Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-05, 10:17   #1
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 139

Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY


Jestem w posiadaniu takiego olejku formy Thaoasis. Jest to 100% ekstraktu, śmierdzi kamforą jak diabli. Ostatnio na forum gazety.pl dziewczyna mówiła jak świetnie działa zmieszanie maleńkiej ilości olejku z kremem na noc. Zrobiłam tak właśnie tej nocy i efekty są zachęcające - buzia była rano gładka jak pupa niemowlęcia, pory przymkniete.

Pytanie tylko mam takie, jak często mogę taki zabieg robić, żeby sie coś nie podziało złego ze skórą ?
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 22:24   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Olejek herbaciany mieszany z kremem - do p. Beaty

Tej firmy nie znam.Ale ogólnie olejki eteryczne mają dobry wpływ na skórę pod warunkiem ,że są właściwie stoswane - nie wolno używać olejków bezpośrednio na skórę - muszą być zawsze wymieszane z olejem bazowym lub kremem- myślę,że maleńka ilość tego olejku możesz mieszać z kremem - ale uważaj aby była to malutka kropelka.I uwaga na okolice oczu - delikatna skóra może zareagować podrażnieniem
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 18:25   #3
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Olejki eteryczne do parowki ??

Kupilam niedawno saune do tawarzy i zastanawiam sie czy pare kropel olejku eterycznego mozna wlac do wody??
Jesli tak to jakie dokladnie olejki to powinny byc ??
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:16   #4
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Thumbs down Olejki eteryczne??

Witam.

Gdzie moge zakupic olejki eteryczne.Znalazlam kilka ciekawych przepisow...Mozna stosowac mieszanke olejkow eterycznych jako kremik na noc na buziaka i szyjke,(dziala przeciwzmarszczkowo).Jest em ciekawa czy ktoras z Pan stosowala tego typu olejki...Sa jakies efekty?.
Pozdrawiam.
Iwonka.
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 21:09   #5
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Olejki eteryczne??

W aptece, w sklepie zielarskim, drogeri i hipermarkecie (co do dwóch ostatnich pozycji nie jestem pewna).
PZDR
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:27   #6
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olejki eteryczne??

oj na forum jest duzo o olejkach, warto skorzystać z wyszukiwarki, oraz tu poczytać http://www.wizaz.pl/?content=category&id=32
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 18:57   #7
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 308
GG do iwa_iwa_iwa
Dot.: Olejki eteryczne??

Dziekuje slicznie;-)
iwa_iwa_iwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 19:03   #8
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Olejki eteryczne??

Przy kupnie zwróć uwagę, czy można je stosować na skórę (do masaży, itp), żeby efekt nie okazał się odwrotny od zamierzanego
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 14:35   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Olejki eteryczne??

No i oczywiście nie wolno stosować na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia w oleju - inaczej kłopoty murowane.

Dobre olejki ma Pollena-Aroma, Avicenna Oil i Primavera (te ostatnie najdroższe). Avicenna Oil robi tez kompozycje zapachowe np. "Róża" czy "Wanilia". Te można stosować wyłącznie do kominków, nie na skórę (pytałam producenta).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 20:41   #10
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Olejki eteryczne??

Nan, czemu masz taki smutny avatarek? :-( Z teg co kojarze, to zawsze masz roztanczony
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 12:09   #11
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Olejki eteryczne??

polecam sklepy indyjskie. Pamiętaj jednak, że duża część olejków nie nadaje się do stosowania na skórze.
Dobre olejki do masażu posiada w swej ofercie Yves Rocher
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-17, 13:17   #12
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Olejki eteryczne??

Ja polecam Pollenę Aromę- olejki dr.Beta, przystępne ceny i dobra jakość
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:19   #13
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne??

ja również poleca Pollenę aromę- biorę od nich olejki już od 1997roku i jestem zadowolony. Jakościowo są b.dobre. Polecam również książkę Pachnąca Apteka- tam znajdziesz dużo podstawowych wiadomości i możliwości zastosowań. Aromaterapia jest pięka i przyjemna-natury nikt nie podrobił.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 21:06   #14
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

A czy zetknęliście się z produktami firmy Bamer?

