Olimpiada Języka Polskiego i Literatury - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 21:09   #451
Jolanniz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
Z mojego okręgu zakwalifikowało się 39 osób... Boję się tego ustnego, koleżanka miała niemiłe doświadczenia w zeszłym roku, a jest o wiele bardziej "polonistycznie uzdolniona" niż ja... Może jakoś pojadę na szczęściu, jak do tej pory Hyhyhy z pisemnego ledwie 57 xD
Ktoś jeszcze tutaj ma temat o Syrokomli? Jak idą przygotowania?
Ja pisałam na ten temat i jak mam się przygotować do ustnego nie mam pojęcia. Przeczytałam pracę i gawędy na nowo i zdemotywowało mnie, że mogą pytać też o inne epoki. Już nie wiem w co ręcę włożyć A jak z tym u Ciebie?
Jolanniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 10:59   #452
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ponawiam pytanie o pytania
Pomóżcie, proszę
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 15:12   #453
lillipop
Raczkowanie
 
Avatar lillipop
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 60
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

.

Edytowane przez lillipop
Czas edycji: 2014-03-17 o 14:25
lillipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 17:45   #454
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Jolanniz Pokaż wiadomość
Ja pisałam na ten temat i jak mam się przygotować do ustnego nie mam pojęcia. Przeczytałam pracę i gawędy na nowo i zdemotywowało mnie, że mogą pytać też o inne epoki. Już nie wiem w co ręcę włożyć A jak z tym u Ciebie?
O matko, w końcu ktoś od Syrokomli!
Zabrałam się za możliwe konteksty, jakieś powiązania: twórcy tego czasu, Pan Tadeusz, nawiązujące filozofie. Jestem totalnie zawalona książkami, a codziennie dochodzi mi ich kilka... Totalny miks wszystkiego.
Ogólnie o romantyzmie czytam, o jego typach, zasadach stylu (tu polecam Skubalankę, chociaż ledwie przebrnęłam). Dorwałam się do książek, których wcześniej nie udało mi się zdobyć i jakoś kręcę...
Szczerze mówiąc - nie mam czasu, żeby przeczytać dokładniej jakąś gawędę i jak mnie o to zapytają pewnie będę miała problem Mimo to liczę, że uda mi się jakoś wybrnąć...

Edit: Poza tym dowiedziałam się, że profesor od mojego tematu uwielbia Witkacego, więc szukam między nim a Syrokomlą powiązań :p

Edytowane przez Miss__Cupcake_
Czas edycji: 2014-03-04 o 18:23
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 19:17   #455
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez lillipop Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to coś pomoże, ale ja dowiedziałam się tylko, że pytania ściśle dotyczą pracy i komisja oczekuje konkretnych odpowiedzi, każda odpowiedź trwa ok 20 minut i podobno mamy dostać te pytania na kartce, ale nie jestem pewna czy z czasem na zastanowienie czy nie, Podobno ma to wyglądać typowo jak na ustnej maturze.
Warszawa przewidziała 30 minut na uczestnika, tak przynajmniej podali na stronie OLiJP. Mam nadzieję, że dostaniemy chwilę wcześniej główne pytania na kartkach, ale jest prawie pewne, że pojawią się też pytania uzupełniające. Regulamin przeczy sam sobie: z jednej strony mogą pytać o konteksty, inne nurty, innych autorów, inne przypadki językowe, a z drugiej rozmowa powinna ściśle dotyczyć pracy.
Pytania dostaniemy na piśmie, bo musimy machnąć autograf na potrzeby protokołu...
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 19:44   #456
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
Warszawa przewidziała 30 minut na uczestnika, tak przynajmniej podali na stronie OLiJP. Mam nadzieję, że dostaniemy chwilę wcześniej główne pytania na kartkach, ale jest prawie pewne, że pojawią się też pytania uzupełniające. Regulamin przeczy sam sobie: z jednej strony mogą pytać o konteksty, inne nurty, innych autorów, inne przypadki językowe, a z drugiej rozmowa powinna ściśle dotyczyć pracy.
Pytania dostaniemy na piśmie, bo musimy machnąć autograf na potrzeby protokołu...
W sumie konteksty mogą być rozwinięciem pracy.
Pytania dostajemy wydrukowane. Pierwsze ściśle dotyczy tematyki pracy, opracowań itd. Po przeczytaniu pytania zaczyna się pogadankę z "opiekunem" - osobą, która jest zapoznana z tematem i zna pracę. Dwa kolejne pytania od pozostałych ludzi z komisji mają dotyczyć odpowiednio języka oraz zjawisk z epoki, twórcy, gatunków.
Tyle dowiedziałam się od koleżanki "z doświadczeniem", co prawda w zeszłym roku miała specjalizację teatrologiczną, ale jest mniej więcej ogólnie obcykana

Edit: A w regulaminie piszą też, że część ta ma być w formie dialogu, więc może źle nie będzie...

