Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-06, 22:43   #211
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia. Nic nie ma znaczenia. A jednak z jakiegoś powodu napisałeś swojego posta.
A Ty z jakiegoś powodu go jakoś zrozumiałaś. Czy ten powód, dla którego ja go napisałem, a Ty go zrozumiałaś, jest prawdą o nas? Jutro napiszę coś innego, a Ty podążysz innym torem myśli...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy gdyby ktoś powiedział dokładnie to samo o jakimś innym bogu, niekompatybilnym z twoim, czy uznałabyś to za dowód na istnienie tego innego boga? Czy może potrafiłabyś podać inne wyjaśnienie tych "cudów"?
W wierze w Boga nie chodzi o Boga. W kierowaniu się logiką nie chodzi o logikę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 14:38   #212
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Z "Dzienniczka" św. Faustyny:

"Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem."

"Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat."
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 15:00   #213
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Z "Dzienniczka" św. Faustyny:

"Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem."

"Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat."
Odpowiesz na moje pytanie?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 16:01   #214
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Z "Dzienniczka" św. Faustyny:

"Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem."

"Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat."
A czego konkretnie dotyczy ten konkterny Twój wpis?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 20:52   #215
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A czego konkretnie dotyczy ten konkterny Twój wpis?
Temat jest o Miłosierdziu Bożym. Św. Faustyna jest patronką Miłosierdzia Bożego. Ona też zleciła namalowanie obrazu, który mnie ocalił.
Kiedyś dostałam te cytaty w kościele. Myślę, że mogą powiedzieć o Panu Jezusie więcej niż ja.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Odpowiesz na moje pytanie?
Tak.
Nie uznaję obcych bogów. Chcesz, to szukaj nieścisłości logicznych.
Jeśli ufam Bogu to znaczy, że miłuję Jego przykazania (także to pierwsze przykazanie).
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 09:10   #216
Hazelka
Raczkowanie
 
Avatar Hazelka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 65
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Chrześcijaństwo jest religią radości. Ta radość, mimo wielu przeszkód, nie kończy się nigdy.
Dobrze, że napisałaś "Chrześcijaństwo" a nie "polski katolicyzm" bo wtedy musiałabym otwarcie zapytać, czy czerpiecie radość z tuszowania afer pedofilskich i odstawiania powszechnej społecznej i obrzydliwej szczujni na ludzi innych niż wy.

A co do samego tematu to ciesze się, że ci minęło. Nawet jeżeli zaaplikowałaś sobie jakieś potęzne placebo to ważne, że są efekty.

Edytowane przez Hazelka
Czas edycji: 2019-07-10 o 09:12
Hazelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 10:42   #217
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Hazelka Pokaż wiadomość
czy czerpiecie radość z tuszowania afer pedofilskich
nawet jak nie zapytalas, to przyszlo Ci to do glowy , a nie wiem kim trzeba byc, zeby takie cos w ogole wymyslec, pytac, po prostu mnie zatkalo

To teraz kazdy kto chodzi do kosciola ma odpowiadac za jakiegos tam chorego ksiedza i jeszcze byc durnowato pytanym czy sie z tego czerpie radosc, bo sie to tuszowalo

Nie ma to jak oceniać teraz wszystkich

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Hazelka Pokaż wiadomość
odstawiania powszechnej społecznej i obrzydliwej szczujni na ludzi innych niż wy.
Wy

A Wy to lepsi, po tym co pytasz i jak oceniasz

Najpierw sie zastanów nad sobą, a potem oceniaj innych
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 14:15   #218
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Hazelka Pokaż wiadomość
Dobrze, że napisałaś "Chrześcijaństwo" a nie "polski katolicyzm" bo wtedy musiałabym otwarcie zapytać, czy czerpiecie radość z tuszowania afer pedofilskich i odstawiania powszechnej społecznej i obrzydliwej szczujni na ludzi innych niż wy.

