Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 07:10   #3901
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
W jakich sklepach internetowych można kupić soczewki bez problemów z dostępnością? Mam wadę -1,25 i -1,75, więc myślałam, że nie będzie problemów z zamówieniem ich, ale dzisiaj dostałam email, że jednak nie mają w magazynie mocy -1,25 i muszę czekać kilka dni. Szukałam już w twojesoczewki i kilku innych sklepach, nigdzie ich nie ma dostępnych w ciągu np. 2 dni - trzeba czekać 5-10. Takie długie terminy oczekiwania są normalne czy to po prostu ja trafiłam na moce, który nie da się kupić od ręki?
A są to soczewki zwykłe, sferyczne? Bez żadnego cylindra i osi? To niemożliwe, że jakiś sklep nie ma takich parametrów - być może to przypadek, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych mocy.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 08:00   #3902
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Nie dość, że przepłaciłam to jeszcze przez to opóźnienie realizacji zamówienia nie wiem czy będę mogła ubrać te soczewki na wesele przyjaciółki - nie zaryzykuję, że po imprezie będę musiała jeszcze długo dłubać w oczach zanim je wyciągnę, skoro nie umiem na razie za bardzo tego robić.
Mi się po imprezie najlepiej ściąga
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 16:54   #3903
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Co to znaczy outlet sklepu z soczewkami? Nie umiem sobie tego wyobrazic.
Bo nie różnił się niczym od normalnego sklepu. Tyle, że oprawki na okulary były tańsze.

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
A są to soczewki zwykłe, sferyczne? Bez żadnego cylindra i osi? To niemożliwe, że jakiś sklep nie ma takich parametrów - być może to przypadek, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych mocy.
Tak, zwykłe. Sama byłam zdziwiona, że napotkałam taki problem z szybką wysyłką skoro to nie jest żadna nietypowa wada.



Poza tym problem mi się już rozwiązał. Okazało się, że tych które noszę (Dailies Total 1) w ogóle się nie da nigdzie kupić na sztuki - pytałam chyba w 6 sklepach, zarówno sieciówkach typu Twoje Soczewki jak i Soczewki24 oraz Fielmann jak i małych sklepikach (w rynku był sklep optyczny na sklepie, więc miałam sporo możliwości ). Wszędzie usłyszałam, że aktualnie na te soczewki takiej sprzedaży nie prowadzą i może kiedyś. Natomiast pani w jednym ze sklepów powiedziała mi, że te soczewki można dostać 2x5 sztuk za darmo po zarejestrowaniu się na tej stronie: https://www.za-kontaktowani.pl/web/z...edailies/nosze i odebraniu ich w wybranym punkcie, więc skorzystałam z tej opcji. Może komuś też się przyda.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:32   #3904
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Bo nie różnił się niczym od normalnego sklepu. Tyle, że oprawki na okulary były tańsze.



Tak, zwykłe. Sama byłam zdziwiona, że napotkałam taki problem z szybką wysyłką skoro to nie jest żadna nietypowa wada.



Poza tym problem mi się już rozwiązał. Okazało się, że tych które noszę (Dailies Total 1) w ogóle się nie da nigdzie kupić na sztuki - pytałam chyba w 6 sklepach, zarówno sieciówkach typu Twoje Soczewki jak i Soczewki24 oraz Fielmann jak i małych sklepikach (w rynku był sklep optyczny na sklepie, więc miałam sporo możliwości ). Wszędzie usłyszałam, że aktualnie na te soczewki takiej sprzedaży nie prowadzą i może kiedyś. Natomiast pani w jednym ze sklepów powiedziała mi, że te soczewki można dostać 2x5 sztuk za darmo po zarejestrowaniu się na tej stronie: https://www.za-kontaktowani.pl/web/z...edailies/nosze i odebraniu ich w wybranym punkcie, więc skorzystałam z tej opcji. Może komuś też się przyda.
Tam w tych salonach ze strony jest okulista?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:42   #3905
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Tam w tych salonach ze strony jest okulista?
Jeśli chodzi o Wrocław to na pewno jest w Fielmannie, bo tam odbierałam. Wiem, że w Soczewki24 na Kuźniczej i w Galerii Dominikańskiej okulisty nie ma, bo to malutkie sklepiki. A jak jest z innymi punktami i miastami to nie wiem. Ja po prostu powiedziałam jakie moce potrzebuję, nikt nie pytał czy miałam robione badanie.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:45   #3906
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Wrocław to na pewno jest w Fielmannie, bo tam odbierałam. Wiem, że w Soczewki24 na Kuźniczej i w Galerii Dominikańskiej okulisty nie ma, bo to malutkie sklepiki. A jak jest z innymi punktami i miastami to nie wiem. Ja po prostu powiedziałam jakie moce potrzebuję, nikt nie pytał czy miałam robione badanie.
Rozumiem