Edytowane przez Miss__Cupcake_
Czas edycji: 2014-03-04 o 19:45
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 19:48   #457
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
W sumie konteksty mogą być rozwinięciem pracy.
Pytania dostajemy wydrukowane. Pierwsze ściśle dotyczy tematyki pracy, opracowań itd. Po przeczytaniu pytania zaczyna się pogadankę z "opiekunem" - osobą, która jest zapoznana z tematem i zna pracę. Dwa kolejne pytania od pozostałych ludzi z komisji mają dotyczyć odpowiednio języka oraz zjawisk z epoki, twórcy, gatunków.
Tyle dowiedziałam się od koleżanki "z doświadczeniem", co prawda w zeszłym roku miała specjalizację teatrologiczną, ale jest mniej więcej ogólnie obcykana

Edit: A w regulaminie piszą też, że część ta ma być w formie dialogu, więc może źle nie będzie...
Z tego nie wynika, czy mamy chociaż 2 minuty na przygotowanie... Chociaż zawsze można DŁUGO i WNIKLIWIE czytać pytania.
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 19:53   #458
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
Z tego nie wynika, czy mamy chociaż 2 minuty na przygotowanie... Chociaż zawsze można DŁUGO i WNIKLIWIE czytać pytania.
Haha dokładnie
Szczerze mówiąc... tak czy siak nie wiadomo czego się można spodziewać. Trzeba mieć po prostu otwarty umysł i modlić się, by przypominać sobie na czas potrzebne informacje...
No i myślę, że ważne jest by odwoływać się do różnych autorów, opracowań itp - podobno sporo punktów można za to zdobyć
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 19:58   #459
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

To tylko pół godziny, można przeżyć... Albo paść trupem przed komisją, to też jest jakaś możliwość
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:00   #460
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
To tylko pół godziny, można przeżyć... Albo paść trupem przed komisją, to też jest jakaś możliwość
Jakaś jest, ale raczej punktów za to się nie zdobędzie
...a szkoda, bo efektownie upaść też trzeba umieć
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:07   #461
Miltiades
Raczkowanie
 
Avatar Miltiades
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 73
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Już się boję... Tym bardziej, że dopiero zaczynam się uczyć. Najbardziej ciekawi mnie, o co mogą zapytać z opracowań. Wiadomo przecież, że wszystkich poglądów na pamięć się nie nauczysz. A sam dialog? Byle tylko to przeżyć...
Nienawidzę etapów ustnych
Miltiades jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 20:08   #462
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
Jakaś jest, ale raczej punktów za to się nie zdobędzie
...a szkoda, bo efektownie upaść też trzeba umieć
Punkty może by wpadły, jeśli miałoby się specjalizację teatrologiczną i poruszyło motyw śmierci. Punktowy bonus za zaangażowanie i prezentację umiejętności aktorskich mile widziany

Włącza nam się czarny humor; to znak, że olimpiada już blisko
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:11   #463
fireside
Przyczajenie
 
