Jak to jest z kremami? Oszustwo? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-14, 22:42   #31
alex2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 80
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

a ja to kiedys uslyszalam, ze krem z drogerii to dziala tylko na naskorek i nie ma prawa dzialac glebiej bo musialby byc zarejestrowany jako lek , powiedziala mi to moja pani dermatolog i dodala, ze wszystkie kremy, podkreslam wszystkie to pic na wode a najbardziej to ja rozbawil krem, ktory poprawia gestosc skory lub jakos podobnie to brzmialo.
alex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 22:53   #32
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Dzięki, Justy!

Czy ten retinol zamknięty w nanosomach z "Revitaliftu" będzie skuteczniejszy od tretinoiny z Retinu-A? A tlen w kremie Aurigi, czy on nie przyczyniłby się do wzrostu ilości wolnych rodników w skórze Zawsze mnie niepokoiły te kremy z tlenem...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 23:01   #33
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

retin-a na pewno będzie mocniejszy.
chiroxy wymyślono żeby skóra po zabiegach chirurgii estetycznej szybciej się goiła, szczególnie dla palaczy i cukrzyków, u których proces odnowy skóry jest spowoniony (oraz dla osób z zaburzeniami krążenia w nogach). nie znam dokładnego składu, ale osobiscie wolę dotleniający spacer w lesie niż krem z "aktywnym tlenem"- właśnie ze względu na kontrowersje z wolnymi rodnikami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 23:03   #34
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Mi Dermatolog pwoiedzial dokladnie to samo Jak chce stosowac, to nawilzajace jedynie, a reszta to podobno "pic na wode i fotomontaz"..., no ale reklamy tak zachecaja No i ja jednak wierze, ze moze dla naczynkowcow te na naczynka faktycznie cos pomagaja
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 23:06   #35
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Dzięks jeszcze raz! I jeszcze pomęczę : ten Chiroxy nada się więc jako profilaktyka dla osób z zaburzeniami krążenia w nogach i z tendencją do opuchnięć tamże?.. Bo Lioton 1000 słabo poprawia sytuację (oczywiście najlepiej poprawia ją rzeczony spacer, wiem, wiem, ale jak się ma pracę siedzącą... ).
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 23:09   #36
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

akurat w tym przypadku uważam, że producent przesadził z obietnicami.
jeśli Lioton 1000 jest za słaby, dołóż do niego tabletki (trokserutynę-np. venoruton, kasztanowiec, np. venastat, lub inne,np. varixinal, cyclo3fort) i/lub rajstopy "relaksujące"
zawsze możesz też zapytać Basie o opinię- z pewnością będzie bardziej na czasie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 23:18   #37
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?



Trokserutynę łykam w postaci Troxeratio, smaruję też nogi jakimiś kremiszczami z wyciągami kasztanowca, ale przyznam, że o łykaniu wyciągów nie pomyślałam. Rajstop nie noszę w ogóle, bo rzadko zakładam spódnice, a pod spodnie nie cierpię, ale może to przemyślę. Idę póki co wyciągnąć sobie nogi

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-14, 23:27   #38
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

pixie_76 napisał(a):
> Rajstop nie noszę w ogóle, bo rzadko zakładam spódnice, a pod spodnie nie cierpię
ja też nie cierpię. ale kupiłam siebie i faktycznie dają dużą ulge- właściwie przestałam potrzebować tabletek (detralexu). niestety- ociepliło się i nic mnie nie zmusi, zeby nosić na sobie pancerz z rajstop i spodni (spódnic nie uznaję)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 09:06   #39
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Tak, oszustwo. Moja w tej chwili wrażliwa cera (a taka się zrobiła po licznych uczuleniach na różne cuda kosmetyczne) wlaściwie nie toleruje gotowych kosmetyków. I postanowiłam ją oszczędzać. Swoją kieszeń również. A rózne kremy kupowałam: z wyższych i niższych półek. I w końcu postanowiłam sama je robić. Lanolina, olej: najchętniej jojoba albo avocado, jakiś roślinny napar i to właściwie tyle choć czasem jeszcze coś dodaję. I co? I jest lepiej. Przede wszystkim jest bardzo dobrze nawilżona. Nie mam już problemów ze ściągniętą skórą po umyciu mimo, że w ogóle moja cera jest sucha. Nie mam uczuleń, nie pękają nowe naczynka. Ja euceryny nie lubię wlaśnie ze względu na wazelinę. Skóra po tym się bardzo blyszczy i taka jakaś oblepiona. Ale też muszę przyznać, że euceryna była nieoceniona po wszelkich podrażnieniach czy uczuleniach. Mam w związku z tym pytanie do marty p. Co sądzi o lanolinie. I jeszcze jedno. Jakiś czas temu pojawił się w sprzedaży kolagen firmy Invenita. Co o nim sądzisz. Nie chodzi mi o kolagen w ogóle ale własnie ten, transdermalny. Wdzięczna będę nawet za najdrobniejsze wiadomości.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 12:36   #40
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