A co do samego tematu to ciesze się, że ci minęło. Nawet jeżeli zaaplikowałaś sobie jakieś potęzne placebo to ważne, że są efekty.
No ale to chyba nie jest wątek o aferach w KK.
Poza tym nie trzeba wszystkich mierzyć jedną miarą. I ja to mówię jako apostata i antyklerykał.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:37   #219
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Tak.
Nie uznaję obcych bogów. Chcesz, to szukaj nieścisłości logicznych.
Jeśli ufam Bogu to znaczy, że miłuję Jego przykazania (także to pierwsze przykazanie).
Ale ja nie pytam, czy uznajesz obcych bogów. Wyobraź sobie, że ktoś mówi:

"Wiem, że X istnieje, bo odkąd w Niego uwierzyłam, w moim życiu zaczęły dziać się cuda, które bez Niego nie byłyby możliwe". Czy to jest dowód na istnienie X?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:33   #220
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale ja nie pytam, czy uznajesz obcych bogów.

Sama sobie przeczysz:

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy gdyby ktoś powiedział dokładnie to samo o jakimś innym bogu, niekompatybilnym z twoim, czy uznałabyś to za dowód na istnienie tego innego boga? Czy może potrafiłabyś podać inne wyjaśnienie tych "cudów"?
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja jestem totalnie anty spowiedziowa i uważam, że spowiedź została wymyślona dawno temu, aby kontrolowac lud (i mieć "haka" na niektórych). Uważam, że jak już, spowiedź powinna iść bezpośrednio do jakiegoś bóstwa, a nie przechodzić przez jakiegoś faceta. Pokutę człowiek powinien wymyślić sobie sam, bo ja za dawnych czasów (wczesna podstawowka) nigdy nie widziałam w niej sensu, bo co miało pomoc i dać bogu moje odmowienie dziesiątki różańca, skoro ja to robiłam na zasadzie "odwalic i do domu". Dużo lepszą pokutą byłaby np. Pomoc w Schronisku dla Bezdomnych, czy dla zwierząt, czy w hospicjum, domu starców, domu dziecka, ośrodku wychowawczym... Uważam, że taki "dobry uczynek" jest dla twojego boga ważniejszy niż odklepanie różańca.
Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Wiesz, pokuty są różne. Często jest to modlitwa, ale zwykle w jakimś celu np. za osobę, którą się skrzywdziło.
Bywa też tak, że spowiednik zaleca podjęcie jakiegoś wolontariatu, ale zawsze bierze pod uwagę dobro tego, kto się spowiada.
Ja np. zapytałam, po spowiedzi generalnej, czy powinnam podjąć jakiś wolontariat, ale myślałam o tym nie jak o czymś budującym, tylko z poczucia winy. Spowiednik powiedział, że on nie chce, żebym siebie karała, więc na razie nie, że może z czasem zmienię do tego podejście.
Czasem są pokuty typu :"Sprawić komuś radość" albo "Przeżyć ten dzień tak jakby tego chciał Bóg."
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:35   #221
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Wiesz, pokuty są różne. Często jest to modlitwa, ale zwykle w jakimś celu np. za osobę, którą się skrzywdziło.
Bywa też tak, że spowiednik zaleca podjęcie jakiegoś wolontariatu, ale zawsze bierze pod uwagę dobro tego, kto się spowiada.
Ja np. zapytałam, po spowiedzi generalnej, czy powinnam podjąć jakiś wolontariat, ale myślałam o tym nie jak o czymś budującym, tylko z poczucia winy. Spowiednik powiedział, że on nie chce, żebym siebie karała, więc na razie nie, że może z czasem zmienię do tego podejście.
Czasem są pokuty typu :"Sprawić komuś radość" albo "Przeżyć ten dzień tak jakby tego chciał Bóg."
No to na fajnego księdza trafiłaś, bo "moi" za czasów, gdy jeszcze wierzyłam w boga zadawali głównie 10 różańca czy litanie. I wg mnie taka pokuta zupełnie nie ma sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-12, 15:47   #222
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Sama sobie przeczysz:
Nie rozumiesz. Powiedziałaś, że nie wierzysz w Boga bez dowodów. Twoim dowodem jest wpływ Boga na twoje życie. Czyli uważasz, że dostrzeganie wpływu Boga na twoje życie jest dowodem na Jego istnienie. Ale jeśli ktoś powie dokładnie to samo, tylko o innym bogu, to już nie jest żaden dowód. Dlaczego? Czym różni się twój dowód od dowodu tej innej osoby?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:50   #223
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No to na fajnego księdza trafiłaś, bo "moi" za czasów, gdy jeszcze wierzyłam w boga zadawali głównie 10 różańca czy litanie. I wg mnie taka pokuta zupełnie nie ma sensu.

