Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 23:31   #2191
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 23:34   #2192
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3



Jak znosicie obecny lockdown? Pracujecie czy też na tymczasowym zwolnieniu?
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 23:39   #2193
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Pracowałam z domu od połowy marca a teraz na macieżyńskim. A Ty jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 23:47   #2194
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Pracowałam z domu od połowy marca a teraz na macieżyńskim. A Ty jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie pracuję od paru miesięcy, bo co chwilę jest lockdown i dostałam tymczasowe zwolnienie na czas pandemii Covid. Przez parę tygodni pracowałam w domu, zdalnie, ale potem ja i druga pracownica zostałyśmy odesłane na PUP.

Małe biuro, razem nas jest 4 pracowników, w tym 2 szefowe. Byłam w biurze w sierpniu porozmawiać z główną szefową i powiedziała mi, że aktualnie nie wiedzą kiedy wrócę do pracy, ale była bardzo pozytywna i widziałam, że sama ma dość już obecnej pandemii. Drugą pracownicę wzięli z powrotem do pracy we wrześniu, bo ona jest tam na pół etatu, ale jak zaczął się lockdown, to odesłali ją do pracy zdalnie i chyba znów wróci na PUP.

Czekam aż zniosą lockdown na początku grudnia i odezwę się wtedy do szefowej ponownie. Jak powiedzą, że wrócę, ale po nowym roku, to po prostu pojadę do rodziców, bo dawno się nie widzieliśmy.

Przeglądałam ogłoszenia, ale co chwile firmy się zamykają i zwalniają pracowników. I trochę dziwnie szukać nowej pracy, bo nikt mnie nie zwolnił przecież całkowicie, po prostu jest pandemia. A w tym samym biurze pracuję od 5 lat. Stresuje mnie ta wielka niewiadoma co będzie.

I gratulacje Chłopczyk czy dziewczynka?

A, i wielmożny Ryanair po 6 miesiącach zwrócił mi pieniądze na loty do Polski Niektórzy dostawali po paru tygodniach, ja czekałam 6 miesięcy Miałam lecieć na wakacje, ale nie udało się przez pandemię. Nie wiem czy za rok polecę, zobaczymy co będzie z pandemią.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2020-10-27 o 23:54
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 06:38   #2195
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nie pracuję od paru miesięcy, bo co chwilę jest lockdown i dostałam tymczasowe zwolnienie na czas pandemii Covid. Przez parę tygodni pracowałam w domu, zdalnie, ale potem ja i druga pracownica zostałyśmy odesłane na PUP.

Małe biuro, razem nas jest 4 pracowników, w tym 2 szefowe. Byłam w biurze w sierpniu porozmawiać z główną szefową i powiedziała mi, że aktualnie nie wiedzą kiedy wrócę do pracy, ale była bardzo pozytywna i widziałam, że sama ma dość już obecnej pandemii. Drugą pracownicę wzięli z powrotem do pracy we wrześniu, bo ona jest tam na pół etatu, ale jak zaczął się lockdown, to odesłali ją do pracy zdalnie i chyba znów wróci na PUP.

Czekam aż zniosą lockdown na początku grudnia i odezwę się wtedy do szefowej ponownie. Jak powiedzą, że wrócę, ale po nowym roku, to po prostu pojadę do rodziców, bo dawno się nie widzieliśmy.

Przeglądałam ogłoszenia, ale co chwile firmy się zamykają i zwalniają pracowników. I trochę dziwnie szukać nowej pracy, bo nikt mnie nie zwolnił przecież całkowicie, po prostu jest pandemia. A w tym samym biurze pracuję od 5 lat. Stresuje mnie ta wielka niewiadoma co będzie.

I gratulacje Chłopczyk czy dziewczynka?