witam!!!jeśli chodzi o lanoline to jest to wosk zwierzęcy,w związku z czym dobrze przyswajalny przez skórę.np.do maści transdermalnych(przezskór nych,głeboko dziąlających) w farmacji najlepszym podłożem jest......no kto zgadnie??????.....SMALEC! !!!najlepszy,najdelikatni ejszy,nie uczula,najbardziej zbliżony do lipidów skóry,dlatego świetnie uwalnia substancje czynne.jeden duzy minus-jełczeje....lanolina też jest naprawdę ok.wogóle gratuluję że chce ci się robić własne kremy,masz rację,takie są najlepsze!moja rada-jeśli chcesz je wzbogacić kup np.wit E+A w kapsułkach,i ich zawartość dodaj do krenu,mozna też wcierać w krem tabletki(to sie robi w aptekach),ale tu dojdąjeszcze substancje pomocnicze uzyte do zrobienia tabletki.co do kolagenu-aż sięgnełam na strone producenta co to za "transdermalny"kolagen.oo oojj,bujda...sami piszą,że jest to białko wielkocząsteczkowe,które nie przenika do skóry,jedynie gdy sie rozpadnie to jego części wnikają i są używane do produkcji naszego,ale chyba juz lepiej (i taniej) jeść żelatynę albo tzw.kolagen dla kulturystów-on też zawiera żelatynę,dobrze przyswajalny,no i działa od środka-na wszysto-skóre,stawy i ścięgna.pozdrówka!!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 12:51   #41
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Dzięki serdeczne za tak szybka odpowiedz. Tak, chce mi się robić kremy bo to w końcu nie zajmuje az tyle czasu a efekt jest i na twarzy i w kieszeni.
Co do smalcu, kiedys moja koleżanka opowiadala mi że jej babcia czy prababcia nigdy nie używala kremów ale nakładala na twarz maslo lub smalec!! A cerę ponoć miała idealną do późnych lat.
Ale ja w sprawie witamin dodawanych do kremów. Więc w jaki sposób one przejdą w głąb skóry? czy to chodzi o ich dzialanie powierzchniowe? Tego przyznaję nie rozumiem. A co jest nośnikiem?
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-15, 14:37   #42
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Re: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

tak,obawiam się,że zwykłe witaminy nie w nosnikach(nie mówię też o kwasie retinowym-odmianie wit.A który wnika głęboko),działają tylko powierzchniowo,bo są uwalniane z kremu drogą dyfuzji-gdy stężenia w kremie i w wierzchniej warstwie naskórka wyrównają sie dyfuzja się kończy..są podłoża które lepiej lub gorzej uwalniają substancje-musza być one dobrane,to podłoże w dużej mierze decyduje jak daleko dotrze nasza substancja.ciężka sprawa,nie pamiętam nic więcej bo dział maści miałam na studiach na 3 roku,a teraz jestem na piatympozdrawiam!!
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 19:54   #43
kosmetyczka3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Chciałabym się wypowiedzieć na temat wchłanialności kosmetyku jakim jest Kolagen Naturalny, który stosuje w swoich gabinetach kosmetycznych
Kolagen sam w sobie jest białkiem, a ja wiadomo białko nie jest wchłanialne przez skórę.
Jedynymi substancjami jakie wchłania nasza skóra jest woda i tłuszcze.
Dlatego w żelu kolagenowym znajduje się również tłuszcz w którego otoczce kolagen może wchłaniać sie głęboko do skóry i pobudzać znajdujące się w niej fibrobalsty.
kosmetyczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:15   #44
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

