Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-03, 07:20   #151
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Powodzenia życzę, oby jak najmniej skutków ubocznych

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:20   #152
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Znam Twój ból, stopa w szpilce wyglądała jak balon, mi też bardzo kostki puchły, szczególnie w lato, praca siedząca po 10h i jak wracałam do domu to miałam ochotę te stopy sobie odgryźć co do suplementacji, też może trochę przesadzam, ale bierzemy z mężem witaminę D, magnez, tabletki z biotyną a ja jeszcze do tego kwas foliowy, i powiem szczerze, czuję się rewelacyjnie mąż też mówi że czuje się bardzo dobrze , ale znając mnie, pobiorę kilka tygodni i raz zapomnę i przestanę brać, słomiany zapał, ot co

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
To pomysl co ja miałam za tragedię- praca stojąca.. O 9 rano już nie mogłam wytrzymać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:28   #153
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To pomysl co ja miałam za tragedię- praca stojąca.. O 9 rano już nie mogłam wytrzymać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to szczerze Ci współczuję

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 13:50   #154
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

ja mam dzis dzien 8 bez tabletek - czuje sie okropnie, boli mnie brzuch, plecy tak jakbym miala jakies mega skrzywienie i ogolnie jestem spiaca, mam nadzieje ze to okres sie zbliza bo juz sie nie moge go doczekac.

Sama nie wiem co dzis ze soba zrobic, jutro powrot do pracy wiec bede umierac przy biurku.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 19:10   #155
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

To współczuję u mnie 3 dzień bez tabletki i 7 dc, czuję się rewelacyjnie, mega energia, ogrooomne libido ale wysypało mi trochę dekold a na brodzie pojawiła się boląca gula, żel punktowy daje radę Cały czas też siusiam, chyba ta woda schodzi, ale to mnie cieszy akurat
A no i trochę mnie podbrzusze pobolewało dzisiaj, ale pewnie to dlatego, że cała machina po kilku latach rusza do pracy - mam zapas nospy, jakoś dam radę
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO

Edytowane przez moyeu
Czas edycji: 2018-01-04 o 19:17
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 19:50   #156
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
To współczuję u mnie 3 dzień bez tabletki i 7 dc, czuję się rewelacyjnie, mega energia, ogrooomne libido ale wysypało mi trochę dekold a na brodzie pojawiła się boląca gula, żel punktowy daje radę Cały czas też siusiam, chyba ta woda schodzi, ale to mnie cieszy akurat
A no i trochę mnie podbrzusze pobolewało dzisiaj, ale pewnie to dlatego, że cała machina po kilku latach rusza do pracy - mam zapas nospy, jakoś dam radę
Na bolące gule polecam maść ichtiolową. Smarujesz na noc, przyklejasz plastrem i rano prawie cala znika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 20:21   #157
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Na bolące gule polecam maść ichtiolową. Smarujesz na noc, przyklejasz plastrem i rano prawie cala znika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo muszę wypróbować, dzięki!

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-04, 20:44   #158
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
Ooo muszę wypróbować, dzięki!

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Koniecznie zaklej plastrem bo wszystko ubrudzisz i będzie do wyrzucenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 21:04   #159
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Koniecznie zaklej plastrem bo wszystko ubrudzisz i będzie do wyrzucenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, będę pamiętać

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 21:38   #160
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
To współczuję u mnie 3 dzień bez tabletki i 7 dc, czuję się rewelacyjnie, mega energia, ogrooomne libido ale wysypało mi trochę dekold a na brodzie pojawiła się boląca gula, żel punktowy daje radę Cały czas też siusiam, chyba ta woda schodzi, ale to mnie cieszy akurat
A no i trochę mnie podbrzusze pobolewało dzisiaj, ale pewnie to dlatego, że cała machina po kilku latach rusza do pracy - mam zapas nospy, jakoś dam radę
Ale 3 dzień bez tabletki w sensie już po przerwie 7dniowej?

