Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-28, 11:36   #421
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
I jest uregulowane, że nie można pytać o takie rzeczy na rozmowie. Masz prawo nie udzielić takiej informacji.
Takie pytania to zwyczajny januszyzm i w dodatku łamanie prawa.
Wiem ale widocznie nikt sobie z tego nic nie robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:38   #422
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Wiem ale widocznie nikt sobie z tego nic nie robi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No chyba nie. Nigdy nie dostałam takiego pytania. Nawet w moim wiejskim urzędzie się o takie rzeczy nie pyta.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:39   #423
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
No chyba nie. Nigdy nie dostałam takiego pytania. Nawet w moim wiejskim urzędzie się o takie rzeczy nie pyta.
To tylko pozazdrościć u mnie padło dwa razy na rozmowie kwalifikacyjnej u dwóch różnych pracodawców ale to było dawno temu w dobie dużego bezrobocia może to też miało znaczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:44   #424
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Mnie o to pytano w dużej szanowanej firmie. Ale nie mam im za złe, w tym czasie połowa działu była na macierzyńskim i wychowawczym. No to wiadomo. (Jeżeli traktują ludzi poważnie i pracownika też chcą na długo, a nie chwilę...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:22   #425
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak potencjalna kobieta bez dzieci to dla pracodawcy zaraz zagrożenie,ile to ja rozmów miałam kiedyś na temat czy dzieci mam czy planuję je mieć to dopiero chore

1. Nie musisz na to odpowiadać, bo to pytanie jest nielegalne.
2. Ale miał rację, bo zaszłaś w ciążę.

3. Tylko że to pytanie jest bez sensu, bo i tak można nie planować, ale wpaść (jak ty). To by trzeba pytać "czy w razie wpadki zrobi pani aborcję", a to już jest bardzo srogie przegięcie.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Mnie o to pytano w dużej szanowanej firmie. Ale nie mam im za złe, w tym czasie połowa działu była na macierzyńskim i wychowawczym. No to wiadomo. (Jeżeli traktują ludzi poważnie i pracownika też chcą na długo, a nie chwilę...)

Ja absolutnie nie mam problemu z takim pytaniem skierowanym do mnie. Uważam, że jest zasadne.


Ale niestety bardzo ciężko znaleźć złoty środek między wolnością do prokreacji i decydowania o sobie, a zapisywaniem się na listę w fabryce jak w Chinach.


W sensie tak, żeby pracodawca nie bał się zatrudnić kobietę w ciemno, a kobieta miała prawo zajść w ciążę, kiedy uzna za stosowne bez naruszania jej intymności.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:25   #426
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
1. Nie musisz na to odpowiadać, bo to pytanie jest nielegalne.
2. Ale miał rację, bo zaszłaś w ciążę.

3. Tylko że to pytanie jest bez sensu, bo i tak można nie planować, ale wpaść (jak ty). To by trzeba pytać "czy w razie wpadki zrobi pani aborcję", a to już jest bardzo srogie przegięcie.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------




Ja absolutnie nie mam problemu z takim pytaniem skierowanym do mnie. Uważam, że jest zasadne.


Ale niestety bardzo ciężko znaleźć złoty środek między wolnością do prokreacji i decydowania o sobie, a zapisywaniem się na listę w fabryce jak w Chinach.


W sensie tak, żeby pracodawca nie bał się zatrudnić kobietę w ciemno, a kobieta miała prawo zajść w ciążę, kiedy uzna za stosowne bez naruszania jej intymności.
Ten u którego pracowałam akurat nie zadał mi takiego pytania a pracowałam u niego też dość długi,w ogóle myślę,że takie pytania są na miejscu i nielegalne tak jak piszesz.
Wiem,że dla tego pracodawcy to dopiero spore koszta,składki do ZUS płacić za mnie musi,wypłacić zaległy urlop też,nie wiem jak to wygląda kwestia urlopu wychowawczego bo na niego raczej nie pójdę ale taka kobieta to jednak trochę problematyczna jest,na szczęście nie mam umowy na stałe to też jest trochę wygrany zawsze tej umowy nie musi przedłużać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:34   #427
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
I jest uregulowane, że nie można pytać o takie rzeczy na rozmowie. Masz prawo nie udzielić takiej informacji.

