Nie stać mnie na związek z nim - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-24, 14:48   #91
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
No nie wpadł. Dla mnie to też brzmi strasznie jak tak na to patrzę. Pamiętam że kiedyś jak już pracowałam koleżanka ze studiów która też ma ciężka sytuację mówiła że nie ma pieniędzy a tu się zbliżały urodziny innej koleżanki. Pożyczyłam jej pieniądze mimo że był koniec miesiąca i sama miałam niewiele. I było parę sytuacji gdy komuś pomogłam finansowo sama nie mając wiele. Więc patrząc tak teraz na to nie wyobrażam sobie olać gdy ktoś nam mówi o ciężkiej sytuacji czy tym bardziej narażać kogoś takiego na dodatkowe wydatki a już tym bardziej gdybym zarabiała 10x tyle co teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale on Cię nie olewa. Stawia kolejce, płaci za zamówione jedzenie, zaprasza do siebie na weekendy, dorzuca do wakacji. Czego Ty chcesz więcej? Ja na jego miejscu miałabym już dość ale jak Twój facet zareaguje tego nie wiemy. Powiedz wprost ze od dziś jeżeli ma jakąś potrzebę to oczywiście pomożesz mu ją zrealizować ale on musi za to zapłacić, czytaj: kupie Cię fajki jak będę do Ciebie szła ale masz pamiętać żeby oddać mi pieniądze.
Mi się wydaje że Ty podświadomie boisz się tego że on Cię zostawi bo jednak opcja ciągłego obniżania swoich standardów w końcu mu zbrzydnie. Może tak być, ma facet do tego prawo ale nie przekonasz się czy tak będzie dopóki mu nie zakomunikujesz czego Ty chcesz.

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2020-11-24 o 14:50
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 14:49   #92
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
To prawda, nie jest konsekwentna.

Ale to on nakręca napiętą sytuację nieoczekiwanymi wydatkami, które pustoszą jej budżet. Koleś dobrze zna sytuację dziewczyny i bez żenady wydaje jej ostatnie pieniądze.

Ja bym na miejscu chłopaka wcisnęła parę groszy autorce gdybym wiedziała, że "moje kochanie" ma kiepską sytuację materialną, a nie dodatkowo drenowała jej biedny portfel.
No nie. To ona wydaje te pieniądze. On ją najwyżej bez żenady prosi, ale ostateczna decyzja należy do niej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 14:52   #93
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 269
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Bo tak najczęściej mówią ci co się niczego większego nie dorobili.
No właśnie tylko śmieszy mnie podejście co niektórych, przecież nawet milioner biznesmen musi wybierać czy inwestować dalej w rozwój firmy czy przezimować za tę kasę w ciepłych krajach.
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 14:53   #94
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88311818]Mnie też wątek wydaje się trollowaty. Serio biedna studentka zaprasza gościa do restauracji, a ten nie ogarnia, że nie wypada zamawiać najdroższego alkoholu?

Ale jeśli to prawda, to jak ktoś już wcześniej pisał - widziały gały, co brały, trzeba było się związać z businesswoman w swoim wieku. Facet wybrał biedną autorkę, więc widocznie zobaczył w niej inne zalety. Jak mu nie pasi, to zawsze może poszukać bogatszej. Nie cackalabym się i jasno powiedziała, że mam ściśle określony budżet, którego nie mogę przekraczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Trochę to sensu nie ma, bo raczej się chodzi do takich miejsc, na które nas stać.

Nawet gdyby mnie facet zaprosił do drogiej knajpy, bo go stać, to bym się dziwnie czuła, mając świadomość, że mnie na ten luksus nie stać.

