czy to się może udać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 09:59   #1
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764

czy to się może udać?


jestem młodą 21 letnią osobą,rok temu skończyłam szkołę.Mieszkam w miejscowości nie dużej,ok 500 mieszkańców..znajduje się tu jeden większy sklep spożywczy,dawniej były 2,ale jeden z powodów osobistych został zamknięty,radził sobie bardzo dobrze..

od tamtej pory wszyscy zaopatrują się w tym 1 sklepie,jednak ceny są tam spore..do tego dochodzi towar średniej jakości,często brakuje wielu rzeczy..sklep jest położony dość daleko.

marzy mi się wynajęcie lokalu (cena 500zł) i otworzenie niewielkiego sklepu spożywczo-przemysłowego..mogę starać się o dotację 20 tys..

czy mój pomysł ma jakikolwiek sens i szansę na sukces??

czekam na szczere opinie
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:14   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: czy to się może udać?

Twój pomysł może okazać się strzałem w 10! jak mówiłaś, był już mały sklep, który dobrze prosperował.. .ludziom go na pewno brakuje, bo nie wszystkich stać na zakupy w droższym sklepie, a nie mają wyjścia, bo nie wszyscy mają możliwość jeździć na zakupy do większego miasta... tym abrdziej, ze jest szansa na dofinansowanie
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:18   #3
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
Twój pomysł może okazać się strzałem w 10! jak mówiłaś, był już mały sklep, który dobrze prosperował.. .ludziom go na pewno brakuje, bo nie wszystkich stać na zakupy w droższym sklepie, a nie mają wyjścia, bo nie wszyscy mają możliwość jeździć na zakupy do większego miasta... tym abrdziej, ze jest szansa na dofinansowanie
moje kuzynki miały załozyć ten sklep..ale jedna ma już pracę,a druga zajmuje się 2 dzieci..znalazły lokal za 500zł właśnie,znajduje się w samym środku naszej miejscowości,nie jest za duży,ale składa się z kilku pomieszczeń w których potrzebny jest drobny remont..

regały zrobił by tata który jest stolarzem, remont na pewno też, ja musiałabym zająć się kupnem lodówek,i innych potrzebnych rzeczy.
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:32   #4
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: czy to się może udać?

Zaryzykuj może okazać się, że Twoj pomysł się sprawdzi poza tym nie może być tylko jeden monopolista na rynku, musi być jakaś konkurencja, zdrowa oczywiście
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:41   #5
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: czy to się może udać?

dobra lokalizacja to klucz do sukcesu! pzoa tym koszt wynajmy/dzierżawy jest dość przystępny... jesli dofinansowanie to byłabyś już kilka kroków naprzód . jest ogromna szansa na sukces
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:51   #6
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: czy to się może udać?

Moim zdaniem masz ogromne szanse. Musisz sobie zrobić biznesplan, wszystko rozpisać - skąd będziesz wozić towar, jak będziesz robić księgowość, ustalić wyposażenie sklepu, czy będziesz sprzedawać alkohol (drogie koncesje) i wiele innych spraw. Jeśli chodzi Ci o dotacje z UP, to nie wiem dokładnie, ale tam chyba się trochę czeka na te pieniądze...
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2011-10-10 o 10:53
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:53   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy to się może udać?

jesli bedziesz miala odpowiedniego dostawce (tak to sie mowi? :P) towaru i nie narzucisz zbyt duzej marzy to jak najbardziej masz szanse sie wybit. glownie z powodu konkurencyjnych cen.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 10:58   #8
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

tamten poprzedni sklep nie miał alkoholu i radził sobie dobrze..też bym była za tym,jedynie papierosy..trochę kosmetyków,i chemii..muszę podliczyć wszystkie koszty..mam chłopaka ekonomistę,na pewno pomoże
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:09   #9
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: czy to się może udać?

Moim zdaniem masz bardzo duże szanse na sukces! Życzę powodzenia i trzymam kciuki
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:18   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czy to się może udać?