Takie pytania to zwyczajny januszyzm i w dodatku łamanie prawa.
A on ma prawo jej wtedy nie zatrudnić.

Niefajnie zachowania są po obu stronach. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Obie strony powinny się zrozumieć. Tylko że często jest tak że szef widzi w pracowniku tylko harpie która chce tylko jego kasy, a sam kombinuje jak może żeby zaoszczedzic na pracowniku. To nie jest tyko tak że to tylko pracownik widzi w szefie złodzieja

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lumimi
Czas edycji: 2020-03-28 o 12:36
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 12:36   #428
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A on ma prawo jej wtedy nie zatrudnić.

Niefajnie zażywania są po obu stronach. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Obie strony powinny się zrozumieć. Tylko że często jest tak że szef widzi w pracowniku tylko harpie która chce tylko jego kasy, a sam kombinuje jak może żeby zaoszczedzic na pracowniku. To nie jest tyko tak że to tylko pracownik widzi w szefie złodzieja

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
No to jej nie zatrudni, ale nie ma prawa zadać nawet takiego pytania.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:46   #429
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
No to jej nie zatrudni, ale nie ma prawa zadać nawet takiego pytania.

Bez sensu o to pytać. Przecież można równie dobrze powiedzieć, ze absolutnie się nie planuje dzieci a jednocześnie zajść w ciąże jak tylko okres próbny minie. Nigdy nikt mnie nie zapytał w rozmowie o prace o cokolwiek, co nie byłoby ścisłe powiązane ze stanowiskiem o które się ubiegam. Trudno byłoby mi poważnie traktować potencjalnego szefa, który tak o życie prywatne wypytuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:50   #430
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:51   #431
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Ten u którego pracowałam akurat nie zadał mi takiego pytania a pracowałam u niego też dość długi,w ogóle myślę,że takie pytania są na miejscu i nielegalne tak jak piszesz.
Wiem,że dla tego pracodawcy to dopiero spore koszta,składki do ZUS płacić za mnie musi,wypłacić zaległy urlop też,nie wiem jak to wygląda kwestia urlopu wychowawczego bo na niego raczej nie pójdę ale taka kobieta to jednak trochę problematyczna jest,na szczęście nie mam umowy na stałe to też jest trochę wygrany zawsze tej umowy nie musi przedłużać

To nie jest personalnie do ciebie. To moje luźne przemyślenia.


Tak samo problem z kobietą, która przychodzi do pracy i za miesiąc jest na L4 z powodu ciąży.


I czasem to przypadek, a czasem menda zaplanuje. No i taki pracodawca się zwyczajnie obawia, że wywali na szkolenie (w mojej branży jest to pierwszy miesiąc pracy i kosztuje ok. 3/4 tysięcy), a ona zniknie na praktycznie dwa lata.


I przez takie cwaniary wszystkie uczciwe kobiety na tym cierpią, bo naprawdę ciężko zaufać. Zwłaszcza z wyższą pozycją.


No bo tak. Mamy managerkę, która zarabia 10 tysięcy. I jeśli ona poszłaby na rok urlopu, żeby zostać z dzieckiem, to co ja zrobię? Ok, zastąpię ją drugim pracownikiem, każdy się zgodzi. A jak wróci, to co? Mam nagle dwie osoby i która z nich ma wracać do 5 tysięcy, które dostaje szeregowy pracownik z dobrym doświadczeniem? (Oczywiście zastępstwo, bo takie jest prawo, ale to dla mnie nie fair.)


Jeśli mówimy o facecie, to jasne, może zachorować. Ale przez miesiąc czy dwa, to można samemu zakasać rękawy, rozdzielić to między innych managerów i dać im premię za to, olać to w stopniu, w którym się da i tylko gasić pożary. Ale to się fizycznie da. Szanse, że zdrowy facet mi zniknie z biura na rok są praktycznie żadne. Zwłaszcza, że po pół roku mogę go po prostu zwolnić. Ciężarna może zniknąć na 20 miesięcy i muszę ją przyjąć z powrotem na to samo czy równe stanowisko.