Inna sprawa czy ten facet w ogóle tyle zarabia, czy tylko tak twierdzi.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 14:56   #95
kwiatuszeqqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 14
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Źle się wyraziłam, bo nie chodziło że mnie olewa bo potrafi być hojny. Zresztą gdyby był biednym studentem jak ja zależałoby mi na nim tak samo.
Sens tej mojej wypowiedzi był taki że gdyby mi np koleżanka czy inna bliska osoba zwierzyła się że nie ma pieniędzy, że w portfelu ma ostatnie 100 zł a musi jeszcze kupić to i tamto to gdybym miała możliwość bym jej pomogła a przynajmniej bym nie narażała jej na dodatkowe koszty typu wiedząc że ma ciężka sytuację i ostatnia stówę na koncie nie napisałabym jej SMS 'wiesz co jak będziesz do mnie jechała kup wino i jakieś przekąski '.
Taki weekend u niego wynosi mnie dużo więcej niż gdybym weekend przesiedziała u siebie nie wychodząc nigdzie i dodatkowo nie muszę się wtedy wstydzić przed nikim że jem na jego koszt. Więc jego słowa 'kochanie przecież możesz weekend spędzić u mnie' wcale mnie nie pocieszają gdy w portfelu świeci u mnie pustkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kwiatuszeqqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 15:02   #96
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Źle się wyraziłam, bo nie chodziło że mnie olewa bo potrafi być hojny. Zresztą gdyby był biednym studentem jak ja zależałoby mi na nim tak samo.
Sens tej mojej wypowiedzi był taki że gdyby mi np koleżanka czy inna bliska osoba zwierzyła się że nie ma pieniędzy, że w portfelu ma ostatnie 100 zł a musi jeszcze kupić to i tamto to gdybym miała możliwość bym jej pomogła a przynajmniej bym nie narażała jej na dodatkowe koszty typu wiedząc że ma ciężka sytuację i ostatnia stówę na koncie nie napisałabym jej SMS 'wiesz co jak będziesz do mnie jechała kup wino i jakieś przekąski '.
Taki weekend u niego wynosi mnie dużo więcej niż gdybym weekend przesiedziała u siebie nie wychodząc nigdzie i dodatkowo nie muszę się wtedy wstydzić przed nikim że jem na jego koszt. Więc jego słowa 'kochanie przecież możesz weekend spędzić u mnie' wcale mnie nie pocieszają gdy w portfelu świeci u mnie pustkami
No dobra, ale twój facet to nie ty i może mieć zupełnie inne standardy odnośnie tego kogo i jak obdarza benefitami finansowymi. Ty byś pomogła komuś bez zastanowienia, a dla innych to wcale takie oczywiste nie jest.
On w praktyce nic złego nie robi, bo nie stawia cię w podbramkowej sytuacji ani cię nie okrada. Masz ostatecznie wybór czy mu coś kupisz czy nie, więc demonizowanie faceta nie ma tutaj sensu. Upatrujesz w facecie winy za twoje własne decyzje i szkodliwe cechy charakteru.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 15:06   #97
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
jej SMS 'wiesz co jak będziesz do mnie jechała kup wino i jakieś przekąski '.

I ciekawe dlaczego Ty wtedy nie odpiszesz: sorry, mam pustki w portfelu, nie da rady.
Czego się boisz ? Czemu jesteś jakaś taka zahukana w tym związku ? Masz kompleksy przez tę nędzę w jakiej żyjesz (dla mnie to jest nędza, nie wiem w ogóle jak dajesz radę tak żyć, serio), czy o co chodzi ?

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-11-24 o 15:46
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 15:08   #98
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

"Ja bym się nie bawiła w kolejną rozmowę, która spłynie jak po kaczce, tylko przy każdej kolejnej okazji mówiła uczciwie jak jest. Kupisz mi fajki? Kurczę, chciałabym, ale nie mam kasy, zostało mi tylko 100 zł na jedzenie. Weźmy whisky zamiast wina? Wiesz co, ja jednak zostanę przy winie, bo serio krucho z kasą i nie miałam co jeść ostatnio przez to whisky. Nie martw się, przecież możesz zostać u mnie na weekend? No tak, ale po weekendzie wracam do siebie, a tam puste szafki."

