Czy Iwostin, Intensywny krem nawilżający UVB (SPF20) UVA ( IPD25/PPD14), zawiera Fil - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-16, 10:19   #1
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16

Czy Iwostin, Intensywny krem nawilżający UVB (SPF20) UVA ( IPD25/PPD14), zawiera Fil


Witam mam pytanie dotycząće powyższego kremu.
Jestem starą i wyedukowana wizażanką. Przeczytałam kilkakrotnie cały dział dotyczący opalania i ochrony. Przy zakupie kosmetyków zawsze kieruje się fotostabilnością filtrów w preparatach. Od lat kupuję produkty ANTHELIOS LRP lub SVR, maja duży wybór i na każdą porę znajduję coś co mi odpowiada... efekty widać w wieku 28 skóra mojej twarzy prezentuje się jak 10 lat temu włącznie ze skórą od oczami.

ale do rzeczy
...ostatnio dostałam próbki kremu iwostin z filtami UVB (SPF20) oraz UVA ( IPD25/PPD14), zdaje się że jest to wzmocniona wersja starego z filtrem 15. Jestem zachwycona konsystencją i komformtem używania, nie wspomne o wprost rewelacyjnej cenie.
...ale czy zawarte w nim filtry rzeczywiście są fotostabilne?

W opisie skałdu kosmetyku u nas na wizażu wyłapałam dwa filtry
UVB - butyl methoxycinnamate,
UVA - 4-methyldibenzylidiene camphor

(Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum )


Będę wdzięczna za opinie (chętnie pokupowałabym coś tańszego), bo cała reszta rynkowych hitów do najtańszych się nie zalicza i fajnie że wreszcie jakaś Polska firma wyprodukowała taki kosmetyk.

Nie mogę namierzyć maila do Basi kwiatkowskiej, czyżby już nieodpowiadała na nasze pytania (zawsze rozwiewała moje watpliwości), a teraz nie mogę znależć żadnych namiarów do niej...
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 14:35   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Czy Iwostin, Intensywny krem nawilżający UVB (SPF20) UVA ( IPD25/PPD14), zawiera Filtry fotostabilne?

kompozycja filtrów w iwostinie jest dość stabilna (jest skąłdnik zwiększający stabilność Parsolu).
a kontakt do Basi znajdziesz na jej stronie:
http://www.biochemiaurody.com/contact.htm
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.