Kupiłam niedawno w sklepie indyjskim mieszankę o zapachu opium i olejek eukaliptusowy, wg producenta w 100% naturalny. Używam ich przeciwko molom, nie mogą być chyba bardziej toksyczne niż Raid. Na ulotce napisano, że "posiadają badania aplikacyjne wykonane przez Polską Akademię Medyczną oraz analizy laboratoryjne wg PN-A-86900, FPV, IFRA, DAB 10 i atest" więc zastanawiam się, czy można je użyć do kąpieli.
Do tej pory stosowałam olejki Aromy, do tych jakoś nie mam zaufania... Może to dlatego, że kupione w sklepie indyjskim, a może dlatego, że kosztowały tylko 5 zł.

http://bamer.republika.pl/pol.jpg


Czy waszym zdaniem firma jest godna zaufania?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 21:40   #15
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne??

Wolałbym zostać przy olejkach aromy, przecież sama piszesz, że są sprawdzone przez ciebie.

Edytowane przez borman
Czas edycji: 2006-02-26 o 09:21
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 22:06   #16
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne??

Ja stosowałam dr beta i awicenna, awicenna ma kompozycje, które pachną jak olejek podstawowy (np. bergamotkową, różaną), ale nie mają właściwości jak olejek podstawowy (typu mieszanka róza to nie to samo co olejek różany). Robi się tak ze względu na wysoką cene niektórych olejków.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:27   #17
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Smile Dot.: Olejki eteryczne??

Cytat:
Napisane przez mentha
A czy zetknęliście się z produktami firmy Bamer?

Kupiłam niedawno w sklepie indyjskim mieszankę o zapachu opium i olejek eukaliptusowy, wg producenta w 100% naturalny. Używam ich przeciwko molom, nie mogą być chyba bardziej toksyczne niż Raid. Na ulotce napisano, że "posiadają badania aplikacyjne wykonane przez Polską Akademię Medyczną oraz analizy laboratoryjne wg PN-A-86900, FPV, IFRA, DAB 10 i atest" więc zastanawiam się, czy można je użyć do kąpieli.
Do tej pory stosowałam olejki Aromy, do tych jakoś nie mam zaufania... Może to dlatego, że kupione w sklepie indyjskim, a może dlatego, że kosztowały tylko 5 zł.

http://bamer.republika.pl/pol.jpg


Czy waszym zdaniem firma jest godna zaufania?
Tak na marginesie, IFRA jest organizacją zajmująca siębadaniem właściwości (toksycznych,szkodliwych) substancji zapachowych stosowanych w kosmetyce, perfumerii itp. i nie ma nic wspólnego z normami jakościowymi i aromaterapią.
ten link może coś wyjaśni http://www.pzh.gov.pl/uslugi/zbzipu_info.html
Świadectwo Jakości Zdrowotnej
tak jak smok wole olejki z serii Dr Beta Polleny Aromy.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:32   #18
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Olejki eteryczne??

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja stosowałam dr beta i awicenna, awicenna ma kompozycje, które pachną jak olejek podstawowy (np. bergamotkową, różaną), ale nie mają właściwości jak olejek podstawowy (typu mieszanka róza to nie to samo co olejek różany). Robi się tak ze względu na wysoką cene niektórych olejków.
No tak do sporządzenia 1 kg. olejku różanego potrzebne sa 2 tony płatków róży, kiedyś poszłam do Galerii Feng Shui po olejek sandałowy, ale zdziwiłam sie, że go nie ma więc zapytałam się o niego sprzedawczyni, a ta wyjaśniła mi, ze olejek sandałowy tej firmy kosztuje chyba 80 zł W sumie nie ma co sie dziwić, za jakość trzeba płacić.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:35   #19
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Cytat:
Tak na marginesie, IFRA jest organizacją zajmująca siębadaniem właściwości (toksycznych,szkodliwych) substancji zapachowych stosowanych w kosmetyce, perfumerii itp. i nie ma nic wspólnego z normami jakościowymi i aromaterapią.
ten link może coś wyjaśni http://www.pzh.gov.pl/uslugi/zbzipu_info.html
Świadectwo Jakości Zdrowotnej
tak jak smok wole olejki z serii Dr Beta Polleny Aromy.
Do strony dotarłam już wcześniej, ale dziękuję za chęć pomocy.
Muszę poczytać coś więcej na temat aromaterapii, żeby więcej nie zadawać głupich pytań . Zgodnie z Twoją radą, pozostanę przy Aromie. Choć olejku eukaliptusowego, którego zapach mnie ostatnio urzekł, do kąpieli używać raczej nie będę - spróbowałam i poczułam się naprawdę dziwnie :| Używałam wcześniej pomarańczowego, bergamotowego, cytrynowego i nic się takiego nie działo. Nie przypuszczałam, że olejek może mieć tak silny wpływ na organizm.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-02-26 o 16:10
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 19:56   #20
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne??

