Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 12:47   #151
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie lepiej mieć już z głowy jak najszybciej? Ja muszę przełozyć termin, braliby mnie juz we wtorek.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:58   #152
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Nie lepiej mieć już z głowy jak najszybciej? Ja muszę przełozyć termin, braliby mnie juz we wtorek.
ja już to mam za sobą
i ciesze sie baaardzo,bo chodziłam struta strasznie przed zabiegiem.
normalnie życia nie miałam ....
tchórz jestem taki że masakra,ja się szczepionki boję
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:43   #153
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy może i mnie ta choroba nie dotyczy. Z końcem stycznia zachorowałam na obustronne zapalenie przydatków, o którym pisze w innym wątku, jednak antybiotyki nie pomagają, nie pomogło nawet kilkudniowe leczenie w szpitalu. Właśnie przeżyłam najgorszy okres w swoim życiu, a dotychczas nie musiałam brać żadnych środków przeciwbólowych. Okres się skończył, poszłam do ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest w porządku, a ja dalej cierpię. Boli mnie podbrzusze, pachwiny, lekko krzyż, a cały ten ból promieniuje na nogi. Przypomina to nieco ból, kiedy się cały dzień chodzi, a wcześniej przez kilkanaście dni było w spoczynku. Nie wiem już do jakiego lekarza się udać, bo ginekolodzy (a w sumie badało mnie z 4) twierdzą, że zapalenie nie jest powodem tych bóli i że tak już najwyraźniej musi być
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 08:17   #154
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Smile Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy może i mnie ta choroba nie dotyczy. Z końcem stycznia zachorowałam na obustronne zapalenie przydatków, o którym pisze w innym wątku, jednak antybiotyki nie pomagają, nie pomogło nawet kilkudniowe leczenie w szpitalu. Właśnie przeżyłam najgorszy okres w swoim życiu, a dotychczas nie musiałam brać żadnych środków przeciwbólowych. Okres się skończył, poszłam do ginekologa, który stwierdził, że wszystko jest w porządku, a ja dalej cierpię. Boli mnie podbrzusze, pachwiny, lekko krzyż, a cały ten ból promieniuje na nogi. Przypomina to nieco ból, kiedy się cały dzień chodzi, a wcześniej przez kilkanaście dni było w spoczynku. Nie wiem już do jakiego lekarza się udać, bo ginekolodzy (a w sumie badało mnie z 4) twierdzą, że zapalenie nie jest powodem tych bóli i że tak już najwyraźniej musi być


To nie prawda, że widocznoie tak musi być, każdy ból, nawet najmniejszy przy skaleczeniu oznacza, ze organizm woła, ze coś jest nie tak.

Ja niecały tydzien temu wyszłam ze szpitala, wszytskie znaki na niebie i ziemii mówiły jednoznacznie: ENDOMETRIOZA!!!! bałam się strasznie, objawy się zgadzały.....po operacji okazało się, że jest to zrost naczyn krwionosnych, które mi przecięlii tyle.....zadnych tabletek, zadnego leczenia......to nie endo. Dlatego jeżeli Ci nie zrobią laparoskopii, to nie bedą wiedzieli do konca.

Próbuj o różnych lekarzy, a na pewno nie żałuj pieniążków , zeby wydac je na lekarza cieszącego się opinią "najlepszy w mieście" .....ja zawsze oszczedzałam, chodzilam tam, gdzie szybciej, zeby nie trzeba było czekac na wizyte, w koncu telefon na poczatku marca, a recepcja odpowiada,ze pan Dr moze mnie przyjeac dopiero w maju!!!!! wiec zadzwonilam do niego na kom, jako nagły przypadek, stamtad wyszłam ze skierowaniem do szpitala, teraz zyję, ( juz mam kontakt ze swiatem po wczorajszej awarii pradu w Szczecinie- chyba ogladałas TVN24) hehehehhe i mam się super, blizn wcale nie widac, bo to laparoskopowo taka kropka BAŁAM SIĘ STRASZNIE, ale warto było, bo teraz wiem, co i jak, nie mam podejrzen endo, a to jest najwazniejsze POZDRAWIAM JAK COŚ CIĘ NIEPOKOI TO ZARAZ PISZ buzka
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 14:41   #155
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy na USG dopochwowym widać jakieś nieprawidłowości (wiem, że w ten sposób nie diagnozuje się endo), czy jedynym objawem jest ten nietypowy ból?
Teraz siedzę z termoforem na kolanach i wszystko minęło, mama się ze mnie śmieje, że pewnie panikuję, a buntują się tylko moje mięśnie, bo po miesiącu leżenia i siedzenia w domu zaczęłam wychodzić.
Wygłupiona już tym wszystkim jestem.
Chyba na początek, jeśli mi nie przejdzie wybiorę się do lekarza ogólnego...
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 15:05   #156
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