Sprawa jest strasznie trudna, bo przecież nie wybiorę gorszego kandydata na managera, bo kobieta mi może zajść w ciążę.


Równość na rynku pracy będzie dopiero kiedy wymyślimy sztuczne macice i nikt w ciąży chodzić musiał nie będzie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 12:58   #432
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Tak samo problem z kobietą, która przychodzi do pracy i za miesiąc jest na L4 z powodu ciąży.


I czasem to przypadek, a czasem menda zaplanuje. No i taki pracodawca się zwyczajnie obawia, że wywali na szkolenie (w mojej branży jest to pierwszy miesiąc pracy i kosztuje ok. 3/4 tysięcy), a ona zniknie na praktycznie dwa lata.


I przez takie cwaniary wszystkie uczciwe kobiety na tym cierpią, bo naprawdę ciężko zaufać. Zwłaszcza z wyższą pozycją.
To jest w równej mierze problem z tymi kobietami, co z lekarzami, którzy te zwolnienia dają. Nigdy w życiu nie uwierzę, że aż tyle kobiet w Polsce nagle się robi niezdolne do pracy z powodu ciąży. W innych krajach jakoś więcej z nich może normalnie pracować.
Cytat:
Równość na rynku pracy będzie dopiero kiedy wymyślimy sztuczne macice i nikt w ciąży chodzić musiał nie będzie.
IMO równość byłaby większa, gdyby po pierwsze zwolnienia na samą tylko ciążę zniknęły, a urlopu macierzyńskiego nie byłoby wcale lub byłby obowiązkowo dzielony między rodziców.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 12:59   #433
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki!
Dzięki. Przyda się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 13:01   #434
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No bo tak. Mamy managerkę, która zarabia 10 tysięcy. I jeśli ona poszłaby na rok urlopu, żeby zostać z dzieckiem, to co ja zrobię? Ok, zastąpię ją drugim pracownikiem, każdy się zgodzi. A jak wróci, to co? Mam nagle dwie osoby i która z nich ma wracać do 5 tysięcy, które dostaje szeregowy pracownik z dobrym doświadczeniem? (Oczywiście zastępstwo, bo takie jest prawo, ale to dla mnie nie fair.)
Najpopularniejsze rozwiązanie to wzięcie kogoś z zewnątrz na określone zastępstwo, które wygasa po roku czy ile tam macierzyński trwa. Dużo takich ogłoszeń widzę. Po tym czasie managerka wraca do pracy, a kontrakt z tamta osoba się rozwiązuje, opuszcza firmę.

Z mojego doświadczenia więcej osób po treningu, kursach itd odchodzi bo np znalazło lepsza ofertę albo jednak im się nie podoba niż nagle zachodzi w ciąże. Zawsze istnieje ryzyko, ze wtopimy kasę w pracownika a ten czmychnie po paru miesiącach, nie wiem czy ciąża to rzeczywiście największe zagrożenie dla pracodawcy.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700338]To jest w równej mierze problem z tymi kobietami, co z lekarzami, którzy te zwolnienia dają. Nigdy w życiu nie uwierzę, że aż tyle kobiet w Polsce nagle się robi niezdolne do pracy z powodu ciąży. W innych krajach jakoś więcej z nich może normalnie pracować.[/QUOTE]


A to inna sprawa. U mnie pracuje się praktycznie do ostatniego tygodnia przed rozwiązaniem i nie zauważyłam, żeby ktoś narzekał z tego powodu. Ciąża to nie choroba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ava_
Czas edycji: 2020-03-28 o 13:04
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 13:34   #435
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 749
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Dziewczyny pozwolę sobie zmienić temat..

