wlasmy zaklad kosmetyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-29, 11:04   #1
michalinazosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3

wlasmy zaklad kosmetyczny


Pytanie moje skierowane jest do osob posiadajacych wlasne salony kosmetyczne. Od dluzszego czasu zastanawiam sie coraz powazniej nad zalozeniem takiego zakladu. Kwestia w tym , ze nie wiem czy starczy mi oszczednosci na zakup sprzetu- wyposazenia salonu ( fotele, lustra, kosmetyki itd), czy bede zmuszona wziac kredyt i wreszcie czy ten biznes bedzie zyskowny( dodam, ze w mojej miejscowosci- okolo 17 tys. mieszkancow, nie ma zadnego salonu kosmetycznego! takze lokalizacja bylaby strzalem w dziesiatke.). Wiem duzo tych moich zastanowien, ale niezbednych zarazem.
Moze wiecie orientacyjnie ile kosztuje podstawowe wyposazenie takiego salonu i co Waszym zdaniem zalicza sie do tego podstawowego- niezbednego wyposazenia? Moj salon bylby kosmetyczno- fryzjerski ( moze na poczatek fryzjerski, jesli zakup sprzetu okaze sie byc przewyzszajacy moje mozliwosci finansowe). Wiem, ze samo solorium kosztuje ok 10-12 tys zlotych- chyba?.Bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie porady i sugestie.

pozdrowienia dla wszystkich ambitnych kobiet
michalinazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 11:25   #2
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

podlaczam sie tez jestem ciekawa marzy mi sie otwarcie zakladu kosmetyczno-fryzjerskiego
__________________
Po prostu SYLWIA

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 12:31   #3
Kamiturek
Raczkowanie
 
Avatar Kamiturek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 135
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

Wydaje mi sie,ze to wszystko zalezy z jakich firm, chcialabys sie zaopatrywac w sprzęt i kosmetyki. Wiadomo ze ceny sa tak zróżńicowane ze trudno tu mowic chyba o kosztach, trzeba by bylo sobie zrobic kosztorysz i poszperac w necie jakie sa mniej wiecej ceny. Ja sie tak rozglądalam i podstawowy sprzęt do salonu kosmetycznego, z firmy powiedzmy nie najwyzszej połki ok30tysiecy. Ale mysle ze lepiej wypowiedza sie osoby ktore takowe salony juz zalozyły
Kamiturek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 13:23   #4
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

Solarium używane to koszt najmniej 15000 i zazwyczaj musisz dokupić nowe lampy ok. 4000zł. Meble są bardzo drogie - www.biomak.pl - sam fotel kosmetyczny najtańszy około 2500zł. Meble radze kupować w normalnych firmach meblowych, a tylko stricte kosmetyczny sprzęt w specjalnych firmach. Musicie policzyć koszty adaptacji i remontu lokalu, projekt architektoniczny dla Sanepidu(około 1500zł). Jeśli chcecie mieć solarium to tzreba mieć siłę i elektrycy równiez cenią się bardzo wysoko ok.3000zł. Ja mam tylko salon pielęgnacji dłoni i stóp a włożyłam w to około 13000zł + 3500 kaucji za lokal. Bardzo dokładnie napiszcie biznes plan - w żadnym wypadku nie zanizając kosztów i z własnego doświadczenia radzę dodać około 30% ( bo o tyle zazwyczaj wzrastają nasze założenia).
__________________
www
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 19:00   #5
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

dzieki
__________________
Po prostu SYLWIA

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 21:03   #6
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

Poszukajcie jeszcze w wyszukiwarce bo byly podobne watki wiec moze anjdziecie jakies przydatne informacje
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:48   #7
michalinazosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

Ja rowniez dziekuje za porady i prosze o kolejne sugestie w tej kwestii. ( Jaki sprzet musialabym kupic aby zaklad mogl funkcjonowac?)
Pozdrowienia
michalinazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-30, 10:30   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

ja buduje zaklad kosmetyczny, jak na razie wyniosł mnie 40 tys zł liczac pozwolenia , moj zaklad na dzien dzisiaejszy ma parter i pietro, nie jest wykończony , przypszczam ze 2 tyle wyjdzie, bedzie pozniej nawzany instytutem, za aparature trzeba liczyc ok 10 tys obowiazkowy inimalizm to galwan, wapozon + ozon i spray, aparat do jontoforezy (badz galwan) , darsonwal, lampa sollux, mikrodermabrazja
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:01   #9
michalinazosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

Dzieki za odpowiedz i prosze o dalsze porady.
Jakie kosmetyki zakupic? Jakie mialas te pozwolenia? Gdzie bedziesz kupowac aparature?
pozdrowienia
michalinazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 17:57   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

ja juz mam większosc aparatury ale podstawowej , nie mam mcrdermabrazji np , podgrzewacza parafiny, a kosmetyki to musisz sama podjac decyzje , przejzec oferty, ja np wybrałąm Jadwigę, Bielendę SPA , Clarita. musisalam z sanepidem przejsc , jeszcze niedawno, no kilka mies był poczatek budowy, ale udalo sie dokonczyc budowe(dzieki rodzicom nie ukrywam tez)no tam pozwolenia musisz miec na dzialalnosc , musisz miec nadamy numer NIP czy cos takiego , no i wysyłaja do sąsiadów czy nei maja nic przeciwko zeby wybudowac , jak zw przypadku normalnej budowy, potem te pozwolenia na dzialalnosc , pod kontrola sanepidu musi byc bo wymogi trzeba spelniac, no plany musisz miec o tych BHP to wiesz chyba co? ze np podloga kafelkami, w kazdym pomieszczeniu zlew...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 18:03   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: wlasmy zaklad kosmetyczny

http://www.cim.kana.nowysacz.pl/index.php/pMenuId/22

http://www.biurokarier.ps.pl/advices/dzialalnosc.pdf

proponuję lektoore
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.