Hmm ale rejestrowal się ktoś i badal tam wzrok ? Bo widzę jest taka możliwość
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 19:49   #3907
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Florice Pokaż wiadomość
Dziewczyny z astygmatyzmem i krótkowzrocznością - widzicie w soczewkach tak samo dobrze jak w okularach? Chodzi mi o to czy tak samo idealnie? Bo ja nie i byłam już u chyba 10 okulistów i mówią, że w soczewkach torycznych nie da się widzieć tak samo jak w okularach, to prawda? Przerobiłam już mnóstwo kombinacji dla swojej wady i nic.
Ja w soczewkach widzę lepiej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 20:20   #3908
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

kurcze, ja zainwestowałam w nowe soczewki i chyba po nich gałka oczna mi wysycha. Musiałam kupić niebieski starazolin, żeby nawilżyć oko i wytrzymać w pracy. W tamtym roku miałam soczewki dzienne a w tym mnie podkusiło na miesięczne z innej firmy.
Albo będą okularki albo wrócę do firmy z tamtego roku.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 08:10   #3909
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Wrocław to na pewno jest w Fielmannie, bo tam odbierałam. Wiem, że w Soczewki24 na Kuźniczej i w Galerii Dominikańskiej okulisty nie ma, bo to malutkie sklepiki. A jak jest z innymi punktami i miastami to nie wiem. Ja po prostu powiedziałam jakie moce potrzebuję, nikt nie pytał czy miałam robione badanie.
Ciekawe, ja się musiałam umówić na normalną wizytę i badanie, aby skorzystać z tej opcji.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 12:23   #3910
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niezapominajka17 Pokaż wiadomość
kurcze, ja zainwestowałam w nowe soczewki i chyba po nich gałka oczna mi wysycha. Musiałam kupić niebieski starazolin, żeby nawilżyć oko i wytrzymać w pracy. W tamtym roku miałam soczewki dzienne a w tym mnie podkusiło na miesięczne z innej firmy.
Albo będą okularki albo wrócę do firmy z tamtego roku.
Oko przyzwyczajone do wygody i komfortu użytkowania soczewek jednodniowych mają często problemy do przyzwyczajenia się do soczewek wielokrotnego użytku.

Edytowane przez Optometrystka_Monika
Czas edycji: 2016-05-06 o 12:58
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 14:12   #3911
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niezapominajka17 Pokaż wiadomość
kurcze, ja zainwestowałam w nowe soczewki i chyba po nich gałka oczna mi wysycha. Musiałam kupić niebieski starazolin, żeby nawilżyć oko i wytrzymać w pracy. W tamtym roku miałam soczewki dzienne a w tym mnie podkusiło na miesięczne z innej firmy.
Albo będą okularki albo wrócę do firmy z tamtego roku.
jak sobie zmieniłaś na własną rękę na inne to się dziwisz?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 11:08   #3912
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jak sobie zmieniłaś na własną rękę na inne to się dziwisz?
Tu się zgadzam, soczewki powinno się zmieniać pod okiem specjalisty.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 11:17   #3913
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

kurcze, dziewczyny wszyscy moi znajomi sami pozmieniali. Nikt nigdy nie był z tym u okulisty...A u mnie powrót do starej firmy

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Oko przyzwyczajone do wygody i komfortu użytkowania soczewek jednodniowych mają często problemy do przyzwyczajenia się do soczewek wielokrotnego użytku.
Mój optyk mówi, że coś może w tym być. Zobaczymy, będę testować razie co mam normalne okulary.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 08:41   #3914
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niezapominajka17 Pokaż wiadomość
kurcze, dziewczyny wszyscy moi znajomi sami pozmieniali. Nikt nigdy nie był z tym u okulisty...A u mnie powrót do starej firmy