Podzielam zdanie Amillii. Skoro rozmowy nic nie dają to albo jest naprawdę albo mało empatyczny, albo robi to naumyślnie. Jako że zakładam (o ile nie mam niepodważalnych dowodów na to, że jest inaczej), że ludzie NIE są świadomie źli i nie robią czegoś specjalnie, żeby uprzykrzyć innym życie, to stawiam na pierwszą opcję. Dla niego pojęcie "biedy" (tj jego lata kiedy studiował i nie miał tych 15k co miesiąc) jest zgoła inne. Jest uprzywilejowany, miał zawsze pieniądze, to jeśli nie chce to sam nie zrozumie twojej sytuacji - musisz mu dobitnie pokazać. Nie lubię rzucania stereotypami ale niestety czasami - ale nie zawsze - jest tak, że facet potrafi być, cóż, mało "domyślny" i musisz postawić kawę na ławę. I nie mówię tu o wylewaniu żali przy winku o tym jak to ci zostało 200 zł na życie, tylko w każdej sytuacji przypominanie mu, że jak np wydasz te pieniądze to nie będziesz miała co jeść. Podobnie jak pisze koleżanka którą zacytowałam.
Naprawdę, ćwicz asertywność. Ja nie wyobrażam sobie wydawać pieniądze ponad moją miarę tylko dlatego, że mój bogaty facet nie ogarnia że nie każdy ma tak lekko w życiu jak on. Niestety ale w tej kwestii musisz postawić siebie na pierwszym miejscu - i nie będzie to oznaka samolubności, a zwykły rozum.
Otwórz oczy dziewczyno - praktycznie głodujesz, bo twój uwielbiający luksusy misio chciał fajki, krewetki, obiad w restauracji za 200 zł, zakupy to tu to tam za 50 zł. Na co go stać. A do reszty użytkowników - wasze teksty o sponsoringu są bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe.
Autorko, czy zachowałabyś się tak samo, gdyby wasze role się odwróciły? Zarabiając 15k na rękę, czy naprawdę wymagałabyś od swojego młodszego faceta, ledwie wiążącego koniec z końcem, żeby kupował ci jakieś pierdoły? Przecież to idiotyzm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 15:20   #99
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Trochę to sensu nie ma, bo raczej się chodzi do takich miejsc, na które nas stać.

Nawet gdyby mnie facet zaprosił do drogiej knajpy, bo go stać, to bym się dziwnie czuła, mając świadomość, że mnie na ten luksus nie stać.

