Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-23, 23:20   #931
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88310605]Caffe, a tak w ogole, to ta przypadlosc ma juz swoja nazwe w swiecie dermatologii - “maskne” (z ang. mask i acne).

https://www.google.pl/amp/s/www.nyti...-acne.amp.html

Mon_Cherry, z tego co sie orientuje, to jestes w szczesliwym i udanym malzenstwie. To wspaniale, ze nie powielilas schematow i zycia rodzicow, co zdarza sie niezwykle czesto. Wyciagnelas dobre wnioski.

Zawsze lubie przytaczac:

Dlaczego pijesz?

- bo moj ojciec pil.

Dlaczego nie pijesz?

- bo moj ojciec pil

Pod koniec dnia, zycie to wybor.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]
Dziękuje niedługo będzie 13 lat razem - 14 lutego trochę ciężkiej pracy z obu stron było.
Bo ja muszę przyznać, ze byłam straszna. I cud, ze mój maz ze mną wytrzymał. Byłam bardzo wymagająca, samolubna, dość często słyszałam, ze mam serce z kamienia.



Problem z alko tez u mnie byl w domu.
Mozna powiedzieć, ze mamy z mężem swoją przeszłość której nie chcemy dla naszych dzieci.
Nie chce zeby sie wstydziły, zeby przeżywały to co ja.

Widzimy co sie dzieje w Polsce jak jestesmy i oboje sobie powiedzieliśmy, ze takiego czegos w domu nie będzie. A jak jedno z nas będzie miec problem to rozwod (jesli nie będzie sie chciało leczyć).


Życie to nasz wybor i ja tego sie właśnie trzymam.
Jestem swoim kowalem i nie pozwalam innym nim kierować.

Czasami z bólem serca czyta sie smutne historie.
Ale jak ktos podejmuje dobre decyzje to jestem dumna z tych osób.

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-11-23 o 23:26
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 23:30   #932
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Aż mi się zachciało choinki od tych melodii https://www.youtube.com/watch?v=lOoEdgv3LBE
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-23, 23:58   #933
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cherry przykro mi i empatyzuję z Tobą, bo mam podobną historię. Też kiedyś myślałam o adopcji. Z tą wirtualną nie doradzę.

Cinde pewnie, że trwać w uzaleznieniu, czy się leczyc to wybór Gorzej ze wszystkim innym co sie dostaje w pakiecie takiego wychowania i mam tu np na myśli syndrom DDA czy DDD. Nadal można się leczyć lub nie, ale nie jest t takie zerojedynkowe i trwa latami.


Dlatego tak ważna jest terapia dla tych osób.
Zawsze bede doradzać każdemu.
Mi duzo pomogły zainteresowania psychologia, rozmowy z osobami które studiowały psychologię, miałam terapie zupełnie z innego powodu. Wiem, ze moje zachowanie było spowodowane tym co sie działo w domu.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 00:08   #934
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88310540]Ja pochodzę z domu gdzie była przemoc domowa.
Widziałam wiele. I to tez ukształtowało mnie jako osobe. Czasami sie ktos śmieje, ze ja pisze o zasadach itd. Ze ich nie złamie - nigdy nie mow nigdy.
[/QUOTE]


Podziwiam

Przypomniała mi się piosenka Starego Dobrego Małżeństwa

Nie brookliński most
Lecz na drugą stronę
Głową przebić się
Przez obłędu los -
To jest dopiero coś!

piękna:
https://youtu.be/DKN1vV3EydM
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 00:48   #935
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Skończyłam nowy odcinek The Undoing. Idzie w ciekawą stronę.

Zajrzalam na Twittera, Krzysio Bosak chyba impregnował buty w zamkniętym pomieszczeniu i go odużyło, bo bredzi o pogańskich sądach, które wprowadzą chaos i zło.
Policjanci wywlekli ze szpitala protestującego, którego wcześniej potrącili i zabrali na dołek. Poza tym zwinięto dziennikarkę, która pokazywała swoja legitymację. Oficjalna odpowiedź z komendy, to że zatrzymujący nie wiedzieli, że jest dziennikarką. Tyle, że w dobie smartfonów ciężko już o coś, co nie zostało sfilmowane, więc rzecznik wyszedł na błazna. I nie ogarniam, co się dzieje w Argentynie

Jak ja mam dość wydarzeń obecnego roku Tzn jest śmiesznie... tylko niewesoło.



La Mary wrzucam co zniuchałam z odlewek (bez oprawy stylistycznej):

Mandragola - Na początku wybiła się wanilia, ale taka pudrowa, spożywcza. Coś jak pudding bourbon vanilla i skóra, choć za kilka minut doszłam do wniosku, że to te opisane nuty drzewne (oudowe?) przypominające włosy pachnące ogniskiem. Zapach taki słodko-gorzki, oryginalny. Ogólnie ciężki z racji na orientalne nuty, może być migrenogenny, ale nie jest natretny. Taki powiedziałabym na granicy, albo rozboli głowa, albo nie. Naprawdę ciekawy. Może od migreny ratują go cytrusy, chociaż nie mam na tyle wprawnego nosa, by je wyczuć. Jest w nim coś ciepłego i przyjemnego. Po dłuższej chwili wracamy do pudrowej wanilii, ale bez migreny.


Chai - pierwsza reakcja - stare, zepsute perfumy, można się w nich dopatrzeć zajzajeru z 5 torebek czarnej herbaty, po chwili wybijają się mocno korzenne przyprawy, po kilkunastu minutach zapach robi się orientalny. Tak pachniałaby moja ulubiona herbaciarnia. Ostry, gorzki. Po kilkunastu minutach wybija białe piżmo. Zaczyna się robić słodki. Bardzo intensywny i chyba jednak za słodki, jakby balsamiczny. Ale z całej trójki bedzie najtrwalszy.

Oba są wieczorowe, tajemnicze.