Koszty transportu z hurtowni, czy innego sklepu często są spore, więc na pewno nie jest do końca tak, że rzucają wysoką ceną tylko dla dużego zarobku. Benzyna kosztuje i to sporo. Plus prowadzenie własnego sklepu, generalnie interesu, to jest wiele godzin pracy - towar trzeba wybrać, dowieźć, rozłożyć, pilnować dostaw, faktur, doglądać sklepu. Praca na kilka-kilkanaście godzin dziennie. Biznes może wypalić, ale przemyśl to naprawdę starannie, zrób mały wywiad środowiskowy etc. Skoro wcześniej były dwa sklepy i ten drugi radzi sobie dobrze (dowiedz się jednak szczegółów, bo może się okazać, że tak różowo, jak myślisz, nie było), to masz spore szanse na powodzenie. Kto pomagałby Ci w prowadzeniu interesu?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:36   #11
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Koszty transportu z hurtowni, czy innego sklepu często są spore, więc na pewno nie jest do końca tak, że rzucają wysoką ceną tylko dla dużego zarobku. Benzyna kosztuje i to sporo. Plus prowadzenie własnego sklepu, generalnie interesu, to jest wiele godzin pracy - towar trzeba wybrać, dowieźć, rozłożyć, pilnować dostaw, faktur, doglądać sklepu. Praca na kilka-kilkanaście godzin dziennie. Biznes może wypalić, ale przemyśl to naprawdę starannie, zrób mały wywiad środowiskowy etc. Skoro wcześniej były dwa sklepy i ten drugi radzi sobie dobrze (dowiedz się jednak szczegółów, bo może się okazać, że tak różowo, jak myślisz, nie było), to masz spore szanse na powodzenie. Kto pomagałby Ci w prowadzeniu interesu?
na pewno rodzina..może jeszcze sąsiedzi,i chłopak..tak ja wiem trzeba się poważnie zastanowić,wypisać plusy,i minusy..pogadać z odpowiednimi osobami,i napisać dobry biznes plan

jeśli mam dużo pracować to chcę też w miarę dobrze zarabiać,tak by opłacał mi się własny interes bardziej niż praca u kogoś..
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 11:43   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
na pewno rodzina..może jeszcze sąsiedzi,i chłopak..tak ja wiem trzeba się poważnie zastanowić,wypisać plusy,i minusy..pogadać z odpowiednimi osobami,i napisać dobry biznes plan

jeśli mam dużo pracować to chcę też w miarę dobrze zarabiać,tak by opłacał mi się własny interes bardziej niż praca u kogoś..
Czyli kto konkretnie, bo takie "rodzina", "sąsiedzi" (zatrudniałabyś kogoś z nich, jakbyście się rozliczali?), to wiesz - potem są nieporozumienia, niesnaski. Nie możesz nie wiadomo ilu osób dopuszczać do kasy, bo jak coś zginie, to będziesz musiała podejrzewać wszystkich. To musisz ustalić konkretnie - kto pomaga, za co, jak długo.

Na jaki zarobek - dla siebie na rękę, po odliczeniu wszystkich kosztów, kosztów zatrudnienia kogoś do pomocy - się nastawiasz?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:47   #13
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czyli kto konkretnie, bo takie "rodzina", "sąsiedzi" (zatrudniałabyś kogoś z nich, jakbyście się rozliczali?), to wiesz - potem są nieporozumienia, niesnaski. Nie możesz nie wiadomo ilu osób dopuszczać do kasy, bo jak coś zginie, to będziesz musiała podejrzewać wszystkich. To musisz ustalić konkretnie - kto pomaga, za co, jak długo.

Na jaki zarobek - dla siebie na rękę, po odliczeniu wszystkich kosztów, kosztów zatrudnienia kogoś do pomocy - się nastawiasz?
rodzina,czyli mama,tata i tż to na początek.potem zatrudniłabym kogoś i pracowały bysmy na 2 zmiany,jak już się trochę rozkręci..

sklep zimą od 7 do 19,latem do 21

co do zarobku na czysto..3 tys było by super,wtedy warto mieć swój interes,i zawsze mogłabym coś odłożyć..jak mam mieć tylko tysiąc na czysto to odpada zdecydowanie..
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:09   #14
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: czy to się może udać?