Avatar fireside
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 28
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cześć wszystkim! Zgłasza się olimpijka z Mazowsza
Od pewnego czasu podczytuję wątek, ale dopiero teraz zdecydowałam się dołączyć, przy okazji mogę podzielić się swoim doświadczeniem
Brałam udział w OLiJP w zeszłym roku, i o ile pisemny poszedł mi wtedy w miarę, to pokonał mnie właśnie ustny, dlatego tak strasznie się teraz stresuję. Tym bardziej, że w moim KO nie wygląda to tak jak u Was...
Ile bym oddała, żeby dostać te pytania na kartce! Niestety, u mnie w komisji 2 pytania niby dotyczące pracy (a tak na dobrą sprawę to nie miały one nic wspólnego z tematem, tylko z lekturami, które interpretowałam) zadała pani, która w całości zapoznała się z moją pracą, natomiast pytanie z gramatyki dostałam od innej pani z komisji. Szkoda tylko, że to pytanie nie miało NIC wspólnego z tematem i podejrzewam, że to na nim najbardziej się wyłożyłam. Po zadaniu pytania praktycznie od razu musiałam mówić, a na kartce zobaczyłam je dopiero wtedy, gdy musiałam podpisać protokół. Także nie chcę straszyć, ale przynajmniej u mnie nie było czasu na przygotowanie, ani minutki
Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało
fireside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:28   #464
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez fireside Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Zgłasza się olimpijka z Mazowsza
Od pewnego czasu podczytuję wątek, ale dopiero teraz zdecydowałam się dołączyć, przy okazji mogę podzielić się swoim doświadczeniem
Brałam udział w OLiJP w zeszłym roku, i o ile pisemny poszedł mi wtedy w miarę, to pokonał mnie właśnie ustny, dlatego tak strasznie się teraz stresuję. Tym bardziej, że w moim KO nie wygląda to tak jak u Was...
Ile bym oddała, żeby dostać te pytania na kartce! Niestety, u mnie w komisji 2 pytania niby dotyczące pracy (a tak na dobrą sprawę to nie miały one nic wspólnego z tematem, tylko z lekturami, które interpretowałam) zadała pani, która w całości zapoznała się z moją pracą, natomiast pytanie z gramatyki dostałam od innej pani z komisji. Szkoda tylko, że to pytanie nie miało NIC wspólnego z tematem i podejrzewam, że to na nim najbardziej się wyłożyłam. Po zadaniu pytania praktycznie od razu musiałam mówić, a na kartce zobaczyłam je dopiero wtedy, gdy musiałam podpisać protokół. Także nie chcę straszyć, ale przynajmniej u mnie nie było czasu na przygotowanie, ani minutki
Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało

A pamiętasz może, jakie było to pytanie? Bo my z Profesorem nie możemy wymyślić, co kryje się pod hasłem "rozeznanie w szerszym zespole zagadnień językowych związanych z danym problemem (tematem, wątkiem, gatunkiem, problemem stylistycznym lub językoznawczym etc.), który pojawił się w pracy; pytania stawiane przez komisję powinny więc dotyczyć takich problemów, jak: cechy charakterystyczne języka utworów omawianych w pracy (np. język epoki, dialektyzmy, regionalizmy, słownik języka danego pisarza), środki stylistyczne wykorzystane w tych utworach (metaforyka, inne sposoby kształtowania stylu wypowiedzi), problemy poprawności językowej (dotyczące utworów, ale także te, które dotyczą bezpośrednio języka pracy ucznia), elementarna wiedza o leksykografii polskiej (słowniki poprawnościowe, słowniki dawnej polszczyzny - w przypadku pojawienia się utworów z minionych stuleci)".
Bardzo szeroki zakres.

Mnie chyba najbardziej przeraża to, że trzeba mieć z tych ustnych min. 25 pkt. Jedwabiście.
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:51   #465
fireside
Przyczajenie
 
Avatar fireside
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 28
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Pytanie zaczęło się niewinnie - czy mogę przedstawić definicję słowa stereotyp Potem było gorzej, bo okazało się, że sednem sprawy miały być stereotypy językowe, o których nie miałam najmniejszego pojęcia. Coś próbowałam wymyślać i dopiero z pomocą komisji baaardzo okrężną drogą doszłam do meritum. Pracę pisałam o historiach rodzinnych, a oni mi wyskakują z pytaniem, czy znam przykłady takich stereotypów (jak się okazało, chodziło o np. "ocyganić"). Jedyny związek z tematem to późniejsze "pytanie w dialogu" o to, jaki jest stereotyp matki i czy mogę podać przykłady.

Też mnie przeraża ta liczba. Niby nie tak dużo (w zeszłym roku było parę osób, które zdobyły max ), ale z drugiej strony wyskoczą z jednym kosmicznym pytaniem i już się leży
fireside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:51   #466
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
A pamiętasz może, jakie było to pytanie? Bo my z Profesorem nie możemy wymyślić, co kryje się pod hasłem (...).
Bardzo szeroki zakres.

Mnie chyba najbardziej przeraża to, że trzeba mieć z tych ustnych min. 25 pkt. Jedwabiście.
A jaki temat pracy?
Co do punktów - żeby tylko 25 wystarczyło!
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:04   #467
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
A jaki temat pracy?
Co do punktów - żeby tylko 25 wystarczyło!
Ja mam "W poszukiwaniu straconego czasu. Pamięć jako mechanizm psychologiczny, zasób kulturowy i tworzywo literackie". Temat obszerny. Żeby przejść dalej, trzeba mieć min. 25 pkt z ustnego i 77 pkt łącznie (pisemny + ustny) z okręgowych, tak? Ja startuję z 73 punktami z pisemnego, muszę więc mieć przynajmniej 98/140 z całości okręgu... Ciekawe, czy się zmieszczę.
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:13   #468
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja po pisemnych mam 57pkt... Aż szkoda mówić :/
A temat o Syrokomli, więc teoretycznie dość zawężone kręgi, ale... No właśnie, ale. Od kontekstu do kontekstu i kto wie, czy od zapomnianego romantyka nie dojdę na przykład do mitów czy do Białoszewskiego...
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:14   #469
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
Ja po pisemnych mam 57pkt... Aż szkoda mówić :/
A temat o Syrokomli, więc teoretycznie dość zawężone kręgi, ale... No właśnie, ale. Od kontekstu do kontekstu i kto wie, czy od zapomnianego romantyka nie dojdę na przykład do mitów czy do Białoszewskiego...
Nie zdziwiłabym się. W końcu to OLiJP
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 21:15   #470
fireside
Przyczajenie
 