A, i wielmożny Ryanair po 6 miesiącach zwrócił mi pieniądze na loty do Polski Niektórzy dostawali po paru tygodniach, ja czekałam 6 miesięcy Miałam lecieć na wakacje, ale nie udało się przez pandemię. Nie wiem czy za rok polecę, zobaczymy co będzie z pandemią.
Przykro mi z powodu pracy. U mnie wszyscy w firmie pracują zdalnie. Kiszka była w szpitalu bo byłam tam ponad dobę sama i dopiero jak na porodówce byłam to mój mógł przyjechać. A potem córka na intensywnej terapii. Całe są żeście to był dzień gdzie pilnowali restrykcje i tata mógł ją zobaczyć na 15 minut dziennie. Ale wypuścili nas po 4 dniach.
Udało się że rodzice do mnie przylecieli na chwilę więc tyle dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 15:48   #2196
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hejj, wszyscy powtarzają, że obecny lockdown będzie gorszy od poprzedniego pewnie w dużej mierze przez pogodę 🥺

Moja firma też wysłała nas na oracę zdalną i tak już od marca, akurat dziś nam ogłosili, że do biura już nigdy nie wrocimy, tylko na spotkania czy trening. Ostatnio byłam w polsce przez dwa miesiące i pracowałam stantąd, wróciłam do irlandii przed samym lockdownem 🙈 teraz zadtanawiam się co ze świętami, mam nadzieję, że nie zawieszą lotów do Polski, albo że Polska nie zamknie granic👀

A jak Wy dziewczyny sie trzymacie? Jakie plany na święta?
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 16:11   #2197
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Przykro mi z powodu pracy. U mnie wszyscy w firmie pracują zdalnie. Kiszka była w szpitalu bo byłam tam ponad dobę sama i dopiero jak na porodówce byłam to mój mógł przyjechać. A potem córka na intensywnej terapii. Całe są żeście to był dzień gdzie pilnowali restrykcje i tata mógł ją zobaczyć na 15 minut dziennie. Ale wypuścili nas po 4 dniach.
Udało się że rodzice do mnie przylecieli na chwilę więc tyle dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staram się nie załamywać, przecież mnóstwo ludzi jest w podobnej sytuacji, jak moja. Niektórzy stracili cały dorobek życia albo musieli zamknąć biznes. Współczuję właścicielom B&B i małych hoteli w rekreacyjnych miasteczkach.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
Hejj, wszyscy powtarzają, że obecny lockdown będzie gorszy od poprzedniego pewnie w dużej mierze przez pogodę ��

Moja firma też wysłała nas na oracę zdalną i tak już od marca, akurat dziś nam ogłosili, że do biura już nigdy nie wrocimy, tylko na spotkania czy trening. Ostatnio byłam w polsce przez dwa miesiące i pracowałam stantąd, wróciłam do irlandii przed samym lockdownem �� teraz zadtanawiam się co ze świętami, mam nadzieję, że nie zawieszą lotów do Polski, albo że Polska nie zamknie granic��

A jak Wy dziewczyny sie trzymacie? Jakie plany na święta?
To zależy czy Polska będzie w strefie zielonej. Ja też przez jakiś czas pracowałam zdalnie, potem nas odesłali na PUP.

Jak było w Polsce?

Dużym pozytywem jest to, że nie pracuję w takim Dublinie, nie wiem jak ci ludzie są w stanie zapłacić za czynsz. Trzeba być burżujem.

Na święta jadę na drugi koniec Irlandii, do rodziny.

Nie mogę się przyzwyczaić, że już jest tak ciemno o czwartej.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2020-10-28 o 16:24
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 17:03   #2198
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Myślę, że po tym newralgicznym okresie pandemii (kiedy w końcu będą dostepne szczepionki) wszystko powoli zacznie wracać do normy i gospodarka trochę ruszy



Co do cen mieszkań w Dublinie to ja tu mieszkam ( wynajmuje pokój) i nie jest tak tragicznie

W Dublinie sa też troche wyższe zarobki niż w innych częściach Irlandii (dlatego czynsze też sa wyzsze &#128517

W Polsce bylo ok, chociaz bez szalu, moi rodzice sa już starsi a vo za tym idzie w dużej grupie ryzyka zachorowania na Covid dlatego aby ich nie narażać, przez wiekszosc czasu nie wychodzilam z domu 🙈
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 17:39   #2199
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
Myślę, że po tym newralgicznym okresie pandemii (kiedy w końcu będą dostepne szczepionki) wszystko powoli zacznie wracać do normy i gospodarka trochę ruszy