Spróbuj. Myślę, że Twój pomysł może się udać
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:12   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Koszty transportu z hurtowni, czy innego sklepu często są spore, więc na pewno nie jest do końca tak, że rzucają wysoką ceną tylko dla dużego zarobku. Benzyna kosztuje i to sporo. Plus prowadzenie własnego sklepu, generalnie interesu, to jest wiele godzin pracy - towar trzeba wybrać, dowieźć, rozłożyć, pilnować dostaw, faktur, doglądać sklepu. Praca na kilka-kilkanaście godzin dziennie. Biznes może wypalić, ale przemyśl to naprawdę starannie, zrób mały wywiad środowiskowy etc. Skoro wcześniej były dwa sklepy i ten drugi radzi sobie dobrze (dowiedz się jednak szczegółów, bo może się okazać, że tak różowo, jak myślisz, nie było), to masz spore szanse na powodzenie. Kto pomagałby Ci w prowadzeniu interesu?
czesc hurtowni (np. chemicznych) sama dowozi towar. ten sklep ma wysokie ceny tez dlatego, ze nie ma konkurencji. a wiadomo-ze jak cos trzeba kupic to sie kupi, nawet drozej.

ale nie baw sie w "rodzine i sasiadow" do pomocy. im mniej osob, tym lepiej...a jak ktos pomaga poza rodzicami - umowy spisywac i ustalac konkretnie, za ile pomaga.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:14   #16
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

dla przykładu:bułka w tamtym sklepie kosztuje 1 zł,a chleb 2,70..i nie są to zbyt dobre wyroby..moje były by cenowo tańsze,ale i tak opłaciło by się to.

ile czasu zajęło by mi założenie takiego sklepu? orientuje się ktoś?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
czesc hurtowni (np. chemicznych) sama dowozi towar. ten sklep ma wysokie ceny tez dlatego, ze nie ma konkurencji. a wiadomo-ze jak cos trzeba kupic to sie kupi, nawet drozej.

ale nie baw sie w "rodzine i sasiadow" do pomocy. im mniej osob, tym lepiej...a jak ktos pomaga poza rodzicami - umowy spisywac i ustalac konkretnie, za ile pomaga.
tak ja wiem ale chodzi też o wolny czas dla mnie..potrzebuję 1 osobę na stałe do sprzedawania
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:15   #17
megustastu
Raczkowanie
 
Avatar megustastu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sri lanka
Wiadomości: 190
Dot.: czy to się może udać?

3 tys na czysto na początek?
Nie wiem czy słyszałaś coś takiego, ale na efekty trzeba trochę poczekać. Wnosisz swój wkład najpierw, żeby potem 'kokosy' zbierać. A dziewczyny mają rację, sklep to nie tylko załatwienie towaru. Pensje, rachunki, czynsz, dostawy. No i te boskie rozliczenia. Imo, powinnaś zmienić nastawienie najpierw, rozpisać wszystko i dobrze się temu przypatrzeć. Zabrać zapał i do roboty
__________________
Mówić o pensji brutto to tak, jakby mówić o długości penisa razem z kręgosłupem.
instagramy spamy
megustastu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:18   #18
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez megustastu Pokaż wiadomość
3 tys na czysto na początek?
Nie wiem czy słyszałaś coś takiego, ale na efekty trzeba trochę poczekać. Wnosisz swój wkład najpierw, żeby potem 'kokosy' zbierać. A dziewczyny mają rację, sklep to nie tylko załatwienie towaru. Pensje, rachunki, czynsz, dostawy. No i te boskie rozliczenia. Imo, powinnaś zmienić nastawienie najpierw, rozpisać wszystko i dobrze się temu przypatrzeć. Zabrać zapał i do roboty
nie,nie..ja nie mówiłam o początku,tylko po jakimś czasie żeby taka była pensja wiadomo,że od czegoś zacząć trzeba..i nie będzie to nie wiadomo ile,wszystko w swoim czasie.
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:09   #19
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: czy to się może udać?

