Pomóżcie mi dobrać kolory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-26, 18:43   #1
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305

Pomóżcie mi dobrać kolory


Liczę na parę dobrych rad..

Kiedyś ubierałam się głównie na czarno, jakiś czas temu postanowiłam to zmienić i wprowadzić do swojej szafy trochę więcej barw. Niestety w dalszym ciągu ograniczam się głównie do bezpiecznych kolorów - brąz, szary, ewentualnie jakieś żywsze akcenty. Często nie mam odwagi zaszaleć, bo nie potrafię ocenić, czy dany odcień mi pasuje. W sklepie nieraz wydaje mi się, że coś wygląda dobrze, ale boję się, że tylko ja tak uważam i rezygnuję z zakupu Ostatnio kupiłam płaszczyk w kolorze pomidorowym, wszystkim się niby podoba, więc chyba jest ok, ale co dalej? Niestety sama kompletnie nie potrafię ocenić swojego typu kolorystycznego, dlatego proszę o pomoc bardziej obeznane Wizażanki.

Załączam dwa najnowsze zdjęcia, z listopada. Nie mam w rzeczywistości AŻ tak białej skóry, ale nie da się ukryć, że jestem blada Mimo to nie mam większych problemów z opalaniem - najpierw jest czerwony, ale przechodzi w brąz. Mój naturalny kolor włosów to taki typowy szatyn, trochę mysi. W lecie pod wpływem słońca włosy robiły mi się jaśniejsze i ładniejsze, ale dawno już ich nie widziałam prawdę mówiąc

Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś informacji, pytajcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8_small.jpg (143,5 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11_small.jpg (163,5 KB, 60 załadowań)
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:16   #2
brzydula_81
Zakorzenienie
 
Avatar brzydula_81
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19 312
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

sliczne zdjecia soulsweeper faktycznie troszke blada masz karnacje. nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze ladnie byloby Ci w wyrazistych kolorach np czerwieni (wnioskuje po kolorze naszyjnika) ale moze inne wizazanki lepiej sie znaja na tym.
__________________
We don't attract what we want,but what we are. Only by changing your thoughts you will change your life.

J. Allen

brzydula_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:29   #3
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

Soulsweeper, jesteś typową Zimą!, a więc pasują Ci wszytskie wyraźnie kolory. Oto, co znalazłam:

Cytat:
Zima

Skóra: jeżeli jesteś typem Królewny Śnieżki masz bardzo jasną porcelanową skórę, która sprawia wrażenie transparentnej i czystej. Rzadko się rumienisz, słabo opalasz - maksymalnie na delikatny oliwkowy brąz. Jeżeli prezentujesz typ południowy Twoja skóra ma chłodny odcień oliwki. Szybko się opalasz - na intensywny oliwkowy kolor.

Oczy: mają ciemną oprawę. Ze względu na kontrast między bielą gałki ocznej i tęczówki, błyszczą intensywnym blaskiem. Tęczówka może mieć zdecydowany, czysty kolor: ciemnobrązowy, zielony, ciemnoniebieski, błękitny, orzechowy.

Włosy: jeżeli w dzieciństwie byłaś blondynką, teraz na pewno masz ciemne włosy z charakterystycznym granatowym lub popielatym połyskiem. Mogą być ciemnobrązowe, czarnobrązowe lub kruczoczarne.
Cytat:
Paleta barw w ubiorze