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus...3700670167169a

Z nadzieją liczyłam, że w tarczy będą poprawki i jednak jakoś wszyscy przez to przejdziemy. A czym oni się zajmowali? Przegłosowaniem korespondencyjnej możliwości oddania głosu w wyborach! Jestem szczerze, kompletnie załamana. Ci ludzie za nic mają dramaty, które każdy z nas będzie obserwował we własnym domu i otoczeniu.. Nie przyjęli żadnej poprawki opozycji.
PiS chyba serio ma naród za zwykłych debili. Mam tylko nadzieję, że jak do domu takich radosnych kaczych wyborców przyjdzie w poniedziałek wypowiedzenie to się w końcu obudzą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 13:38   #436
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Najpopularniejsze rozwiązanie to wzięcie kogoś z zewnątrz na określone zastępstwo, które wygasa po roku czy ile tam macierzyński trwa. Dużo takich ogłoszeń widzę. Po tym czasie managerka wraca do pracy, a kontrakt z tamta osoba się rozwiązuje, opuszcza firmę.

Z mojego doświadczenia więcej osób po treningu, kursach itd odchodzi bo np znalazło lepsza ofertę albo jednak im się nie podoba niż nagle zachodzi w ciąże. Zawsze istnieje ryzyko, ze wtopimy kasę w pracownika a ten czmychnie po paru miesiącach, nie wiem czy ciąża to rzeczywiście największe zagrożenie dla pracodawcy.




A to inna sprawa. U mnie pracuje się praktycznie do ostatniego tygodnia przed rozwiązaniem i nie zauważyłam, żeby ktoś narzekał z tego powodu. Ciąża to nie choroba.

Zawsze można podpisać lojalkę. Nie lubię tego rozwiązania,ale pracownik czmychnie niestety, nie można ludziom ufać.


Natomiast nie podpiszesz z pracownicą umowy, że będzie konsultowała z Tobą prokreację. Nawet gdyby to było legalne, no to po prostu nie...

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700338]To jest w równej mierze problem z tymi kobietami, co z lekarzami, którzy te zwolnienia dają. Nigdy w życiu nie uwierzę, że aż tyle kobiet w Polsce nagle się robi niezdolne do pracy z powodu ciąży. W innych krajach jakoś więcej z nich może normalnie pracować.

IMO równość byłaby większa, gdyby po pierwsze zwolnienia na samą tylko ciążę zniknęły, a urlopu macierzyńskiego nie byłoby wcale lub byłby obowiązkowo dzielony między rodziców.[/QUOTE]


Z drugim akapitem się zgadzam.


Co do pierwszego to trzeba by zmienić system dupochronowy. Bo teraz, jeśli ciężarna poprosi o zwolnienie, nie dostanie go, bo nie było podstaw, ale zdarzy się coś nieprzewidzianego, to lekarz ma problem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 13:44   #437
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Z drugim akapitem się zgadzam.


Co do pierwszego to trzeba by zmienić system dupochronowy. Bo teraz, jeśli ciężarna poprosi o zwolnienie, nie dostanie go, bo nie było podstaw, ale zdarzy się coś nieprzewidzianego, to lekarz ma problem.
Nie wiem jak dokładnie teraz ten system jest sformułowany, ale przecież tutaj należałoby udowodnić, że ciąża była zagrożona i np. poronienie czy coś tam było spowodowane wypełnianiem obowiązków w pracy. Ktoś robi teraz takie rzeczy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 14:08   #438
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest personalnie do ciebie. To moje luźne przemyślenia.


Tak samo problem z kobietą, która przychodzi do pracy i za miesiąc jest na L4 z powodu ciąży.


I czasem to przypadek, a czasem menda zaplanuje. No i taki pracodawca się zwyczajnie obawia, że wywali na szkolenie (w mojej branży jest to pierwszy miesiąc pracy i kosztuje ok. 3/4 tysięcy), a ona zniknie na praktycznie dwa lata.


I przez takie cwaniary wszystkie uczciwe kobiety na tym cierpią, bo naprawdę ciężko zaufać. Zwłaszcza z wyższą pozycją.


No bo tak. Mamy managerkę, która zarabia 10 tysięcy. I jeśli ona poszłaby na rok urlopu, żeby zostać z dzieckiem, to co ja zrobię? Ok, zastąpię ją drugim pracownikiem, każdy się zgodzi. A jak wróci, to co? Mam nagle dwie osoby i która z nich ma wracać do 5 tysięcy, które dostaje szeregowy pracownik z dobrym doświadczeniem? (Oczywiście zastępstwo, bo takie jest prawo, ale to dla mnie nie fair.)


