Karmienie maluszka a kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-16, 12:22   #1
marzenaszym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 3
Question

Karmienie maluszka a kosmetyki


Witam,

Jestem karmiącą mamą 8 miesięcznej córeczki, moja skóra po ciąży wygląda okropnie, mam straszny cellulit, (w czasie ciąży nie stosowałam preparatów na cellulit, gdyż nie chciałam zaszkodzić maleństwu). Co moge zrobić aby go zmniejszyć? Czy mogę stosować kremy, serum itp. na skórę? Wszedzie słyszę rózne zdania.
Ktoś może się z tego śmiać, ale dla mnie zdrowie dziecka jest najważniejsze, często jest tak, że substancje przenikajace do skóry trafiają do pokarmu matki a później do organizmu dziecka i po wielu latach mogąć dać o sobie znać.
Prosze o porady
marzenaszym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 21:27   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Karmienie maluszka a kosmetyki

Chociaż chciałybyśmy, żeby aktywne składniki kremu na cellulit dotarły jak najgłębiej, w praktyce tylko niewielki procent może dostać się do głębszych warstw skóry czy do krwiobiegu. To producenci przekonują nas, że ich kosmetyk jest super silnie działający.

Jeśli dla spokoju sumienia chcesz mieć coś z napisem: "bezpieczne dla matek karmiących", możesz stosować żel poporodowy Mustela 9 miesięcy (z definicji wyszczuplający, ale wygładzi i ujędrni skórę tak jak kosmetyki antycellulitowe, zawiera też ekstrakt Centella asiatica). http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7303

A jeśli uznasz, że skoro nawet karmiąca mama może wypić filiżankę kawy, to krem z odrobiną kofeiny (i L-karnityny) nie zaszkodzi, polecam Dermedic Celluend 2. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4654

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.