Cedarwood&Juniper - nie będę obiektywna. Zapach lata, owoców, radosci i słońca, z którego wynurzają się żywiczne nuty. No dobra, przy wiekszje ilości na początku pachnie jak Amol
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-11-24 o 02:52
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 06:03   #936
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Cinderella słodkie Twoje aniołki Mam identycznego, wisi całym rokiem na.. klamce

P4w nie znam się na tyle na ME żeby wskazać konkretną nazwę zabiegu czy preparatu Swoje wiadomości opieram wyłącznie na wiedzy mojej Dr. A o wspomnianym zabiegu Ellanse słyszałam. Też o zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i hydroxyapatytu wapnia. Jeśli dobrze zrozumiałam to jakiś zabieg łączony ale nie jestem tego pewna. Podobno rewelacyjny chociaż kilkakrotnie droższy od samego kwasu Ha. Zabieg jeszcze przede mną
Dodam jeszcze, że w klinice do której chodzę, przychodzi tez panowie, maja swój jeden dzień w tygodniu na tego typu zabiegi Panowie krępują się korzystać z ME Ojoj... to trochę trąci taka patologiczna formą Ale z drugiej strony, my kobiety tez się nie przyznajemy. Owszem Wam opowiadam, nawet ze szczegółami ale w realu nie widzę potrzeby trąbić wszem wobec Bo i po co.

To jeszcze w nawiązaniu do tego, że ktoś "przytakuje czy neguje" dla mnie to tylko wyrażanie swojego zdania. Zgadzam sie z Cinderella ze to nie forma pomocy tylko stwierdzenie. A i tak ostateczna decyzja zawsze będzie należała do danej osoby. Mnie osobiście opinie innych na mój temat nie obchodzą bo i tak niczego nie wnoszą. Szkoda mojej energii. A w przypadku ME wystarczy mi moja determinacja bo i tak poprawiam sie na swoich warunkach. A jak szukam opinii to pytam osobę która ma o tym pojęcie. Jest takie powodzenie, gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania... więc sobie daruję Jestem jedyna osoba, która może określić, jak chce wyglądać.

I znowu zrobiło się poważnie na wątku.. Wkur.... mnie niemiłosiernie i do tego oczy bolą od czytania o łachudrach i innych popaprańcach Panowie, o których wspominacie sa potwornie schematyczni i co od razu rzuca się w oczy (bolące oczy hehe...) to to że mają oni identyczny typ umózgowienia Bez poglądów, niereformowalni a juz mentalnie to totalne przedszkole. O! przepraszam, obraziłam placówkę. To totalny żłobek. Żałosne. A żeby dokonać autorefleksji nie można być daltonista uczuć, niestety...
Kasztanka dajesz mi nadzieję napisałaś piękne słowa. Ja również nie mam swojego typu faceta... liczy się przy pierwszym poznaniu zawsze to "coś" .

A koty Wasze przesłodkie.

Pani Robot podobają mi się bransoletki Tous.
Myalam ze sie interesowalas tym zabiegiem i bedziesz widziec dzieki za odpowiedzi... zostane na razie przy mezoterapii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Kawa i ...zakupy, widzę że szaleństwo BF się rozpędza

Już od dłuższego czasu mam ochotę wypróbować NIOD copper amino isolate serum, może kupię jeśli % gdzieś się trafi. Polecacie? Jakie są wasze doświadczenia? Warto?



Mon Cherry - tak, warto nie ulegać impulsowa chomikowania, w styczniu będą znacznie większe przeceny. Zawsze upoluję zestawy świąteczne 50% lub 70%.

Cinderella, do aniołków rzeczywiście nie sposób się nie uśmiechnąć Urocze są.
Ptaszki też mi się strasznie podobały
Ja zuzylam 15 ml tego serum-za mo zeby ocenic wlasciwosci, stosuje piegnacje warstwowa i ogolnie przypadlo mi do gustu na tyle ze mam ochote kupic, ale nigdzie nie ma 🥴

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 07:20   #937
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Ale zimno brrrr.. Lód na szybach aut gruby i twardy, ale słońce będzie miłego dnia

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 08:25   #938
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Podziwiam

Przypomniała mi się piosenka Starego Dobrego Małżeństwa

Nie brookliński most
Lecz na drugą stronę
Głową przebić się
Przez obłędu los -
To jest dopiero coś!

piękna:
https://youtu.be/DKN1vV3EydM




Dzien dobry. Zdecydowanie sie nie Wyspalam.

Poczytałam jeszcze wczoraj. Potem sie obudziłam o 4 i nie spałam do 5 ale kiedy maz wyszedł do pracy było mi niewygodnie... wierciłam sie z boku na bok.

Ledwo wstałam jak budzik zadzwonił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Ale zimno brrrr.. Lód na szybach aut gruby i twardy, ale słońce będzie miłego dnia

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Miłego dnia

U mnie tez musiał być mróz w nocy bo sie obudziłam zmarznięta o 4 i włączyć musiałam ogrzewanie.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 08:44   #939
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88309162]

Ava, też raz przyszłam do pracy w UK bez make-up, to każdy mi się pytał czy dobrze spalam ostatniej nocy, bo wyglądam "sleepy" . [/QUOTE]

"You look tired" to klasyk, slysze to za kazdym razem, kiedy nie mam makijazu.
A poza dniami, w ktore pracuje raczej nie nosze makijazu, w poniedzialek wyszlam z kolezanka na chwile i sie smialam, ze jestem taka zmeczona, ze "my eye bags have eye bags"

Cytat:
Napisane przez Anyzkowa Pokaż wiadomość
Emocje już mi opadły i myśle, i muszę pomyśleć co zrobić żeby on poczuł mój oddech na swoim ramieniu.
Ogólnie kobietom nie ufam, jeżeli chodzi o mężczyzn. Może być najmądrzejsza ale i on moze być mistrzem manipulacji.
Koneserów znam i wiem, że szczególnie na początku są prawie nie do wykrycia.
Co do ME to raczej nie kryje co robiłam. Czasami ktoś mi liczy ile na to wydaje a ja z premedytacją dodaje, że jeszcze mam cycki zrobione . Słyszę wtedy WOW! He he