Jeśli mówimy o facecie, to jasne, może zachorować. Ale przez miesiąc czy dwa, to można samemu zakasać rękawy, rozdzielić to między innych managerów i dać im premię za to, olać to w stopniu, w którym się da i tylko gasić pożary. Ale to się fizycznie da. Szanse, że zdrowy facet mi zniknie z biura na rok są praktycznie żadne. Zwłaszcza, że po pół roku mogę go po prostu zwolnić. Ciężarna może zniknąć na 20 miesięcy i muszę ją przyjąć z powrotem na to samo czy równe stanowisko.


Sprawa jest strasznie trudna, bo przecież nie wybiorę gorszego kandydata na managera, bo kobieta mi może zajść w ciążę.


Równość na rynku pracy będzie dopiero kiedy wymyślimy sztuczne macice i nikt w ciąży chodzić musiał nie będzie.
Dlatego podzielilabym ten rodzicielski urlop na dwoje rodziców. Każdy bierze część A jak nie to przepada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 14:26   #439
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zawsze można podpisać lojalkę. Nie lubię tego rozwiązania,ale pracownik czmychnie niestety, nie można ludziom ufać.

A cóż to za wynalazek? Umowa, ze nie możesz odejść?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 14:34   #440
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A cóż to za wynalazek? Umowa, ze nie możesz odejść?
Zależy co będzie w tej umowie. Bywają np. takie, że jeśli pracodawca zapłaci ci za coś (studia, kursy, wyjazd), to ty zobowiązujesz się pracować u niego przez jakiś określony czas, żeby nie musieć oddawać kasy.
W przypadku urlopów na ciążę/dzieci nie wiem czy to ma szansę w ogóle obowiązywać, przynajmniej w Polsce.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 14:52   #441
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700676]Zależy co będzie w tej umowie. Bywają np. takie, że jeśli pracodawca zapłaci ci za coś (studia, kursy, wyjazd), to ty zobowiązujesz się pracować u niego przez jakiś określony czas, żeby nie musieć oddawać kasy.

W przypadku urlopów na ciążę/dzieci nie wiem czy to ma szansę w ogóle obowiązywać, przynajmniej w Polsce.[/QUOTE]


Rozumiem, nie spotkałam się z czymś takim, ale ma to sens. O ile mowa o rozsądnym czasie np pół roku a nie 2 latach.
W ogóle interesowanie się tak prywatnymi sprawami jak plany prokreacyjne pracownic wydaje mi się mega nie na miejscu. Normalne, ze kobiety czasem zachodzą w ciąże, nie da się oszukać systemu. Ale tez tak jak piszecie, chorobowe w przypadku kiedy ciąża nie jest zagrożona zupełnie nieuczciwe. Jedna strona próbuje być cwansza niż druga.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 14:56   #442
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700338]To jest w równej mierze problem z tymi kobietami, co z lekarzami, którzy te zwolnienia dają. Nigdy w życiu nie uwierzę, że aż tyle kobiet w Polsce nagle się robi niezdolne do pracy z powodu ciąży. W innych krajach jakoś więcej z nich może normalnie pracować.

IMO równość byłaby większa, gdyby po pierwsze zwolnienia na samą tylko ciążę zniknęły, a urlopu macierzyńskiego nie byłoby wcale lub byłby obowiązkowo dzielony między rodziców.[/QUOTE]
To też nie jest tylko tak bo uciekanie w l4 wzięło się również z januszowania level biznes (lub wymagań stanowiska pracy gdy jest to np. praca absorbująca) i np. pracownica wie że nie powinna dźwigać cięzkich pudeł czy narażać się na stres. Zresztą w ciąży praca przy komputerze oficjalnie wynosi 4 godziny więc już nie 8 (chyba że się zmieniło, ten przepis chyba brał się z emitowania fal przez monitory CRT). Lekarz to akurat jest od kierowania się dobrem pacjentki i jej samopoczuciem bo to bezpośrednio ma przełożenie na rozwój płodu i ciążę. Także wina tradycyjnie leży pośrodku, ale cwany pracodawca/cwany pracownik a nie lekarz.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-03-28 o 14:57
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:09   #443
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
W ogóle interesowanie się tak prywatnymi sprawami jak plany prokreacyjne pracownic wydaje mi się mega nie na miejscu. Normalne, ze kobiety czasem zachodzą w ciąże, nie da się oszukać systemu. Ale tez tak jak piszecie, chorobowe w przypadku kiedy ciąża nie jest zagrożona zupełnie nieuczciwe. Jedna strona próbuje być cwansza niż druga.
Że zachodzą w ciążę to tak, normalne. Natomiast że potem ich miesiącami nie ma w pracy, już wcale takie oczywiste nie jest, a obecny system to umożliwia albo nawet zachęca do tego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:20   #444
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest personalnie do ciebie. To moje luźne przemyślenia.