księgowa pilnująca watu i częsci rozliczeń oraz zusów,faktór itp oraz paragonó(tych z kasy fiskalnej)
kasa fiskalna-podejrzewam ze od razu potrzebna bo spożywka ma rózne waty
lodówki do nabiału,wędlin
lady regaly nie wiem czy tata będzie mógł ci ot tak zrobic regały spożywcze musza być łatwozmywalne
odbiór sanepidu
umówienie sie z dostawcami jeżeli nie masz swojego transportu i np nie możesz sama jezdzić do hurtownii czy też na gielde
musisz też pamietać ze zaden dostawca nie znając cie nie da ci towaru"na krechę" czy z odroczonym terminem platnosci
spozywka to niewdzieczna branża trzeba mieć wszystko napięte na tip top jeśli nie miałaś styczności z nią nawet jako pracownik to możesz sie pogubić
pomysł fajny ale wydaje mi sie ze sama dotacja ci nie wystarczy wydasz ją po prostu na umeblowanie i wyposażenie typu waga ,kasa fiskalna itp a gdzie towar?

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

jeśli sklep bedzie miał zaplecze to dolicz jeszcze koszt szorowalnych farb oraz palet na towary(towar nie może stać na ziemi musi na paletach i odsunięty od scian)
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 14:32   #20
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: czy to się może udać?

Echh... Szkoda, że nie mieszkasz na mojej wiosce to już chyba standard, wielkie ceny, co nie przeszkadza im sprzedawać śmierdzących wędlin i podnosić cen tytoniu i papierosów.

Zacznij pytać, zagłęb się w temat właśnie tych opłat, biurokratycznej części przedsięwzięcia i wtedy dopiero pomyśl, czy nadal chcesz się angażować. Powodzenia
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 14:53   #21
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: czy to się może udać?

probuj mozesz dostac dofinansowania nawet 60 tys, czy cos kolo tego, z Urzedu Pracy i z Unii Eurpejskiej- dopytaj sie w UP
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:06   #22
Ultrafiolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultrafiolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
GG do Ultrafiolet
Dot.: czy to się może udać?

i pamiętaj, że istnieją takie jakby komisy z używanym sprzętem, typu lodówki..
Musisz się zorientować którzy dostawcy by Ci przywozili towar i na jakich zasadach byś się z nimi rozliczała.
Oszacuj sobie też plan, ile potrzebujesz na samo otwarcie sklepu - po odliczeniu sprzętu, czyli na sam towar.

Na księgową na dobrą sprawę to musisz tak z min. 500 zł odłożyć co miesiąc.

A jeśli robiłabyś zakupy sama, w jakimś marko, to z pewnością by Ci się przydał spooory samochód. ;]

i na Twoim miejscu zmieniłabym godziny otwarcia.
O ile to jest dobra lokalizacja, czyli sporo miejsca do parkowania, to rano z chęcią wielu ludzi by wpadło po coś do jedzenia przed pracą. Nawet jeśli dojeżdżają.

Musisz też zabezpieczyć sklep - czyli alarm. Też się zorientuj w kosztach.

Czyli najpierw się zorientuj na różnych branżowych stronach, ile kosztowało by Cię umeblowanie, jakiś alarm, jakie są warunki sanepidu co do miejsca socjalnego, zaplecza i samego sklepu.

a czas? wszystko zależy od tego jak się sprężysz. obstawiam gdzieś tak z 3 miesiące.
Ultrafiolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:17   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: czy to się może udać?

Żeby być konkurencyjną, musiałabyś mieć choć trochę niższe ceny i lepsze godziny otwarcia. To się może udać. Tylko żebyś od monopolisty gdzieś za stodołą po pysku nie oberwała, że mu interesy psujesz...
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:02   #24
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: czy to się może udać?