Avatar fireside
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 28
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
Ja mam "W poszukiwaniu straconego czasu. Pamięć jako mechanizm psychologiczny, zasób kulturowy i tworzywo literackie". Temat obszerny. Żeby przejść dalej, trzeba mieć min. 25 pkt z ustnego i 77 pkt łącznie (pisemny + ustny) z okręgowych, tak? Ja startuję z 73 punktami z pisemnego, muszę więc mieć przynajmniej 98/140 z całości okręgu... Ciekawe, czy się zmieszczę.
Mam ten sam temat Teraz trochę żałuję, że akurat ten wybrałam, ale stało się. A jak na razie mam na koncie 74,5 pkt.
Mam nadzieję, że jeżeli już jakimś cudem przejdę, to zdobędę jednak trochę więcej punktów niż te wymagane 25 (w zeszłym roku liczyłam sobie i byłabym bodajże 2 punkty pod kreską). Z każdym zbliżającym się dniem mam coraz bardziej pesymistyczne nastawienie
fireside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:19   #471
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez fireside Pokaż wiadomość
Mam ten sam temat Teraz trochę żałuję, że akurat ten wybrałam, ale stało się. A jak na razie mam na koncie 74,5 pkt.
Mam nadzieję, że jeżeli już jakimś cudem przejdę, to zdobędę jednak trochę więcej punktów niż te wymagane 25 (w zeszłym roku liczyłam sobie i byłabym bodajże 2 punkty pod kreską). Z każdym zbliżającym się dniem mam coraz bardziej pesymistyczne nastawienie
Cóż, ja wyklinam polski romantyzm, ludowość i ukochanie natury. A Mickiewiczem dosłownie rzygam (wybacz, o wielki wieszczu, ale chyba nigdy już nie będę w stanie cię lubić). Gdzie nie spojrzę tam go widzę! Mickiewiczofobia mnie dopada
Ja w swoje szczęście nie wierzę, ale któż to wie... Może akurat będę mogła coś wykminić o takim Herderze na przykład. Przynajmniej o nim coś zapamiętałam. Teraz cokolwiek nie przeczytam, brzmi tak samo, aż się w głowie miesza...
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:29   #472
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja mam Mickiewiczofobię po przebrnięciu przez romantyzm W OGÓLE. Bardzo nie lubię tej epoki, męczy mnie.
Nagle okazuje się, że te 70+ pkt nie ratuje sytuacji, bo z ustnych trzeba mieć 25 tak czy siak... Super. Ja staram się dzisiaj powtarzać epoki na zmianę z postulatami Bohra, mam jutro kartkówkę z chemii
Też śpicie po 3-4 godziny na dobę?
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:34   #473
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Śpię kulturalnie 5-6. Moja kochana wychowawczyni pozwoliła mi ten tydzień poświęcić polskiemu... Cóż z tego, że ze mnie biolchem!
Jak się uda maturka z głowy ;3
Jak chodzi o romantyzm właśnie go kończymy, dzięki Bogu. Obym więcej nie musiała być tak blisko z Mickiewiczem...
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:45   #474
fireside
Przyczajenie
 