Eukaliptus jest silnym olejkiem i powinno się ograniczyć jego stosowanie do 2 kropli na zabieg. Dodatkowa wiadomość nie używa się go lekami homeopatycznymi./
Angielscy aromaterapeuci podają ,że zmywa smołę z odzieży i skóry(należy używać go wyłącznie w rożcieńczeniu.
pnadto dla alergików uczulonych na roztocza- zabija je. Można płukać w nim swoje rzeczy czy suszyć w suszarce.
Przyroda jest niepowtarzalna, cudowna.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 20:35   #21
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Zastosowałam 8 kropli na pół wanny wody (nie była gorąca), leków homeopatycznych nie stosuję, nie jestem też alergikiem.

Wg prof. H. Różańskiego Zatrucie olejkiem eukaliptusowym objawia się biegunką, pieczeniem w żołądku, nudnościami, wymiotami, przyśpieszonym oddechem, kołataniem serca, potami, częstomoczem, białkomoczem, krwiomoczem i oszołomieniem, niekiedy majaczeniem i halucynacjami. Nadmierne spożycie może spowodować śpiączkę i śmierć pacjenta, zwłaszcza dzieci.

Nie sądzę, abym się zatruła. Nie zaobserwowałam żadnego z wymienionych objawów, no, może poza oszołomieniem. Poczułam się dziwnie osłabiona i odrętwiała. Miałam wręcz wrażenie, że nie panuję nad ciałem - że nie należy do mnie. Poczułam się jak po znieczuleniu Przypuszczam, że zareagowałam w ten sposób, ponieważ byłam bardzo zmęczona dniem i wyczerpana fizycznie. Do tego duża wilgotność powietrza itd. W każdym razie przestraszyłam się nie na żarty i dopóki nie poszerzę wiedzy na ten temat - nie kupię żadnego olejku innego niż te, których działanie już znam.
Do tej pory traktowałam aromaterapię, jako amatorski eksperyment i przyjemną relaksującą zabawę. To doświadczenie nauczyło mnie pokory. :|



Cytat:
Przyroda jest niepowtarzalna, cudowna.
No jest
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 07:50   #22
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: Olejki eteryczne??

czy to prawda ze olejki moga kumulowac sie w organizmie i działac toksycznie? w takim razie jak czesto mozna je stosowac?
Nie nalezy stosowac długo tego samego olejku- długo czyli ile?
Ja narazie stosuje olej migdałowy/winogronowy z 2-3 kroplami o.herbacianego na noc na twarz.
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 15:18   #23
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne??

@mentha
A sprawdź tę miesznkę po pracy:
ol. rozmarynowy 3kr.
ol. cytrynowy 2kr.
ol. mięty pieprzowej 1 kr.
ol. sandałowy lub ylang ylang 2 kr.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 16:21   #24
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Dziękuję, wypróbuję.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 16:42   #25
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Cytat:
Napisane przez Kacha30
czy to prawda ze olejki moga kumulowac sie w organizmie i działac toksycznie? w takim razie jak czesto mozna je stosowac?
Nie nalezy stosowac długo tego samego olejku- długo czyli ile?
Ja narazie stosuje olej migdałowy/winogronowy z 2-3 kroplami o.herbacianego na noc na twarz.