USG czy TK są w tej sprawie ślepe. USG wykaże mięśniaka macicy, torbiel na jajniku, tyłozgięcie, takie rzeczy. Taki ból bywa tfu tfu przy zapaleniu otrzewnej, ale on może oznaczać wszystko.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 17:26   #157
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dokładnie bólu nie można bagatelizować, zadne USG nie zdiagnozują endo, ale objawami endometriozy jest nie tylko ból brzucha, ale również długotrwające okresy, regularne bądź dość częste itd itp;

ZDROWIE EJST NA I MIEJSCU NEI MA CO BAGATELIZOWAC TAKICH ZMIAN...... ja też po 2 tygodniach lezenia w koncu dochodzę do siebie buziaki i pozdr dla Was Dziewczynki
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 16:54   #158
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja tez mam prawdopodobnie endo ale na 100% dowiem sie po zabiegu po 20 kwietnia. Czytalam o tym duzo w internecie i jestem przerazona ze to choroba nieuleczalna. Fajnie opisalyscie jak to jest po laparoskopii itd.

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:14   #159
capucino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 17
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Aaaaa i jeszcze jedno pisza ze po tym mozna miec raka lub po kuracji lekami jest sie narazonym bardziej. Napiszcie jak to jest w rzeczywistosci i co mowili Wam specjalisci.

Pozdrawiam
capucino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:45   #160
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez capucino Pokaż wiadomość
Aaaaa i jeszcze jedno pisza ze po tym mozna miec raka lub po kuracji lekami jest sie narazonym bardziej. Napiszcie jak to jest w rzeczywistosci i co mowili Wam specjalisci.

Pozdrawiam
raka? hm...może przez kuracje hormonami?
ja nie słyszałam o czymś takim,szczerze mówiąc


ostatnio podczas jednej rozmowy z koleżanką,stwierdziłyśmy że endometrioza i te nieszczęsne torbiele to chyba choroba cywilizacyjna.

ja w czwartek idę do gina.
się okaże czy dziadostwo znów,mimo zabiegu jaki miałam w styczniu,się zrobiło
(czuję że coś mam,dalej mnie boli )
prawie miesiąc czekana żeby dostać się na badanie
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 15:39   #161
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez capucino Pokaż wiadomość
Aaaaa i jeszcze jedno pisza ze po tym mozna miec raka lub po kuracji lekami jest sie narazonym bardziej. Napiszcie jak to jest w rzeczywistosci i co mowili Wam specjalisci.

Pozdrawiam
Jakiego raka?? po czym?? po endometriozie?? ogniska endometiozy bardzo rzadko ulegają zezlośliwieniu.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 11:57   #162
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hej,
Dzisiaj byłam u lekarza, powiedział że mam jakieś "krostki" na szyjce macicy i że jest to od okresu- resztki tkanki, które osadziły się tam. Zrobił zabieg od ręki i to usunął i kazał żeby się goiło. Mam w związku z tym pytanie czy któraś z was to miała, ile czasu to się goi i czy mogę dalej brać tabletki anty? Od razu zaznaczam, że nie wiem czy na dobrym wątku się pytam. Podał co prawda nazwę, ale zapomniałam .
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 12:07   #163
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie mam pojęcia o jakich tkankach mówisz i jakiej chorobie ale gdybyś nie mogła dalej brać tabletek to lekarz by Ci to powiedział.
Chociaż ogniska endometriozy mogą wystąpić w części pochwowej szyjki macicy więc może to byc to ale to tylko domysły.
Wiem że człowiek mądry po fakcie ale powinnaś te wszystkie pytania zadać lekarzowi.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:00   #164
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

