Gdzie i za ile moge kupic Glyco A? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-14, 05:56   #1
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422

Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?


Domyslam sie ze w aptece ale nie wiem w jaka jest zblizona cena tych kwasow. A czy to jest jakis krem czy moze maseczka? Chcialabym sprobowac tego na moje koncowki tradziku i czerwone slady po nim. Czytalam juz ze na poczatku stosowania tradzik moze sie nasilic i ze moze piec skora. A czy te kwasy uzywa sie codziennie? i przez jaki okres czasu?
Jeszcze mam pytanie co do nakladania kwasow u kosmetyczki. czy jeden taki zabieg da lepsze efekty niz domowa kuracja nimi?
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 09:03   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?

Glyco A to preparat zawierający kwas glikolowy, kwas AHA. Jest on bardzo mocny i NIE MOŻE BYĆ pierwszym stosowanym kwasem (tak jak to jest w Twoim przypadku). Istnieją inne preparaty (Effaclar K, Lysanel Active), które są łagodniejsze, a przy tym skuteczniejsze (ponieważ fizycznie Glyco A trądziku nie wyleczy!).
Glyco A, jest to krem o lekkiej konsystencji, który nakłada się jeden raz dziennie, a w przypadku cer wrażliwszych - 3-4 razy w tygodniu. Faktycznie, w większości przypadków, trądzik nasila się przez pierwsze 3-5 tygodni. Skóra również piecze przy nałożeniu, przy czym Ciebie jako kwasową nowicjuszkę, może niemiłosiernie palić. Glyco A kosztuje w aptece ok. 43 złotych. Wszystkie inne Twoje pytania rozwiążą się po przeczytaniu poniższych artykułów Basi Kwiatkowskiej o kwasach - http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_1.php .
Naprawdę radziłabym gorąco się zastanowić i nie stosować Glyco, a przynajmniej jeszcze nie teraz. Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 09:58   #3
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?

a moglabys mi napisac cos wiecej o tych 2 pozostalych preparatach (lagodniejszych). czy o nich tez bedzie w tym artykule?
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 10:29   #4
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?

Zacznę od podania Ci linków do obu:
* Effaclar K - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=220
* Lysanel - http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1682 .
Oba te kremy zawierają w sobie kwasy AHA i BHA (Glyco A zawiera sam AHA). Oba rozjaśniają cerę, likwidują drobne przebarwienia i zwężają pory. W moim przypadku Lysanel świetnie poradził sobie z trądzikiem. Natomiast Effaclar wygładził i ujednolicił cerę, zmniejszył pory, ale stosowałam go gdy już miałam wyleczoną buzię z niespodzianek, więc nie mogę ocenić na ile skuteczny jest w pozbywaniu się ich. Zawierają dużo łagodniejsze stężenia tych kwasów i dlatego polecane są dla osób, które z tego typu preparatami nie miały do czynienia. Również podczas aplikacji możesz odczuć dyskomfort w postaci pieczenia, zaczerwienienia, ale będzie on zdecydowanie mniejszy od Glyco-A.
Zawartości artykułów na chwilę obecną nie pamiętam, na pewno znajdziesz w nich dokladną charakterystykę obu typów kwasów, a także to, dla kogo są one przeznaczone i jak z nimi postępować. Wpisując w wyszukiwarkę nazwy obu specyfików wyświetli Ci się ogromna ilość postów stanowiących lekturę na dłuuugie wieczory.
Pozdrawiam ciepło
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 10:39   #5
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Re: Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?

Dziekuje Ci bardzo. Ale mam jeszcze ostatnie pytanie bo skoro uzywalas tych 2 preparatow to pewnie znasz ich ceny. moglabys mi napisac ile w przyblizeniu kosztowaly?
mysle ze kupie teraz Lysanel a jak mi sie skonczy (i moze troche podleczy tradzik) to przejde na Effaclar
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 10:45   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Gdzie i za ile moge kupic Glyco A?

Używałam ich stosunkowo dawno, więc ceny mogły się zdezaktualizować. Ale zadzwoniłam do mojej apteki - Effaclar kosztuje 47,60 zł., zaś Lysanel 39,80 zł.
Cieszę się, że pomogłam w wyborze Udanego 'kwasowania', pozdrawiam cieplutko
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 16:14   #7
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
pytanie dotyczace "kwaśnego" kosmetyku :)

kupilam ten Lysanel. Uzywam od ok tygodnia i mam b.sucha skore po tym. Domyslam sie ze tak ma byc ale czy to sie poprawi po jakims miesiacu? tak jak czytalam to ten pierwszy okres jest najgorszy bo pojawiaja sie pryszcze, skora sie luszczy itp. ale czy jak to sie uspokoi to skora nadal bedzie taka sucha? uzywam kremow nawilzajacych teraz.
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-22, 19:41   #8
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: pytanie dotyczace "kwaśnego" kosmetyku :)

To akurat jeden z minusów kwasów, że bardzo wysuszają skórę i niestety ten aspekt nie mija. Natomiast możesz sobie poradzić z tym, w jeden sprawdzony przeze mnie sposób Mianowicie w kilka minut po wchłonięciu się Lysanelu (nakładanego najlepiej na noc), smarowałam twarz grubą warstwą kremu intensynie nawilżającego. Wtedy balans zostawał wyrównywany i skóra była dobrze nawilżona, a nie przesuszona. Do kwasów polecam szczególnie: Physiogel, Hydraphase, serum Erisu z serii Pharmaceris A - są to kremy do zadań specjalnych Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 19:11   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: pytanie dotyczace "kwaśnego" kosmetyku :)

właśnie - po używaniu Lysanelu Active (i Mat na dzień) miałam przesuszoną skórę, owszem - było dużo mniej wyprysków, ale prócz tego zszarzała skóra... wtedy potraktowałam się owym serum i pomogło polecam

uwaga!
włąśnie posmarowałam się tym serum po wykonaniu peelingu enzymatycznego (znów wysuszona skóra od leczenia trądziku ) i bogowie ostrożnie z witaminą c - szczypie co jakiś czas
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.