Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-14, 11:29   #211
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
<5>


Jestem w 24 dniu drugiego cyklu bez tabletek i od 3 dni plamię
Zobaczę jak to się dalej potoczy ale obawiam się, że będę się musiała na nowo zaprzyjaźnić z luteiną
Organizm na pewno jeszcze potrzebuje czasu na rozkręcenie. Życzę, żeby luteina jednak nie była potrzebna 😘.

U mnie mija dopiero pierwszy tydzień niebrania tabletek (nie licząc przerwy) i przez te dni miałam okropne wzdęcia. Mój brzuch wyglądał tragicznie i aż miałam sen, że się okazało, że to jednak ciąża, a nie problemy układu pokarmowego xD.

No i wyskakują jakieś pojedyncze pryszcze, ale olej arganowy świetnie sobie z nimi radzi. Aż jestem w szoku.

I również piję pokrzywę tak, jak tutaj jedna z Was polecała .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 12:11   #212
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Oj tak, luteina i inne wywoływacze
Ja całe życie przed anty na tym leciałam, więc tym bardziej mnie to zniechęca do odstawienia antykoncepcji hormonalnej.
Niestety okresy zawsze na tyle nieregularne (potrafiłam pół roku nie mieć albo plamić przez 2-3 tygodnie), że ciągle łykałam i tak hormony. Więc jak się związałam z moim obecnym facetem, to uznałam, że skoro i tak ciągle jestem na hormonach, to zmienię chociaz na takie, które mnie zabezpieczają przed ciążą.

Więc może jednak pozostaje mi anty i odstawienie tylko na czas ewentualnych starań, które pewnie skończą się na tonie wspomagaczy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 13:56   #213
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Organizm na pewno jeszcze potrzebuje czasu na rozkręcenie. Życzę, żeby luteina jednak nie była potrzebna 😘.

U mnie mija dopiero pierwszy tydzień niebrania tabletek (nie licząc przerwy) i przez te dni miałam okropne wzdęcia. Mój brzuch wyglądał tragicznie i aż miałam sen, że się okazało, że to jednak ciąża, a nie problemy układu pokarmowego xD.

No i wyskakują jakieś pojedyncze pryszcze, ale olej arganowy świetnie sobie z nimi radzi. Aż jestem w szoku.

I również piję pokrzywę tak, jak tutaj jedna z Was polecała .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym że ja anty brałam ze względu na utajoną wersję PCO (nieregularne cykle+podwyższone androgeny ale nie mam problemu z torbielami na jajnikach), a diagnoza zaczęła się właśnie ze względu na uporczywe plamienia No nic, może to jednorazowe zawirowania
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:14   #214
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie juz 19 dni bez tabletek yupi ... i po plamieniu z odstawienia. Cera ciagle sie doprowadza do porzadku. Wyskoczyly mi 4 pryszcze na zuchwie wiec moje hormony nie sa jeszcze unormowane. Po Harmonecie dochodzilam do sobie przez 2 miesiace!!!! Chyba teraz tez tak bedzie. Szkoda bo myslalam ze przez moj wiek cera szybciej sie poprawi.

Jest ogromna poprawa w porownaniu do tego co mialam jeszcze miesiac temu wiec w sumie nie mam co narzekac.

Zrobilam kwas salicylowy u kosmetyczki i microneedling. Kosmetyczka powiedziala ze minimum 6 zabiegow ale na pewno trzeba bedzie zrobic wiecej. Ale to mi nawet nie przeszkadza bo te zabiegi dzialaja tez przeciwzmarszczkowo wiec moge pocierpiec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 10:18   #215
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
U mnie juz 19 dni bez tabletek yupi ... i po plamieniu z odstawienia. Cera ciagle sie doprowadza do porzadku. Wyskoczyly mi 4 pryszcze na zuchwie wiec moje hormony nie sa jeszcze unormowane. Po Harmonecie dochodzilam do sobie przez 2 miesiace!!!! Chyba teraz tez tak bedzie. Szkoda bo myslalam ze przez moj wiek cera szybciej sie poprawi.

Jest ogromna poprawa w porownaniu do tego co mialam jeszcze miesiac temu wiec w sumie nie mam co narzekac.

