depilacja bikini - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-07, 18:55   #1
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7

depilacja bikini


Witam,
Jest to mój pierwszy post tutaj. Posiadam włosy pod pachami i w miejscach intymnych. Chciałbym się ich pozbyć, kilka razy byłem u kosmetyczki na woskowaniu pach i nawet nie było tak źle jak pisza w internecie Teraz chciałbym kupic sobie jakąś maszynkę i zastanawiam się nad kupnem depilatora (zwykły bez bajerów za ok 80zł philips) Moje pytanie jest takie czy moge depilatorem depilowac miejca intymene tzn własy łonowe, jądra... Zdaje sobie sprawę ze może to troche boleś ale mi chodzi o to czy nic mi się nie stanie bo na jednym forum przeczytałem ze tam jest skóra bardzo wrażliwa i mogą się pojawić jakieś krosty z krwią czy coś takiego. Chyba że znacie jakies dobre golarki/trymery najlepiej do 100zł to bardzo prosze napisanie.
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 12:23   #2
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

dziękuję wam za pomoc wybieram (...) z następnym problemem napewno do was się zwróce o pomoc
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 14:06   #3
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: depilacja bikini

Spokojnie, nie siedzimy tu całymi dniami.
Niestety, trudno mi doradzić, z oczywistych względów nie mam dużego doświadczenia w depilacji moszny.
Jedyne, co mogę powiedzieć, że mnie akurat depilator bardziej boli, zdecydowanie wolę wosk, szczególnie na ciepło.
Po depilatorze też częściej wrastają mi włosy. U mnie depilator super sprawuje się w okolicy pach, ale np. na płytkim bikini już nie.

Jeśli chodzi o trymery, to mam golarkę z trymerem, o taką:
http://193.17.41.93/fo153/6f1a5e1b00253ba549c80a4f
Ale myślę, że w sumie każdy trymer będzie ok, tutaj chyba nie ma wielkiej filozofii, byli nie łapał i nie wyrywał włosów.
Do jąder bym się depilatorem nie zbliżała, ale, jak pisałam, na sobie nie testowałam (na nikim innym też nie).

Zanim się zabierzesz za depilację depilatorem, polecam pójść do kosmetyczki na wosk, a potem tylko utrzymywać efekt.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 18:02   #4
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: depilacja bikini

w życiu nie wybrałabym depilatora na samą myśl już mnie boli.
no i racja, włoski strasznie wrastają. może na początek spróbuj jakiegoś kremu do depilacji? z pewnością nie boli
mój facet uzywa kremu do depilacji od bielendy czerne opakowanie vanity man, jak się nie mylę.
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 20:59   #5
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: depilacja bikini

Ja to bym się bała, że te małe pensetki będą chwytać skórkę, aaałaaa! :P I tak, depilator o wiele bardziej boli od wosku.
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 22:35   #6
kosmetyczks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: depilacja bikini

Hej
Po depilatorze istnieje ryzyko wrastania wloskow, najlepiej gdy przez pierwszych kilka zabiegow bedziesz udawal sie na depilacje do kosmetyczki. Masz pewnosc ze depilacja zostanie wykonana dobrze i zmniejszysz ryzyko powiklan. Polecam tez udac sie do gabinetu, ktory w swojej ofercie ma depilacje pasta cukrowa. Moim zdaniem jest ona lepsza niz wosk. Pozniej, gdy wloski sie oslabia mozesz zaczac uzywac depilatora, chociaz w miejscach intymnych nie polecam, jest to bardzo wrazliwe miejsce, mozna zrobic sobie krzywde depilujac jadra.
kosmetyczks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 15:25   #7
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

Dziękuje bardzo a odpowiedź a znacie jakieś golarki, trymery które są zarówno do pach jak i do bikini. Szukałem w interencie to jest tego troche i każda ma opinie dobrze i złe więc chciałbym wiedzieć jakie Wy używacie.
Takie cos będzie dobre http://www.philips.pl/c-p/MG1100_16/...ologia-dualcut
albo http://www.philips.pl/c-p/BG2024_15/...a-dla-mezczyzn