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To prawda

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Zastrzezona - okreslenie "trzymasz sie niezle jak na swoj wiek "brzmi dla mnie jak pseudo-komplement, a tak naprawde podszyta zazdroscia obraza. Gdyby mi starczyło tupetu pewnie bym odpaliła cos w stylu" fakt, szkoda, ze ty nie"...albo cos podobnego.
Anyz, jak juz dziewczyny mowiły - zalezy od relacji, jakie masz z ta znajoma. Mysle tez, ze sa rozne kobiet - niektore nie chca wiedziec, inne nie chca wierzyc, inne podejrzewaja złe intencje u drugiej kobiety albo wstydza sie, ze dały sie osmieszyc. To tak, jak z powiedzieniem, ze partner tamtej ja zdradza - chyba najszyciej stracic sie taka znajoma czy krewna.
Ja jestem typem, ktory lubi wiedziec, na czym stoi, przy zabiegach zawsze pytałam o mozliwe powikłania, nie ze strachu, a dla jasnosci sytuacji. Ja bym chciała wiedziec, ze wpadłam w sidła drania i oszusta i byłabym bardzo wdzieczna za taka informacje. Pomijam, ze nie mam tendencji opiekunczych, macierzynskich i kazda proba wykorzystania mnie w jakis sposob właczyłaby u mnie alarm. No ale ciagle czytamy o kobietach, chyba niegłupich, ktore pozyczaja narzeczonemu na mieszkanie, samochod, kredyt...a potem okazuje sie, ze je oszukano.
Co do historii z mezobojstwem...Taki stary dowcip
Pani Nowakowa, co to sie stało?! Karetka przed domem?!
A, nic, mąz poszedł do piwnicy po ziemniaki, spadł ze schodow i skrecił kark.
O Boze, i co pani teraz zrobi?!
Ryż.
Piekne I niesmiertelny zart ryzu i ziemniakach

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cinde ja to Zombiaczek raczej. Do 3 skrobałam pazurkiem w telefon, o 8 wstałam i o 16 padłam Tak mi przyjemnie w tle grała spokojna interpretacja cichej nocy z chórami w tle i sobie kimałam... 4 godziny
Miałam osobę współuzaleznioną w rodzinie i raz będąc swiadkiem wzywałam patrol policji. Pan mnie wziął na bok i powiedział, żebym nakłoniła kobietę do wyprowadzki, ale powiedział, że one zawsze wracają... i jeszcze przepraszają. W podobny sposób rozstałam się z przyjaciółką, wieloletnią. Tam była gęsta patologia, a ona nie chciała (nawet po gwałcie) słyszeć o odejściu. W pewnym momencie burzyła się już, kiedy przypominałam jej, że ją krzywdzi, bije, unieważnia jej emocje, bo przecież on jest dobrym człowiekiem i ona "też święta nie jest". Tylko, że po każdej takiej sytuacji dzwoniła do mnie się wyżalić. Kontakt stał się dla mnie zwyczajnie toksyczny.

Zastrzeżona oj tak... Przemocowe kobiety wybierają mężczyzn o charakterze ofiary, a przemocowi mężczyźni kobiety, które jak piszesz można zaszczuć i zdominować. Oni mają bardzo precyzyjny radar, w koncu jest tyle rodzajów przemocy - chociażby ta ekonomiczna, która niemal zawsze w tych układach występuje. Ważnym elementem jest też odcięcie ofiary od rodziny i znajomych oraz prowadzenie relacji tak, by podkopać możliwie samoocenę i sprawić, by ofiara czuła, że nie da sobie bez oprawcy rady.
Smutne, ale tutaj bez terapii sie nic nie zrobi. Mialam w liceum kolezanke, dziewczyna raptem 17 czy 18 lat, miala juz troche problem z alkoholem i chlopaka, ktory pod pozorem troski "znowu sie nawalilas i nie odzywalas caly wieczor, a ja sie tak martwilem" ja lal praktycznie codziennie. I ona tez go tak tlumaczyla, ze bije bo sie martwi, bo mu tak na niej zalezy. Probowalam z nia rozmawiac i jej uswiadomic, ze osoba, ktorej zalezy, ktora sie martwi nie uzywa przemocy, ale jak grochem o sciane. Minelo od tamtych wydarzen jakies 15 lat, mam nadzieje, ze zmadrzala z wiekiem, bo to naprawde wrazliwa, nieglupia dziewczyna byla.

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88310540]Ja pochodzę z domu gdzie była przemoc domowa.
Widziałam wiele. I to tez ukształtowało mnie jako osobe. Czasami sie ktos śmieje, ze ja pisze o zasadach itd. Ze ich nie złamie - nigdy nie mow nigdy.

No ja sobie dam glowe uciąć. Nie chce pozwalać komuś na przekroczenie tej lini która wyznaczyłam. Dla mnie to oznacza, ze jesli raz ją przekroczę ja albo ktos inny to juz zawsze bede naginać co jakis czas dalej i dalej. A nie chce tego.

Mój były uderzył mnie w kłótni butem w rękę. Mieszkaliśmy juz razem. Spakowalam sie i odeszłam. Zapłaciłam karę za zerwanie umowy wynajmu z dnia na dzien.

Potem błagał z kwiatami. Serce krzyczało ale ja sie bardziej kieruje rozumem. [/QUOTE]

Takie decyzje sprawiaja, ze odzyskuje wiare w ludzi.
Kazdy powinien miec sile i odwage, zeby walczyc o siebie.


Pani R, widzialam w Twoich instastories screen z postem Bosaka. Slowo daje, za kazdym razem, kiedy mysle, ze polityka w Polsce osiagnela poziom dna, to Krzysio puka od spodu
Naprawde dochodze do wniosku, ze nie ma juz nadziei dla tego kraju.
Zeby byly duze zmiany, to miazdzaca wiekszosc spoleczenstwa musialaby byc niezadowolona z biezacej sytuacji. A przeciez PiS, Krzysio, narodowcy i cala reszta tej deptajacej po prawach kobiet holoty ma spore grono przyklaskujacym im wielbicieli, ktorzy maja urojone w tym wypranych mozgach, ze skoro jest pincet plus to jest dobrze, i olaboga, co to by bylo, jakby baby sie co miesiac skrobaly.
Takim nie przetlumaczysz, sa niezdolni do myslenia przyczynowo-skutkowego, pincet plus i bon na wakacje nie maja z inflacja kompletnie nic wspolnego, LGBT to ideologia, a przemoc domowa to polska tradycja
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 13:14   #940
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Mon Cherry, z jednej strony przykro sie czyta ile musiałaś przejść, a z drugiej super, ze udało Ci się tak odwrócić kartę, ze wyszłaś silniejsza.
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Naprawde dochodze do wniosku, ze nie ma juz nadziei dla tego kraju.
Zeby byly duze zmiany, to miazdzaca wiekszosc spoleczenstwa musialaby byc niezadowolona z biezacej sytuacji. A przeciez PiS, Krzysio, narodowcy i cala reszta tej deptajacej po prawach kobiet holoty ma spore grono przyklaskujacym im wielbicieli, ktorzy maja urojone w tym wypranych mozgach, ze skoro jest pincet plus to jest dobrze, i olaboga, co to by bylo, jakby baby sie co miesiac skrobaly.
Takim nie przetlumaczysz, sa niezdolni do myslenia przyczynowo-skutkowego, pincet plus i bon na wakacje nie maja z inflacja kompletnie nic wspolnego, LGBT to ideologia, a przemoc domowa to polska tradycja
Jakby przynajmniej połowa narodu tak nie myślała to nie mieliby poparcia, proste. Dla mnie to abstrakcja, bo nie widziałam na oczy człowieka z takimi poglądami, ale widać są, w dodatku w wiekszosci. Taki urok demokracji, można załamywać ręce, no ale sami wybrali.