aneczka8 ja mam takie pytanko do Ciebie,orientujesz się jak to jest w przypadku kiedy endometrioza wraca?
zastanawia mnie jedna rzecz.jak np. jest już 4 zabieg po rząd i to wraca,robi się piąty zabieg?
istnieje jakis limit w "ilości zabiegów laparoskopowych"?
zastanawia mnie to i będe wdzięczna za odp


ja juz w czwartek się dowiem na wizycie czy znów mi się coś zrobiło
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:13   #165
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia o jakich tkankach mówisz i jakiej chorobie ale gdybyś nie mogła dalej brać tabletek to lekarz by Ci to powiedział.
Chociaż ogniska endometriozy mogą wystąpić w części pochwowej szyjki macicy więc może to byc to ale to tylko domysły.
Wiem że człowiek mądry po fakcie ale powinnaś te wszystkie pytania zadać lekarzowi.
Wiem, wiem, przyznaję się, powinnam zapytać. O tabletkach nie wspomniał. O współżycie sama musiałam zapytać, czy mogę. To dopiero odpowiedział, że przez 2 tygodnie się wstrzymać. Jak zapytałam czy po 2 w takim razie się zagoi, to powiedział, że mam czekać 3. Jak zwykle był niemiły, dlatego zawsze zapominam o wszystko wypytać.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:30   #166
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
aneczka8 ja mam takie pytanko do Ciebie,orientujesz się jak to jest w przypadku kiedy endometrioza wraca?
zastanawia mnie jedna rzecz.jak np. jest już 4 zabieg po rząd i to wraca,robi się piąty zabieg?
istnieje jakis limit w "ilości zabiegów laparoskopowych"?
zastanawia mnie to i będe wdzięczna za odp
ja juz w czwartek się dowiem na wizycie czy znów mi się coś zrobiło
Nie mam pojecia... no ale chyba robi się... szczególnie jesli sie nie rodziło... trzeba jakoś ratować te jajniki i jajowody...nie pytalam sie nigdy o to lekarza jestem po pierwszej laparo za miesiąc ide na kontrol i okaże się czy świństwo wróciło. Coś ma złe przeczucia...
Tylko to nie sztuka pociąc ale znaleźć dla siebie odpowiednie skutkujące leczenie... a lekarze tak mało wiedzą o endometriozie... i leczenie dają metoda prób i błędów

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, przyznaję się, powinnam zapytać. O tabletkach nie wspomniał. O współżycie sama musiałam zapytać, czy mogę. To dopiero odpowiedział, że przez 2 tygodnie się wstrzymać. Jak zapytałam czy po 2 w takim razie się zagoi, to powiedział, że mam czekać 3. Jak zwykle był niemiły, dlatego zawsze zapominam o wszystko wypytać.
Oj to trzeba zmienić lekarza nie ma nic gorszego niż gburowaty lekarz z którym nie da sie porozmawiać o własnym zdrowiu.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:36   #167
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Nie mam pojecia... no ale chyba robi się... szczególnie jesli sie nie rodziło... trzeba jakoś ratować te jajniki i jajowody...nie pytalam sie nigdy o to lekarza jestem po pierwszej laparo za miesiąc ide na kontrol i okaże się czy świństwo wróciło. Coś ma złe przeczucia...
Tylko to nie sztuka pociąc ale znaleźć dla siebie odpowiednie skutkujące leczenie... a lekarze tak mało wiedzą o endometriozie... i leczenie dają metoda prób i błędów
ja jak pisałam w czwartek mam kontrole i też mam złe przeczucia.
boli mnie cały czas brzuch,okresu prawie wcale nie miałam ...
popytam lekarza i napisze na forum co i jak z tymi zabiegami
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 16:55   #168
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ta .... miałam wizyte u lekarza....
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...36#post7341836
to odnośnie wizyty i lekarza którego nie polecam.