Ja odstawiłam tabsy i czekam póki co na krwawienie z odstawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 21:53   #161
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ale 3 dzień bez tabletki w sensie już po przerwie 7dniowej?

Ja odstawiłam tabsy i czekam póki co na krwawienie z odstawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, we wtorek bym brała tabletkę, a 7 dni minęło od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia. Od ostatniej tabletki minęło w sumie 10 dni. Liczę w ten sposób, ponieważ przez te 7 dni przerwy, gdybym we wtorek wzięła tabletkę, byłabym chroniona, więc zakładam, że jakieś hormony jeszcze są w organizmie, 3 dni jestem "czysta" . Mam nadzieję, że to co napisałam jest zrozumiałe. Powiem Ci, że ostatnie dni tabletek i pierwsze dni krwawienia bardzo źle znosiłam: ból podbrzusza, mdłości, zawroty głowy, migrena, dopiero od wczoraj czuję się dobrze

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-04, 21:53   #162
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Jak się zabezpieczacie po odstawieniu tabletek? Prezerwatywy?
Nie znoszę prezerwatyw, a nie wiem, czy nie będę musiała odstawić tabletek anty... I już się martwię, co będzie wtedy.
Nawet myślałam nad spiralą miedzianą, ale za dużo się naczytałam o jej przemieszczaniu, wypadaniu, a z ciążą mi nie po drodze na tę chwilę. Tabletki jednak łatwiej kontrolować. Sumiennie je biorę i wiem, że jestem zabezpieczona. A z taką spiralą to chyba musiałabym sobie kupić aparat do usg do domu i codziennie sprawdzać, bo bym zeschizowała, że jest nie na swoim miejscu.
Naprawdę nie wiem, co jest równie skutecznego jak tabletki i prezerwatywy... Implant? Drogie to strasznie i w moim mieście chyba nawet nie zakładają...
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 22:03   #163
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jak się zabezpieczacie po odstawieniu tabletek? Prezerwatywy?
Nie znoszę prezerwatyw, a nie wiem, czy nie będę musiała odstawić tabletek anty... I już się martwię, co będzie wtedy.
Nawet myślałam nad spiralą miedzianą, ale za dużo się naczytałam o jej przemieszczaniu, wypadaniu, a z ciążą mi nie po drodze na tę chwilę. Tabletki jednak łatwiej kontrolować. Sumiennie je biorę i wiem, że jestem zabezpieczona. A z taką spiralą to chyba musiałabym sobie kupić aparat do usg do domu i codziennie sprawdzać, bo bym zeschizowała, że jest nie na swoim miejscu.
Naprawdę nie wiem, co jest równie skutecznego jak tabletki i prezerwatywy... Implant? Drogie to strasznie i w moim mieście chyba nawet nie zakładają...
U nas prezerwatywy, czuję różnicę no ale inne metody typu żel plemnikobójczy, czy globulki mogą zawieść. Stosunek przerywany chyba jeszcze bardziej. O spirali bez hormonów myślałam po ciąży, ale też bym świrowała, tutaj dobrze Cię rozumiem.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 04:44   #164
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
U nas prezerwatywy, czuję różnicę no ale inne metody typu żel plemnikobójczy, czy globulki mogą zawieść. Stosunek przerywany chyba jeszcze bardziej. O spirali bez hormonów myślałam po ciąży, ale też bym świrowała, tutaj dobrze Cię rozumiem.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
U nas prezerwatywa. Ja się z nią nawet lepiej czuje,bo jest bardziej higieniczne-nic się ze mnie nie wylewa...
Tż twierd,ze na początku trudniej mi było dojść,teraz bez różnicy.