Inna sprawa czy ten facet w ogóle tyle zarabia, czy tylko tak twierdzi.
Ale autorka z tego co zrozumiałam proponuje mu tańsze alternatywy, tyle że on nie chce i upiera się, żeby było po jego.
No to jak się tak upiera i go stać, żeby płacić za dwie osoby, to niech płaci. Jakbym ja była bogata, to też by mi nie przeszkadzało płacenie za różne wyjścia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 15:56   #100
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Chodzi o to że on na co dzień niby rozumie że nie mam kasy i we wszystkich knajpach czy w sklepach proponuję płacenie. Staram się odwdzięczać jak tylko potrafię, czasem ugotuję mu coś dobrego, czasem kupię mu ulubione słodycze czy piwo które lubi. Wszystko na tyle na ile mnie stać.
Podejrzewam że on może nawet nie pomyśleć że prosząc mnie abym po drodze wskoczyła do sklepu i kupiła parę rzeczy uszczupla mój i tak nadwerezony budżet. Z tym zapomnieniem portfela myślę że też nie było celowe czy z brakiem gotówki.
To są takie rzeczy że w relacji w której partnerzy zarabiają podobnie pewnie przeszły by bez echa. Gdybym po opłaceniu mieszkania miała do rozdysponowania chociaż 1.5 tys zł pewnie nie robilabym problemu o kupno fajek, droższego alkoholu czy postawienie obiadu. Ja naprawdę się staram go rozpieszczać na ile mnie stać, niestety stać mnie na niewiele.
Teraz mi się przypomniało, kiedyś zaprosiłam go do włoskiej restauracji z przystępnymi cenami, chciałam się odwdzięczyć za to ciagle 'stawianie'. Myślałam, że zamówi jakiś makaron, coś do picia, byłam pewna że do 100 zł się zmieszczę, a nawet że zapłacę mniej. Sobie na wszelki wypadek wzięłam praktycznie najtańszą pozycje z menu. On niestety oprócz dania głównego wziął też przystawki i dość drogie wino, wyszło prawie 200 zł. Do końca miesiąca musiałam ostro zaciskać pasa, na prawie tydzień pojechałam do domu rodzinnego ( zajęcia zdalnie, prace też wyjątkowo załatwiłam sobie zdalną) żeby żywić się w domu rodzinnym i nie mieć wydatków.
Nie traktuje go jako sponsora zaczynam żywić do niego głębsze uczucia, może to nawet miłość, on mi jeszcze tego nie powiedział. Nie potrzebuję tych wszystkich obiadów z restauracji i drogich dla mnie alkoholi. Ale on widocznie potrzebuje i przy okazji zapewnia je też dla mnie. Mogłabym za każdym razem przynosić sobie piwo jak on chce pić whisky albo zamawiać dla siebie tania chińszczyzne gdy on zamawia zestaw sushi. Parę razy próbowałam tak to rozegrać. Ale za każdym razem zostałam sprowadzona na ziemię, że przecież on to kupuje /zamawia dla nas, że przecież sam tego nie zje/nie wypije. Nie wiem jak się zachowywać w takich sytuacjach. To dlatego głupio mi potem powiedzieć żeby mi oddał 50 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak coś czułam że zostanę tu zjechana że go wykorzystuje. A ja naprawdę się staram żeby było mu dobrze. Wiem że lubi krewetki. Zrobiłam mu kiedyś makaron z krewetkami ze sklepu, staram się zawsze mieć w lodówce rzeczy które lubi jak do mnie przychodzi, teraz staram się zbierać na prezent dla niego na święta żeby dać mu jak najlepszy prezent.
Jak już pisałam nigdy nie naciskałam żebyśmy weekendy spędzali u niego, nawet moglibyśmy co drugi weekend np spędzać u mnie. Ale on nie chce. Chce żebym zawsze przyjeżdżała do niego. Mówiłam już parę razy, że mi głupio a on zawsze zaprzecza.
Rozumiem że jestem w związku z dużą różnicą finansowa. Ale proszę żebyście mimo wszystko wykazały trochę zrozumienia dla mnie. Ja w tę relacje inwestuję praktycznie 100procebt wolnych pieniędzy jakie mi zostają. W życiu nie oczekiwałabym czegoś takiego od faceta.
Sorry, ale to jest chore, że koleś znając twoją sytuację finansową zamawia najdroższe rzeczy z karty w restauracji, a ty później jedziesz do rodziców na tydzień, bo nie masz za co żyć. CHORE. Weź wyhoduj sobie jaja i w koncu porozmawiaj z nim wprost o tym wszystkim. Powinnas mu powiedziec wszystko, co tu napisalas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Żartujesz czy jak? Nie dając nic od siebie? Niech może nerkę sprzeda żeby ją było stać na stawianie, albo zrezygnuje całkiem z wolnego czasu, bo przecież musi stawiać. Proporcjonalnie to ona więcej daje od siebie niż on, bo ona się ogołaca z całego swojego budżetu, a on sypie ułamkiem, więc kto się bardziej stara?

I nie, wątek w drugą stronę nie miałby innych odpowiedzi. Pasożyt to pasożyt, limit na wydatki to limit na wydatki. Rozróżnij.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Nie rozkładajcie mnie, dziewczyna jest na studiach dziennych, pracuje i zarabia tyle, że dla niej wystarczało j jeszcze była sobie w stanie co miesiąc coś odkładać. Pierwsze słyszę żeby na studiach zamiast skupić się na nauce brać dodatkowe prace, aby móc stawiać misiakowi. Jaja sobie chyba robicie. Żeby misiak był jeszcze w potrzebie, albo kasa była zbierana na jakiś ważny cel, a nie tak dla zasady, wypruwać sobie flaki, bo głupio, że stawia. Chce to stawia, autorka proponowała, że się obejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:17   #101
kwiatuszeqqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 14
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Macie rację. Za jakąś godzinę do mnie przyjedzie i postaram się porozmawiać. Innej opcji nie widzę tylko rozmowa albo skończenie związku. Przykro mi też bo na nic nie mam dosłownie, parę moich ubrań się ostatnio zniszczyło a ja powinnam kupić nowe ale jak mam sobie na to pozwolić. Pewnie te jego poprzednie kobiety chodziły wystrojone, było je stać na ładne buty czy elegancka bieliznę. Ja nie mam na nowe dżinsy a poprzednie sa juz mocno poprzecierane.
Mam nadzieję że jak z nim pogadam będę miała chociaż pieniądze żeby od czasu do czasu sobie jakąś drobnostkę kupić czy coś odlozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kwiatuszeqqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 16:20   #102
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Chcesz skończyć związek, bo masz kompleksy i nie umiesz się odezwać...