Olejkami bawię się od niedawna i przyznam, że Twój post mnie nieco zaniepokoił.
Zetknęłam się tylko z jedną wzmianką o rzekomym odkładaniu się olejków w organizmie. Mimo wszystko podchodzę z rezerwą do tych doniesień. Olejki podawane doustnie (oczywiście pod kontrolą lekarza) bardzo łatwo przenikają z jelit do krwi, ale są wydalane przez płuca ( powietrze wydychane), nerki (mocz), wątrobę (żółć), skórę (łój), poza tym większość olejków działa napotnie, moczopędnie, wiatropędnie i rozkurczowo. Wcierane w skórę lub błonę śluzową, po uprzednim rozcieńczeniu, także wnikają do krwi i wywołują działanie ogólne (o ile zostaną użyte na dużej powierzchni), po czym organizm pozbywa ich się. Ryzyko, wynikające ze stosowania olejków, określano jako związane z ich rodzajem, ilością i częstotliwością użycia. Używanie tego samego olejku na twarz przez dłuższy czas uznano za bezpieczne, ze względu na małą powierzchnię oddziaływania. Nieprzerwane stosowanie tego samego olejku do całego ciała może być szkodliwe, ponieważ wiąże się z dużym obciążeniem wątroby. Dlatego powinno się zmieniać rodzaje olejków, co ok. dwa tygodnie, co pozwoli organizmowi na jego sprawne przetworzenie. Nadmierna dawka olejku może spowodować wymioty, mdłości, krwiomocz, dezorientację i inne objawy, na przykład depresję (przedawkowanie ol. bazyliowego); łyżeczka niepozornego olejku eukaliptusowego może się okazać ilością śmiertelną dla dziecka.
Wiele olejków ma właściwości toksyczne, fototoksyczne, niektóre neutralizują działanie leków i z tych powodów musimy zachować środki bezpieczeństwa (nie stosować, poza nielicznymi, bezpośrednio na skórę; wykonywać próby uczuleniowe etc.)
Inna sprawa to szkodliwość olejków eterycznych, wynikająca z błędów technologicznych przy ich pozyskiwaniu lub zaniedbań. Różański zwraca uwagę także na mieszanki zapachowe, czy kadzidełka całkowicie syntetyczne, nie mające nic wspólnego z aromaterapią, a sprzedawane pod jej szyldem i zawierające rakotwórczy nitrobenzen, anilinę, nitrowaną pirydynę oraz syntetyczne związki nitrylowe uwalniające np. cyjanowodór pod wpływem pary wodnej.
(głównie na podstawie Różańskiego)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-01-25 o 20:29
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 19:42   #26
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: Olejki eteryczne??

Mentha dziekuje za odp nie wiedziałam ze co ok 2tyg nalezy zmieniac rodzaj olejku Ja tez sie zaniepokoiłam -przeczytałam o tym w ksiazce do kosmetologii a pozniej w notatkach mojej kolezanki.
Teraz stosuje olejki na twarz co 3 -4 dzien.
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:03   #27
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Kacha, nie potrafię zweryfikować słuszności tej tezy. Jak wspomniałam, zainteresowałam się aromaterapią dopiero niedawno i nie mam dużej wiedzy na ten temat. Skoro jednak twierdzą tak autorzy podręczników do kosmetologii, coś musi być na rzeczy.

A swoją drogą, jeśli olejki kumulują się w organizmie ludzkim i działają toksycznie, to zdrowie ludzi mieszkających w lasach, w których przecież stężenie olejków w powietrzu jest wysokie, jest równie zagrożone jak tych, żyjących wśród wielkomiejskich zanieczyszczeń.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:07   #28
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne??

Olejki utorzsamiają sie z narządami ciała, np. jałowcowy z drogami moczowymi i sprawdź jedno z zastosowań tego olejku-to zapalenia dróg moczowych.
Powodują, że organizm zaczyna produkować hormony np. olejek geraniowy pobudza produkcję insuliny i estrogenu.
Jeżeli organizm ludzki jest zdrowy to olejki zostaja wydalony w przeciągu 3-4 godzin, a chory będzie je absorbował dłużej, to coś takiego jakby organizm sam wyczuwał, że to mu pomoże.
Aromaterapia nie dopuszcza stosowania doustnego olejków.
"Podawanie olejków doustnie poddaje je działaniu systemu trawiennego, a więc serii procesów chemicznych, w wyniku których zachodzą zmiany składu olejku, czyli w jakiś sposób zmieniają się jego właściwości".
Definicja aromaterapi za dr Wł. S.Brud: Jest metodą uzdrawiania przy pomocy naturalnych olejków eteryccznych wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe( wąchanie, wdychanie, inhalacje) i przez skórę (masaż, kąpiel lub kompres).