Cytat:
Napisane przez zastrzezona Pokaż wiadomość
Ja natomiast - no tak mi się wydaje - oddałabym, gdyby mnie jakiś facet lutnął nie przeżywałam takich sytuacji, ale jestem przekonana, że byśmy się pobili jakby już mnie któryś szarpnął albo co... niestety zadzior ze mnie czasem wychodzi.
Tyle wiemy na ile nas sprawdzono
Tez bym tak myślała, ale miałam sytuacje, która pozwalila mi zwątpić w swoje ninja umiejetnosci. W związku z tym, ze w pracy często przebywam wokół drogich, ekskluzywnych przedmiotów pracodawca wysłał cały team na szkolenie pt jak się zachować w razie napadu z bronią. Jako ze pochodzę z domu bez grama przemocy, gdzie największa krzywda był zakaz oglądania dobranocki, nigdy nie doświadczyłam krzyków i jakiejkolwiek agresji. W trakcie szkolenia w pewnym momencie do pokoju wpadli aktorzy grający przestępców i jeden z nich stanął bardzo blisko mnie, zaczął wrzeszczeć mi do ucha ze mam paść na ziemie, a ja zastygłam. Bardzo dziwne doświadczenie. Moj ex uprawiał zawodowo sztuki walki, nauczył mnie to i owo, teoretycznie wiedziałabym co zrobić. No, teoretycznie




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 13:36   #941
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Ava

Mnie kiedyś napadło dwóch kolesi z nożem. Ukradli mi telefon. Na początku był szok i paraliż. Ocknęłam sie kiedy zaczęli uciekać.
Wtedy była to era 2 telefony bo trzeba miec idea i plusa
Ja debil zamiast uciec to kiedy jeszcze byli blisko wyjęłam drugi tel i dzwoniłam do znajomego, ze mnie okradli (byłam z nim umówiona)
Na szczęście sie nie wrócili.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 14:56   #942
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Po zdjęciach owalu Cindy zmieniłam doktorka na Jej lekarza.
I zostałam
Tez te żwacze molestuję,ale nie widać tak ładnie wyszczuplenia..
Cindy robię raz do roku,może to dlatego?
Ty częściej?


Kama


Miłego dnia dziewczyny.

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2020-11-24 o 22:13
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 20:17   #943
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Kasztanka hahahahahaa nie znałam tego powiedzonka z pukaniem od spodu Paru mniej znanych polityków PiS i Konfederacji też udziela się na Twitterze chyba po zażyciu czegoś mocniejszego.

Cherry to Ty dziś jak ja. Od 2 do 5 wierciłam się w łóżku, wkurzona poszłam na poranną kawę, bo ona mi nigdy nie przeszkadza w zasypianiu, zaległam na kanapie, pospałam pięć godzin, wstałam i po dwóch godzinach znowu poszłam spać. Wstałam na dobre o 17
Współczuję sytuacji z napadem. Mnie jako nastolatkę dwukrotnie pobito i w ogóle się nie broniłam, bo bałam się, że bardziej rozwścieczę napastniczki.

Ava stupor to trzecia z możliwych reakcji obok uciekaj i walcz. Bardzo często słyszy się taki victim blaming, że się nie broniła ofiara gwałtu wystarczająco i "ja to bym walczyła"

Własnie kupiłam 3 butelki zsiadłego mleka i się raczę. Jedyny produkt spozywczy, w którym uwielbiam grudki... grudy, kluchy Nigdy nie rozbijam, tylko łykam takie kulki. Wszystko inne, co ma nierówną konsystencję powoduje najwyższe obrzydzenie, łącznie z owocami w jogurtach.

Nie byłam w hipermarkecie od ... chyba nie byłam w tym roku. Nie mam żadnego na osiedlu, a dalej mi się nie chce podróżować. Poza tym kazda moja wizyta w takim przybytku, który zazwyczaj znajduje sie w jakimś mniejszym centrum handlowym kończy się zakupem rzeczy, których nie potrzebuję i nie będę używać.

Przyszły Car Jar z YK, stwierdziłam, że zaopatrzę w nie toaletę i garderobę, bo ciężko by tam było palić świeczki, a zapachy samochodowe są zazwyczaj całkiem trwałe i intensywne. U mnie trzeba intensywnie, bo Nero kwiatami nie pachnie.

Portrecik ze śniadania z uplutą buzią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3A20D506-6F71-433E-9CF1-C019012D346C(1).jpg (86,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9CDC57DA-950D-49F9-AA56-0A471B779EAF.jpg (89,4 KB, 64 załadowań)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 20:27   #944
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Jaki on słodki
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 20:55   #945
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

Pani R - współczuje pobicia. Nigdy nie zrozumiem ludzi agresywnych bez powodu.
Zupelnie inaczej podchodzę do osób które sie bronią.
Twoja psinę to ja kocham miłością wirtualna
Jakbym mogła to bym go ukradła.

Ja lubię kefir, za to nie przepadam za maślaka. Niby to samo. A ja odczuwam tak ogromna różnice.