Porozmawiaj z nim normalnie, a nie nabuntowana przez wiżażanki. Ludzie, którzy zawsze mieli kasę czasem mogą mieć problemy z wyobrażeniem sobie tego ile znaczy 50 zł dla kogoś.

Edytowane przez Przytul_Mnie_Dzisiaj
Czas edycji: 2020-11-24 o 16:22
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:21   #103
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Były już rozmowy, przy których padały konkretne kwoty. Zawsze mówił że współczuję i że podziwia mnie ze i tak dobrze sobie daje rade. Jak mówię że mam 200 czy 100 zł do końca miesiąca to mnie przytula, mówi :moje kochanie, poradzimy sobie, przecież możesz zostać u mnie na weekend. A potem prosi o zakupy czy zapłacenie za niego w sklepie bo zapomniał portfela i wracam po tym weekendzie do siebie a tu trzeba uzupełnić zapasy we własnej lodówce.
Zaskoczyłyście mnie, skoro to się wydaje takie nieprawdopodobne to znaczy że faktycznie jest coś nie tak z moim facetem.
Na codzień nie jest bucem, odzywa się do mnie z szacunkiem. Nie zauważyłam innych prostackich zachowań. Myślałam że po prostu takie oczekiwanie że ktoś coś kupi ze sklepu obok którego przechodzi idąc do swojego partnera jest naturalne i że nie przyszło mu do głowy że dla mnie do taaki wydatek. Wcześniej spotykał się z kobietami bardziej w swoim wieku. Pewnie takiego problemu nigdy nie miał. Ja mówie, gdyby mi zostawało chociaż kilka stówek więcej niż teraz pewnie nie było by problemu. Ale jest jak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koleś naprawdę zarabia te 15 tysi? Bo albo jest rasowym burakiem, albo ma zdecydowanie mniej kasy. Kuźwa, ja jako koleżanka bym pożyczyła komuś kasę w takiej sytuacji bez zbędnego gadania. A tu twój własny partner nie pomyśli, że możesz zaraz nie mieć kasy na jedzenie. Jego "zapominanie" portfela albo zakupów też jest śmieszne i coś często się zdarza, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:31   #104
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Macie rację. Za jakąś godzinę do mnie przyjedzie i postaram się porozmawiać. Innej opcji nie widzę tylko rozmowa albo skończenie związku. Przykro mi też bo na nic nie mam dosłownie, parę moich ubrań się ostatnio zniszczyło a ja powinnam kupić nowe ale jak mam sobie na to pozwolić. Pewnie te jego poprzednie kobiety chodziły wystrojone, było je stać na ładne buty czy elegancka bieliznę. Ja nie mam na nowe dżinsy a poprzednie sa juz mocno poprzecierane.
Mam nadzieję że jak z nim pogadam będę miała chociaż pieniądze żeby od czasu do czasu sobie jakąś drobnostkę kupić czy coś odlozyc
Skąd ci sie teraz wzięły rozważania o bieliźnie jego byłych?
Halo! To nie jest jego wina, że nie masz pieniędzy na ubrania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:36   #105
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

I nie jego wina, że płaci mu za papierosy, bo wystarczy powiedzieć: czy możesz mi oddać te 50 zł? To dla mnie dużo.