Za pierwszym razem co chwile sprawdzałam czy gumka jest na miejscu itp, teraz czuje się bezpiecznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 05:45   #165
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez moyeu Pokaż wiadomość
U nas prezerwatywy, czuję różnicę no ale inne metody typu żel plemnikobójczy, czy globulki mogą zawieść. Stosunek przerywany chyba jeszcze bardziej. O spirali bez hormonów myślałam po ciąży, ale też bym świrowała, tutaj dobrze Cię rozumiem.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
No te żele, globulki, a stosunek przerywany to już w ogóle, to można o kant jeśli naprawdę nie chce się ciąży.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas prezerwatywa. Ja się z nią nawet lepiej czuje,bo jest bardziej higieniczne-nic się ze mnie nie wylewa...
Tż twierd,ze na początku trudniej mi było dojść,teraz bez różnicy.

Za pierwszym razem co chwile sprawdzałam czy gumka jest na miejscu itp, teraz czuje się bezpiecznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dla mnie to jedyny plus prezerwatywy - że nic się nie wylewa po seksie ze mnie.
Ale nie znoszę zapachu, po tych bez lateksu łapałam infekcje. Nie lubię uczucia gumy w sobie, a mój facet ma większy problem z dojściem w gumce, ja zresztą też.
Z kolei tabletki oprócz 3 plusów u mnie (1. seks bez ograniczeń typu "nie mamy gumek" albo "czekaj, gumki są w innym pokoju" i ogólnie lepsze doznania, 2. lepsza cera, 3. krwawienie jak w zegarku lub brak, jeśli nie chcę) mają całą wielką listę minusów
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:17   #166
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No te żele, globulki, a stosunek przerywany to już w ogóle, to można o kant jeśli naprawdę nie chce się ciąży.



No dla mnie to jedyny plus prezerwatywy - że nic się nie wylewa po seksie ze mnie.
Ale nie znoszę zapachu, po tych bez lateksu łapałam infekcje. Nie lubię uczucia gumy w sobie, a mój facet ma większy problem z dojściem w gumce, ja zresztą też.
Z kolei tabletki oprócz 3 plusów u mnie (1. seks bez ograniczeń typu "nie mamy gumek" albo "czekaj, gumki są w innym pokoju" i ogólnie lepsze doznania, 2. lepsza cera, 3. krwawienie jak w zegarku lub brak, jeśli nie chcę) mają całą wielką listę minusów
A dlaczego musisz odstawić tabletki? Jeśli można wiedzieć oczywiście .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:32   #167
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A dlaczego musisz odstawić tabletki? Jeśli można wiedzieć oczywiście .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czas krzepnięcia mi się znacząco wydłużył. A w mojej rodzinie żylaki powszechne, sama mam widoczne żyły na nogach.
W dodatku ostatnio często pobolewają mnie łydki i pod kolanami. Nie wiem, na ile sobie wmawiam (bo mam skłonności do wmawiania sobie objawów różnych chorób), a na ile to wina tabletek.
Miałam teraz zmienione (choc myślę, że lekarka wcisnęła mi byle jakie droższe, nowsze) i w lutym znów idę na krew i jak się czas krzepnięcia nie poprawi, to będę musiała odstawić.
Jak zaczynałam brać tabletki, miałam czas krzepnięcia w dolnej granicy normy, teraz delikatnie przekroczyłam normę

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-01-05 o 07:33
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:34   #168
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Czas krzepnięcia mi się znacząco wydłużył. A w mojej rodzinie żylaki powszechne, sama mam widoczne na nogach.
W dodatku ostatnio często pobolewają mnie łydki i pod kolanami. Nie wiem, na ile sobie wmawiam (bo mam skłonności do wmawiania sobie objawów różnych chorób), a na ile to wina tabletek.
Miałam teraz zmienione (choc myślę, że lekarka wcisnęła mi byle jakie droższe, nowsze) i w lutym znów idę na krew i jak się czas krzepnięcia nie poprawi, to będę musiała odstawić.
Jak zaczynałam brać tabletki, miałam czas krzepnięcia w dolnej granicy normy, teraz delikatnie przekroczyłam normę
Ach, to faktycznie masz powód, by je odstawić.

