Czy jest możliwość 'zwężenia' twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia Plastyczna

Notka

Chirurgia Plastyczna porady i dyskusje związane z zabiegami chirurgii plastycznej. Uzyskasz tu informacje na temat takich zabiegów jak korekcja uszu lub nosa, powiększanie piersi i wielu innych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-06, 16:34   #1
susie95
Raczkowanie

Czy jest możliwość 'zwężenia' twarzy?

Witam,
Mam straszny kompleks na punkcie kształtu swojej twarzy, dokładniej przeszkadza mi to, że jest strasznie szeroka i dosyć długa, co sprawia że moje i tak małe oczy, są właściwie niewidoczne a i cała proporcja jest nieciekawa.
Od dwóch lat noszę też aparat stały ortodontyczny, przez co podobno 'rozbudowały' mi się kości jarzmowe, i właściwie od skroni do żuchwy moja twarz nie wygląda zbyt ładnie.
Chciałabym wreszcie przestać zakrywać twarz pod burzą włosów, i wreszcie zacząć je normalnie upinać, bo nawet róż i bronzery mi tej twarzy zwężać nie pomagają :c
Czy jest jakaś możliwość zwężenia tych kości i całej twarzy? Jeśli tak, to ile około wynosi koszt takiego zabiegu?
susie95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 21:50   #2
julianna-p
Wtajemniczenie

Dot.: Czy jest możliwość 'zwężenia' twarzy?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam straszny kompleks na punkcie kształtu swojej twarzy, dokładniej przeszkadza mi to, że jest strasznie szeroka i dosyć długa, co sprawia że moje i tak małe oczy, są właściwie niewidoczne a i cała proporcja jest nieciekawa.
Od dwóch lat noszę też aparat stały ortodontyczny, przez co podobno 'rozbudowały' mi się kości jarzmowe, i właściwie od skroni do żuchwy moja twarz nie wygląda zbyt ładnie.
Chciałabym wreszcie przestać zakrywać twarz pod burzą włosów, i wreszcie zacząć je normalnie upinać, bo nawet róż i bronzery mi tej twarzy zwężać nie pomagają :c
Czy jest jakaś możliwość zwężenia tych kości i całej twarzy? Jeśli tak, to ile około wynosi koszt takiego zabiegu?
moim zdaniem opisujesz wade typu progenia, etc. i skoro nosisz aparat to pewnie jest cos na rzeczy. pomoc Ci moze chirurg szczekowo-twarzowy jezeli to od wady. moze tez byc sytuacja, ze jestes osoba niska i wtedy bywaja zachwiane proporcje. wtedy mozesz korygowac ksztalt twarzy zabiegami plastycznymi,ale to ostatecznosc. moim zdaniem powinnas koniecznie udac sie na konsultacje do chirurga . pamietaj, ze nie kazdy ortodonta umie /chce uswiadomic pacjenta, ze jego wyglad wiaze sie z wada, ktora moze usunac

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:52   #3
susie95
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
moim zdaniem opisujesz wade typu progenia, etc. i skoro nosisz aparat to pewnie jest cos na rzeczy. pomoc Ci moze chirurg szczekowo-twarzowy jezeli to od wady. moze tez byc sytuacja, ze jestes osoba niska i wtedy bywaja zachwiane proporcje. wtedy mozesz korygowac ksztalt twarzy zabiegami plastycznymi,ale to ostatecznosc. moim zdaniem powinnas koniecznie udac sie na konsultacje do chirurga . pamietaj, ze nie kazdy ortodonta umie /chce uswiadomic pacjenta, ze jego wyglad wiaze sie z wada, ktora moze usunac
Nie sądzę aby była to progenia, ponieważ szczękę mam ogólnie 'na swoim miejscu' chodzi mi raczej o miejsce od kości policzkowych wzwyż. A co do zachwiania proporcji to też chyba nie, ponieważ mam 166 cm wzrostu, czyli właściwie wzrost normalny
susie95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 23:47   #4
zygy
Raczkowanie

Ja mam problem nieco innego typu, ale też jest związany z aparatem ortodontycznym. Otóż, po ponad 1roku od założenia zauważyłem, że lewa strona twarzy jakby się rozszerza, a druga wklęsa. Sprawia to wrażenie jakbym był spuchnięty od zęba i wygląda bardzo nieciekawie. Gdzieś już czytałem w necie, że dziewczyna opisywała problem, że aparat wręcz zdeformował jej twarz. U mnie na pewno wyrządził więcej strat, niż zysków, bo niby zęby mam proste, ale wykrzywił mi twarz.
zygy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:32   #5
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zygy Pokaż wiadomość
Ja mam problem nieco innego typu, ale też jest związany z aparatem ortodontycznym. Otóż, po ponad 1roku od założenia zauważyłem, że lewa strona twarzy jakby się rozszerza, a druga wklęsa. Sprawia to wrażenie jakbym był spuchnięty od zęba i wygląda bardzo nieciekawie. Gdzieś już czytałem w necie, że dziewczyna opisywała problem, że aparat wręcz zdeformował jej twarz. U mnie na pewno wyrządził więcej strat, niż zysków, bo niby zęby mam proste, ale wykrzywił mi twarz.
ja widze dwie opcje- albo zly orto i wtedy trzeba szybko zmieniac, albo lekarz zapomnial wspomniec , ze leczy cie w kierunku operacji i wtedy wykrzywienie jest norma