Może dlatego, że dzieciom zadaje się trochę inne pokuty. Ja odwrotnie na to patrzę, bo jako dziecko mało się spowiadałam i nie wiem, jakie były. Pamiętam, że mi jakąś modlitwę zadał, ale to raz.


Tak, ten ksiądz o którym pisałam jest niesamowity, ale jest też wielu innych dobrych księży.
Te pokuty typu "zrobić coś dobrego" zalecali mi już inni spowiednicy, więc jest takich sporo. Ale tamtemu naprawdę jestem wdzięczna. On umocnił moją wiarę w to, że Pan Jezus wszystko chce przebaczyć.
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:06   #224
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Może dlatego, że dzieciom zadaje się trochę inne pokuty. Ja odwrotnie na to patrzę, bo jako dziecko mało się spowiadałam i nie wiem, jakie były. Pamiętam, że mi jakąś modlitwę zadał, ale to raz.


Tak, ten ksiądz o którym pisałam jest niesamowity, ale jest też wielu innych dobrych księży.
Te pokuty typu "zrobić coś dobrego" zalecali mi już inni spowiednicy, więc jest takich sporo. Ale tamtemu naprawdę jestem wdzięczna. On umocnił moją wiarę w to, że Pan Jezus wszystko chce przebaczyć.
Odpowiesz? Też jestem ciekawa.
Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Powiedziałaś, że nie wierzysz w Boga bez dowodów. Twoim dowodem jest wpływ Boga na twoje życie. Czyli uważasz, że dostrzeganie wpływu Boga na twoje życie jest dowodem na Jego istnienie. Ale jeśli ktoś powie dokładnie to samo, tylko o innym bogu, to już nie jest żaden dowód. Dlaczego? Czym różni się twój dowód od dowodu tej innej osoby?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 14:04   #225
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Nie pisałam, że nie uznaję wiary bez dowodów. Są osoby, które mają głęboką wiarę mimo trudnych doświadczeń i zwątpienia. Podziwiam to.
Ze mną było tak, że nawróciłam się nagle. Doświadczyłam cudu i to jest moim "dowodem". Nie chodzi tu nawet o uzdrowienia, bo w to można wątpić, jeśli się zechce.
Ale o to, co jest w moim sercu, ta niezachwiana pewność, że miłosierdzie Pana Jezusa nie ma granic, że pokona każdy mrok, że jest w stanie odpuścić każdy grzech.

Jeśli chodzi o brak dowodów: wiara bez dowodów jest czysta. Jeśli ma się w sobie taką miłość do Boga, że kocha się Go dla Niego samego, a nie dla łask, wtedy miłość jest czysta.
Może ja nie umiem tak kochać, więc Pan Jezus daje mi dowody, jednak nie wiem, co w przyszłości dla mnie przygotował.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-07-14 o 14:05
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 14:12   #226
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Nie pisałam, że nie uznaję wiary bez dowodów. Są osoby, które mają głęboką wiarę mimo trudnych doświadczeń i zwątpienia. Podziwiam to.
Ze mną było tak, że nawróciłam się nagle. Doświadczyłam cudu i to jest moim "dowodem". Nie chodzi tu nawet o uzdrowienia, bo w to można wątpić, jeśli się zechce.
Ale o to, co jest w moim sercu, ta niezachwiana pewność, że miłosierdzie Pana Jezusa nie ma granic, że pokona każdy mrok, że jest w stanie odpuścić każdy grzech.

Jeśli chodzi o brak dowodów: wiara bez dowodów jest czysta. Jeśli ma się w sobie taką miłość do Boga, że kocha się Go dla Niego samego, a nie dla łask, wtedy miłość jest czysta.
Może ja nie umiem tak kochać, więc Pan Jezus daje mi dowody, jednak nie wiem, co w przyszłości dla mnie przygotował.
A odpowiesz na pytania?
Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Powiedziałaś, że nie wierzysz w Boga bez dowodów. Twoim dowodem jest wpływ Boga na twoje życie. Czyli uważasz, że dostrzeganie wpływu Boga na twoje życie jest dowodem na Jego istnienie. Ale jeśli ktoś powie dokładnie to samo, tylko o innym bogu, to już nie jest żaden dowód. Dlaczego? Czym różni się twój dowód od dowodu tej innej osoby?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 17:08   #227
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
A odpowiesz na pytania?
Przecież mój powyższy post był właśnie odpowiedzią na te pytania. Po to go pisałam. Nie uważam, żeby wiara bez dowodów była zła. Nie wiem więc co staracie się obalić.