coś dziwnego sie ze mną dzieję.
napuchła mi prawa strona,wyczuwam pod palcami narośl w okolicy jajnika.
boli mnie i odczuwam dyskomfort w okolicy podbrzusza.
lekarz twierdzi że "nic tam nie mam",tylko mam jakieś zaburzenia,jajeczkowania nie mam (biore anty....i to chyba normalne?)

nie wiem,nic nie wiem.
z cyklu na cykl jest coraz gorzej.
myślałam że dzisiaj dowiem się co mi jest,czy endo wróciła.
heh ;/ na nowo - szukanie,dostanie się do lekarza i czekanie na wizytę
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:32   #169
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, ponieważ dalej nie wiem co mi jest (podejrzewano m.in. węzły chłonne i obustronną przepuklinę pachwinową, ale okazało się, że to nie to) czy Wam wybijają się jajniki przez skórę? Wygląda to trochę tak jakby były spuchnięte. Ucisk nie boli tylko czuję z tego powodu dyskomfort. Ból jest umiejscowiony gdzieś wewnątrz, w pachwinach i promieniuje na uda. Taki trochę palący, piekący trochę kłujący. Po okresie dał mi spokój, a teraz zostało mi ok. 10-7 dni do kolejnego okresu i znów mnie dopadło :/
Muszę sama dochodzić, co mi dolega i zastanawiam się, w jaki sposób zasugerować ginekologowi, że może to endo...
Mam jeszcze jedno pytanko, czy kiedy jest robiona laparoskopia, żeby sprawdzić czy to właśnie endometrioza i kiedy okazuje się, że rzeczywiście to ta choroba, to czy jej ogniska od razu zostają wycięte przez lekarza, czy trzeba czekać na kolejny zabieg? Może to głupie pytania, ale nie mam skąd zaczerpnąć informacji
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 12:57   #170
gosia733
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

mialam operacje laparoskopowa i oczywiscie od razu lekarz wypala ogniska chorobowe jesli takie znajdzie. Jesli moge zasugerowac lekarza swietnego ginekologa -chirurga to dr Marszal .
gosia733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 13:08   #171
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
ta .... miałam wizyte u lekarza....
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...36#post7341836
to odnośnie wizyty i lekarza którego nie polecam.

coś dziwnego sie ze mną dzieję.
napuchła mi prawa strona,wyczuwam pod palcami narośl w okolicy jajnika.
boli mnie i odczuwam dyskomfort w okolicy podbrzusza.
lekarz twierdzi że "nic tam nie mam",tylko mam jakieś zaburzenia,jajeczkowania nie mam (biore anty....i to chyba normalne?)

nie wiem,nic nie wiem.
z cyklu na cykl jest coraz gorzej.
myślałam że dzisiaj dowiem się co mi jest,czy endo wróciła.
heh ;/ na nowo - szukanie,dostanie się do lekarza i czekanie na wizytę
Kurcze ale trafiłas na debila... może teraz jakiejś pani doktor poszukaj... ale wydaje mi się że jeśli naprawdę masz silne bóle i jeszcze napuchła Ci prawa strona to może do szpitala na pogotowie??
Co do tych zaburzeń jajeczkowania to wogóle bez komentarza... jakie jajeczkowanie przy tabletkach... jak ten lekarz dostał dyplom...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 13:46   #172
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

A co z jajnikami, zdarza się, że puchną przy endo?
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 14:01   #173
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Jeśli urosła torbiel to jajnik jest powiększony.

