Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 21:42   #1
gama191919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Question

Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?


Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?
Mam 16 lat i nigdy wcześniej nie zajmowałam się takimi sprawami jak "kosmetologia" Do

tej pory wystarczała mi woda i jakiś żel antybakteryjny do mycia twarzy. Do kremów nigdy nie

mogłam się przekonać i użyłam kremu tylko 5 lub 6 razy (dosłownie ! ), nie wspominając o

makijażu, którego nigdy nie miałam na twarzy !

Niestety jakieś 3 lata temu pojawił się problem dojrzewania skóry, zmiany wyglądu itd. SAME

WIECIE O CO CHODZI ! Na początku ignorowałam to wszystko, kiedy cera zaczęła się tłuścić

kupiłam żel antybakteryjny. Niewiele pomógł na pryszcze i zaskórniki , ale po umyciu skóra

była świeża.

Z czasem pojawiły się rany, przebarwienia, ropne pryszcze, roszerzone pory, świecąca twarz.
Wszystko to sprawia ,że wyglądam ... po prostu nieestetycznie.

W dodatku mam dosyć bladą twarz, jasną karnację i lekko kręcone włosy, które przy

najmniejszej wilgoci skręcają się we wszystkie strony. Daje to obraz totalnego chaosu,
niezdrowego wyglądu. Najbardziej denerwuje mnie zmieniony koloryt skóry i przebarwienia.

Mam tego wszystkiego dosyć i chcę coś zmienić - jestem zwarta i gotowa do boju !!! W tym

celu przeprowadziłam sobie plan "metamorfozy" w krokach :P Może i głupie ,ale może taki plan
ataku zmobilizuje mnie do działania.

1. Wizyta u dermatologa
2. Wizyta w aptece ( chcę kupić witaminy A,E itd - jakie polecacie ?)
3. Wizyta w drogierii
-jaki polecacie zestaw kosmetyków (linię) do mycia twarzy ?
-kosmetyki do makijażu ( jaki podkład ?)
4. Wizyta u kosmetyczki
5. Basen
6. Wizyta u fryzjera


Proszę Was o wskazówki, Wasze historie i początki w "kosmetologii" oraz jak opisy tego jak

sobie poradziłyście ze swoim wyglądem

p.s Trochę douczyłam się przez ostatni miesiąc w dziedzinie wizażu i pielęgnacji ciała

(jeszcze 2 miesiące temu nie wiedziałam tak do końca do czego słuzy podkład :P ) ale

kompletnie brakuje mi doświadczenia.

Pozdrawiam Wszystkie piękności z forum
gama191919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 22:32   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?

Wizyta u dermatologa, dobry pomysł aczkolwiek ja się zraziłam. Witaminki też ok, ale mi zestaw Capivit A + E w ogóle nie pomógł, wolę wyciągi ze skrzypu albo Merzspecial Co do wizyty w drogerii, tam niestety nie znajdziesz zbyt wiele dobrych kosmetyków, bo wszystko pięknie jest napisane na opakowaniu, w praktyce zawodzi Oczywiście można znaleźć coś ciekawego dla siebie, ale aby usłyszeć opinie osób ktore uzywały dany produkt, a nie pań z drogerii przejrzyj KWC, bardzo przydatne Jeśli chcesz, aby skóra nabrała ładniejszego kolorytu, wyglądała zdrowiej możesz używać kremów z wit C, ale tu w celu zakupienie go radziłabym udać się do apteki. Musisz wybrać sobie odpowiedni zestaw pielęgnacyjny, jeśli nie masz żadnego uczulenia na wodę, nie reagujesz zadnym uczuleniem jest to żel/pianka + tonik + krem + ewentualnie preparat punktowy na krostki, do tego 1-2 razy w tyg peeling + maseczka, ja bardzo lubię glinki
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 23:13   #3
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z wielu kosmetyków, absolutnie nie decyduj się na te z alkoholem (Clearasil, Avon Clearskin i cała reszta). Proponuję Ci emulsję matującą z Iwostinu dla cery trądzikowej- dzięki niej pozbyłam się pryszczy na czole i nosie. Dobry tonik, żel, delikatny peeling i co jakiś czas masecza oraz punktowiec w razie potrzeby. Lepiej nie korzystaj z żadnyh pudrów, fluidów podkładów- poczekaj jeszcze trochę. Im później zaczniesz z takimi kosmetykami, tym lepiej. Później bedziesz musiała już je używać na co dzień i zapychać pory, bo bez niego cera nie będzie wyglądać ciekawie.
Ale wszystko to musisz dobrać odpowiednio dla swojej skóry- zanim znajdziesz kosmetyki dla Ciebie może minąć wiele lat
Pozdrawiam
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:52   #4
gama191919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?

Wielkie dzięki za podpowiedzi Zwłaszcza jeżeli chodzi o drogerie i odpowiednią linię do pielęgnacji ( alkohol odpada ). I z tym makijażem też jeszcze poczekam. Chyba zamiast wydawać pieniądze na reklamowane kosmetyczki wybiorę się do dobrej apteki
Jeszcze raz dziękuję
gama191919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 13:44   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?

A ja myślę, że najpierw, zanim kupisz jakikolwiek kosmetyk idź do dermataloga - zobaczymy co Ci poradzi. Wtedy bedziemy dyskutować co kupic... Kosmetyków drogeryjnych nie polecam, jak juz to apteczne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 16:05   #6
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jak zacząć swoją "karierę" - jakie kroki do dobrego wyglądu ?

Ja tylko przez używanie kosmetyków z drogerii, powszechnie znanych- nivea visage young, clearasil tylko sobie zniszczyłam skórę, przynajmniej na te kosmetyki do twarzy lepiej zainwestować. Pozdrawiam.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.