Wiesz, jest dużo metod antykoncepcji. Wkładka jest z jednej strony droga, ale płacisz raz na jakiś czas. Prezerwatywy też nie są za darmo.

Zawsze można iść w metody naturalne i zakupić ten komputer Lady czy jak to się nazywa . Podobno skuteczne. Ja bym chciała mieć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:41   #169
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ach, to faktycznie masz powód, by je odstawić.

Wiesz, jest dużo metod antykoncepcji. Wkładka jest z jednej strony droga, ale płacisz raz na jakiś czas. Prezerwatywy też nie są za darmo.

Zawsze można iść w metody naturalne i zakupić ten komputer Lady czy jak to się nazywa . Podobno skuteczne. Ja bym chciała mieć .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz na myśli wkładkę hormonalną czy miedzianą?
Tej miedzianej się troche boję...
A metody naturalne to lepiej odpuszczę Nigdy nie miałam regularnych cykli bez hormonów, więc chyba szybko mogłabym sie ich pozbyć całkowicie na 9 miesięcy
No i moja obecna ginekolog nie zna innych metod antykoncepcji poza tabletkami Jak się ją zapytałam, jakie mam alternatywy poza tabletkami, powiedziala "nie brać tabletek". Musiałabym zmienić więc ginekologa, a w luxmedzie, gdzie mam pakiet, chyba marne szanse na znalezienie kogoś z porządną wiedzą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 07:52   #170
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Masz na myśli wkładkę hormonalną czy miedzianą?
Tej miedzianej się troche boję...
A metody naturalne to lepiej odpuszczę Nigdy nie miałam regularnych cykli bez hormonów, więc chyba szybko mogłabym sie ich pozbyć całkowicie na 9 miesięcy
No i moja obecna ginekolog nie zna innych metod antykoncepcji poza tabletkami Jak się ją zapytałam, jakie mam alternatywy poza tabletkami, powiedziala "nie brać tabletek". Musiałabym zmienić więc ginekologa, a w luxmedzie, gdzie mam pakiet, chyba marne szanse na znalezienie kogoś z porządną wiedzą.
Ja miałam z kolei za wolne krzepniecie, norma min jest 10,5 ja miałam 10,0 może nie jakoś tragicznie nisko, ale i u mnie w rodzinie żylaki u każdej kobiety ze strony mojej mamy, więc jakaś obawa jest. Hormony to super wygodna rzecz, ale trzeba mieć dobrego lekarza, ja nie mogłam się zapisać do mojej pani doktor i poszłam na chybił trafił do enelmedu i tam przepisała mi ten nieszczęsny harmonet, bez wiekszego wywiadu, już nie wspominając o badaniach. Teraz idę pod koniec miesiąca do mojej pani doktor, uwielbiam ją, jest super miła i kompetentna, zawsze mi wszystko wyjaśnia, no ale trzeba się zapisywać 3 miesiące w przód . Podpytam jej jakie inne metody można stosować, co jest dobre a co nie.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 13:40   #171
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

hej dostalam okres, tzn krwawienie z odstawienia. Czuje sie dziwnie, nie mialam okresu przez 4 lata wiec totalnie sie odzwyczailam.

W dodatku dzis rano obudzilam sie z zapaleniem cewki moczowej i goraczka wiec nie musze dalej pisac jak sie czuje.

No ale najwazniejsze jest to ze zrobilam pierwszy wpis do mojego kalendarzyka menstruacyjnego

Moja cera wyglada lepiej z dnia na dzien ... juz nie moge sie doczekac jak bede mogla zrobic microneedling na wyrownanie tych wszystkich blizn po tradziku ktorego dostalam przez tabletki.