Anka a może Ty masz zapalenie przydatków. Miewasz gorączkę uczucie że coś gotuje sie w jajniku nagłe skurczowe bóle brzucha??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 14:26   #174
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Problem w tym, że z jajnikami wszystko OK. Miałam robione USG dopochwowe.
Nie wiadomo tylko dlaczego w tym miejscu mi się wybijają :/
Ech... no chyba, że to nie jajniki, tylko co w takim razie
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 16:08   #175
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Kurcze ale trafiłas na debila... może teraz jakiejś pani doktor poszukaj... ale wydaje mi się że jeśli naprawdę masz silne bóle i jeszcze napuchła Ci prawa strona to może do szpitala na pogotowie??
Co do tych zaburzeń jajeczkowania to wogóle bez komentarza... jakie jajeczkowanie przy tabletkach... jak ten lekarz dostał dyplom...
Wiesz,to nie jest jakis okropny ból,żeby wzywać pogotowie ale na przykład - dotykam,czuję lekki ból,lekarz nacisnął mocniej podczas badania - bolało.
banalny przykład,stoje przy oknie napieram delikatnie na parapet podbrzuszem - czuję lekki ból.
macam sobie lewa i prawą strone i po prawej czuję lekkie wybrzuszenie.
coś tam jest!
jeszcze a propo lekarza,on juz swoje lata ma,czytałam na stronce znany lekarz że ten gin nie dowidzi (okulary nosi)
raz jakąś ciąże przeoczył...
ponad to wszystko,zawsze jak robili mi usg widziałam wszystko na ekranie,lekarz pokazywał mi i dodatkowo tłumaczył co widać...on tego nie zrobił,ja nie widziałam nic!
wściekła jestem jak myśle o tym co było wczoraj
ja nie wiem jak on dostał dyplom :/

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Jeśli urosła torbiel to jajnik jest powiększony.

Anka a może Ty masz zapalenie przydatków. Miewasz gorączkę uczucie że coś gotuje sie w jajniku nagłe skurczowe bóle brzucha??
nic,absolutnie nic pozatym co napisałam mi nie dolega.
nie mam gorączki,nie mam bóli brzucha (poza tymi "na okres") nie mam uczucia że "coś mi się gotuję"

polecono mi lekarza Wandelta z Poznania.
jak on nic nie wskóra,jade do domu,tam pójde do swojego gina ...
415 km....
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 17:18   #176
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Spróbuj może jeszcze w Termedice w Poznaniu, mają tam usg na miejscu i lekarz jest na NFZ, jak powiesz, że Cię boli to przyjmą od ręki.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 17:46   #177
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Spróbuj może jeszcze w Termedice w Poznaniu, mają tam usg na miejscu i lekarz jest na NFZ, jak powiesz, że Cię boli to przyjmą od ręki.
Termedica...hm, ja to mam prkatycznie pod nosem !
dzięki za info,powiem Ci że jestem trochę zdezorientowana jeśli chodzi o lekarza,juz nie wiem gdzie iść,czy jechać do domu?

ja nie wiem co tym lekarzom tak bije na dekiel.
no po prostu...szczerze powiem że jak miałabym specjalizację w ginekologii to po wszystkim co mnie w życiu spotkało, byłabym sympatyczna,cierpliwa,KUL TURALNA i dbała o swoich pacjentów żeby zawsze byli zadowoleni.
ja nie wiem,czy ci wszyscy lekarze nie boja się konsekwencji swojego zachowania i czynów?
tak ciężko postawić się w miejscu osoby badanej?
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 17:53   #178
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Na zapalenie jajników jeden z lekarzy chciał mi dać nospę dopiero jak znalazłam Termedicę (polecana na wizażu) trafiłam pod opiekę specjalisty, który zlecił mi szereg badań i ostatecznie skierował do szpitala. Teraz z jajnikami wszystko jest OK, z tym, że coś mnie nadal w tym miejscu boli, ale to chyba nie problem ginekologiczny... Jak na razie sama się staram znaleźć przyczynę, bo lekarze odsyłają mnie jeden do drugiego z marnym skutkiem...

Jeśli mas tę klinikę blisko to może się tam wybierz zamiast specjalnie z tego powodu wracać do domu.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 18:01   #179
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

szczerze,to nie chce mi się jechać 415 km.
mówisz o Termedice na piątkowie ? koło osiedla Zyg.Starego i Chrobrego?
czy tych gabinetów Termedica w Poznaniu jest więcej?

tak wogóle,ja nie wiem co Tobie może dolegać...
wkurzające to musi być jak jeden lekarz odsyła do drugiego...
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 18:07   #180
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Tak dokładnie o tę Termedicę chodzi

Jak się dowiem, to się tą wiadomością pochwalę bo sama już nie wiem, śmiać się czy płakać...
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.