Zrobilam kwas salicylowy u kosmetyczki i microneedling. Kosmetyczka powiedziala ze minimum 6 zabiegow ale na pewno trzeba bedzie zrobic wiecej. Ale to mi nawet nie przeszkadza bo te zabiegi dzialaja tez przeciwzmarszczkowo wiec moge pocierpiec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super. Efekty na pewno będą widoczne i będziesz zadowolona .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 11:09   #216
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Witajcie jestem 4 miesiące po odstawieniu tabletek anty... i niestety walczę z trądzikiem oraz bardzo mocno wypadającymi włosami. Zaczęło się jakieś 1,5 miesiąca po odstawieniu i jak na razie jest coraz gorzej. Straciłam już ok. 30% włosów a przetłuszczanie skóry i bolące gule doprowadzają mnie już do szału... Jak mogę sobie pomóc? Co zbadać? Na razie nie widać końca problemów. Odstawiałam w swoim życiu już wcześniej tabletki anty 2 razy i nigdy aż takich skutków ubocznych nie miałam.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 12:03   #217
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Witajcie jestem 4 miesiące po odstawieniu tabletek anty... i niestety walczę z trądzikiem oraz bardzo mocno wypadającymi włosami. Zaczęło się jakieś 1,5 miesiąca po odstawieniu i jak na razie jest coraz gorzej. Straciłam już ok. 30% włosów a przetłuszczanie skóry i bolące gule doprowadzają mnie już do szału... Jak mogę sobie pomóc? Co zbadać? Na razie nie widać końca problemów. Odstawiałam w swoim życiu już wcześniej tabletki anty 2 razy i nigdy aż takich skutków ubocznych nie miałam.
Hej, nie jestem pewna, czy badania coś dadzą. Może spróbowałabyś z suplementami? Witamina D3? Witaminy z grupy B? Biotyna? Może sprawdź sobie poziom żelaza i ferrytyny i suplementuj, jak poziom będzie za niski.

Ja u siebie zauważyłam póki co zwiększone przetluszczanie włosów, do tego cera się pogorszyła (zaczęły pojawiać się pryszcze :/), a do tego bolą mnie piersi. Libido na razie bez zmian, ale cellulit się znacznie zmniejszył! Coś za coś .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-23, 13:32   #218
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej, nie jestem pewna, czy badania coś dadzą. Może spróbowałabyś z suplementami? Witamina D3? Witaminy z grupy B? Biotyna? Może sprawdź sobie poziom żelaza i ferrytyny i suplementuj, jak poziom będzie za niski.

Ja u siebie zauważyłam póki co zwiększone przetluszczanie włosów, do tego cera się pogorszyła (zaczęły pojawiać się pryszcze :/), a do tego bolą mnie piersi. Libido na razie bez zmian, ale cellulit się znacznie zmniejszył! Coś za coś .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej ja niedługo powinnam dostać pierwszy okres taki prawdziwy. Jak narazie cera słabo, ale za to włosy bez zmian większych. Zauważyłam u siebie PMS, bolesne opuchnięte piersi, bolący brzuch jak na okres, takie kłucie i ciągnięcie plus bolały mnie oba jajniki w okolicy owulacji. Widzę po sobie, że trochę się wysmukliłam, waga bez wiekszych rewelacji, natomiast figura wygląda lepiej .

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 07:06   #219
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Hej ja niedługo powinnam dostać pierwszy okres taki prawdziwy. Jak narazie cera słabo, ale za to włosy bez zmian większych. Zauważyłam u siebie PMS, bolesne opuchnięte piersi, bolący brzuch jak na okres, takie kłucie i ciągnięcie plus bolały mnie oba jajniki w okolicy owulacji. Widzę po sobie, że trochę się wysmukliłam, waga bez wiekszych rewelacji, natomiast figura wygląda lepiej .

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Mi się wydaje, że ostatnio też czułam owulacje, a jeśli nie, to na pewno coś tam jajniki świrowały.

W takim razie życzę Ci przyjścia okresu w najbliższym czasie, a potem w każdym kolejnym miesiącu niech się pojawia regularnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 07:45   #220
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ostatnio też czułam owulacje, a jeśli nie, to na pewno coś tam jajniki świrowały.

W takim razie życzę Ci przyjścia okresu w najbliższym czasie, a potem w każdym kolejnym miesiącu niech się pojawia regularnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję i wzajemnie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 09:06   #221
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

u mnie po 2,5 miesiącach odstawienia okresy były po:
pierwszy-33 dni
drugi-27 dni

czyli w normie.