Zrobiłyście z niego jakiegoś buraka, a on nawet do wakacji jej dopłaca.
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:40   #106
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Dla mnie jechanie tutaj po facecie to też kosmos. Ona może do niego przyjść kiedy chce, korzystać z jego zapasów, cokolwiek, ale on jest buc i debil, bo zamówił sobie co chciał w restauracji, do której ona sama go zaprosiła.
Laska udaje przed facetem, że ją stać, ale to facet jest zły
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:52   #107
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:05
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:52   #108
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Macie rację. Za jakąś godzinę do mnie przyjedzie i postaram się porozmawiać. Innej opcji nie widzę tylko rozmowa albo skończenie związku. Przykro mi też bo na nic nie mam dosłownie, parę moich ubrań się ostatnio zniszczyło a ja powinnam kupić nowe ale jak mam sobie na to pozwolić. Pewnie te jego poprzednie kobiety chodziły wystrojone, było je stać na ładne buty czy elegancka bieliznę. Ja nie mam na nowe dżinsy a poprzednie sa juz mocno poprzecierane.
Mam nadzieję że jak z nim pogadam będę miała chociaż pieniądze żeby od czasu do czasu sobie jakąś drobnostkę kupić czy coś odlozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale sama do tego doprowadziłaś swoimi wyborami. Zawsze mogłaś powiedzieć, że nie bo nie masz kasy i tyle, a Ty dosłownie zastaw się a postaw się.
Jakie masz nadzieję? Piszesz jakby to od niego zależało czy Ci pozwoli dysponować Twoimi własnymi pieniędzmi, albo jakby Ci je wydzielał. To Ty je sobie sama niepotrzebnie wyciągasz z portfela, więc zwyczajnie przestań to robić kiedy nie możesz i cały problem rozwiązany. To nie on musi przestać Cię prosić o zakupy, ale to Ty musisz przestać się na nie zgadzać. Twoja sytuacja finansowa nie zależy od niego i wyniku Waszej rozmowy, a od Ciebie. Ty masz go tylko poinformować, że nie stać Cię na zakupy dla niego i ogarnąć co robicie w tej sytuacji, on zniża poziom, funduje Ci swój, czy sie rozchodzicie czy co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:53   #109
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Brakuje mu wyobraźni? Chyba czytania w myślach. Przecież on i tak pokrywa większość wydatków w tym związku.
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-24, 16:56   #110
kwiatuszeqqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 14
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kwiatuszeqqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:58   #111
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jego "zapominanie" portfela albo zakupów też jest śmieszne i coś często się zdarza, nie?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to jest właśnie podejrzane.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 16:59   #112
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Autorko: musisz być asertywna, schowaj dumę (a raczej fałszywy wstyd) do kieszeni i wyłóż kawę na ławę, to co nam tu napisałaś. Miły mój, nie stać mnie na wyjścia, zielonego dżonego łokera, krewetki i kawior astrachański, bo mam w portfelu gołe 100 zł i musi mi ono wystarczyć do końca miesięcy, a powietrzem żyć nie umiem. Tak, kupię to i to, jeśli dasz mi swoją kartę/banknot. Konkretnie i wprost.
I bądź w tym konsekwentna. Bo znów wyjdzie, że mówisz jedno, on pokiwa głową, przytuli, oczywiście, kochanie, masz rację, a za dzień on powie: kochanie, skoro już idziesz do sklepu, kup mi szynkę parmeńską, a Ty lecisz bez słowa jak podcięta batem. Czyli całą rozmowę o kant pupy potłuc.

Fakt, facet mało domyślny i empatyczny, ale to Ty go w tym umacniasz swoim postępowaniem i brakiem konsekwencji w czynach. Jeśli faktycznie Wasz związek jest dobry i fajny, a jemu na Tobie zależy, nie będzie widział problemu w płaceniu. Tylko musisz mu do dobitnie uzmysłowić, a nie zaciskać zęby w milczeniu, płacić, a potem głowić się, skąd weźmiesz na bułkę czy podpaski.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:02   #113
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Macie rację. Za jakąś godzinę do mnie przyjedzie i postaram się porozmawiać. Innej opcji nie widzę tylko rozmowa albo skończenie związku. Przykro mi też bo na nic nie mam dosłownie, parę moich ubrań się ostatnio zniszczyło a ja powinnam kupić nowe ale jak mam sobie na to pozwolić. Pewnie te jego poprzednie kobiety chodziły wystrojone, było je stać na ładne buty czy elegancka bieliznę. Ja nie mam na nowe dżinsy a poprzednie sa juz mocno poprzecierane.
Mam nadzieję że jak z nim pogadam będę miała chociaż pieniądze żeby od czasu do czasu sobie jakąś drobnostkę kupić czy coś odlozyc
serio to jest Twój największy problem czy jego byłe sie stroiły?
Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.
Cały wątek dotyczy właśnie tego, żebyś z nim ustaliła granice finansowe.