Tak samo problem z kobietą, która przychodzi do pracy i za miesiąc jest na L4 z powodu ciąży.


I czasem to przypadek, a czasem menda zaplanuje. No i taki pracodawca się zwyczajnie obawia, że wywali na szkolenie (w mojej branży jest to pierwszy miesiąc pracy i kosztuje ok. 3/4 tysięcy), a ona zniknie na praktycznie dwa lata.


I przez takie cwaniary wszystkie uczciwe kobiety na tym cierpią, bo naprawdę ciężko zaufać. Zwłaszcza z wyższą pozycją.


No bo tak. Mamy managerkę, która zarabia 10 tysięcy. I jeśli ona poszłaby na rok urlopu, żeby zostać z dzieckiem, to co ja zrobię? Ok, zastąpię ją drugim pracownikiem, każdy się zgodzi. A jak wróci, to co? Mam nagle dwie osoby i która z nich ma wracać do 5 tysięcy, które dostaje szeregowy pracownik z dobrym doświadczeniem? (Oczywiście zastępstwo, bo takie jest prawo, ale to dla mnie nie fair.)


Jeśli mówimy o facecie, to jasne, może zachorować. Ale przez miesiąc czy dwa, to można samemu zakasać rękawy, rozdzielić to między innych managerów i dać im premię za to, olać to w stopniu, w którym się da i tylko gasić pożary. Ale to się fizycznie da. Szanse, że zdrowy facet mi zniknie z biura na rok są praktycznie żadne. Zwłaszcza, że po pół roku mogę go po prostu zwolnić. Ciężarna może zniknąć na 20 miesięcy i muszę ją przyjąć z powrotem na to samo czy równe stanowisko.


Sprawa jest strasznie trudna, bo przecież nie wybiorę gorszego kandydata na managera, bo kobieta mi może zajść w ciążę.


Równość na rynku pracy będzie dopiero kiedy wymyślimy sztuczne macice i nikt w ciąży chodzić musiał nie będzie.
Świetnie to napisane,tak już niestety jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700338]To jest w równej mierze problem z tymi kobietami, co z lekarzami, którzy te zwolnienia dają. Nigdy w życiu nie uwierzę, że aż tyle kobiet w Polsce nagle się robi niezdolne do pracy z powodu ciąży. W innych krajach jakoś więcej z nich może normalnie pracować.

IMO równość byłaby większa, gdyby po pierwsze zwolnienia na samą tylko ciążę zniknęły, a urlopu macierzyńskiego nie byłoby wcale lub byłby obowiązkowo dzielony między rodziców.[/QUOTE]To są zwolnienia na sama ciążę?
Mi zawsze pisali w kartotece,np.
Plamienia zakaz dźwigania,albo wymioty przez pierwsze miesiące badań było mnóstwo plus dolegliwości jak bym pracowała musiałabym ciągle brać wolne w pracy i byłby większy problem niż te moje zwolnienie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Najpopularniejsze rozwiązanie to wzięcie kogoś z zewnątrz na określone zastępstwo, które wygasa po roku czy ile tam macierzyński trwa. Dużo takich ogłoszeń widzę. Po tym czasie managerka wraca do pracy, a kontrakt z tamta osoba się rozwiązuje, opuszcza firmę.

Z mojego doświadczenia więcej osób po treningu, kursach itd odchodzi bo np znalazło lepsza ofertę albo jednak im się nie podoba niż nagle zachodzi w ciąże. Zawsze istnieje ryzyko, ze wtopimy kasę w pracownika a ten czmychnie po paru miesiącach, nie wiem czy ciąża to rzeczywiście największe zagrożenie dla pracodawcy.




