Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-27, 20:54   #3451
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:08   #3452
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że nauczyciele nie zostali przeszkoleni w związku z nowymi przepisami, i wiele z nich nie ogarnia pracy "przez internet". Moja mama siedzi po 12 h przed monitorem, jest zrozpaczona, bo ani nie umie obsłużyć programu, ma problemy z załączeniem załącznika do maila, nie umie wysłać maila grupowo. Ma 55 lat i jej kontakt z kompem ograniczał się do napisania jakiegoś dokumentu raz na jakiś czas. To wszystko to jest dla niej czarna magia, ona pisze jednym palcem, nie umie prowadzić wideorozmow, dla niej zapisanie czegoś na pulpicie to wyczyn, a tu masz program do obsługi i rób co chcesz

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Według.mnie rok szkolny powinien zostać zakończony teraz. A rozpoczęty w bezpiecznym czasie: lipiec, sierpień. To co teraz się odbywa to jest pozór nauki. A nauczyciele (przynajmniej nasza wych z polskiego, historii i matematyk z anglistka) robią naprawdę co mogą. Tyle, że programu w ten sposób nie zrealizują .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87698515]Twoja matka to młoda kobieta. Pewnie nigdy jej to nie było potrzebne i nikt nigdy od niej tego nie wymagał.Przypomina mi się koleżanka z pracy - za każdym razem jak jest możliwość skierowania na jakiś kurs, nauczenia się czegoś nowego - to słyszę PO CO MI TO. No właśnie po to.[/QUOTE]Nasz matematyk ma kanał na YT

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:10   #3453
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I sobie taki szeregowiec wykoncz. Ogródek wielkości balkonu. Nie ma dużej różnicy czy szereg czy blok. I tak masz za ścianą sąsiada i tak.
Ale opłaty większe płacić musisz jak za dom, podatki tez. Te same problemy co dla domu.
Czyli żadnych zalet domu, a wszystkie jego wady plus wady bloku plus korki aby dojechać do miasta gdzie pracujesz plus korki do domu, bo do swoich szeregowców niczym do ula wraca zgraja szczęśliwych właścicieli szeregowca.

Kompletny nonsens

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:10   #3454
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
W szkole moich rodziców zakazali używania librusa i discorda do nauki zdalnej, można tylko i wyłącznie przez Team Microsft. Koniec, kropka

Właśnie o to chodzi, że zamiast korzystać ze znanych metod i ułatwić wszystkim życie, to wymyślają rozwiązania, na które nikt nie był przygotowany i robi się jeszcze większy bałagan.

Gdyby wszystkie szkoły dostałby przy dzienniku elektronicznym, to nie byłoby źle, bo wszyscy nauczyciele i uczniowie tak czy siak z niego korzystają i nie ma problemu.

To, czy i dlaczego nauczyciele mają problem z nauczaniem zdalnym przez internet, to już jest osobny temat


Zgadzam się.
Jak sobie wyobrażasz prowadzenie lekcji online przez dziennik elektroniczny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:12   #3455
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Byłam na takim szkoleniu z obsługi komputera dla nauczycieli finansowanego z EU. Nauczyli nas takich tajemnych umiejętności jak włączenie komputera, założenie konta ma gmailu i stworzenie strony w wordzie.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:22   #3456
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Byłam na takim szkoleniu z obsługi komputera dla nauczycieli finansowanego z EU. Nauczyli nas takich tajemnych umiejętności jak włączenie komputera, założenie konta ma gmailu i stworzenie strony w wordzie.
Niestety to jest bolączka szkoleń nie tylko dla nauczycieli. To jest naprawdę kpina i szkoda, że kasę się przeznacza na coś takiego
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-27, 21:51   #3457
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 22:54   #3458
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Jak sobie wyobrażasz prowadzenie lekcji online przez dziennik elektroniczny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to nie wiem, tak jak pisałaś w poprzednim poście- obecne działania dają tylko pozory nauki i rok szkolny powinien zostać przesunięty.
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 01:56   #3459
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