Nie jadam galaretek i pianek. Nie tykam delicji czy ptasiego mleczka. Dla mnie są ble


Kupiliśmy młodemu komputer z Dell.
Mąż twierdzi, ze dobry. Ja juz kompletnie sie nie znam na tym.
Komputer miałam jakies dobre 20 lat temu.

Młoda chciała laptopa wiec szukamy dla niej teraz.

Prezenty na święta bede mogła odhaczyc.
Pod choinkę dostaną tylko słuchawki jeszcze.



Nie wiem co kupić mężowi. To co planowałam nie ma jak przez COVID.


Myśle, ze dzisiaj padnę wcześniej. Chociaż chciałabym trochę poczytać, spędzić czas z mężem bo cały dzien poza domem.
A tu juz 21... jeszcze kolacji nie było...

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-11-24 o 20:57
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 22:32   #946
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+, 40+ IV część

Kefirek pysia.
I pies cudny

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

https://www.filmweb.pl/serial/The+Go...or-2017-790126
Zaczełam inaczej postrzegać ludzi z autyzmem.


Podrzucono mi kociątko do ogrodu.
Czarna jak smoła Persefona od razu skradła serce córki.
Zięć był sceptyczny,omija jak na razie szerokim łukiem,ale myślę,że z czasem i on się przekona ,że dom bez kota to głupota.
Ważne,że mała znalazł ciepły dom , ma pełną miseczkę
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-24, 23:12   #947
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Michell trzymam kciuki, żeby było jak na tych obrazkach, gdzie to ojciec nie chciał psa https://kwejk.pl/przegladaj/2868995/...-miec-psa.html
Oglądałaś Atypowego? Też ta tematyka

Brakuje mi filmów/seriali ocieplających widok schizofrenii, czy borderline. Te rzeczy są mocno stygmatyzowane i by się przydało.

Ava u nas z polityką jest jeszcze taki problem, że mamy masę centrystów, którzy w większości sytuacji są ani za ani przeciw. Ot tak siedzą okrakiem na płocie. Kaczor coraz mocniej pokazuje, że chce nas wyciągnąć z UE. Boję się tego.

Maslanki lubię słodkie - takie bardzo grzeszne typu toffee czy stracciattella. A Nero by Cherry poszedł z Tobą. To nie jest zbyt oddany czworonóg. Wierny tylko sobie i uczuciu głodu. Wszystkich akceptuje, wszystkich kocha, już nieraz robił w parku zakusy, by odejść sobie z czyjąś inną panią, bo ta miała smaczki. To bardzo nietypowe, bo rasa się przywiązuje, ale on jakoś tak jest psem wielu właścicieli. Mój szósty owczarek i najbardziej odstający od wzorca

Jak zamawiacie rzeczy, to zazwyczaj trafiacie? Ja ciągnę ogromne paki, minimum po 10szt i bardzo często odsyłam całe. Dzisiaj dotarło m.in. 9 swetrów. Jeden fajny, drugi byłby fajny, gdyby nie był za mały. Poprzednio zostawiłam sweter i dwie spódniczki z kilkunastu zamówionych do przymiarek. Tak się bujam z tymi pakami od września, a w garderobie mam bardzo skromnie. Chociaż dobrze, że większość zabiera kurier z domu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-11-24 o 23:17
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 07:49   #948
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Caffe - bardzo mi się miło zrobiło, że mnie "wywołujesz"
U mnie wszystko w porządku, ale czas pozwala mi co najwyżej poczytać, a na pisanie brakuje już czasu i energii ...
Prócz tego, że pracy mam dużo - wzięłam się za siebie i kupiłam 3- tygodniowy "obóz" online Gym Break Healthy Human - nakierowany na mobilność, poprawne wzorce ruchowe, ogólne usprawnienie. Co prawda myślę, że biorąc pod uwagę wiek - moja sprawność jest całkiem ok, ale warto jeszcze, jak pokazała diagnoza w pierwszym spotkaniu, popracować jeszcze nad tym i owym. Dla mnie takie "zobowiązanie" w postaci wykupionego dostępu to jednak dość skuteczny motywator.


Kosmetycznie - mój debeściak wśród podkładów (MUFE Reboot, jak przystało na IT ) jest w S z 30% rabatem. Skorzystałam
Macie gdzieś na oku toner Whamisa w dobrej cenie? Mój już zdenkowałam, mam Algo tonic, jest sympatyczny, ale to nie to samo ...
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 08:11   #949
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Szukam dobrego, treściwego kremu dla cery dojrzałej na dzień i na noc. Polećcie coś proszę

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-25, 08:19   #950
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Szukam dobrego, treściwego kremu dla cery dojrzałej na dzień i na noc. Polećcie coś proszę

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja Ci mogę polecić ten

https://www.phytema-cosmetiques.com/gb/88-cream
Tu masz moja opinie o jednym i ten mam w zapasie szt 2 jeszcze:

https://naturalnienadziendobry.blogs...ajacy.html?m=1
Mam tez druga wersje i prawie kończę.

Jakbym miała wybierać to ten niebieski w moim odczuciu lepszy.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 09:14   #951
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Po zdjęciach owalu Cindy zmieniłam doktorka na Jej lekarza.
I zostałam
Tez te żwacze molestuję,ale nie widać tak ładnie wyszczuplenia..
Cindy robię raz do roku,może to dlatego?
Ty częściej?
Dzięki, Miszka Tak, ja robie częściej - co ok. 6 miesięcy. Jak po raz pierwszy poszłam do p. doktor, to powiedziała mi, że z reguły na samym początku robi się serie 3 zabiegów co 3-4 miesiące, a później ma się spokój i robi się rzadziej (np. co 6-9 miesięcy). Wiesz, to jest jednak złożona sprawa. Nie widziałam Twojej pięknej twarzy - możliwe, że taki masz też układ szczęki, a wtedy ten zabieg na to nie pomoże. U mnie to ewidentnie były przerośnięte żwacze - doktorka powiedziała mi, że anatomicznie mam je b. duże (wszyscy w rodzinie mamy takie duże, mocne żwacze po tacie). Ostatnio jak u niej byłam po ok. 7 miesiącach przerwy, to powiedziała mi, że są twarde jak skała, do takiego stopnia, ze zapytała czy aby mnie głowa nie pobolewa. A jak byłam w zeszłym tygodniu na przeglądzie u dentystki, to powiedziała mi, że ścieram trochę zęby , o czym nawet nie miałam pojęcia! , więc u mnie to może być bruksizm i stąd te żwacze takie duże i przerośnięte + przed zabiegami kwadratowy układ twarzy.