Na plus-okres mi się skrócił do 4 dni (przed pigułkami miałam 5 dni), ale jest odczuwalny, tzn.trochę bolesny- muszę brać rano no-spę (wcześniej był bezbolesny)

Nie mam PMS-a nie bolą mnie piersi, nie zbieram wody itp. Wcześniej już tydzień przed byłam nie do wytrzymania

Na minus- pigułki mi jakoś rozregulowały gospodarkę wodną.. Po odstawieniu anty ładnie ze mnie woda zleciala, jednak teraz gdy wypije kilka drinków od razu się we mnie zbiera woda... Np.w sobotę kilka drinków wypije,to w niedziele jestem tak opuchnięta, ze nie mogę założyć butów,czy stanika zapłać bo ciało jest tak obrzmiałe i bolesne

Przed braniem anty tak nie miałam...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 09:24   #222
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
u mnie po 2,5 miesiącach odstawienia okresy były po:
pierwszy-33 dni
drugi-27 dni

czyli w normie.

Na plus-okres mi się skrócił do 4 dni (przed pigułkami miałam 5 dni), ale jest odczuwalny, tzn.trochę bolesny- muszę brać rano no-spę (wcześniej był bezbolesny)

Nie mam PMS-a nie bolą mnie piersi, nie zbieram wody itp. Wcześniej już tydzień przed byłam nie do wytrzymania

Na minus- pigułki mi jakoś rozregulowały gospodarkę wodną.. Po odstawieniu anty ładnie ze mnie woda zleciala, jednak teraz gdy wypije kilka drinków od razu się we mnie zbiera woda... Np.w sobotę kilka drinków wypije,to w niedziele jestem tak opuchnięta, ze nie mogę założyć butów,czy stanika zapłać bo ciało jest tak obrzmiałe i bolesne

Przed braniem anty tak nie miałam...
Fajnie, że jest lepiej, może zbierasz wodę z innej przyczyny? Np. za dużo soli?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 11:15   #223
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Fajnie, że jest lepiej, może zbierasz wodę z innej przyczyny? Np. za dużo soli?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Odpada,bo od kilku lat radykalnie zmniejszyłam ilość soli w diecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 15:21   #224
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ostatnio też czułam owulacje, a jeśli nie, to na pewno coś tam jajniki świrowały.

W takim razie życzę Ci przyjścia okresu w najbliższym czasie, a potem w każdym kolejnym miesiącu niech się pojawia regularnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pierwsze dwie owulacje po odstawieniu tabletek czułam baaardzo wyraźnie... tak bardzo, że rozważałam już wizytę u lekarza, bo tak mnie bolał jajnik, że ledwo dawałam radę w pracy wysiedzieć. Teraz już jest normalnie na szczęście.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej, nie jestem pewna, czy badania coś dadzą. Może spróbowałabyś z suplementami? Witamina D3? Witaminy z grupy B? Biotyna? Może sprawdź sobie poziom żelaza i ferrytyny i suplementuj, jak poziom będzie za niski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź wit. D3 biorę niemal cały czas, a biotynę brałam przez 2 miesiące, ale skutek zerowy niestety, więc odpuściłam. Nie mam raczej niedoborów witamin i minerałów. Myślałam bardziej o badaniach hormonów, tylko nie wiem czy mają sens...
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:24   #225
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Ja pierwsze dwie owulacje po odstawieniu tabletek czułam baaardzo wyraźnie... tak bardzo, że rozważałam już wizytę u lekarza, bo tak mnie bolał jajnik, że ledwo dawałam radę w pracy wysiedzieć. Teraz już jest normalnie na szczęście.



Dziękuję za odpowiedź wit. D3 biorę niemal cały czas, a biotynę brałam przez 2 miesiące, ale skutek zerowy niestety, więc odpuściłam. Nie mam raczej niedoborów witamin i minerałów. Myślałam bardziej o badaniach hormonów, tylko nie wiem czy mają sens...
Czy Twój trądzik pojawia się na linii rzuchwy? Jeśli tak, to badania prolaktyny by się przydało.

Na wypadanie włosów też się zaleca badania jakieś hormonalne, ale średnio się orientuję jakie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Możesz też tradycyjnie sprawdzić hormony tarczycowe, które (jeśli są nieunormowane) mogą powodować wypadanie włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:58   #226
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej,