A mnie trochę dziwi ta dyskusja o nauczycielach i problemach z nauczaniem zdalnym. Zrozumiałabym gdyby nauczyciele byli takimi osobami jak moja babcia, która od 30 lat co najmniej jest na emeryturze, nie wiem czy kiedykolwiek korzystała z komputera, komórki też chyba nigdy nie miała. Nie wiem jak to jest w mniejszych miejscowościach, ale jeżeli chodzi o większe miasta, to chyba każda szkoła wprowadziła już librus/usos czy inną platformę, więc nauczyciele normalnie wpisują tam oceny, studentów, normalnie też komunikują się z uczniami/rodzicami mailowo, często przesyłają różne pliki. Jeżeli któryś z nauczycieli praktycznie nie korzysta z komputera - to ok, rozumiem, że może mieć problem z jego włączeniem. Ale jeżeli nie - no to tak naprawdę uczniowie i studenci na co dzień nie korzystają z większej ilości skomplikowanych aplikacji, innych niż fb, yt, insta, snapchat, gmail czy dysk Google. Podejrzewam, że większość studentów też nigdy nie korzystała z Teamsów, a jakoś dali radę ogarnąć, często nawet sami sobie tworzyli grupy na prośbę nauczyciela.

Czy Wy kiedykolwiek korzystaliście z Teamsów? To nie jest aplikacja bardziej skomplikowana w obsłudze od fejsa. W zasadzie tworzy się tam po prostu zespoły, normalnie komunikuje i ew. prowadzi transmisję na żywo. Do tego wstawia pliki i wystawia oceny. Pomieszanie fejsa i skype'a, po prostu jest bardziej uporządkowany. Tak jak mówiłam, większość ludzi, w tym moi znajomi studenci i siostra w liceum bez problemu to ogarnęli w 1 dzień, a też nigdy wcześniej z tego nie korzystali. Zresztą z nauczycieli zawsze jest ktoś kto ogarnia, więc też nauczyciele nie są pozostawieni sami sobie. Do tego jest masa filmików na YT czy po prostu instrukcji jak z tego korzystać, naprawdę, skręcenie regalika na książki z Ikei jest bardziej skomplikowane i jak ktoś ma opanowane podstawowe umiejętności korzystania z komputera i z internetu, to nie jest to rzecz, która wymaga szkolenia, to jest dość intuicyjna apka, która nie ma wielu funkcji, tak że nie idzie się połapać. Mi się wydaje, że normalnie można za jej pomocą realizować program jeżeli chodzi powiedzmy o 4. klasę podstawówki wzwyż. Wideowykłady, przesyłanie plików, filmików, robienie testów online (albo przesunięcie tego na maj/czerwiec czy jakaś inna forma zaliczenia typu przesłanie prezentacji). Moi znajomi i siostra mają normalnie zajęcia, wykłady, seminaria, nawet laboratoria przeprowadzone online, do tego regularne odpytywanie, speakingi i listeningi z angielskiego, no, nie powiedziałabym, ze to się jakoś mocno różni od normalnych zajęć na studiach, które ja miałam. Jedyne co to jak na razie nie ma żadnych zajęć z niektórych mniej ważnych przedmiotów

Jedyne co to rozumiem, że może to być problem z młodszymi dziećmi, które może niespecjalnie jeszcze potrafią obsługiwać aplikacji komputerowych (chociaż też myślę, że teraz ten wiek się obniżył) i wymaga to pomocy rodzica, który nie zawsze ma czas siedzieć z dzieckiem akurat w godzinach zajęć. Ale jeżeli chodzi o wyższe klasy podstawówki i wyżej, to moim zdaniem to spoko opcja, znacznie lepsza niż gotowanie się na uczelni w lipcu i skrócenie wakacji. Mogą być potem problemy w wyniku ewentualnych poprawek, dużo ludzi też ma miesięczne praktyki, a miesiąc na poprawkę kiedy masz pół dnia praktyki to niewiele. A teraz i tak większość dzieciaków i studentów siedzi w domach, więc moim zdaniem to dobry pomysł, żeby to wykorzystać, lepiej teraz kiedy siedzą w domach niż w lipcu.

Ja osobiście mocno bym się wkurzyła, gdybym teraz miała bezczynnie siedzieć, bo szkole nie chciało się czegoś zorganizować i straciłabym miesiąc wakacji i miała wtedy dusić się na salach wykładowych zamiast korzystać z ładnej pogody. I tak uczniowie siedzą w domach, więc nie rozumiem czemu tego czasu nie wykorzystać
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 04:05   #3460
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Przychodzę z narastającym zdziwieniem z polskich ateistów. (Tych, którzy należą ze mną do tych samych grup na Facebooku, w prawdziwym życiu takich dzbanów nie znam.)