Libido tez rewelacja, moj narzeczony juz nie narzeka

ogolnie to powiem szczerze ze nie chcialabym juz nigdy brac tabletek, ale nie wiem jak to bedzie w praktyce. Na pewno nie chce jednoskladnikowych. Implant to to samo co tabletki tylko w innej formie. Poki co mam przerwe i o tym nie mysle potem rozpoczne starania o dziecko wiec pewnie przez nastepne 2 - 3 lata mam problem z glowy.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 14:21   #172
moyeu
Raczkowanie
 
Avatar moyeu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 120
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
hej dostalam okres, tzn krwawienie z odstawienia. Czuje sie dziwnie, nie mialam okresu przez 4 lata wiec totalnie sie odzwyczailam.

W dodatku dzis rano obudzilam sie z zapaleniem cewki moczowej i goraczka wiec nie musze dalej pisac jak sie czuje.

No ale najwazniejsze jest to ze zrobilam pierwszy wpis do mojego kalendarzyka menstruacyjnego

Moja cera wyglada lepiej z dnia na dzien ... juz nie moge sie doczekac jak bede mogla zrobic microneedling na wyrownanie tych wszystkich blizn po tradziku ktorego dostalam przez tabletki.

Libido tez rewelacja, moj narzeczony juz nie narzeka

ogolnie to powiem szczerze ze nie chcialabym juz nigdy brac tabletek, ale nie wiem jak to bedzie w praktyce. Na pewno nie chce jednoskladnikowych. Implant to to samo co tabletki tylko w innej formie. Poki co mam przerwe i o tym nie mysle potem rozpoczne starania o dziecko wiec pewnie przez nastepne 2 - 3 lata mam problem z glowy.
Fuxia83 hej nie zrozumiałam trochę, teraz dostałaś okres czy krwawienie z odstawienia? Pytam ponieważ ja dopiero niedawno odstawiłam, po ostatniej tabletce dostałam krwawienia z odstawienia i zaczęłam pierwszy cykl bez tabsów, skóra niestety narazie coraz gorzej, ale pewnie musi tak być, swoje muszę odchorować . Cudownie jest mieć taaaakie libido, w końcu czuję się jak kobieta, a nie jak jakaś zaspana niedźwiedzica . Ja również prowadzę kalendarzyk, po to aby poznać swoje ciało. Tabletki zaczęłam brać jak miałam 17 lat, teraz zaraz skoncze 26 więc kawał czasu, gdzie mój organizm był zahibernowany. Mierzę także temperaturę, codziennie rano, tak jak przy NPR, liczę na to, że dzięki temu, jak zaczniemy się starać o dziecko, będę wiedziała kiedy mam dni płodne itd. Narazie wychodzą mi jakieś dziwności, ale zakładam, że się wszystko jeszcze unormuje .

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Quos amor verus tenuit, tenebit."
Seneka

6.05.2008
20.08.2016
Hashimoto, IO
moyeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 08:57   #173
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja raczej mam krwawienie z odstawienia bo nie sadze ze w ciagu 8 dni mialam jajeczkowanie i teraz okres. Nie jestem ginekologiem ani zadnym ekspertem w tej dziedzinie. Z tego jak ja to rozumie to po odstawieniu czeka sie na krwawienie z odstawienia ktore jest w ciagu pierwszych tygodni. A potem od tego krwawienia czeka sie na pierwsza owulacje i wtedy po owulacji na okres. Jesli jestem w bledzie to dajcie mi znac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 09:09   #174
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Ja raczej mam krwawienie z odstawienia bo nie sadze ze w ciagu 8 dni mialam jajeczkowanie i teraz okres. Nie jestem ginekologiem ani zadnym ekspertem w tej dziedzinie. Z tego jak ja to rozumie to po odstawieniu czeka sie na krwawienie z odstawienia ktore jest w ciagu pierwszych tygodni. A potem od tego krwawienia czeka sie na pierwsza owulacje i wtedy po owulacji na okres. Jesli jestem w bledzie to dajcie mi znac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po zakończeniu brania tabletek czynnych, czeka się na krwawienie z odstawienia, tak jak zwykle. A potem? Kto wie . Czeka się na owulację i pierwszy okres. I pewnie w tym czasie mogą się pojawić jakieś plamienia, które nie są ani okresem, ani krwawieniem z odstawienia.