U mnie chyba coś jajniki zwariowały, mam wrażenie, że od 3 tyg mam dni płodne a dziś jest 35 dzień cyklu, brzuch płaski jak deska - zupełnie nie jak przed okresem
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 12:38   #227
Floriana22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 37
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć kochane! Jestem obecnie na 17 tabletce VINES. Z początku było dobrze, ale obecnie narzekam na ciągły ból piersi, praktycznie codziennie pojawiają sie nowe wypryski na twarzy, odczuwam delikatne zbieranie sie wody. Jednak najgorsze są moje zmiany nastrojów. Jestem płaczliwa i drażliwa, jest to dla mnie szok ponieważ wczesniej naprawdę byłam niezwykle optymistyczną osóbką. Przez to cierpi tez moj związek. Zastanawiam sie nad odstawienie pigułek. Co sądzicie? Skończyć cały blister i zaprzestać brania tych pigułek czy wziąć kolejne 2 opakowania na ktore mam receptę licząc ze organizm sie unormuje?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Czy moge przerwać branie tabletek w połowie opakowania? Np. Dzisiaj juz nie wezmę tej 18 tabletki.
Floriana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 12:41   #228
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Floriana22 Pokaż wiadomość
Cześć kochane! Jestem obecnie na 17 tabletce VINES. Z początku było dobrze, ale obecnie narzekam na ciągły ból piersi, praktycznie codziennie pojawiają sie nowe wypryski na twarzy, odczuwam delikatne zbieranie sie wody. Jednak najgorsze są moje zmiany nastrojów. Jestem płaczliwa i drażliwa, jest to dla mnie szok ponieważ wczesniej naprawdę byłam niezwykle optymistyczną osóbką. Przez to cierpi tez moj związek. Zastanawiam sie nad odstawienie pigułek. Co sądzicie? Skończyć cały blister i zaprzestać brania tych pigułek czy wziąć kolejne 2 opakowania na ktore mam receptę licząc ze organizm sie unormuje?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Czy moge przerwać branie tabletek w połowie opakowania? Np. Dzisiaj juz nie wezmę tej 18 tabletki.
To są powiedzmy normalne objawy na początku antykoncepcji. Organizm potrzebuje kilku miesięcy na unormowanie. Jeśli stan jest bardzo uciążliwy, to poproś ginekologa o zmianę tabletek.

Możesz odstawić tabletki w dowolnym momencie, ale od początku musisz się zacząć zabezpieczać w inny sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 06:06   #229
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej! 2.01. odstawiłam tabletki, a dzisiaj w nocy 4.02. pojawił się pierwszy okres. W sumie nic wczoraj nie zwiastowało jego nadejścia. No i ciekawe czy regularność się utrzyma 😀.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 12:50   #230
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie chyba trzy pierwsze cykle trwały 28 dni, potem stopniowo były coraz dłuższe do 40 dni. Teraz, prawie rok po odstawieniu, cykle mają 30 - 33 dni więc można powiedzieć że są bardzo regularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 13:00   #231
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie dziś 46 dzień cyklu, mam luteinę i zastanawiam się czy sobie okresu nie wywołać
Boję się że zrobiła się jakaś torbiel i sobie teraz rośnie. Do gina planowałam iść dopiero w marcu
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 18:39   #232
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie chyba trzy pierwsze cykle trwały 28 dni, potem stopniowo były coraz dłuższe do 40 dni. Teraz, prawie rok po odstawieniu, cykle mają 30 - 33 dni więc można powiedzieć że są bardzo regularne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie niestety słyszałam, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni i może być różnie, ale jestem pełna nadziei .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
U mnie dziś 46 dzień cyklu, mam luteinę i zastanawiam się czy sobie okresu nie wywołać
Boję się że zrobiła się jakaś torbiel i sobie teraz rośnie. Do gina planowałam iść dopiero w marcu
Jeśli się martwisz, to może lepiej iść wcześniej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 19:04   #233
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Właśnie niestety słyszałam, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni i może być różnie, ale jestem pełna nadziei .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------