Ja nie próbuję Wam udowodnić istnienia Boga, można stwierdzić, że On jest, a nie zbliżyć się do Niego. Bo to Bóg zniża się do nas, poprzez Swoją miłość i przebaczenie, zawsze.

Edytowane przez Lidoczka
Czas edycji: 2019-07-14 o 17:09
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 18:50   #228
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Nie pisałam, że nie uznaję wiary bez dowodów. Są osoby, które mają głęboką wiarę mimo trudnych doświadczeń i zwątpienia. Podziwiam to.
Ze mną było tak, że nawróciłam się nagle. Doświadczyłam cudu i to jest moim "dowodem". Nie chodzi tu nawet o uzdrowienia, bo w to można wątpić, jeśli się zechce.
Ludzie w innych religiach także doznają cudów. Czy to znaczy, że wszystkie religie są prawdziwe? Czy może twój cud był "prawdziwszy"? a jeśli tak, to po czym to poznać?

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o brak dowodów: wiara bez dowodów jest czysta. Jeśli ma się w sobie taką miłość do Boga, że kocha się Go dla Niego samego, a nie dla łask, wtedy miłość jest czysta.
Może ja nie umiem tak kochać, więc Pan Jezus daje mi dowody, jednak nie wiem, co w przyszłości dla mnie przygotował.
Tak, wiara baz dowodów jest czysta. I naiwna. Gdyby ktoś wierzył, że zda egzamin, mimo że w ogóle się nie uczył, nazwałabyś go naiwnym albo głupim. Gdyby ktoś wierzył, że po śmierci zostanie teleportowany na ciemną stronę księżyca, i tam będzie karmiony przez wieczność słodyczami, uznałabyś, że coś sobie uroił. Gdyby ktoś wierzył, że płacenie jakiemuś guru za magiczne rytuały go uzdrowi, nazwałabyś go łatwowiernym. Ale jeśli chodzi o Boga, to nagle wiara bez dowodów staje się nie głupotą, naiwnością, urojeniem, czy łatwowiernością, tylko najwyższą cnotą. Dlaczego? Potrafisz to wyjaśnić?

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Przecież mój powyższy post był właśnie odpowiedzią na te pytania. Po to go pisałam. Nie uważam, żeby wiara bez dowodów była zła. Nie wiem więc co staracie się obalić.
Pytania były bardzo konkretne. Nie odpowiedziałaś na nie, bo nie potrafisz.

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Ja nie próbuję Wam udowodnić istnienia Boga, można stwierdzić, że On jest, a nie zbliżyć się do Niego. Bo to Bóg zniża się do nas, poprzez Swoją miłość i przebaczenie, zawsze.
Nie musisz mi udowadniać, że Bóg istnieje. Chcę tylko, żebyś mi pokazała, dlaczego według ciebie twoje przekonania na temat twojego Boga są prawdziwe, a cudze fałszywe.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 20:25   #229
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

to skoro nie wiadomo do końca o czym jest ten wątek, coś tam o religii, ale nie wiadomo co, to też coś mam: https://m.youtube.com/watch?v=WXIC5T6Z7Ig
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 22:20   #230
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Ale co macie taki problem z tym . Ja nie mam problemu,że ktos mnie nazwie:głupia, naiwna , łatwowierna czy że sobie coś uroiłam.

Wiecie gdzie to mam

Dla mnie to zawsze Ci nie wierzący mają problem, jakby nie mieli nic lepszego do roboty, tylko zaprzatac sobie głowę kimś, kto przecież wg nich nie istnieje.

Bezsens.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 23:19   #231
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dla mnie to zawsze Ci nie wierzący mają problem, jakby nie mieli nic lepszego do roboty, tylko zaprzatac sobie głowę kimś, kto przecież wg nich nie istnieje.

Bezsens.

muszę przyznać, że mnie - ateistkę - też to dziwi. też to zauważam. no ale to nie mój czas, skoro ktoś chce tak go spożytkować, to nic mi do tego
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 14:18   #232
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale co macie taki problem z tym . Ja nie mam problemu,że ktos mnie nazwie:głupia, naiwna , łatwowierna czy że sobie coś uroiłam.