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Podrzucono mi kociątko do ogrodu.
Czarna jak smoła Persefona od razu skradła serce córki.
Zięć był sceptyczny,omija jak na razie szerokim łukiem,ale myślę,że z czasem i on się przekona ,że dom bez kota to głupota.
Ważne,że mała znalazł ciepły dom , ma pełną miseczkę
Ale słodko Córka ma serce po Tobie

Słyszałyście o tej aferze dot. pseudohodowli psów rasy moskiewski stróżujący? Był reportaż w TVN Uwaga. Normalnie serce sie kraje jak sie patrzy na te psy W życiu nie widziałam psów z tak smutnymi oczami i zrezygnowanym spojrzeniem. Normalnie, zupełnie straciły wiare w człowieka. Co ciekawe, hodowla prowadzona przez lekarke weterynarii. Chora kobieta, powinni jej głowe przebadać!!

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jak zamawiacie rzeczy, to zazwyczaj trafiacie? Ja ciągnę ogromne paki, minimum po 10szt i bardzo często odsyłam całe. Dzisiaj dotarło m.in. 9 swetrów. Jeden fajny, drugi byłby fajny, gdyby nie był za mały. Poprzednio zostawiłam sweter i dwie spódniczki z kilkunastu zamówionych do przymiarek. Tak się bujam z tymi pakami od września, a w garderobie mam bardzo skromnie. Chociaż dobrze, że większość zabiera kurier z domu.
Ja jestem mały piesek przy Tobie jeżeli chodzi o zakupy online Zdecydowanie wole sie wybrac do sklepu i dotknąć rzecz, przymierzyć... Z reguły jak czegoś co kupie nie widziałam na żywo, to powiedziałabym, że 8/10 przypadków jestem niezadowolona. Dlatego często zamawiam na Vinted rzeczy, które jakiś czas temu widziałam w sklepie, przymierzyłam, ale z jakichś tam powodów nie zdecydowałam się na zakup. Te rzeczy chodzą mi po głowie, stąd później szukam ich i znajduje na Vinted. Z butami zawsze miałam udane zakupy - tu nie było zaskoczeń. Jeansy za to to tragedia - zdecydowanie musze ubrać na siebie zanim kupie.

Szczerze, jestem za leniwa na zakupy online - to pakowanie, drukowanie zwrotów... Nie lubie tego, a i nawet czasu na to za dużo nie mam. Plus, za wiele razy się sparzyłam i zniechęciłam. W tym tygodniu otwierają galerie handlowe i już przebieram nogami.

Dzisiaj ide do dentysty Niestety, czasami jak jem, to mnie zaboli ząb, w którym mam założoną plombe, i równiez stał się wrażliwy na zimno... (Kamlisa, nie czytaj teraz tych niedorzecznych rzeczy ) - mam myśli, że jak mi będzie wierciła przy tym zębie, to mnie zaboli, ruszę głową i dłuto przebije mi policzek, omg - wiem, że to bzdura, ale myśli w głowie nie powstrzyma.

Słonecznie dzisiaj, ale bardzo zimno. Miłego dnia

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-11-25 o 09:32
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 09:18   #952
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Aussie a moze popatrz na kremy Fitomedu? Nie sa drogie wiec jakby sie niue sprawdzily to beda bez zalu do stop. Ale analizowalam sklady i sa fajne. Jedynym kontrowersyjnym ( ale nie do konca) skladnikiem jest konserwant ktoregoi jest malenko. I ja sprawdzilam ten konserwant na sobie i byl ok. Nie musza byc zaraz kremy za miliony monet.... naprawde... Analizowalam serje kremow ,, Moj Krem nr .... 1,2,,3" itd...
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 09:40   #953
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Aussie a moze popatrz na kremy Fitomedu? Nie sa drogie wiec jakby sie niue sprawdzily to beda bez zalu do stop. Ale analizowalam sklady i sa fajne. Jedynym kontrowersyjnym ( ale nie do konca) skladnikiem jest konserwant ktoregoi jest malenko. I ja sprawdzilam ten konserwant na sobie i byl ok. Nie musza byc zaraz kremy za miliony monet.... naprawde... Analizowalam serje kremow ,, Moj Krem nr .... 1,2,,3" itd...

Składy maja fajne. Nawet mam na liście kilka ich produktów ale jeszcze nic nie miałam.

Wiec tez bym dała im szanse
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 10:32   #954
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Kawa


Aussie chyba nie doradzę. Ostatnio używam D'Alchemy nr 5.11 i jestem zadowolona. Pod krem jednak zawsze daję serum(obecnie z peptydami).

https://www.douglas.pl/pl/p/5002487892

Marjolka może i to są dobre kremy ale nie mają żadnych inteligentnych nośników znakiem tego jest mała szansa, że oprócz powierzchniowego nawilżenia i natłuszczenia krem jest w stanie zrobić coś więcej dobrego dla dojrzałej cery Swoją drogą kontrowersyjne składniki, gdy wszystko ma być eko na pewno nie są mile widziane w pielęgnacji. Jednak to nie składnik a dawka ( a tej w kremie jest zawsze w granicach normy) czyni truciznę. tak mi się wydaje, inaczej taki krem nie byłby dopuszczony do sprzedaży.
A dojrzała cera wymaga jednak trochę (powiedzmy...) zachodu

Dircik szkoda, że wcześniej nie wspomniałam o Whamisa... Na stronie Skin79 Whamisa była promocja -50%. Kupiłam pełen koszyk toników (po 70 zł) i serum w identycznej cenie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88313688]Dzięki, Miszka Tak, ja robie częściej - co ok. 6 miesięcy. Jak po raz pierwszy poszłam do p. doktor, to powiedziała mi, że z reguły na samym początku robi się serie 3 zabiegów co 3-4 miesiące, a później ma się spokój i robi się rzadziej (np. co 6-9 miesięcy). Wiesz, to jest jednak złożona sprawa. Nie widziałam Twojej pięknej twarzy - możliwe, że taki masz też układ szczęki, a wtedy ten zabieg na to nie pomoże. U mnie to ewidentnie były przerośnięte żwacze - doktorka powiedziała mi, że anatomicznie mam je b. duże (wszyscy w rodzinie mamy takie duże, mocne żwacze po tacie). Ostatnio jak u niej byłam po ok. 7 miesiącach przerwy, to powiedziała mi, że są twarde jak skała, do takiego stopnia, ze zapytała czy aby mnie głowa nie pobolewa. A jak byłam w zeszłym tygodniu na przeglądzie u dentystki, to powiedziała mi, że ścieram trochę zęby , o czym nawet nie miałam pojęcia! , więc u mnie to może być bruksizm i stąd te żwacze takie duże i przerośnięte + przed zabiegami kwadratowy układ twarzy.