Kompletując swoją podstawową garderobę pamiętaj o kolorach, w których Ci najlepiej. Są to: czarny, szary, granatowy, biały, antracyt (grafit).
Jako jedyny typ urody bez wahania możesz nosić biel i czerń, ponieważ są dla Ciebie stworzone.
Bardzo dobrze prezentujesz się w intensywnej czerwieni: wina, purpury, szkarłatu, azalii. Unikaj czerwieni rdzawej przechodzącej w oranż lub w brąz.
Jeśli lubisz róż wybierz ten jaskrawy i zdecydowany.
Kolor pomarańczowy zostaw swoim koleżankom o jesiennym typie urody.
Cytrynowy to jedyny kolor żółty na który możesz sobie pozwolić, by korzystnie podkreślić swoją naturę.
Jeśli decydujesz się na szarości, polecam czystą szarość. Mieszane barwy, jak np. niebieskoszary nie są dla Ciebie odpowiednie.
Brąz nie jest zbyt twarzowym kolorem w Twoim przypadku. Jeśli decydujesz się włożyć na siebie coś brązowego, to wybierz prawie czarny brąz.
Jeśli lubisz zieleń, sięgaj po jej intensywne odcienie, unikaj zaś rozmytych i przygaszonych. Polecam Ci zieleń ciemnego nefrytu oraz kolor szmaragdowy.
Bardzo dobrze Ci w niebieskim, szczególnie w kolorze granatowym, kabaltowym błękicie, atramentowym. Kolor dżinsowy zostaw koleżance o letnim typie urody.
To dla Ciebie zarezerwowane są prawie wszystkie odcienie fioletu. Od cyklamenu po lilę do czystego fioletu.
Wyeliminuj z szafy brązy, beże, khaki i kolor kremowy.
Pastelowe barwy idealnie nadają się na Twoje bluzki, sukienki i żakiety.
Makijaż
Jasne szminki mogą Cię postarzać. Staraj się dobierać ich intensywność do koloru oczu.
Jeśli masz brązowe oczy możesz zdecydować się na soczysty fiolet i śliwkę. Jeśli masz niebieskie oczy polecam Ci delikatniejsze barwy, np. kolor dzikiej róży.
Spróbuj nałożyć na powieki odrobinę jasnoróżowego cienia i podkreśl oczy szarym, granatowym lub śliwkowym. Te same kolory eyelinera lub kredki podkreślą oczy w najlepszy sposób.
Jeśli masz czarne włosy i jasną cerę używaj różu w kolorze jasnoróżowym, a gdy masz ciemną cerę najlepsze dla Ciebie będą odcienie bordo.
Biżuteria
Im bardziej ekstrawagancką i lśniącą biżuterię nosisz, tym lepiej podkreślasz swój typ urody.
Diamenty, brylanty, kryształy i stras są dla Ciebie stworzone.
Przesadnie duże sztuczności wyglądają na Tobie jak kosztowności, a drobiazgi giną.
Z kamieni polecam Ci czarny onyks, czerwony rubin lub zielony szmaragd.
Jeśli lubisz perły, to wybieraj te w czystej bieli lub szarości (najlepiej kilka sznurów).
Swoje żółte złoto podaruj mamie lub przyjaciółce, bo ty urodziłaś się po to, by nosić na sobie, srebro, białe złote i platynę.
Zapach
Zapach współgrający z Twoim typem urody nie może być słodki, lecz raczej owocowy.
Młodzieńcze i orzeźwiające kompozycje zapachowe zostaw koleżanką o wiosennym typie urody, bo na Tobie pachną nijako.
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:33   #4
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

Dziękuję bardzo! Zima :eek!: - nie spodziewałam się tego, ale rzeczywiście opis pasuje. Bardzo mnie cieszy ten fiolet i cytrynowy, bo zawsze lubiłam te kolory, a nie byłam pewna, czy mogę sobie na nie pozwolić
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:50   #5
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

No to się b. cieszę, że pomogłam

Aaa, w popredniej wiadomości zapomniałam dodać, a na "Metamorfozach" nie ma edycji i nie chciałam pisać 2 postów pod sobą, więc teraz to dodam:
Masz śliczny kolor włosów (właściwie kolorki)
I że tak mały off, pozwólcie:
Gdzie byłaś u fryzjera? (Też Lbn )
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 19:57   #6
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

Jesteś piękna i masz szczęście bo pasuje do ciebie większość kolorów, w tym (czego ci zazdroszczę ) wszelkie zdecydowane kolory jak żywe zielenie, czerwień, itp.
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 20:53   #7
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
No to się b. cieszę, że pomogłam

Aaa, w popredniej wiadomości zapomniałam dodać, a na "Metamorfozach" nie ma edycji i nie chciałam pisać 2 postów pod sobą, więc teraz to dodam:
Masz śliczny kolor włosów (właściwie kolorki)
I że tak mały off, pozwólcie:
Gdzie byłaś u fryzjera? (Też Lbn )
Dziękuję bardzo Kolor jest jeden właściwie, tylko tak światło pada chyba.
Akurat wtedy sama pofarbowałam sobie włosy (farba Shwarzkopf, ciemny brąz bodajże) i ścięłam, bo nie mogłam znaleźć czasu, żeby się wybrać do fryzjera Zazwyczaj chodziłam do fryzjerki w klubie Sportesse na Kraśnickich, ale słyszałam, że teraz jest inna. W każdym razie mają dobre kosmetyki do farbowania i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Jesteś piękna i masz szczęście bo pasuje do ciebie większość kolorów, w tym (czego ci zazdroszczę ) wszelkie zdecydowane kolory jak żywe zielenie, czerwień, itp.
Dziękuję Muszę się teraz tylko przełamać z tymi kolorkami i zacząć je nosić.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-12-27 o 08:39 Powód: post pod postem
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 21:02   #8
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Pomóżcie mi dobrać kolory

Noo....przełamać się jest najtrudniej - ja też jestem zima, i noszę cały czas czarne, granatowe, butelkowe ciuchy - no po prostu dla mnie większosć kolorów się na mnie gryzie!
Ale trzymam za Ciebie kciuki.
Hmm....na pierwszym zdjęciu tak fajnie wygladało, jakbyś miała część włosów prawie platynowe...
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.