Co do cen mieszkań w Dublinie to ja tu mieszkam ( wynajmuje pokój) i nie jest tak tragicznie

W Dublinie sa też troche wyższe zarobki niż w innych częściach Irlandii (dlatego czynsze też sa wyzsze &#128517

W Polsce bylo ok, chociaz bez szalu, moi rodzice sa już starsi a vo za tym idzie w dużej grupie ryzyka zachorowania na Covid dlatego aby ich nie narażać, przez wiekszosc czasu nie wychodzilam z domu 🙈
No, właśnie. Pokój Cały czas wynajmowałam pokoje odkąd wyniosłam się od rodziców, ale w te wakacje przeprowadziłam się do pierwszego mieszkania w moim życiu. Niesamowity komfort. Szkoda, że balkonu nie ma Pierwszy raz mieszkam sama i już chyba nie dałabym rady wynajmować pokoju.

Ostatni pokój akurat dobrze mi się trafił, bo dom był owner occupied. Wcześniej wynajmowałam domy na spółkę i zawsze był problem, bo musiałam się prosić o pieniądze na olej i rachunki. Były współlokator nawet do dziś nie oddał mi swojej części za olej w zimie, po prostu zerwał kontakt i świat po nim zaginął. Ja dziękuję za takie wynajmowanie. Jak wynajmowałam pokój w owner occupied house, to nie było z niczym problemu.

Chodziło mi o to, że mało kogo stać na wynajęcie mieszkania w Dublinie. Tak, żeby mieszkać samemu. Po prostu zawsze miałam pecha ze współlokatorami.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 19:22   #2200
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
No, właśnie. Pokój Cały czas wynajmowałam pokoje odkąd wyniosłam się od rodziców, ale w te wakacje przeprowadziłam się do pierwszego mieszkania w moim życiu. Niesamowity komfort. Szkoda, że balkonu nie ma Pierwszy raz mieszkam sama i już chyba nie dałabym rady wynajmować pokoju.

Ostatni pokój akurat dobrze mi się trafił, bo dom był owner occupied. Wcześniej wynajmowałam domy na spółkę i zawsze był problem, bo musiałam się prosić o pieniądze na olej i rachunki. Były współlokator nawet do dziś nie oddał mi swojej części za olej w zimie, po prostu zerwał kontakt i świat po nim zaginął. Ja dziękuję za takie wynajmowanie. Jak wynajmowałam pokój w owner occupied house, to nie było z niczym problemu.

Chodziło mi o to, że mało kogo stać na wynajęcie mieszkania w Dublinie. Tak, żeby mieszkać samemu. Po prostu zawsze miałam pecha ze współlokatorami.
Medianoche z wlasnego doswiadczenia wiem,ze mieszkac w Dublinie samemu jest mega ciezko ja tak juz od jakiegos czasu , sama wynajmuje 1 bed i to pochlania polowe mojej wyplaty plus rachunki, jedzenie, dojazd do pracy itp...
Ale tez nie wyobrazam sobie mieszkac z kims w wieku 32 lat... juz wole byc biedna

a co do lockdownu to ja pracuje nieustatnie od poczatku pandemii, chyba nawet ciezej
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."

Edytowane przez honey999
Czas edycji: 2020-10-28 o 19:23
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 20:45   #2201
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
Medianoche z wlasnego doswiadczenia wiem,ze mieszkac w Dublinie samemu jest mega ciezko ja tak juz od jakiegos czasu , sama wynajmuje 1 bed i to pochlania polowe mojej wyplaty plus rachunki, jedzenie, dojazd do pracy itp...
Ale tez nie wyobrazam sobie mieszkac z kims w wieku 32 lat... juz wole byc biedna

a co do lockdownu to ja pracuje nieustatnie od poczatku pandemii, chyba nawet ciezej
Jesteśmy w podobnym wieku i też już sobie nie wyobrażam mieszkania z kimś. Tym bardziej studentami

Też wynajmuję 1 bed i i mieszkanie samemu uczy oszczędzania. Jak się płaciło 100 euro za pokój, to się nie oszczędzało

Ale kurczę, jaki to jest komfort mieszkać samemu. Brać prysznic późno w nocy, nikogo nie budząc, móc rozłożyć matę do jogi w salonie i ćwiczyć.