Avatar fireside
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 28
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez Miss__Cupcake_ Pokaż wiadomość
Śpię kulturalnie 5-6. Moja kochana wychowawczyni pozwoliła mi ten tydzień poświęcić polskiemu... Cóż z tego, że ze mnie biolchem!
Jak się uda maturka z głowy ;3
Jak chodzi o romantyzm właśnie go kończymy, dzięki Bogu. Obym więcej nie musiała być tak blisko z Mickiewiczem...
Czyli jesteś w drugiej klasie? Masz dobrze, jak coś to zawsze rok w zapasie U mnie niestety to ostatni dzwonek, a nie powiem, lepiej mi poszło wypracowanie na okręgowym niż te wszystkie interpretacje maturalne, które piszemy w ramach klasówek z polskiego
Widzę, że w porównaniu do Was jestem prawdziwym śpiochem - 7-8 godzin. Ale tak dla przykładu, dziś nie zrobiłam nic, aby się ogarnąć z materiałem do soboty
Czy u Was też kazali ewentualnie przygotowywać sobie temat konkursowy na III etap? Zdziwiło mnie to, bo coś tam wspominali, a w zeszłym roku tak na pewno nie było...
fireside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:45   #475
Jolanniz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Miss__Cupcake_
Ja też próbuję szukać kontekstów, gdzie się da, ale tak właściwie najwięcej siedzę w gawędach i opracowaniach... Muszę wyjść z tego kręgu do innych, bardziej różnorodnych pozycji... A z jakiego jesteś okręgu?

fireside
Dobrze, że masz już jeden ustny za sobą, to zawsze jakieś doświadczenie A jak odpowiadałaś, to komisja milczała ostentacyjnie, czy właśnie starała się Ci jakoś pomóc?

Boję się czegoś takiego, że dostanę pytania, przeczytam je, któregoś nie zrozumiem i będę się głowić nad nim, zamiast odpowiadać na to, które rozumiem : P O ile jakiekolwiek zrozumiem. Byle mieć te 25 punktów! Myślę, że może być coś w stylu, które z opracowań najbardziej ci pomogło, coś w tym stylu...
Jolanniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:45   #476
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

@fireside

Mogłabyś napisać, na czym skupiłaś się w swojej pracy?
Ja stwierdziłam, że każdy aspekt pamięci omówię tak wnikliwie, jak mogę (uwzględniając maksymalną ilość stron), chciałam napisać o wszystkich po trochu; mam parę rzeczy "liźniętych", typu rodzaje amnezji, podział pamięci, upamiętnianie, oblicza pamięci w różnych epokach literackich. Myślisz, że mogą pytać np. o różnice w typach amnezji (tylko je wymieniłam, nie opisywałam żadnego z nich)? W sumie sprawdzałoby to moją wiedzę na ten temat i samodzielny wkład w napisanie pracy Wydaje mi się, że podeszłam do sprawy bardziej "naukowo" niż inni...

To ja mam chyba najlepszą sytuację, bo jestem w pierwszej klasie...

Edytowane przez JestemErynia
Czas edycji: 2014-03-04 o 21:48
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:53   #477
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Jolanniz
Białystok, a Ty?

JestemErynia
To by miało największy sens. Ja do swojej pracy też podeszłam tak jakby naukowo - wyszła mi swego rodzaju monografia Syrokomli. Myślę, że w moim wypadku mogą wypytywać o gawędy... których nie mam czasu ogarnąć. Możliwe, że w Twoim wypadku będą chcieli rozwinięcia

fireside

Tak, druga klasa. Mam nadzieję, że jakoś się prześlizgnę, bo za rok będę musiała skupić się na biologii (mam tragiczną nauczycielkę >.<)...
Co do ogarniania materiału - jakoś ostatnio skupić się nie mogę i czytam po pięć razy jedno zdanie, więc też zbyt dużo nie robię ;c
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 21:57   #478
JestemErynia
Raczkowanie
 
Avatar JestemErynia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 123
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Oby chcieli ode mnie rozwinięcia! Przynajmniej wiem, co pisałam; na tym mnie raczej nie zagną.
Boję się kontekstów i pytania o język. Bogowie, ratujcie. Niech mnie zapytają o coś prostego...
JestemErynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 22:01   #479
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Cytat:
Napisane przez JestemErynia Pokaż wiadomość
Oby chcieli ode mnie rozwinięcia! Przynajmniej wiem, co pisałam; na tym mnie raczej nie zagną.
Boję się kontekstów i pytania o język. Bogowie, ratujcie. Niech mnie zapytają o coś prostego...
Módlmy się razem
U mnie zaczęło się z kontekstami dość niewinnie - a, taki tam sobie lirnik wioskowy, jakie tam konteksty będą!
Bęm. Mickiewicz, a co za tym idzie Słowacki i Norwid. Bęm. Pol, Lenartowicz, Rzewuski, Zaleski. Bęm. Ludowość to Herder. Bęm. Bęm. Bęm. Aż strach się zagłębiać
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 22:01   #480
Jolanniz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Nie wyobrażam sobie chodzić do szkoły i się przygotowywać przez ten tydzień Jak wchodzę na stronę olijp i widzę to odliczanie to mnie ciarki przechodzą.
Ja z bydgoskiego.
Jolanniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-06 11:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.