Edytowane przez qert
Czas edycji: 2015-11-13 o 18:39
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 22:00   #8
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez qert Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo a odpowiedź a znacie jakieś golarki, trymery które są zarówno do pach jak i do bikini. Szukałem w interencie to jest tego troche i każda ma opinie dobrze i złe więc chciałbym wiedzieć jakie Wy używacie.
Takie cos będzie dobre http://www.philips.pl/c-p/MG1100_16/...ologia-dualcut
albo http://www.philips.pl/c-p/BG2024_15/...a-dla-mezczyzn
Tych męskich nie testowałam, ale, jak wspomniałam, mam damską maszynkę Philipsa i jest ok.

Jeśli chodzi o te dwa produkty, to zależy. Jeśli zależy Ci raczej na goleniu na niemal gładko większym powierzchni, to brałabym golarkę. Do przycinania - raczej trymer, więcej opcji i długości (moja golarka ma też jedną nasadkę i nie do końca mi to pasuje, wolałabym większy wybór długości).

A jak zareaguje skóra, to tak naprawdę nigdy nie wiadomo. Ja nie mogę golić i używać depilatora, ktoś inny nie może przycinać, bo zaraz go wszystko gryzie i podrażnia, ale fryzura na zero jest już ok. Jedna osoba może używać tylko kremów do depilacji, inna na każdy krem reaguje podrażniem. Trzeba sprawdzić na sobie.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Jeszcze taki temat znalazłam, nie wiem, czy czytałeś:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127533
Dość stary i nie ma dużo wpisów, ale może Ci się przyda.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 19:54   #9
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

ktoś jeszcze ma jakis pomysł?
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 23:08   #10
Agata_Berlin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: depilacja bikini

Bardzo dobrze można wydepilować "okolicę" woskiem na Jana Pawła w Szczecinie. Zawsze gdy przyjeżdżam do Szczecina umawiam się na wizytę...
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-16 o 10:24 Powód: reklama
Agata_Berlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 10:48   #11
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

Nie wątpie że lepiej iść na wosk ale u mnie nie oferują czegoś takiego dla mężczyn a jeździć 80km co miesiąc i wydawać 100zł to wole kupić maszynkę i sobie scinać, Chyba że ktoś wie gdzie mogę w Lesznie (wlkp.) wydepilwać okolice bikini męskie. A jesli nie to prosze o poradę co do maszynki.
Z góry dziękuje
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 13:38   #12
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: depilacja bikini

Możesz też samemu zainwestować w podgrzewacz do wosku, ale to wymaga trochę wprawy.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 13:44   #13
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: depilacja bikini

Jestem facetem i depiluję depilatorem pachy, penisa, mosznę, pachwiny, krok, okolice odbytu i pomiędzy pośladkami. Pierwsze parę razy depilowałem pęsetą, aby przyzwyczaić skórę. Potem kupiłem depilator Philips HP 6420 - bardzo dobry, z każdym kolejnym razem bolało coraz mniej, teraz nie boli prawie wcale. Najlepiej mocno napinać skórę.

Co ciekawe zwykle dużo bardziej bolesne od depilacji depilatorem miejsc intymnych, była depilacja pach. Okazało się, że wcześniej za słabo napinałem tam skórę, teraz już prawie nie boli.
Na koniec wyrywam pęsetą włoski z części penisa i z części moszny, której nie da się napiąć przy depilacji depilatorem. To problematyczne miejsce to połączenie penisa z moszną od dołu. Co ciekawe zajmuje to coraz mniej czasu, więc włosów i tam jest coraz mniej -fajnie, że widać to na zegarku.

Po depilacji stosuję oliwkę Hipp z rosmana. Zwykle miałem pojedyncze wrastające włoski [głównie na penisie], bardzo mało, bo na jedną depilację przypadał jeden wrastający włosek. Teraz w ogóle mi nie wrastają.