Ale słodko Córka ma serce po Tobie

Słyszałyście o tej aferze dot. pseudohodowli psów rasy moskiewski stróżujący? Był reportaż w TVN Uwaga. Normalnie serce sie kraje jak sie patrzy na te psy W życiu nie widziałam psów z tak smutnymi oczami i zrezygnowanym spojrzeniem. Normalnie, zupełnie straciły wiare w człowieka. Co ciekawe, hodowla prowadzona przez lekarke weterynarii. Chora kobieta, powinni jej głowe przebadać!!



Ja jestem mały piesek przy Tobie jeżeli chodzi o zakupy online Zdecydowanie wole sie wybrac do sklepu i dotknąć rzecz, przymierzyć... Z reguły jak czegoś co kupie nie widziałam na żywo, to powiedziałabym, że 8/10 przypadków jestem niezadowolona. Dlatego często zamawiam na Vinted rzeczy, które jakiś czas temu widziałam w sklepie, przymierzyłam, ale z jakichś tam powodów nie zdecydowałam się na zakup. Te rzeczy chodzą mi po głowie, stąd później szukam ich i znajduje na Vinted. Z butami zawsze miałam udane zakupy - tu nie było zaskoczeń. Jeansy za to to tragedia - zdecydowanie musze ubrać na siebie zanim kupie.

Szczerze, jestem za leniwa na zakupy online - to pakowanie, drukowanie zwrotów... Nie lubie tego, a i nawet czasu na to za dużo nie mam. Plus, za wiele razy się sparzyłam i zniechęciłam. W tym tygodniu otwierają galerie handlowe i już przebieram nogami.

Dzisiaj ide do dentysty Niestety, czasami jak jem, to mnie zaboli ząb, w którym mam założoną plombe, i równiez stał się wrażliwy na zimno... (Kamlisa, nie czytaj teraz tych niedorzecznych rzeczy ) - mam myśli, że jak mi będzie wierciła przy tym zębie, to mnie zaboli, ruszę głową i dłuto przebije mi policzek, omg - wiem, że to bzdura, ale myśli w głowie nie powstrzyma.

Słonecznie dzisiaj, ale bardzo zimno. Miłego dnia [/QUOTE]

Cinderella a leczysz się na bruksizm?Doczytałam, że nie... Pytam bo u mnie są początki bruksizmu. Zaczęłam od jakiegoś czasu zaciskać szczękę i budziłam się z zaciśniętymi zębami. Na szczęście nie mam jeszcze zmian zwyrodnieniowych stawów czy problemów ze zgrzytaniem i ścieraniem zębów. Natomiast u mnie dochodzi do odkrywania korzeni zębów Noszę od tego roku szynę relaksacyjną, bez której nie wyobrażam sobie juz życia To mój przyjaciel na dobre i na złe

Nie, nie słyszałam o pseudohodowli psów, poszukam....

Pani Robot a ja naprawdę rzadko zwracam swoje zakupy czego nie mogę powiedzieć o zakupach dla córki. Ale to insza inszość bo to już nie dziecko i jeszcze nie nastolatka więc trudno trafić z rozmiarówką.
Z rozmiarem dla siebie nie mam w ogóle problemu. Jeśli mam dylemat szukam na stronie konkretnej marki. Porównuję towar ze zdjęciem. Modelki zazwyczaj mają ok. 180 cm wzrostu i noszą rozmiar S. znakiem tego dla mnie odpowiedni będzie rozmiar XS.
Problematyczny akurat dla mnie jest zakup butów i spodni jeansów. Bo jeansy mają podwójne oznaczenia (na długość i szerokość) i chociaż znam swój rozmiar to i tak spodnie bywają kapryśne na tyłku, Tu odstaje, tam uciska, sama wiesz... i bywają jednak za krótkie albo za długie.
Buty podobnie, sprawdzam jeśli jest możliwość rozmiar na str e-obuwie bo dostarczają pełnej info. To ważne bo taki np. Converse to co but, to inny rozmiar i szerokość
Z tej przyczyny buty i jeansy zwracam najczęściej i wymieniam. I wymieniam...

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-11-25 o 10:39
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 11:45   #955
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jak zamawiacie rzeczy, to zazwyczaj trafiacie? Ja ciągnę ogromne paki, minimum po 10szt i bardzo często odsyłam całe. Dzisiaj dotarło m.in. 9 swetrów. Jeden fajny, drugi byłby fajny, gdyby nie był za mały. Poprzednio zostawiłam sweter i dwie spódniczki z kilkunastu zamówionych do przymiarek. Tak się bujam z tymi pakami od września, a w garderobie mam bardzo skromnie. Chociaż dobrze, że większość zabiera kurier z domu.
W sumie nie. Nawet w sklepie stacjonarnym rzadko chce mi się mierzyć, biorę na oko i sprawdzam dopiero w domu. Zakupy robię w trzech sklepach na krzyż, znam swój rozmiar, jeansy tez mogę po ciemku kupować, zawsze będą leżały okej. U Ciebie więcej pracy, bo przemeblowujesz garderobę. Wiadomo, ze jak się wychodzi ze swojej ciuchowej strefy komfortu trzeba zaryzykować i ewentualnie poodsylac trochę. Ostatnio zamówiłam nowe outfity do sportów ze sklepu poleconego przez koleżankę, tutaj może być pudlo, bo rozmiarówkę mieli tylko s, m, l, a nosze zwykle xs.