Ale tak już się przyzwyczaiłam do posiadania współlokatorów, że nawet jak oglądam film, to na słuchawkach. Jak włączyłam normalnie dźwięk z laptopa, miałam wrażenie, że przeszkadzam sąsiadom. Litości Przecież nikt nie słyszy.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 07:44   #2202
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ah też bym chciała mieszkać sama 😭 dzielę dom z deiema dziewczynami i tak sobię myślę, ze przydalby sie nam facet w tym domu🤣😅 jedna z dziewczyn ma swoja lazienke w pokoju, a ja dzieke lazienke z druga. Co mnie drazni najbardziej to, że ona w ogole nie sprzata, nawet po sobie 😭😭😭😭😭 jak wrocilam po dwoch miesiacach nieobecnosci, pierwsze co zrobilam to wyczyscilam lazienke 🙈
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 15:37   #2203
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
Ah też bym chciała mieszkać sama 😭 dzielę dom z deiema dziewczynami i tak sobię myślę, ze przydalby sie nam facet w tym domu🤣😅 jedna z dziewczyn ma swoja lazienke w pokoju, a ja dzieke lazienke z druga. Co mnie drazni najbardziej to, że ona w ogole nie sprzata, nawet po sobie 😭😭😭😭😭 jak wrocilam po dwoch miesiacach nieobecnosci, pierwsze co zrobilam to wyczyscilam lazienke 🙈
Rozumiem. Jak mieszkałam z chłopakami, miałam główną sypialnię z łazienką i oni mogli sobie syfić w swojej. O, ironio, oni właśnie swoje łazienki i sypialnie zawsze sprzątali, ale w kuchni był wiecznie syf. Jak jeden robił obiad, to gary i talerze mył trzy dni później. I wkurzało mnie, że jak jeden chodził biegać / jeździć na rowerze, to potem spocone ubrania wyrzucał do pralki i one tam leżały kilka dni pod rząd. Jak ktoś chciał skorzystać z pralki, musiał te jego przepocone gacie wyciągać. Fuj.

Obaj zarabiali więcej ode mnie, a wiecznie musiałam się prosić o pieniądze na olej. I tak dostawałam po 10 - 20 euro tygodniowo. Jak któryś był mi winien 100 euro, to trochę czasu minęło zanim mi oddali kasę. Nie wiem czemu tam mieszkałam tyle lat.

Potem mieszkałam z dziewczynami. Dom był własnością jednej z nich. Obydwie pedantki. Raj. Jedna mieszkała tam tylko parę dni w tygodniu i wyjeżdżała do domu na weekendy, ale zawsze po sobie sprzątała. Z drugą sprzątałyśmy dom po przyjściu z pracy w piątek, żeby mieć wolny weekend. A ona często cały dom sprzątnęła zanim wróciłam z pracy, bo kończyła wcześniej, to mi zostawała główna łazienka i pokój. Zupełnie inaczej się mieszka z właścicielem domu, bo wiadomo, że dbają

A ja tak się przyzwyczaiłam do tego sprzątania w piątki wieczorem, że nie potrafię już sprzątać w weekendy. Weekendy są od spania

Może zmotywuj je do sprzątania w piątki? W trójkę szybko zejdzie.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 23:09   #2204
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

One sa tak leniwe, że nawet jedzenie zamawiaja codziennie 🙈 (co jest plusem bo z kuchni w ogole nie korzystaja&#128517
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 23:24   #2205
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
One sa tak leniwe, że nawet jedzenie zamawiaja codziennie 🙈 (co jest plusem bo z kuchni w ogole nie korzystaja&#128517
Współczuję. Niech ten lockdown się już skończy. Chcę do pracy!
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:28   #2206
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

A ja w góry!
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 14:18   #2207
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
A ja w góry!
To zapraszam do mnie. Góry, plaże, klify. Za to kocham hrabstwo Donegal.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 01:31   #2208
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Może jednak skrócą ten lockdown jak spada ilość zachorowanych.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 19:58   #2209
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Spada bo wszystko jest zamkniete i ludzie siedza w domach. Ale to nie oznacza, ze wirusa nie ma. Kolejne kraje wprowadzaja lockdown nie wyglada to za dobrze👀
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-02, 23:41   #2210
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