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------



Mój optyk mówi, że coś może w tym być. Zobaczymy, będę testować razie co mam normalne okulary.
Ja zawsze sama zmieniam i za takie po których mam suche oczy a jak kupię lepsze to i lepszy komfort jest. Do okulisty chodzę normalnego takiego który się nie specjalizuje w soczewkach... Raz mi dobrano kilka lat temu i od tamtej pory sama decyduje jakie soczewki kupuje i jest ok
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 09:02   #3915
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja dzis zalozylam soczewki po poltora miesiaca okularow (zatkany kanalik lzowy) i stale sie lapie, ze szukam okularow, przed chwila sie czesalam i oczywiscie lapa szukalam okularow zeby je zdjac do kucyka
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 12:53   #3916
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Ja zawsze sama zmieniam i za takie po których mam suche oczy a jak kupię lepsze to i lepszy komfort jest. Do okulisty chodzę normalnego takiego który się nie specjalizuje w soczewkach... Raz mi dobrano kilka lat temu i od tamtej pory sama decyduje jakie soczewki kupuje i jest ok
Zobaczymy jak długo nabawisz się infekcji a w zasadzie to już możesz mieć jakieś choróbsko. Jeszcze się chwali głupotą na forum . brawo!
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:40   #3917
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak długo nabawisz się infekcji a w zasadzie to już możesz mieć jakieś choróbsko. Jeszcze się chwali głupotą na forum . brawo!
Od 8 lat tak robię i jakoś mam zdrowe oczy. Nie ma to jak nadgorliwość eh. Sama zmieniam sobie soczewki bo co mi pomoże lekarz w tym? Mam ustalone wszystkie parametry a u mnie w mieście Pani która dobiera soczewki poprostu poleca tą firmę która akurat daje jej największe granty.
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 19:10   #3918
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Od 8 lat tak robię i jakoś mam zdrowe oczy. Nie ma to jak nadgorliwość eh. Sama zmieniam sobie soczewki bo co mi pomoże lekarz w tym? Mam ustalone wszystkie parametry a u mnie w mieście Pani która dobiera soczewki poprostu poleca tą firmę która akurat daje jej największe granty.
To nie jest nadgorliwość. To co Ty robisz to jest głupota i właśnie olewanie własnego zdrowia. Okulista Ci nie powie czy przy noszeniu soczewek jest wszystko ok bo nie od tego jest.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 20:21   #3919
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wybaczcie ze wbije sie w dyskusje, ale jak zdejmujecie soczewki? Juz ktorys raz uszczypnelam sie w oko zdejmujac i szukam nowych sposobow :p
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 20:45   #3920
asiuniaskc
Rozeznanie
 
Avatar asiuniaskc
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 570
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To nie jest nadgorliwość. To co Ty robisz to jest głupota i właśnie olewanie własnego zdrowia. Okulista Ci nie powie czy przy noszeniu soczewek jest wszystko ok bo nie od tego jest.
Każdy niech robi po swojemu, raczej nie znam nikogo kto z każdą zmiana soczewek leci do lekarza ale ok ja o swoje oczy dbam i wszystko jest z nimi ok, od wielu wielu lat noszę już soczewki
asiuniaskc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 08:13   #3921
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To nie jest nadgorliwość. To co Ty robisz to jest głupota i właśnie olewanie własnego zdrowia. Okulista Ci nie powie czy przy noszeniu soczewek jest wszystko ok bo nie od tego jest.
OKULISTA to lekarz i zajmuje się leczeniem i chorobami oczy, a nie doborem soczewek kontaktowych czy badaniem wzroku pod okulary. Tym zajmuje się OPTOMETRYSTA, który na studiach uczy się tego 5 lat, a nie jeden semestr (jak okulista).