Cinde, unikam takich newsow. Przyznaje bez bicia, ze tragedie ludzkie mnie nie ruszają aż tak jak krzywda zwierząt. Zobaczę gdzieś niechcący maltretowane zwierzaki i potem mam ten obraz w głowie przez miesiące, lata. Częściowo dlatego skasowałam FB, ciagle ktoś ze znajomych lajkowal albo komentował jakieś masakry, których już nie odzobacze.

Dzisiaj ostatni dzień mojego 3dniowego tygodnia pracy, zaczęłam 40min temu, ale czas się ciaaaaagnie Pobujam się do lunchu, pójdę na jogę, potem 2 godziny cosrobienia i do końca dnia social media, w sensie w ramach pracy, nie prywatnie. Chyba wieczorem aż sobie wino otworze.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 13:10   #956
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Cinderella a leczysz się na bruksizm?Doczytałam, że nie... Pytam bo u mnie są początki bruksizmu. Zaczęłam od jakiegoś czasu zaciskać szczękę i budziłam się z zaciśniętymi zębami. Na szczęście nie mam jeszcze zmian zwyrodnieniowych stawów czy problemów ze zgrzytaniem i ścieraniem zębów. Natomiast u mnie dochodzi do odkrywania korzeni zębów Noszę od tego roku szynę relaksacyjną, bez której nie wyobrażam sobie juz życia To mój przyjaciel na dobre i na złe
LaMary, tydzień temu po raz pierwszy się dowiedziałam, że ścieram trochę zęby . Niecałe 2 miesiące temu byłam u innego dentysty, który ani słowa o tym nie wspomniał.

Wiesz, ja jeszcze botoks stosuje w żwacze, a to też jedna z metod walki z bruksizmem. Co ciekawe zabieg z botoksem miałam dokładnie 3 tygodnie temu, a dentystka dzisiaj zwróciła uwage, że mam lekko pogryzione policzki od wewnątrz - musze to robić nocą nieświadomie Powiedziała, że szyna jest u mnie konieczna, więc może podobnie jak Ty będę miała nowego przyjaciela na dobre i na złe.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Cinde, unikam takich newsow. Przyznaje bez bicia, ze tragedie ludzkie mnie nie ruszają aż tak jak krzywda zwierząt. Zobaczę gdzieś niechcący maltretowane zwierzaki i potem mam ten obraz w głowie przez miesiące, lata. Częściowo dlatego skasowałam FB, ciagle ktoś ze znajomych lajkowal albo komentował jakieś masakry, których już nie odzobacze.
Mam identycznie, ale buszuje czasami po necie i coś mi się mimowolnie w oko rzuci. Później przeżywam i nie moge sobie dać rady, a TZ zawsze mówi, że nie wolno mi oglądać takich rzeczy, bo jestem właśnie na to za wrażliwa.

Świętuj

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2020-11-25 o 13:11
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 15:34   #957
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cytat:
Napisane przez aussiewoman Pokaż wiadomość
Szukam dobrego, treściwego kremu dla cery dojrzałej na dzień i na noc. Polećcie coś proszę

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Próbowałaś kiedys kremów Phenome? Co prawda mam zupełnie inną cerę, ale zaskakuje mnie ich treściwość bez efektu masła na twarzy, choć oczywiście mają wersje dla cer suchych.
https://phenome.eu/pl_pl/twarz/typ-c...ription_tabbed
Na Limango jest jeszcze przez 4 dni za 94zł
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 16:14   #958
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

LaMary - właśnie widzę, że wszystkie Whamisy wykupiłaś ze skin79
Nic już dla mnie nie zostało


Aussie - a jaka ta cera oprócz tego, że dojrzała? Sucha? Mieszana? Odwodniona?
U mnie zawsze się sprawdzają kremy Esthederm - jestem ich fanką: Spiruline, Hyaluronic, Retinol (absolutnie mnie nie podrażniał) - każdy jest taki "kompletny", treściwy.

Zwykle kupowałam je w zestawach z serum w cenie kremu, teraz pewnie tym bardziej.
Całkiem fajnie sprawdza się też Filorga, która jest teraz w S w promocjach.
Jak cena nie gra roli, to ponoć hitem (wg mojej dr również) - na noc jest Biologique recherche Krem maska Vernix. Tylko ich kosmetyki mają specyficzny, drożdżowy zapach w większości.
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 16:32   #959
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Cinde, wiertło nie moze przebic policzka, technicznie niemozliwe Jak sie ruszysz mozliwe sa dwie rzeczy - dotkniecia - jest ciepłe. I starcie kawałeczka błony sluzowej, czyli malutkie krwawienie. tyle.
Miszka, jak pisze Cinde - botoks nie ejst do wyszczuplenia twarzy jako tagiego ale do zmniejszenia objetosci przerosnietych, np przy bruksizmie zwaczy. normalnie zaokraglona twarz nie zwezisie prze botoks, jesli to nie zwacze sa przyczyna. i bez bruksimu/przerostu zwaczy - lekarz nie powinien tego podac. raz, ze nie ma czego rozluzniac, a dwa...moze skora zrobie sie bardziej luzna...?
Podobnie, jak Ava - tragedie ludzi przezywam zdecydowanie mniej , niz tragedie zwierzat - sa bezradne. zakatowane, powieszone...normalnie potem nei moge spac. tak samo, jak czytam o maltretowanych niemowlakach. dla mnie tu nei ma wytłumaczenia, usprawiedliwienia, ciezkiego dziecinstwa itd. ktos kto łamie kosci małemu dziecku powinien byc potraktowany jak zwyrodniały przestepca i odpwiadac za to, jak za probe morderstwa premedytacja.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-25, 16:33   #960
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone ;) 30+, 40+ IV część

Dircik mogę tylko poratować całoroczną -10% do Skin79 jak już uzupełnią stan magazynowy.

La Mary wow, mnie się udało kupić tylko na -21%, ale chyba Wy bierzecie Deep Rich, a ja Original. No i brałam w październiku, bo tak czułam, że wyjdą przed czasem. Biorę zazwyczaj 1 max 2 opakowania, bo tyle mi wychodzi w ciągu roku, ale jakby była taka promocja, to też brałabym ile w koszyk wejdzie
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 11:27:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.