Wiecznie drwiny, ksiądz chory to super, "zdechł czarny" to jeszcze lepiej... jak ksiądz z Włoch oddał respirator, to też drwiny.

Jestem w ciężkim szoku, że można komuś tak źle życzyć.

Sama nie jestem fanką KK i doktryny katolickiej, nie trzeba być długo na tym forum, żeby to wiedzieć.

Ale naprawdę, nie wiemy, czy ci konkretni księża gwałcili ministrantów (co również zostało "subtelnie" zasugerowane w komentarzach).

Jestem zniesmaczona i rozczarowana. Liczyłam, że ateiści są statystycznie bardziej empatyczni i myślący logicznie niż wierzący (zresztą potwierdzały to badania naukowe i obserwacje obu grup).

A jednak dzbany. Puste dzbany.

*Tylko mi nie wmawiajcie, że napisałam, że nie ma inteligentnych teistów, bo to oczywiście bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 05:27   #3461
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Wiesz że masz znajomych idiotów?
Nie wiem za to jak można nazwać kogoś, komu tak łatwo ocenić ogrom ludzi, podejmujących trudną i często najlepszą w danej sytuacji decyzję.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przychodzę z narastającym zdziwieniem z polskich ateistów. (Tych, którzy należą ze mną do tych samych grup na Facebooku, w prawdziwym życiu takich dzbanów nie znam.)

Wiecznie drwiny, ksiądz chory to super, "zdechł czarny" to jeszcze lepiej... jak ksiądz z Włoch oddał respirator, to też drwiny.

Jestem w ciężkim szoku, że można komuś tak źle życzyć.

Sama nie jestem fanką KK i doktryny katolickiej, nie trzeba być długo na tym forum, żeby to wiedzieć.

Ale naprawdę, nie wiemy, czy ci konkretni księża gwałcili ministrantów (co również zostało "subtelnie" zasugerowane w komentarzach).

Jestem zniesmaczona i rozczarowana. Liczyłam, że ateiści są statystycznie bardziej empatyczni i myślący logicznie niż wierzący (zresztą potwierdzały to badania naukowe i obserwacje obu grup).

A jednak dzbany. Puste dzbany.

*Tylko mi nie wmawiajcie, że napisałam, że nie ma inteligentnych teistów, bo to oczywiście bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z wiekiem dochodzę do wniosku, że niestety wszyscy mają tak samo duże uprzedzenia, tylko wobec innych osób. Oczywiście wśród osób zarzekających się, że nie mają uprzedzeń jest to tym bardziej wkurzające.
Ja w ogóle bardzo sobie cenie inteligentnych rozmówców i wolę pogadać nawet z kimś kto ma inne poglądy niż ja ale rozmawia rozsądnie i używa normalnych argumentów, niż z osobami które niby mają takie poglądy jak ja, ale używają tak durnych argumentów (jak w przypadku podanym przez ciebie).
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 07:43   #3462
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja w ogóle bardzo sobie cenie inteligentnych rozmówców i wolę pogadać nawet z kimś kto ma inne poglądy niż ja ale rozmawia rozsądnie i używa normalnych argumentów, niż z osobami które niby mają takie poglądy jak ja, ale używają tak durnych argumentów (jak w przypadku podanym przez ciebie).
Zgodzę się z Tobą i Limonką, natomiast co do tego, co tu napisałaś, że "wolisz pogadać" jest pewno ale. Tak, ale z każdym trzeba rozmawiać a przynajmniej próbować rozmawiać. Inaczej ich wykluczamy jako durnych i dzbany i urządzamy się wygodnie w swojej bańce. Można protestować, nie godzić się, należy się sprzeciwiać. Ale rozmawiać, a przynajmniej próbować, warto.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 08:21   #3463
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Mnie dziwią parki urządzające sobie wycieczki do supermarketów.

Wiadomo, jeść trzeba. I nie każdy ma samochód, żeby zakupy robić raz na tydzień albo rzadziej. Ja na przykład nie mam, więc raz na 3 dni zabieram plecak, dwie torby i idę do supermarketu zrobić zapasy.

Dzisiaj byłam ok. 8, sądziłam, że wtedy będzie mniej ludzi.