Wiecie gdzie to mam
Wiemy. Aż tak bardzo masz to gdzieś, że musiałaś o tym napisać posta. I jeszcze raz, ja nie nazywam nikogo głupim czy łatwowiernym. Pytam, dlaczego ty się siebie taką nie nazywasz, mimo że spełniasz kryteria.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
muszę przyznać, że mnie - ateistkę - też to dziwi. też to zauważam. no ale to nie mój czas, skoro ktoś chce tak go spożytkować, to nic mi do tego
Dokładnie tak.

Stewardeso, chyba zaczynam cię rozumieć.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 15:26   #233
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 495
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dla mnie to zawsze Ci nie wierzący mają problem, jakby nie mieli nic lepszego do roboty, tylko zaprzatac sobie głowę kimś, kto przecież wg nich nie istnieje.
Bezsens.
Rzeczywiście. Być może bardzo chcieliby, aby istniał i szukają kogoś, kto ich przekona.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 19:02   #234
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Wiemy. Aż tak bardzo masz to gdzieś, że musiałaś o tym napisać posta. I jeszcze raz, ja nie nazywam nikogo głupim czy łatwowiernym. Pytam, dlaczego ty się siebie taką nie nazywasz, mimo że spełniasz kryteria.



Dokładnie tak.

Stewardeso, chyba zaczynam cię rozumieć.
Tak mam to gdzieś , bo póki ja sama nie uważam siebie za taka opinie innych mam gdzies

Tylko wiem,że innym może być przykro, bo niby nie nazywasz , a w sumie głupio się pytasz

Zauważyłam,że coraz więcej ludzi ma problem z poczuciem własnej wartości i takue wpisy mogą ich ruszać.

Więc daruj sobie te pytanka

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Rzeczywiście. Być może bardzo chcieliby, aby istniał i szukają kogoś, kto ich przekona.
Tylko po co ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:40   #235
Lidoczka
Raczkowanie
 
Avatar Lidoczka
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 71
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ludzie w innych religiach także doznają cudów. Czy to znaczy, że wszystkie religie są prawdziwe? Czy może twój cud był "prawdziwszy"? a jeśli tak, to po czym to poznać?
Po tym, że Pan Jezus oddał za nas swoje życie i wycierpiał za nasze grzechy. Podstawą chrześcijaństwa jest przebaczenie zła, to jest możliwe dzięki Jego ofierze. Ale nie twierdzę, że przedstawiciele innych religii nie mogą być zbawieni. Można przyjąć Boże Miłosierdzie nawet w konaniu, w każdym momencie życia.


Tak, wiara baz dowodów jest czysta. I naiwna. Gdyby ktoś wierzył, że zda egzamin, mimo że w ogóle się nie uczył, nazwałabyś go naiwnym albo głupim. Gdyby ktoś wierzył, że po śmierci zostanie teleportowany na ciemną stronę księżyca, i tam będzie karmiony przez wieczność słodyczami, uznałabyś, że coś sobie uroił. Gdyby ktoś wierzył, że płacenie jakiemuś guru za magiczne rytuały go uzdrowi, nazwałabyś go łatwowiernym. Ale jeśli chodzi o Boga, to nagle wiara bez dowodów staje się nie głupotą, naiwnością, urojeniem, czy łatwowiernością, tylko najwyższą cnotą. Dlaczego? Potrafisz to wyjaśnić?

Nie powiedziałabym, że są głupi, dlaczego wmawiasz mi, co bym pomyślała? Jestem z Panem Jezusem przeszczęśliwa i nie mam ochoty nikogo obrażać. Jeśli chodzi o urojenia to zawsze należy to brać pod uwagę. Osoby wierzące, katolicy, też mogą mieć urojenia, nie zawsze wszystko, co myślą o Bogu jest prawdziwe. Czasem boją się Boga, albo są bardzo drobiazgowi tzw. skrupuły. Wtedy takim osobom się pomaga, czy duchowo, czy psychologicznie.