A to inna sprawa. U mnie pracuje się praktycznie do ostatniego tygodnia przed rozwiązaniem i nie zauważyłam, żeby ktoś narzekał z tego powodu. Ciąża to nie choroba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby nie choroba ale czasami dolegliwości ciążowe same w sobie przypominają chorobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:28   #445
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
To są zwolnienia na sama ciążę?
Mi zawsze pisali w kartotece,np.
Plamienia zakaz dźwigania,albo wymioty przez pierwsze miesiące badań było mnóstwo plus dolegliwości jak bym pracowała musiałabym ciągle brać wolne w pracy i byłby większy problem niż te moje zwolnienie
O ile dobrze pamiętam, już ci o tym pisałam w innym wątku. Nie interesuje mnie co ci pisali w kartotece. Jest masa kobiet, które wręcz się szczycą jak to świetnie się czują w ciąży, ale pracować nie będą i jeszcze polecały sobie lekarzy, którzy nie zadają pytań i od razu dają zwolnienie. W dokumentacji mógł taki napisać cokolwiek.
Pełno takich cwaniar miałam w różnych poprzednich pracach, w rodzinie czy innych przypadkowych grupach. Dziwnym trafem tylko w Polsce. W kilku innych krajach na zachód już nie były takie delikatne
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:36   #446
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Ja się teraz czuję fatalnie.
Poszłam do nowej, fajnej pracy, a teraz przez tę epidemię musiałam zostać w domu z dzieckiem.
I jak nie otworzą szkół, a mój TŻ nie będzie mógł pracować w systemie HO, to chyba będę musiała zrezygnować Bo przecież nie podrzucę teraz babci dziecka.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:54   #447
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87700792]O ile dobrze pamiętam, już ci o tym pisałam w innym wątku. Nie interesuje mnie co ci pisali w kartotece. Jest masa kobiet, które wręcz się szczycą jak to świetnie się czują w ciąży, ale pracować nie będą i jeszcze polecały sobie lekarzy, którzy nie zadają pytań i od razu dają zwolnienie. W dokumentacji mógł taki napisać cokolwiek.
Pełno takich cwaniar miałam w różnych poprzednich pracach, w rodzinie czy innych przypadkowych grupach. Dziwnym trafem tylko w Polsce. W kilku innych krajach na zachód już nie były takie delikatne [/QUOTE]Tak masz rację już sobie przypomniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87700837]Ja się teraz czuję fatalnie.
Poszłam do nowej, fajnej pracy, a teraz przez tę epidemię musiałam zostać w domu z dzieckiem.
I jak nie otworzą szkół, a mój TŻ nie będzie mógł pracować w systemie HO, to chyba będę musiała zrezygnować Bo przecież nie podrzucę teraz babci dziecka.[/QUOTE]Przykro mi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:19   #448
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

W jakim sensie fatalnie? Że ledwo zaczęłaś a Cię już nie ma w pracy?
Rozumiem że nie możesz jej też wykonywać w domu?

Myślę, że może pracodawca ma teraz większe problemy niż myślenie o twojej opiece na dzieckiem
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:25   #449
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Dzięki. Przyda się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też trzymam kciuki
Też mam nadzieję że nic się nie zmieni bo póki co wg ministerstwa programy lekowe są traktowane jako pilne, na równi z chemioterapia. Aktualnie wygląda to u mnie tak że sporo pacjentów się samych nie zgłasza, dzwonią że boją się wyjść z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:25   #450
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
W jakim sensie fatalnie? Że ledwo zaczęłaś a Cię już nie ma w pracy?
Rozumiem że nie możesz jej też wykonywać w domu?

Myślę, że może pracodawca ma teraz większe problemy niż myślenie o twojej opiece na dzieckiem
Fatalnie bo być może będzie musiała z niej zrezygnować żeby się opiekować dzieckiem. Moim zdaniem bez sensu jest się teraz licytować kto ma gorzej. Bo teraz to chyba każdy ma "gorzej "

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.