Ja odstawiłam te anty i jak na złość krwawienie z odstawienia nie przychodzi. Może w końcu dzisiaj się pojawi :/.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 09:20   #175
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

A ile juz czekasz?

Ja jestem pod wrazeniem jak gladka jest moja skora wow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 10:00   #176
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej,
Ja odstawiłam tabletki jakoś chyba w listopadzie ze względu na problemy z żyłami i przekroczone normy ddimerów. Jestem już po pierwszym normalnym okresie (pierwszy cykl trwał 33 dni więc nieźle ale brzuch mnie bolał przez ostatnie 2 tygodnie cyklu). Teraz jestem w okolicach owulacji w drugim normalnym cyklu. Jak na razie wszystko ok poza dzisiejszym małym plamieniem. Trzymam tylko kciuki oby się nie rozkręciło bo przez ostatnie 3 lata bujałam się z plamieniami śródcyklicznymi i mam nadzieję że już nigdy to nie wróci.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 10:06   #177
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
A ile juz czekasz?

Ja jestem pod wrazeniem jak gladka jest moja skora wow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to jak spojrzałam na blister, to dzisiaj powinnam dostać, więc czekam .

Ja bym nie chwaliła dnia przed zachodem słońca , ale oczywiście życzę Ci, żeby ten stan się utrzymał .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Hej,
Ja odstawiłam tabletki jakoś chyba w listopadzie ze względu na problemy z żyłami i przekroczone normy ddimerów. Jestem już po pierwszym normalnym okresie (pierwszy cykl trwał 33 dni więc nieźle ale brzuch mnie bolał przez ostatnie 2 tygodnie cyklu). Teraz jestem w okolicach owulacji w drugim normalnym cyklu. Jak na razie wszystko ok poza dzisiejszym małym plamieniem. Trzymam tylko kciuki oby się nie rozkręciło bo przez ostatnie 3 lata bujałam się z plamieniami śródcyklicznymi i mam nadzieję że już nigdy to nie wróci.
Trzymam kciuki też, żeby wszystko było okay .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 10:08   #178
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Masz racje, ale w moim przypadku tabletki powodowaly okropny tradzik a teraz od ponad tygodnia budze sie rano i skora jest coraz gladsza i nie wyskoczyl mi zaden pryszcz ... a przy tabletkach codziennie mialam jakies 3 -4 nowe, czesto takie z zolta koncowka, te najbardziej obrzydliwe, nie moglam z czyms takim wyjsc do ludzi ...to byl koszmar. Ale juz sie skonczyl. Mi nie przeszkadza kilka pryszczy przed okresem ale cale policzki i skronie w ropnych krostach to nie jest juz zabawne. Najgorsze jest to ze tak dlugo nie domyslalam sie ze to od tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 14:34   #179
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Masz racje, ale w moim przypadku tabletki powodowaly okropny tradzik a teraz od ponad tygodnia budze sie rano i skora jest coraz gladsza i nie wyskoczyl mi zaden pryszcz ... a przy tabletkach codziennie mialam jakies 3 -4 nowe, czesto takie z zolta koncowka, te najbardziej obrzydliwe, nie moglam z czyms takim wyjsc do ludzi ...to byl koszmar. Ale juz sie skonczyl. Mi nie przeszkadza kilka pryszczy przed okresem ale cale policzki i skronie w ropnych krostach to nie jest juz zabawne. Najgorsze jest to ze tak dlugo nie domyslalam sie ze to od tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to całkiem zmienia postać rzeczy! To faktycznie musi Cię cieszyć obecny stan cery .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 16:41   #180
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ok, dostałam krwawienie z odstawienia. To za chwilę zacznie się jazda!

Ale już czuję, że organizm pozbywa się wody. Zobaczymy co będzie, jak spadnie poziom hormonów. 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.