Jeśli się martwisz, to może lepiej iść wcześniej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja odstawiałam Seasonique które bierze się 3 miesiące bez przerwy i okres jest tylko 4 razy w roku. Nastawiałam się na to że dłużej będę dochodzić do siebie, więc może jednak u Ciebie wszystko unormuje się szybciej. Poza tym każdy organizm jest inny, więc nie ma co tracić nadziei ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 19:32   #234
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja odstawiałam Seasonique które bierze się 3 miesiące bez przerwy i okres jest tylko 4 razy w roku. Nastawiałam się na to że dłużej będę dochodzić do siebie, więc może jednak u Ciebie wszystko unormuje się szybciej. Poza tym każdy organizm jest inny, więc nie ma co tracić nadziei ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, wiem. Ja tabletki również tolerowałam bardzo dobrze. Nigdy nie miałam plamień itd., więc liczę, że organizm z odstawieniem też sobie wzorowo poradzi .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 20:32   #235
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej dziewczyny, piszę o poradę Mam 20 lat, tabletki biorę od ponad 2. Teraz zastanawiam się coraz poważniej żeby je odstawić. Mam ciągłe bóle głowy, libido jest zerowe, ciągle chodzę rozdrażniona, zła, nic mnie nie cieszy bądź po prostu becze. Te wahania nastrojów są okropne, bóle głowy są codziennie. Boję się konsekwencji odstawienia tabletek, ale z drugiej strony ciągle się tak męczyć...
__________________
"Nieśmiertelność to nie dar, lecz przeznaczenie, które musi się wypełnić..."
Książki 2019:
2
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 20:36   #236
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Kyriana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, piszę o poradę Mam 20 lat, tabletki biorę od ponad 2. Teraz zastanawiam się coraz poważniej żeby je odstawić. Mam ciągłe bóle głowy, libido jest zerowe, ciągle chodzę rozdrażniona, zła, nic mnie nie cieszy bądź po prostu becze. Te wahania nastrojów są okropne, bóle głowy są codziennie. Boję się konsekwencji odstawienia tabletek, ale z drugiej strony ciągle się tak męczyć...
Hej, ja odstawiłam po 8 latach i nie było w sumie takiej tragedii, trochę z cerą u mnie słabo i wrócił PMS, ale reszta jest super. Jeśli nie jesteś do końca przekonana czy odstawić, to spróbuj zmienić, może te które bierzesz przestały Ci pasować. Czasami taka zmiana pomaga .

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 20:57   #237
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Kyriana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, piszę o poradę Mam 20 lat, tabletki biorę od ponad 2. Teraz zastanawiam się coraz poważniej żeby je odstawić. Mam ciągłe bóle głowy, libido jest zerowe, ciągle chodzę rozdrażniona, zła, nic mnie nie cieszy bądź po prostu becze. Te wahania nastrojów są okropne, bóle głowy są codziennie. Boję się konsekwencji odstawienia tabletek, ale z drugiej strony ciągle się tak męczyć...
Mnie pocieszał fakt, że do tabletek zawsze można wrócić, jeśli będzie bardzo źle.

Innej rady Ci nie dam, bo bez tabsów jestem dopiero miesiąc .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:02   #238
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Kyriana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, piszę o poradę Mam 20 lat, tabletki biorę od ponad 2. Teraz zastanawiam się coraz poważniej żeby je odstawić. Mam ciągłe bóle głowy, libido jest zerowe, ciągle chodzę rozdrażniona, zła, nic mnie nie cieszy bądź po prostu becze. Te wahania nastrojów są okropne, bóle głowy są codziennie. Boję się konsekwencji odstawienia tabletek, ale z drugiej strony ciągle się tak męczyć...
Miałam identycznie jak ty.
Jestem już 4 miesiąc po odstawieniu i jestem zupełnie innym człowiekiem libido wróciło,mam znowu chęci do życia, przestałam mieć bóle głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 09:23   #239
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Czy Twój trądzik pojawia się na linii rzuchwy? Jeśli tak, to badania prolaktyny by się przydało.

Na wypadanie włosów też się zaleca badania jakieś hormonalne, ale średnio się orientuję jakie.

Możesz też tradycyjnie sprawdzić hormony tarczycowe, które (jeśli są nieunormowane) mogą powodować wypadanie włosów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tarczycowymi nigdy nie miałam problemu... czy odstawienie tabletek anty może na nie również wpłynąć?

Trądzik mam w postaci podskórnych bolących gul. Pojawiają się na różnych częściach twarzy i przede wszystkim w największej ilości na plecach. Do tego pojawiły się zamknięte zaskórniki, których nie miałam nigdy nawet w wieku nastoletnim

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Miałam identycznie jak ty.
Jestem już 4 miesiąc po odstawieniu i jestem zupełnie innym człowiekiem libido wróciło,mam znowu chęci do życia, przestałam mieć bóle głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dokładnie tak samo ogromna zmiana samopoczucia na plus
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 15:30   #240
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny, dzisiaj odstawiam tabletki z powodu migren. Brałam tabletki prawie rok i jest mi źle, bo dobrze je znosiłam, żadnych skutków ubocznych... aż po jakimś czasie podczas 7dniowej przerwy głowa bolała bez przerwy przez 6 dni, a ja lądowałam na pogotowiu... więc nie chce się tak męczyć, trzeba chodzić do pracy, jakoś funkcjonować... zobaczymy
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.