Ludzi mnóstwo, ale to co najbardziej irytuje to właśnie parki, które sobie przy jajkach/ serkach/ alkoholu dyskusje urządzają, czy lepiej normalne czy bio czy regionalne a może o%. Zamiast w interesie nas wszystkich, szybko wejść, wziąć co konieczne i wyjść.

Wyminąć takich trudno, jesteś skazany na czekanie, aż im się znudzi, żeby samemu podejść i szybko coś wziąć.

Naprawdę trudno mi zrozumieć kretynów. I to nawet nie starsze osoby, tylko głównie młode.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-03-28 o 08:25
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 08:37   #3464
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nierealne.

Może pieniądze na budowę i wykończenie też dostają i tylko dlatego dokładają te 200 czy 300 tys zł.

Z drugiej strony jakbym się miała gnieździć w kawalerce, to też bym marzyła o jakimś domu czy czymś, bo co za mieszkanie kupisz za 200 tys zł

Dla mnie duże mieszkanie w bloku ( tak minimalnie 70 metrów ) z tarasem i garażem jest idealne. To jednak nie jest 200tys zł
Ile ludzi tyle opinii
Ja mieszkam w takim mieszkaniu i mimo to chce dom. Do 18rz mieszkałam w domu.

Co do działek to moi rodzice mają dwie, jedna dostał mój brat i buduje dom. Ja się nie wybuduje na tej drugiej bo jest w miasteczku gdzie nie ma tego co potrzebuje: kino, basen, siłownia, sklepy, płace zabaw wewnetrzne gdy zła pogoda, zajęcia dla dziecka gdy będzie starsze. Działka tylko w mieście, najlepiej w dzielnicy gdzie już mieszkam, nawet znalazłam już dwie ale cena wiadomo.

Poza tym nie wiem jakim cudem nawet mając już działkę można postawić i wykończyć dom za 300000.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 09:00   #3465
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przychodzę z narastającym zdziwieniem z polskich ateistów. (Tych, którzy należą ze mną do tych samych grup na Facebooku, w prawdziwym życiu takich dzbanów nie znam.)

Wiecznie drwiny, ksiądz chory to super, "zdechł czarny" to jeszcze lepiej... jak ksiądz z Włoch oddał respirator, to też drwiny.

Jestem w ciężkim szoku, że można komuś tak źle życzyć.

Sama nie jestem fanką KK i doktryny katolickiej, nie trzeba być długo na tym forum, żeby to wiedzieć.

Ale naprawdę, nie wiemy, czy ci konkretni księża gwałcili ministrantów (co również zostało "subtelnie" zasugerowane w komentarzach).

Jestem zniesmaczona i rozczarowana. Liczyłam, że ateiści są statystycznie bardziej empatyczni i myślący logicznie niż wierzący (zresztą potwierdzały to badania naukowe i obserwacje obu grup).

A jednak dzbany. Puste dzbany.

*Tylko mi nie wmawiajcie, że napisałam, że nie ma inteligentnych teistów, bo to oczywiście bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żaden ksiądz nie oddał respiratora, fake news

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 09:08   #3466
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie wiem za to jak można nazwać kogoś, komu tak łatwo ocenić ogrom ludzi, podejmujących trudną i często najlepszą w danej sytuacji decyzję.
Ale wiesz że to była ironia odnośnie wypowiedzi odnośnie jednej z wizażanek która twierdzi że tylko idioci mają kredyt?
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 09:14   #3467
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Ale wiesz że to była ironia odnośnie wypowiedzi odnośnie jednej z wizażanek która twierdzi że tylko idioci mają kredyt?
Nie wiem, nie pamiętam wszystkich wypowiedzi wszystkich wizazanek. W takim razie mój komentarz odnosił się do niej choć nie wiem kto to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 09:15   #3468
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie pamiętam wszystkich wypowiedzi wszystkich wizazanek. W takim razie mój komentarz odnosił się do niej choć nie wiem kto to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ok
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 09:51   #3469
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie pamiętam wszystkich wypowiedzi wszystkich wizazanek. W takim razie mój komentarz odnosił się do niej choć nie wiem kto to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Panna się wypowiadała w tym tonie na jednym z wątków o koronawirusie.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 09:54   #3470
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Grupa na FB o gotowaniu, ktoś wrzucił zdjęcie obiadu (mielone) i komentarz:

U nas dzis post .PIATEK Ludzie opanujcie sie czym tu sie chwalic ale modlitwy plyna o nawrucenie koromowirusa CHORE Przeczytaj o trzeciej tajemnicy fatimskiej.Boze kie.dy Ci ludzie zrozumia na czym to wszystko polega.Przebacz im bo nie wiedza co czynia


To mnie dziwi
Mnie tez.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87697853]Pojechałaś. Ale ja się zgadzam, niestety.[/QUOTE]

No ciezko sie nie zgodzic, sporo jest takich przypadkow.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 10:16   #3471
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Przychodzę z narastającym zdziwieniem z polskich ateistów. (Tych, którzy należą ze mną do tych samych grup na Facebooku, w prawdziwym życiu takich dzbanów nie znam.)

Wiecznie drwiny, ksiądz chory to super, "zdechł czarny" to jeszcze lepiej... jak ksiądz z Włoch oddał respirator, to też drwiny.

Jestem w ciężkim szoku, że można komuś tak źle życzyć.

Sama nie jestem fanką KK i doktryny katolickiej, nie trzeba być długo na tym forum, żeby to wiedzieć.

Ale naprawdę, nie wiemy, czy ci konkretni księża gwałcili ministrantów (co również zostało "subtelnie" zasugerowane w komentarzach).

Jestem zniesmaczona i rozczarowana. Liczyłam, że ateiści są statystycznie bardziej empatyczni i myślący logicznie niż wierzący (zresztą potwierdzały to badania naukowe i obserwacje obu grup).

A jednak dzbany. Puste dzbany.

*Tylko mi nie wmawiajcie, że napisałam, że nie ma inteligentnych teistów, bo to oczywiście bzdura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wcale nie trzeba daleko szukać takich zachowań. mało tutaj na wizażu podobnych tekstów? każdy ksiądz to pedofil, każdy ksiądz to czarna mafia, z żadnym ksiedzem nie zostawiłabym dziecka nawet na 5 min itd itd.
księża to taka sama grupa społeczna jak każda inna. są w niej wyjątkowo źli ludzie i wyjątkowo dobrzy ludzie. ocenianie całej grupy społecznej jest krzywdzące. i to mowa o każdej grupie społecznej

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-03-28 o 10:18
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 10:19   #3472
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wcale nie trzeba daleko szukać takich zachowań. mało tutaj na wizażu podobnych tekstów? każdy ksiądz to pedofil, każdy ksiądz to czarna mafia itd itd.
księża to taka sama grupa społeczna jak każda inna. są w niej wyjątkowo źli ludzie i wyjątkowo dobrzy ludzie. ocenianie całej grupy społecznej jest krzywdzące. i to mowa o każdej grupie społecznej
To niestety fakt. Wrzucanie całej grupy do jednego wora.
Staram się tak nigdy nie pisać i nie myśleć, bo to okropnie krzywdzące, ale na ile mi się to udaje, nie wiem.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 10:53   #3473
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Wiem że reklama byłą zapewne nakręcona dawno temu, ale dziwi mnie puszczanie w telewizji reklamy świątecznej Kauflandu- cała rodzina, koszyczek, pisanki, wnuki i babcie z dziadkami przy stole- no tradycyjny spęd.


Rozumiem że nie chcą wydawać znowu pieniędzy na reklamę, ale w obecnej sytuacji jakoś mnie to dziwi...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 12:44   #3474
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wcale nie trzeba daleko szukać takich zachowań. mało tutaj na wizażu podobnych tekstów? każdy ksiądz to pedofil, każdy ksiądz to czarna mafia, z żadnym ksiedzem nie zostawiłabym dziecka nawet na 5 min itd itd.
księża to taka sama grupa społeczna jak każda inna. są w niej wyjątkowo źli ludzie i wyjątkowo dobrzy ludzie. ocenianie całej grupy społecznej jest krzywdzące. i to mowa o każdej grupie społecznej
Niby tak, a jednak ksiądz naucza z ambony (a czasami i w szkole) o tym, jak żyć, jak postępować itd., moralizuje.
To tak, jak jednak gorzej ocenię przedszkolankę po pedagogice, która bije własne dziecko niż randomową Jessiccę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 13:25   #3475
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wcale nie trzeba daleko szukać takich zachowań. mało tutaj na wizażu podobnych tekstów? każdy ksiądz to pedofil, każdy ksiądz to czarna mafia, z żadnym ksiedzem nie zostawiłabym dziecka nawet na 5 min itd itd.
księża to taka sama grupa społeczna jak każda inna. są w niej wyjątkowo źli ludzie i wyjątkowo dobrzy ludzie. ocenianie całej grupy społecznej jest krzywdzące. i to mowa o każdej grupie społecznej

Tak, ale o pewnych tendencjach jednak trzeba rozmawiać. Bo bycie księdzem daje dostęp i ochronę KK.