No ja też podejrzewam że lockdown będzie i będzie dlugo, i raczej nas na święta nie puszcza skoro już teraz nas puścić nie chcą. W końcu te reklamy durne w radiu ze mikołaj będzie inny że święta wyjątkowo inne to też nie puszczają od tak sobie 🙄 i tak chodzi tylko o to żeby ludzi zaszczepić po to przecież Polska chociażby zamówiła już 40 milionow szczepionek. Tu też zaraz się zacznie zamawianie szczepionek dla wszystkich żeby przypadkiem komus nie brakło. A wirus jak wirus, polowa mojej rodziny przechodzi (lekarze) i nic nadzwyczajnego im się nie dzieje. Także no trzeba uważać na siebie jak zawsze w sezonie grypy i przeziębień ale nie wpadać w paranoję. Ja osobiście uważam że te wszystkie lockdowny to tylko przesuwają wirusa w czasie co potwierdza Szwecja która noe wprowadziła tego i już od dawna mają święty spokój bo kto się miał pochorować to się pochorował a kto mial być zdrowy jest zdrowy i po epidemii 🤷🏽☠♀️



Ja jestem totalnie zła na te obostrzenia i lockdown bo 3 razy pracę przez to straciłam i ostatecznie nie mam nic ani pracy ani zasiłku 🙄
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 01:31   #2211
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Już mnie wkurzają te fajerwerki. Już prawie zasypiałam i nagle poleciała serial petard i fajerwerków

Współczuję braku dochodów. Dajesz sobie radę?
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 04:30   #2212
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Jest już po czwartej rano, nie zasnę przez te fajerwerki.

Robię się bardzo stara, bo wkurza mnie już młodzież.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 18:09   #2213
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hmm lockdown ma na celu odciazenie szpitalu bo nie sa gotowi na przyjecie duzejnilosci chorych w tym samym czasie, po to wprowadzaja lockdown aby wyplaszczyc dzuenny przyrost przypadkow i byc w stanie kazdego kto potezebuje hospitalizowac.

Szwecja nie wprowadzila lockdownu ale tam tez onowiazuja obostrzenia, roznica miedzy szwecja a uk czy irlandia jest taka, ze tam spoleczentwo sie stosuje do zalecen. Tutaj jest lockdown, zakaz zgromadzen a ludzie organizuja imprezy na 60 osob...
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 00:39   #2214
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Zimno się robi. Lubię takie suche, ale mroźne poranki. Trzymam kciuki za taką fajną zimę i żeby nie spadł śnieg.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-09, 21:39   #2215
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Hej mi sie nasunelo takie pytanie. Jak przyjezdzacie do Polski(zakladam, ze przyjezdzacie z Tż) to jak rozdzielacie czas pomiedzy rodzina,a Tż?. Spedzacie caly urlop u swojej rodziny? Czy powiedzmy tydzien tu tydzien u Tż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-28, 14:59   #2216
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Jak u was? U mnie odezwali się z pracy i wracam w połowie stycznia, po zniesieniu Level 5
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-28, 23:47   #2217
Navelbina
Przyczajenie
 
Avatar Navelbina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 28
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

To super! Kiedy znosza obostrzenia?

Ja na razie wciaz pracuje zdalnie i nie wiemy kiedy wracamydo biura i czy w ogóle wrocimy na stałe👀



Dziewczyny będziecie się szczepić?
Navelbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 15:58   #2218
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Navelbina Pokaż wiadomość
To super! Kiedy znosza obostrzenia?

Ja na razie wciaz pracuje zdalnie i nie wiemy kiedy wracamydo biura i czy w ogóle wrocimy na stałe👀



Dziewczyny będziecie się szczepić?
Mieli znieść 12 stycznia, a teraz przedłużyli do końca stycznia. Do końca stycznia jest Level 5.

I znów jestem wściekła, bo za każdym razem jak jest lepiej, to nagle "bum" i tysiące zakażeń. Przerażają mnie te liczby zakażeń w Północnej Irlandii, bo moje hrabstwo z nią graniczy.

Będę się szczepić.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.