Coraz mniej prawdopodobnie to wszystko brzmi
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:02   #114
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
warto taką sytuację przećwiczyć. Mów, Kochanie niestety nie mam na te zakupy pieniędzy, związałeś się z ubogą studentką . I mów tak za każdym razem. Jeżeli powie, "nie dokładałaś się to nie jesz obiadu" - to trzeba wyjść i już do niego nie wracać.
Twoim problemem jest brak asertywności.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:03   #115
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli się obawiasz, że posądzi Cię o pasożytowanie to masz dwie opcje. Pierwsza - od czasu do czasu sama zrób zakupy na wspólny obiad u niego (kup to, co Ty uważasz za słuszne i na co Ciebie stać), druga - odejdź od niego.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:04   #116
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.
To wy razem uzgadniacie czy to jest dla was w porządku. Nie ma tak, że jest jakieś jedno złote rozwiązanie dla każdego, więc albo się o tym otwarcie rozmawia, albo się nie wie i żyje domysłami, bo nikt nikomu nie czyta w myślach.
Nikt ci tutaj nie powie czy twoja odmowa mu się spodoba czy będzie obojętna, czy co jeszcze.
Zresztą jak ci tak źle to nie korzystaj z jego rzeczy, tylko przynieś własne. Pozbędziesz się połowy dylematów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:08   #117
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, bo ich nie wybierasz, a to on decyduje co będziecie jeść. To on oczekuje, że zjecie razem obiad taki jaki on chce. Gdybyś Ty decydowała, to jedlibyście to na co Cię stać, a że on nie chce to nie Twoja wina. Jezu kobieto. Dociera do Ciebie czy nie, że nie masz to nie masz? Możesz się dokładać do rzeczy na Twoim poziomie finansowym. Jakbyście planowali wakacje, i Tu mówisz, że stać Cię najwyżej na namiot na Mazurach, a on, że w namiocie spał nie będzie i uznaje tylko wczasy w Alpach w 5 gwiazdkowym hotelu i Cię tam zabiera to co? Też będzie, że skoro jedziesz i korzystasz to musisz zapłacić przy recepcji za pobyt, bo zapomniał portfela, a Ty się nie odezwiesz, bo też nocujesz? A później rok suchy makaron? Mimo, że to on wybrał coś na co jego stać i co chciał zafundować Wam obojgu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:31   #118
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:04
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 17:58   #119
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez kwiatuszeqqq Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Ale czy nie myślicie ze to będzie trochę nie w porządku z mojej strony jak odmowie mu kupienia kilku rzeczy które mają być typowo dla nas na weekend, za to chętnie skorzystam z rzeczy kupionyxh przez niego? Boję się że on to powie jako argument że nie dokładam się do niczego a potem oczekuje że zjemy razem obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłoby nie w porządku gdybyś MIAŁA na to kasę a nie chciała płacić bo a) twoim zdaniem to zadanie faceta b) wolisz wydawać na niepotrzebne luksusy typu markowe buty c) dosłownie inny dowolny powód. U ciebie to brak możliwości, a nie widzimisię. Nie masz kasy - jak masz płacić?
Jeśli on każe ci się dokładać mimo że w twojej obecnej sytuacji finansowej równa się to głodowaniu no to sorry, ale to słaby związek, uciekaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez myweakness118
Czas edycji: 2020-11-24 o 18:01
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 18:02   #120
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Nie stać mnie na związek z nim

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Koleś naprawdę zarabia te 15 tysi? Bo albo jest rasowym burakiem, albo ma zdecydowanie mniej kasy. Kuźwa, ja jako koleżanka bym pożyczyła komuś kasę w takiej sytuacji bez zbędnego gadania. A tu twój własny partner nie pomyśli, że możesz zaraz nie mieć kasy na jedzenie. Jego "zapominanie" portfela albo zakupów też jest śmieszne i coś często się zdarza, nie?
Dlatego uważam, że albo troll, albo uber zdesperowana mimoza z niej, która jest robiona na szaro przez oszusta. I myślę, że Autorka założyła kolejny wątek pod innym nickiem. Bo to już niedawno było. Burak zarabiający niby bardzo dużo i wiążący się ze studentką.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-14 21:12:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.