Efekt jest P.E.R.F.E.K.C.Y.J.N.Y. włosów jest coraz mniej, są coraz słabsze i cieńsze. Zabieg jest szybki i starcza na 3-4 tygodnie [pachy raz na tydzień - chyba powyżej pasa odrastają szybciej, też tak macie?]. Jest to też tanie, mój jedyny koszt depilacji poza depilatorem za 75zł i groszami na prąd, to 15zł na oliwkę [nie jest to koszt miesięczny].

Polecam.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-11-15 o 13:48
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 14:00   #14
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: depilacja bikini

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Co ciekawe zwykle dużo bardziej bolesne od depilacji depilatorem miejsc intymnych, była depilacja pach.
Potwierdzam, mam tak samo. Na pierwszy ogień, zamiast męczyć się z pęsetą, lepiej iść na wosk do kosmetyczki.


Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Po depilacji stosuję oliwkę Hipp z rosmana. Zwykle miałem pojedyncze wrastające włoski [głównie na penisie], bardzo mało, bo na jedną depilację przypadał jeden wrastający włosek. Teraz w ogóle mi nie wrastają.
Wrastanie włosów to dość indywidualna sprawa. Pod pachami nie wrastają w ogóle, płytkie bikini po depilatorze miałam dość mocno poorane, po wosku jest lepiej.

Aha, ja akurat nie polecam smarowania skóry po depilacji niczym, wydaje mi się, że szybciej dochodzi do siebie. Po wosku stosuję oliwkę, wiadomo, ale po depilatorze najchętniej nic. Jedyny kosmetyk, który moja skóra dobrze toleruje, to taki stary balsam Nivea for men po goleniu w białym opakowaniu, nawet nie wiem, czy go jeszcze produkują.


Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Efekt jest P.E.R.F.E.K.C.Y.J.N.Y. włosów jest coraz mniej, są coraz słabsze i cieńsze. Zabieg jest szybki i starcza na 3-4 tygodnie [pachy raz na tydzień - chyba powyżej pasa odrastają szybciej, też tak macie?].
Chyba tak, pachy generalnie szybko odrastają.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 14:18   #15
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: depilacja bikini

To znaczy pachy już mnie prawie w ogóle nie bolą. Polecam bardzo mocno odchylić rękę do góry i potem jeszcze trochę w tył. Najlepiej jak włoski są długości 1-1,5mm.

Jak zaczynałem z pachami, to po prostu kupiłem plastry w woskiem Joanna Sensual [moim zdaniem lepsze od veet]. I to polecam stosować przez parę depilacji jako przygotowanie skóry do depilatora. Ból trwa ułamek sekundy. Po paru tygodniach przestawiamy się z plastrów wosku na depilator.

Teraz skóra jest przyzwyczajona, po depilacji dużo mniej krostek i szybko znikają.

Naprawdę polecam, nie przejmujcie się początkami, bo po paru razach ból jest dużo mniejszy. Teraz mocno napinam skórę i prawie nic nie czuję w tych wrażliwych miejscach.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-11-15 o 15:12
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 14:59   #16
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

Czyli czym którsze włosy tym lepiej, ja mam na włosach łonowych ok 0,5cm i jak próbwałem depilatorem to czułem że mi skóre wyrywa a za dużo tych włosów nawet nie wyrwało. Dobrym pomysłem będzie zgolenie ich maszynką i jak tylko troche podrosną to je spróbować depilatorem?
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 15:05   #17
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: depilacja bikini

Tak, najpierw ogolić maszynką i dopiero potem jak odrosną na 1-2mm użyć depilatora. Długie bolą przy depilacji depilatorem.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 23:09   #18
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: depilacja bikini

Skoro byles na woskowaniu to moze kup sobie podgrzewacz do wosku? Co prawda troche wprawy trzeba miec do tego, ale to kwestia czasu. A koszt- ja placilam okolo 100 zl z dostawą.
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 19:07   #19
qert
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja bikini

Wosku nie chce, za dużo roboty
qert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-16 19:07:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.