysznic polewam sobie wodę i robie taki masażyk) i nie mam probemów z wagą (powiedziałabym nawet ze jestem bardzo szczupła.) I nie chciałabym przez swoje lenistwo pogorszyć stanu moich nóg proszę doradzcie.
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:29   #10
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Żylaki a depilacja

uppp
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 18:31   #11
Ptysiulka
Rozeznanie
 
Avatar Ptysiulka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 462
GG do Ptysiulka
Dot.: Żylaki a depilacja

też mnie ten temat interesuje zastanawiam sie czy przy skłonności do żylaków, a także w sytuacji kiedy już sie pojawiły można stosowac depilację cukrową?
wosk jest niewskazany, bo ciepły, a pasta cukrowa jest do niego podobna, aczkolwiek podobno może być stosowana przy problemach z naczynkami i żylakami, ale czy aby na pewno?
__________________
Ptysiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.