Nie znaczy to, że każdy ksiądz jest pedofilem, ale na pewno bycie księdzem to ułatwia i o tym też trzeba rozmawiać.


Tylko rozmawiamy o tendencjach, a nie konkretnych ludziach, o których nic nie wiemy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 13:37   #3476
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87700313]Niby tak, a jednak ksiądz naucza z ambony (a czasami i w szkole) o tym, jak żyć, jak postępować itd., moralizuje.
To tak, jak jednak gorzej ocenię przedszkolankę po pedagogice, która bije własne dziecko niż randomową Jessiccę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Są tzw. zawody zaufania publicznego.
Jest też takie założenie, że osoba taka jak ksiądz powinna się szczycić wyższymi standardami moralnymi.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 14:11   #3477
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87700313]Niby tak, a jednak ksiądz naucza z ambony (a czasami i w szkole) o tym, jak żyć, jak postępować itd., moralizuje.
To tak, jak jednak gorzej ocenię przedszkolankę po pedagogice, która bije własne dziecko niż randomową Jessiccę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No dokładnie tak jest. Jeśli przedszkolanka by mi powiedziała, że dawanie klapsów dzieciom jest dobre, to bym miała o niej z tego względu gorsze zdanie niż o jakiejś matce. Tak samo koleżanka może mi powiedzieć, że szczepionki są złe i dają raka - ok, pomyślę sobie swoje, ale jeśli to samo by pacjentom mówił lekarz, to już budziłoby mój sprzeciw. Bycie księdzem daje możliwość pouczania, moralizowania, przekazywania pewnych wartości. Za tym idzie (wg mnie) ogromna odpowiedzialność, bo ufają Tobie i Twojej opinii rzesze osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 14:35   #3478
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Dziwią mnie dzisiaj ludzie w puchowkach. Ja jestem zmarźlak, kocham ciepło, dla mnie lato może trwać 9 miesięcy i powiem, że to krótko, ale dzisiaj u mnie jest 17 stopni plus słońce a ludzie ubrani i pozapinani, rękawiczek im tylko brakuje a ja właśnie siedzę na balkonie w krótkim rekawku. Kurcze, nawet wiatr jest ciepły jak zawieje raz czy dwa. Mało kogo widzę, że idzie w trenczu czy cienkiej kurtce.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 14:37   #3479
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No dokładnie tak jest. Jeśli przedszkolanka by mi powiedziała, że dawanie klapsów dzieciom jest dobre, to bym miała o niej z tego względu gorsze zdanie niż o jakiejś matce. Tak samo koleżanka może mi powiedzieć, że szczepionki są złe i dają raka - ok, pomyślę sobie swoje, ale jeśli to samo by pacjentom mówił lekarz, to już budziłoby mój sprzeciw. Bycie księdzem daje możliwość pouczania, moralizowania, przekazywania pewnych wartości. Za tym idzie (wg mnie) ogromna odpowiedzialność, bo ufają Tobie i Twojej opinii rzesze osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I może z takiego też dysonansu wynikają później takie tragedie, że dzieciom się nie wierzy, gdy mówią, że molestował je np. ksiądz.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 14:54   #3480
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Są tzw. zawody zaufania publicznego.
Jest też takie założenie, że osoba taka jak ksiądz powinna się szczycić wyższymi standardami moralnymi.
I w tej całej dyskusji o księżach pedofilach przecież nie chodzi o to, że każdy z nich nim jest, ale o to, że są kryci przez swoich kolegów. I wtedy jak dla mnie winny jest nie tylko ten ksiądz, który dopuszcza się pedofilii, ale również jego kolega z pokoju obok, który przymyka oko na sprowadzanie dzieci i zamykanie drzwi, a także wszyscy pozostali, którzy dowiedzieli się o takim fakcie i nigdzie tego nie zgłosili, a nawet pomogli w zatajeniu przestępstwa.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 21:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.