Pytania były bardzo konkretne. Nie odpowiedziałaś na nie, bo nie potrafisz.
.
Yhm. Czyli wiesz lepiej ode mnie, co mną kieruje. Czy Twoja wiara w to bez dowodów nie jest naiwnością?
Lidoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:14   #236
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tylko po co ?
Psychologiczny efekt potwierdzenia. Jeżeli nie można sobie udowodnić do końca czegoś to automatycznie szuka sie informacji i ludzi którzy poklepią cie po pleckach i powiedzą, że na pewno jest tak jak uważasz.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:54   #237
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tak mam to gdzieś , bo póki ja sama nie uważam siebie za taka opinie innych mam gdzies
Masz to gdzieś, ale musiałaś mi o tym powiedzieć. To się kupy nie trzyma. Tak samo jak Motyla stwierdziła, że to nie jej sprawa, ale koniecznie musiała poinformować innych, co o tym myśli.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Rzeczywiście. Być może bardzo chcieliby, aby istniał i szukają kogoś, kto ich przekona.
A jeśli ktoś dyskutuje z płaskoziemcami, to znaczy, że podświadomie chciałby, żeby Ziemia była płaska?

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Po tym, że Pan Jezus oddał za nas swoje życie i wycierpiał za nasze grzechy. Podstawą chrześcijaństwa jest przebaczenie zła, to jest możliwe dzięki Jego ofierze.
Nadal nie odpowiedziałaś na pytanie. To, że "Pan Jezus oddał za nas swoje życie i wycierpiał za nasze grzechy" to twoje przekonanie, a nie dowód na cokolwiek. Więc jeszcze raz: co czyni dowody na prawdziwość twojej religii lepszymi/prawdziwszymi, niż dowody na prawdziwość innych religii?

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym, że są głupi, dlaczego wmawiasz mi, co bym pomyślała? Jestem z Panem Jezusem przeszczęśliwa i nie mam ochoty nikogo obrażać. Jeśli chodzi o urojenia to zawsze należy to brać pod uwagę. Osoby wierzące, katolicy, też mogą mieć urojenia, nie zawsze wszystko, co myślą o Bogu jest prawdziwe. Czasem boją się Boga, albo są bardzo drobiazgowi tzw. skrupuły. Wtedy takim osobom się pomaga, czy duchowo, czy psychologicznie.
Ok, no to jak odróżnić chrześcijańskie urojenie od prawdziwej wiary? Jak rozpoznać, czy to, co ktoś myśli o Bogu, jest prawdziwe, czy nie?

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Yhm. Czyli wiesz lepiej ode mnie, co mną kieruje. Czy Twoja wiara w to bez dowodów nie jest naiwnością?
Mam dowody. Zadałam pytanie kilka razy, a ty za każdym razem odpowiadałaś wymijająco. Dlaczego? Albo znasz odpowiedź, albo nie. Nie powiedziałaś, że nie znasz, więc albo ją znasz, albo chcesz udawać, że ją znasz. Odpowiedziałaś wymijająco, bo nie potrafisz odpowiedzieć w taki sposób, który przedstawiłby twoja wiarę w korzystnym świetle. To się nazywa dedukcja i nie ma nic wspólnego z naiwnością.

Ty o tym wiesz, bo sama używasz właśnie takiej metody w codziennym życiu. Jeśli znajdziesz na podłodze długopis, a masz kota, to podejrzewasz kota, a nie duchy czy kosmitów. Jeśli ktoś okradnie ci dom, to nie podejrzewasz sąsiadki z naprzeciwka tylko dlatego, że była blisko i była w tym czasie w domu. Tylko dla Boga robisz wyjątek. Dlaczego? Odpowiedz mi na to pytanie, to nie będę musiała zgadywać.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 15:19   #238
Qeera
Raczkowanie
 
Avatar Qeera
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 38
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Lidoczka Pokaż wiadomość
Yhm. Czyli wiesz lepiej ode mnie, co mną kieruje. Czy Twoja wiara w to bez dowodów nie jest naiwnością?
Akurat w przypadkach związanych z kwestiami czysto psychologicznymi (a pod nie podchodzi wiara, nie czarujmy się) bardzo często zdarza się, że ludzie obserwujący sprawę z boku jednak widzą ja troche lepiej i bardziej kompleksowo niż sama zainteresowana osoba.
Qeera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 17:25   #239
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Tak , bo Tobie jak się nie powie to nie jarzysz
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-07-16 o 17:27
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 21:00   #240
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Masz to gdzieś, ale musiałaś mi o tym powiedzieć. To się kupy nie trzyma. Tak samo jak Motyla stwierdziła, że to nie jej sprawa, ale koniecznie musiała poinformować innych, co o tym myśli.

miałam akurat taką ochotę i nie widziałam powodu, by sobie tego odmówić
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.