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
Stary 2012-03-13, 15:27   #6
zygy
Raczkowanie

Właśnie nie, bo byłem u chirugra i podobno nie kwalifikuje się do żadnej operacji. Ortodontę już 2razy zmieniałem i bez efektów na razie. Na dodatek po zdjęciu góry założyli mi jakąś szynę od wewnątrz, którą mam nosić nawet do 10lat!!! Gdyby mnie o tym poinformowali przed leczeniem, to bym się na ten cały aparat w ogóle nie zdecydował!!! Teraz bardzo tego żałuję, bo kiedyś miałem lekko asymetryczną twarz, a ten cały aparat mi tą asymetrię tylko pogłębił. Teraz planuję jechać do Niemiec do dobrego plastyka, żeby mi coś doradził, bo ci u nas są do niczego. Tobie radzę to samo, zaś na problem o którym piszesz powinny nadać się implanty twarzowe, które nie są wcale takie drogie. Tylko poszukaj jakieś dobrej kliniki w Niemczech, USA, lub ew. w Japonii, bo u nas mogą ci wszystko spaprać. Gdzieś też czytałem, że w Kaliningradzie jest niezła klinika.

Edytowane przez zygy
Czas edycji: 2012-03-13 o 15:28
Stary 2012-03-13, 20:02   #7
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Właśnie nie, bo byłem u chirugra i podobno nie kwalifikuje się do żadnej operacji. Ortodontę już 2razy zmieniałem i bez efektów na razie. Na dodatek po zdjęciu góry założyli mi jakąś szynę od wewnątrz, którą mam nosić nawet do 10lat!!! Gdyby mnie o tym poinformowali przed leczeniem, to bym się na ten cały aparat w ogóle nie zdecydował!!! Teraz bardzo tego żałuję, bo kiedyś miałem lekko asymetryczną twarz, a ten cały aparat mi tą asymetrię tylko pogłębił. Teraz planuję jechać do Niemiec do dobrego plastyka, żeby mi coś doradził, bo ci u nas są do niczego. Tobie radzę to samo, zaś na problem o którym piszesz powinny nadać się implanty twarzowe, które nie są wcale takie drogie. Tylko poszukaj jakieś dobrej kliniki w Niemczech, USA, lub ew. w Japonii, bo u nas mogą ci wszystko spaprać. Gdzieś też czytałem, że w Kaliningradzie jest niezła klinika.
a u jakiego chirurga byles?? bo sa tacy, ktorzy ich zdaniem male wady bagatelizuje.

Stary 2012-03-13, 20:45   #8
zygy
Raczkowanie

Najpierw u chirurga twarzowo- szczękowego- dr. Walerzaka, zaś póżniej u plastyków- Bromy i Chęćińskiego. I też miałem wrażenie, że bagatelizują problem... Bo ja byłem zainteresowany wyszczupleniem swojego lewego profilu, a tamci mi proponowali wypełnienie kwasem prawego.
Stary 2012-03-13, 21:05   #9
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Najpierw u chirurga twarzowo- szczękowego- dr. Walerzaka, zaś póżniej u plastyków- Bromy i Chęćińskiego. I też miałem wrażenie, że bagatelizują problem... Bo ja byłem zainteresowany wyszczupleniem swojego lewego profilu, a tamci mi proponowali wypełnienie kwasem prawego.
dr Walerzak z tego co wiem wspolpracuje z dr Wisniewskim, ktory tez czesto bagatelizuje wady. jesli jestes z wawy proponuje udac sie tez do dr. Jagiellaka ( chociaz ten prywatnie operuje, ale rzadko komu odmawia) (odwiedz jego strone w necie on czesto operuje asymetrie) i dr Przybysza - pracuje w szpitalu panstwowym i jest swietnym chirurgiem szczekowym. w pl czesto bagatelizuje sie asymetrie rozumiem, ze to spory problem

Stary 2012-03-14, 22:12   #10
carmennn
Raczkowanie

Też mam ten problem. Za szerokie kości jarzmowe, szczególnie po jednej stronie i zbyt rozbudowana szczęka (chodzi mi o kości od ucha do brody). Męczy mnie to strasznie, bo ty chociaż masz pociągłą twarz, a ja krótką, przez co wydaje się jeszcze szersza. Wiem, że kości jarzmowe można zoperować w Polsce u chirurga twarzowo- szczękowego, ale jest to bardzo kosztowna operacja, bo od 15 do 20 tys. i to za same kości jarzmowe. Może powysyłaj swoje zdjęcia do paru chirurgów i zobaczysz, co ci zaproponują.
carmennn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 22:34   #11
julianna-p
Wtajemniczenie

wiecie co odwiedzcie forum progenia.org

Odpowiedz

Tagi
owal, twarz, zwężanie, zwężenie

Nowe wątki na forum Chirurgia Plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości