Chłopak i kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-10, 11:08   #1
lorelei*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 71

Chłopak i kwasy


Mam zamiar wziąć się za twarz mojego chłopaka Oczywiście za jego przyzwoleniem Ma trochę zanieczyszczoną cerę i czasami (no może częściej niż tylko czasami) pojawiają się na niej różne wypryski, głównie w okolicach skroni i czoła. Nigdy nie stosował kremów z kwasami, więc pomyślałam, że na początek najlepszy będzie Effaclar K LRP albo Cleanance K Avene, przy czym skłaniam się ku temu drugiemu. Effaclar mimo wszystko może sobie nie poradzić z jego zaskórnikami itd.
No ale mam w związku z tym jeszcze jedną wątpliwość. Wiadomo, że przy stosowaniu kwasów skóra jest wrażliwsza, więc jak to będzie z codzienna męską pielęgnacją skóry Chodzi mi o golenie, itd. To przecież także podrażnia skórę. Generalnie chodzi mi o to, czy to wszystko naraz nie sprawi, że jego skóra będzie baaardzo wrażliwa?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
lorelei* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 11:54   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Chłopak i kwasy

hej.
trochę ponad miesiąc temu sama zaaplikowałam mojemu chłopakowi kurację kwasami.on zmaga się z pryszczami od dawna, a teraz to juz nawet nie wypada mu ich mieć, bo niedługo kończy 24 lata. kupiłam mu effaclar k, używa go tylko na noc, na dzień silnie nawilżający krem i cera poprawiła mu się nieziemsko. już po 3 tygodniach widać było poprawę.on ma dziwną skórę, bo jednocześnie przetłuszczającą się i suchą w niektórych miejscach,nie jest to jed nak typowa cera mieszana.żeby złagodzić wysuszające działanie kwasów kupiłam mu krem myjący do twarzy nivei, dla cery suchej i wrażliwej i jest ok.cera jest dobrze nawilżona i bez pryszczy.wprawdzie na początku używania effaclaru wysypało go trochę, ale szybko się uspokoiło.ogólnie rzecz biorąc jest zachwycony i bardfzo mi wdzięczny, że mu taką kurację zaproponowałam. jestem z siebie dumna.
acha-nie zauważyłam,żeby skóra zrobiła się jakoś specjalnie wrażliwa.wszystko jest ok.
teraz muszę już zmykać, ale jeśli masz jeszcze jakieś pytania , to wal.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 13:36   #3
lorelei*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 71
Re: Chłopak i kwasy

Dzięki za odpowiedź
Interesuje mnie jeszcze ten krem nawilżający - jaki? Mój chłopak ma bardzo podobną cerę
Teraz się jeszcze trochę waham między Effaclarem i Cleanance K, ale chyba wybiorę ten drugi, bo czytałam, że nie przesusza tak bardzo (choć na pewno bez kremu mocno nawilżającego się nie obędzie).
lorelei* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 15:19   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Chłopak i kwasy

wiesz co, wydaje mi się, że effaclar k mocno nie przesusza, on (mój chłopak)po prostu ma już taką skórę.a krem nawilżający szczerze mówiąc to jest na razie wybrany przypadkowo, bo dostałam za prenumeratę Twojego stylu krem avonu pure O2.mi nie pasował, więc mu oddałam i sprawdza się świetnie, całkiem niechcący.a co jeszcze się podoba mojemu chłopakowi, to zapach-mi osobiście się nie podoba, bo to jest taki chemiczno-techniczny zapach, ale właśnie jemu to pasuje, bo uważa że to taki męski zapach, a nie pachnący kwiatuszkami babski. podobnie jest z effaclarem k.o ile kobiecy nos może nie być z tego zapachu zadowolony, to męski owszem, bo to również taki techniczny zapach. a później kupimy chyba iwostin z filtrami-do nawilżania.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-10, 16:05   #5
lorelei*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 71
Re: Chłopak i kwasy

Koko, dzięki!
Będzie Cleanance K i Iwostin z filtrami, który przypadł mojemu chłopakowi w spadku po mnie
lorelei* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.