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Każdy niech robi po swojemu, raczej nie znam nikogo kto z każdą zmiana soczewek leci do lekarza ale ok ja o swoje oczy dbam i wszystko jest z nimi ok, od wielu wielu lat noszę już soczewki
Problemy mogą pojawić się nawet kilka do kilkunastu lat po błędnej aplikacji soczewek. Właśnie te soczewki, które subiektywnie oceniamy za najwygodniejsze są po prostu za ciasne (tego nie wyczujesz, to może jedynie zobaczyć specjalista w biomikroskopie), a jest to baaardzo niebezpieczne!
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 14:29   #3922
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Polecacie dobieranie soczewek w Vision Express? Czy mogę ufać, że tam zrobią to porządnie? Znajoma prosiła mnie o poradę w tym zakresie, ale ja robiłam to u zaufanej optometrystki w innym mieście.
Jeśli nie w Vision Express, to polecacie jakieś miejsce w Krakowie?
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 14:55   #3923
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Polecacie dobieranie soczewek w Vision Express? Czy mogę ufać, że tam zrobią to porządnie? Znajoma prosiła mnie o poradę w tym zakresie, ale ja robiłam to u zaufanej optometrystki w innym mieście.
Jeśli nie w Vision Express, to polecacie jakieś miejsce w Krakowie?
Nie mam nic do zarzucania VE. Sama tam dobierałam soczewki i jestem bardzo zadowolona.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wybaczcie ze wbije sie w dyskusje, ale jak zdejmujecie soczewki? Juz ktorys raz uszczypnelam sie w oko zdejmujac i szukam nowych sposobow :p
Wkładam palec do oka, przesuwam soczewkę do wewnętrznego kącika oka i praktycznie sama wyłazi.
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 15:34   #3924
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez asiuniaskc Pokaż wiadomość
Każdy niech robi po swojemu, raczej nie znam nikogo kto z każdą zmiana soczewek leci do lekarza ale ok ja o swoje oczy dbam i wszystko jest z nimi ok, od wielu wielu lat noszę już soczewki
Oczywiście, Twoja sprawa ale wiesz, że na forum pisząc takie bzdury możesz kogoś wprowadzić w błąd?? I nie wiesz czy z Twoimi oczami wszystko ok skoro Twój okulista nie jest od tego. Mogą Ci np. wrastać naczynka i nie masz o tym pojęcia póki nie zacznie się dziać coś poważnego. Możesz żyć sobie w niewiedzy aż w końcu będzie za późno bo sobie spaprzesz coś.
To jak pieprzenie, że do ginekologa nie trzeba chodzić jak jest się dziewicą. Jednakowa bzdura.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 15:35   #3925
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Polecacie dobieranie soczewek w Vision Express? Czy mogę ufać, że tam zrobią to porządnie? Znajoma prosiła mnie o poradę w tym zakresie, ale ja robiłam to u zaufanej optometrystki w innym mieście.
Jeśli nie w Vision Express, to polecacie jakieś miejsce w Krakowie?
Bardzo dobry gabinet doboru znajduje się przy ul. Floriańskiej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 15:37   #3926
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Polecacie dobieranie soczewek w Vision Express? Czy mogę ufać, że tam zrobią to porządnie? Znajoma prosiła mnie o poradę w tym zakresie, ale ja robiłam to u zaufanej optometrystki w innym mieście.
Jeśli nie w Vision Express, to polecacie jakieś miejsce w Krakowie?
VE wciska wszystkim jedne soczewki więc bym się zastanowiła. Byłam też u nich raz u okulisty an badaniu wzroku i pozostawiło wiele do życzenia.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
OKULISTA to lekarz i zajmuje się leczeniem i chorobami oczy, a nie doborem soczewek kontaktowych czy badaniem wzroku pod okulary. Tym zajmuje się OPTOMETRYSTA, który na studiach uczy się tego 5 lat, a nie jeden semestr (jak okulista).

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------



Problemy mogą pojawić się nawet kilka do kilkunastu lat po błędnej aplikacji soczewek. Właśnie te soczewki, które subiektywnie oceniamy za najwygodniejsze są po prostu za ciasne (tego nie wyczujesz, to może jedynie zobaczyć specjalista w biomikroskopie), a jest to baaardzo niebezpieczne!
Ależ mi nie chodziło o to, że okulista powinien dobierać soczewki tylko, że pakując sobie samemu soczewki do oczu można sobie narobić krzywdy. Tak jak już niżej napisałaś. A sam fakt przecież, że idąc do okulisty powinno się ileś godzin przed badaniem już nie mieć soczewek na oczach powinien dać do myślenia.
Ja nie wiem, nie informuje się okulisty o tym, że się nosi soczewki? Od kiedy?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 16:29   #3927
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wybaczcie ze wbije sie w dyskusje, ale jak zdejmujecie soczewki? Juz ktorys raz uszczypnelam sie w oko zdejmujac i szukam nowych sposobow :p
Cytat:
Napisane przez Jace Pokaż wiadomość
Wkładam palec do oka, przesuwam soczewkę do wewnętrznego kącika oka i praktycznie sama wyłazi.
O, dokładnie.
Nie wyobrażam sobie jakiegoś szczypania.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 16:59   #3928
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Jace Pokaż wiadomość

Wkładam palec do oka, przesuwam soczewkę do wewnętrznego kącika oka i praktycznie sama wyłazi.
Też tak robię, z tym, że ja przesuwam soczewkę do zewnętrznego kącika oka
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 17:08   #3929
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja tam szczypię, w ogóle mi to nie przeszkadza

Już kiedys pisałam, że jestem ofiarą samodzielnego dłubania w doborze soczewek - też mi sie wydawało, że jest wspaniale, a po latach wyszły problemy z jednym okiem. Te same parametry w rożnych soczewkach chyba wcale nie muszą być identyczne, ja np przez pewien czas nosiłam za ciasne, mimo ze parametry miały takie same jak te, co mi dobrano
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 17:13   #3930
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi przesuwanie soczewki po oku przeszkadzało i nie umiem tak zdejmować, więc też stosuję metodę szczypania, ale dzięki temu zdejmuję soczewkę za pierwszy razem.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.