cześć, a ja trochę ostudzę Twój entuzjazm i radzę byś sie dobrze nad tym zastanowiła..
Jeśli chodzi o kalkulację.. nigdy się nie zastanawiałaś dlaczego istniejacy sklep ma takie ceny? Już tłumaczę, to bardzo proste : 1. cena netto za dany produkt + marża + pensja pracownika (tj. średnio 1500/1 os) + Vat ( który musisz comiesiecznie odprowadzać do US + składki do ZUS ( za osobe prowadzącą dzialalność gosp. ok 800 zł miesięcznie plus składki za pracowników) + podatek dochodowy (czyli ok. 19% chyba taka jest teraz stawka) + koszty paliwa.. do tego oczywiście dochodzą koncesje jeśli chcesz mieć alkohol, straty (które wykazywane są w każdym miesiącu - bo czasami sie cos przeterminuje, spadnie z półki itp.). Koszty wyposażenia też są spore - lada chłodnicza ok. 5000, używana może połowę (możesz sprawdzić na allegro). Generalnie rzecz biorąc pi razy drzwi w 100.000 mieście rzeczywista srednia marża wynosi w granicach 15 %.. a do tego musisz wynająć firmę która zajmie się ochroną, rachunkowość (jeśli się nie orientujesz co i jak księgować - wynajęcie takiej księgowości w moim miescie to koszt ok. 1 zł / Fa VAT, a co miesiąc faktur jest wiele) A no i jeszcze .. zapomniałam o kosztach magazynowania i bieżącej eksploatacji.. ( czynsz+ prąd+ woda+ telefon, kasy fiskalne tip.)

A jeśli chodzi o dofinansowanie z Up.. jest to trudne ale nie niemożliwe. Trudnośc polega tu na tym, że najpierw sama musisz wydac swoje pieniądze, a następnie Up "odda" Ci fundusze za sprzety, które wciągną na listę refundowaną według własnego uznania..

przemyśl dobrze czy ten interes na pewno bedzie Ci się opłacał

PS. zapomiałam jeszcze o badaniach, o sanepidzie, i samochodzie dostawczym z chłodnią ( jeśli chcesz przewozić towary na własną rękę)
__________________

Edytowane przez jacoco
Czas edycji: 2011-10-10 o 19:04
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:20   #25
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: czy to się może udać?

Pomysł jest dobry. Ale prowadzenie sklepu bez doświadczenia w handlu to BARDZO trudna sprawa.. No i zanim sklep zacznie przynosić zyski, albo chociaż zarabiać na siebie to minie trochę czasu - trzeba brać to pod uwagę.

a i 20 tyś to STANOWCZO za mało.. a poza tym z UP to jest kasa tylko na środki trwałe, a zatowarowanie? (należy brać po uwagę, że na początku żadna hurtownia nie będzie sprzedawała Ci inaczej niż za gotówkę)
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"

Edytowane przez Panna Mia
Czas edycji: 2011-10-10 o 19:23
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:23   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czy to się może udać?

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
dla przykładu:bułka w tamtym sklepie kosztuje 1 zł,a chleb 2,70..i nie są to zbyt dobre wyroby..moje były by cenowo tańsze,ale i tak opłaciło by się to.

ile czasu zajęło by mi założenie takiego sklepu? orientuje się ktoś?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------


tak ja wiem ale chodzi też o wolny czas dla mnie..potrzebuję 1 osobę na stałe do sprzedawania
taki urok wlasnego biznesu,zeby go rozkrecic - najlepiej samemu pracowac na poczatku, zeby sie nie okazalo, ze bedziez musiala dokladac do interesu, placic komus pensje i zus...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:51   #27
dahira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: 3city:))
Wiadomości: 135
Dot.: czy to się może udać?

a moim zdaniem pomysł niezły tylko faktycznie, jak to już inne Wizażanki pisały, musisz podliczyć sobie to wszystko i zrobić biznesplan uwzględniający wszystkie koszty. Nie zapominaj przy tym o tych najdrobniejszych, z pozoru nieistotnych bo często właśnie przez ich niedoszacowanie się płynie... Mam tu na myśli realne koszty właśnie farb, dostaw, papieru do kasy, środków czystości itp. One zebrane razem dają niezłą sumkę.
dahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:02   #28
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: czy to się może udać?

gadałam z tz..jest gotów mnie wesprzeć,ale jeszcze nie teraz..najpierw zarobimy na rozkręcenie tego biznesu..on zajmie się robotą papierkową (ma do tego głowę) a ja innymi rzeczami..wszystko sobie wcześniej podliczymy oczywiście.
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 17:14   #29
Ultrafiolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultrafiolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
GG do Ultrafiolet
Dot.: czy to się może udać?

W takim razie życzę powodzenia.
Ultrafiolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 22:19   #30
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: czy to się może udać?

Może na początek warzywniak albo piekarnia z pieczywem i drożdżówkami? Zorientuj się też jakie są wymagania (sanepid). Powodzenia
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.