Cytat:
Napisane przez mentha
A swoją drogą, jeśli olejki kumulują się w organizmie ludzkim i działają toksycznie, to zdrowie ludzi mieszkających w lasach, w których przecież stężenie olejków w powietrzu jest wysokie, jest równie zagrożone jak tych, żyjących wśród wielkomiejskich zanieczyszczeń.
A czy nasi dziadowie umierali, zatruwali się zapachem lasu. Przecież to stężenie i tak jest mniejsze teraz niż przed wiekami. czy zwróciłaś uwagę, że jeszcze nikt w tak doskonały sposób nie podrobił natury.
A Aromaterapia jest piękna i jakże cudowna poznje jej tajniki już dorych kilka lat. polecam lekturę "Pachnąca Apteka" WŁ. S. Brud I. Konapacka
@Mentha poruszyłaś temat jakości olejków stosowanych w aromaterapii- muszą być one naprawdę bardzo dobrej jakości - to jest podstawa, a nie syntetyczne środki zapachowe. Moda na aromaterapię i nieznajomość kwesti przez wielu z nas powoduje, że jest tak jak jest- szukamuy oszczędności.
W dawnych Chinach dobry lekarz leczył a bardzo dobry zapobiegał chorobom. Właśnie również z takim nastawieniem powinniśmy podejść do aromaterapii.(nie zapominajmy, że ona nie zastąpi medycyny klasycznej- one muszą się w pewnych nurtach łączyć).
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:54   #29
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne??

Cytat:
Aromaterapia nie dopuszcza stosowania doustnego olejków.
"Podawanie olejków doustnie poddaje je działaniu systemu trawiennego, a więc serii procesów chemicznych, w wyniku których zachodzą zmiany składu olejku, czyli w jakiś sposób zmieniają się jego właściwości".
Definicja aromaterapi za dr Wł. S.Brud: Jest metodą uzdrawiania przy pomocy naturalnych olejków eteryccznych wprowadzanych do organizmu poprzez drogi oddechowe( wąchanie, wdychanie, inhalacje) i przez skórę (masaż, kąpiel lub kompres).
Oczywiście, że tak. Miałam na uwadze szkodliwość olejków samych w sobie, zarówno w aromaterapii, jak i w stosowaniu doustnym.

Polecam ciekawy artykuł B. Kędzi:
http://www.przychodnia.pl/pisma_zdrowie/wz/olejki.htm


Zacytuję tylko fragment, odnoszący się do bezpieczeństwa stosowania:
Stosowanie olejków eterycznych do wewnątrz organizmu w porównaniu z innymi lekami roślinnymi jest stosunkowo rzadkie. Główną przeszkodą jest przekonanie o ich dużej toksyczności. W świetle ostatnich badań okazuje się jednak, że doustne podawanie olejków eterycznych jest częstokroć mniej szkodliwe od ich stosowania zewnętrznego. Dotyczy to szczególnie olejków do masażu dużych powierzchni ciała, kiedy to mogą one wchłaniać się przez skórę i przenikać do krwiobiegu w dużych ilościach.

Wartości LD50 dla większości powszechnie używanych olejków eterycznych mieszczą się powyżej 5 g/kg masy ciała zwierząt doświadczalnych. W klasyfikacji Hodge'a i Sternera stanowią one zatem grupę substancji słabo toksycznych, dla których prawdopodobna dawka śmiertelna dla człowieka dorosłego wynosi powyżej 250g.




Jeśli chodzi o lasy, które mają jakoby truć - pod koniec zdania puszczam oko. To żart. Widać nieudany
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 06:19   #30
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Smile Dot.: Olejki eteryczne??

Dzięki @Mentha artukuł jest świetny.
Oczywiście ,że żart.
Masz moje gg w panelu - bardzo interesuje mnie wymiana dościwadczeń i przesyłanie sobie ciekawych pozycji.
Pozdrowienia.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.