białko nie wchłania się, bo ma gigantyczne cząsteczki.
dodatek tłuszczu nie zmniejsza cząsteczek białka (kolagenu w tym przypadku) i nie powoduje, że nagle kolagen wniknie do wnętrza skóry
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:18   #45
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Po pierwsze naskorek na wierzchu skory nie ma zadnych enzymow. To sa poprostu martwe komorki ktore sukcesywnie zostaja wydalane przez cialo i zdrapywane. Kremy docieraja do skory wlasciwiej i juz niedlugo beda kremy ktore beda regulowac (hormonalnie lub chemicznie) skore wlasciwa. Jak narazie to prawda ze WSZYSTKIE preparaty nawilzaja, "odmladzaja" i "regeneruja" tylko powierzchnie skory. Jest to spowodowane brakiem dobrego nosnika i brak dokladnej wiedzy o skorze wlasciwej. Jednak niedawno to sie zmienilo (pisalo o tym w New Scientist) i juz sa testy na nowych produktach ktore sa wyprodukowane specjalnie na skore wlasciwa. A co do enzymow - bzdura! Jakim cudem znajda sie enzymy w martwych komorkach? hmm... A co do ukladu trawiennego - co ma piernik do wiatraka? Po co skora ma trawic krem jezeli skora ma wchlaniac i uzywac te zwiazki? Przeczyloby to samemu sobie. Przeciez nie potrzebujesz ukladu trawiennego w zebach zeby wyleczyc prochnice, lub zeby mycie zebow bylo skuteczne. Proponuje poczytac o faktach a nie macic od rzeczy i powolywac sie na pustych nic nie znaczacych bzdurach.
Prostym testem byloby nieuzywanie zadnych preparatow naskornych i zobaczyc jaka skora by sie okazala - niezbyt ciekawa!
Wszystkie macie internet wiec uzycie myszki i poczytajcie troszenkie wiecej na stronach innych niz producentow. Nie trudno jest znalezc to czego sie chce w necie, wystarczy tylko chciec.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:23   #46
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Jeszcze jedno:
Zapominacie ze niewystarczy smarowac sie kremami zeby miec piekna skora. Potrzebna jest tez dobra dieta zeby skora mogla byc dobrze nawodniona (i nie, to nie znaczy zeby chclad wode non-stop bo tym sposobem wyplukuje sie witaminy i jony) i zaopatrzona w witaminy. Czyli praca "od srodka" ciala jest rownie wazna jak smarowanie sie kremami. Oczywiscie w roznych produktach jest duzo prawdy i nieprawdy, wiec trzeba podchodzic do kazdego kremu sceptycznie i na trzezwo ocenic jego wlasciwosci i czy wogole sa realne.
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:44   #47
kosmetyczka3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Kolagen Naturalny firmy Inventia fachowo można nazwać tzw. tropokolagenem o względnej masie znacząca mniejszej od kolagenu ludzkiego, co pozwala mu wbudować się w łańcuchy aminokwasowe naszych białek.
kosmetyczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 21:56   #48
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

Cytat:
Napisane przez kosmetyczka3
Kolagen Naturalny firmy Inventia fachowo można nazwać tzw. tropokolagenem o względnej masie znacząca mniejszej od kolagenu ludzkiego, co pozwala mu wbudować się w łańcuchy aminokwasowe naszych białek.
Reklama na wizaz.pl jest usługą płatną.
Konto kosmetyczka3 zostało zawieszone do czasu zapłacenia za reklamę.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 17:31   #49
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak to jest z kremami? Oszustwo?

właściwie, to bym nic nie pisała, ale Twoja wypowiedź ma tak kategoryczny ton, że pomyślałam, o pewnym jej usciśleniu

Po pierwsze naskorek na wierzchu skory nie ma zadnych enzymow. To sa poprostu martwe komorki
ale dotyczy to wyłącznie samego wierzchu. naskórek składa sie z 4 warstw (rozrodcza, kolczysta, ziarnista, rogowa), z których aż 3 są żywe- dzielą się, "ewoluują", i oczywiście są w nich obecne enzymy.

A co do enzymow - bzdura! Jakim cudem znajda sie enzymy w martwych komorkach?
w martwych komórkach-nie. ale w ciut głębszych warstwach są, również w przestrzeniach komórkowych. w warstwie kolczystej sa np. hydrolazy (lipazy, proteazy, kwaśna fosfataza, glikozydazy), a w warstwie ziarnistej- np. enzymy hydrolityczne.
nawet w najbardziej zewnętrznej, "martwiej" warstwie rogowej znajdują się enzymy proteolityczne degradujące dezmosomy łączące komórki i umożliwiają ich złuszczenie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.