Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-10, 21:48   #2641
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Ktory balsam z The Body Shop lubicie najbardziej pod wzgledem zapachu i konsystencji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wielbię te jogurty, są bardzo leciutkie i szybko się wchłaniają. Najlepszy zapach to różany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:03   #2642
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma deszczownice i używa jej regularnie? Zastanawiam się czy jest sens ja montować czy wystarczy stansardowa słuchawka prysznicowa...
Jak byłam u kogoś i miałam okazję korzystać z deszczownicy to miałam mieszane uczucia, tztowi się z kolei podoba i mamy dylemat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przez 7 lat nie użyłam ani raz nie lubię takiego lania po głowie, musze sobie pod kątem włosy moczyć a nie tak jakby mi ktoś wiadro z góry wylał.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:04   #2643
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja się w łazience maluje, więc dzienne swiatlo na wagę złota, no i wywietrzyć można porządnie. Tak wiem, że teraz są wywietrzniki ale dla mnie to nie to samo
W tym celu polecam instalację dużych mocnych białych punktów LED, barwa 4000 - 4500k, czyli białe neutralne.
Mam dwa warianty oświetlenia łazienki, żółte (nastrojowe) i właśnie białe, to drugie właśnie ze względu na makijaż. Światło ma kolor światła dziennego, przez co można uniknąć makijażowych fakapów. Ważne żeby było mocne i w dobrych miejscach (równomiernie oświetlenie), żeby sobie cieni nie rzucać.
Okno w łazience i światło dzienne pod kątem malowania niby spoko, ale wiadomo: pochmurny dzień, zima, makijaż pod wieczorne wyjście - i już tego światła nie ma.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:07   #2644
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
ale to nie jest standard. Ale przy nieduzych lazienkach okno tylko zmniejsza mozliwosc aranzacji. Jak lazienka jest duuza to wtedy okno spoko
I tak wolałabym mniejsza łazienkę z oknem niż duża bez w sumie taka idealna wielkość to 8-10m2, większa byłaby mi chyba za duża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:09   #2645
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Może głupie pytanie, ale spróbuję. Stoję przed dylematem szukania mieszkania w innym mieście. Od wieelu lat nie wynajmuję, więc nie wiem też na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy i w ogóle szukaniu mieszkania do wynajęcia. Macie jakieś rady ze swojego doświadczenia o co pytać, na co zwrócić uwagę?
[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88801249]Udokumentuj zastany stan mieszkania. Zapisz w umowie, że np. zdjęcia wysłane wlaścicielowi dnia ... dokumentują stan zastanego mieszkania. Przy przekazaniu sprawdź stan wszystkich sprzętów (odpływy, pralka, telewizor, nawet czajnik jeśli jest). Sprawdź bardzo dokładnie stan wszelkich szyb (czy nie zbite), paneli/ mebli (czy nie są zniszczone, działają) i jakiekolwiek usterki zapisz w protokole przekazania.

Zwróć uwagę na potencjalne problemy. Np. w jednym z wynajmowanych miałam tak przedziwnie skonstruowany prysznic, że był spadek w kierunku łazienki. Nie dało się wziąć prysznica nie zalewając całego pomieszczenia obojętnie jak się człowiek starał.

Nie wierz, że "aktualnie internetu nie ma, ale można założyć", bo może się to okazać problematyczne albo niemożliwe ze wzgędów technicznych. W ten sposób wylądowałam na rok z internetem mobilnym (złe doświadczenie).

Ogólnie do wszelkich obiecanek (czyli rzeczy, których nie możesz empirycznie zweryfikować) podchodź z ostrożnością.

Skup się na funkcjonalności, nie wyglądzie. I na tym, czy wynajmujący nie wyddaje się świrem.

I bądź bardzo dokładna sprawdzając zapisy umowy. Nigdy nie żałowałam, że byłam, chociaż kilka razy nie podpisałam przez to umowy. Za to jak kilka razy tego nie zrobiłam, to zazwyczaj prowadziło to potem do problemow.[/QUOTE]Dodałabym do powyższej listy, by zwrócić uwagę, czy wszystkie komplety kluczy zostaną wydane najemcom. Jeśli właściciel chce jeden zatrzymać na sytuacje awaryjne, to spoko, ale tylko w zaplombowanej kopercie.
Żebyś przypadkiem nie trafiła na takiego, co sobie rości "prawo do wizytacji swojego mieszkania". Na grupach prawnych to jeden z najczęściej pojawiających się problemów z punktu widzenia najemców.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:10   #2646
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
W tym celu polecam instalację dużych mocnych białych punktów LED, barwa 4000 - 4500k, czyli białe neutralne.
Mam dwa warianty oświetlenia łazienki, żółte (nastrojowe) i właśnie białe, to drugie właśnie ze względu na makijaż. Światło ma kolor światła dziennego, przez co można uniknąć makijażowych fakapów. Ważne żeby było mocne i w dobrych miejscach (równomiernie oświetlenie), żeby sobie cieni nie rzucać.
Okno w łazience i światło dzienne pod kątem malowania niby spoko, ale wiadomo: pochmurny dzień, zima, makijaż pod wieczorne wyjście - i już tego światła nie ma.
Będziemy mieli okno, więc luz. Na łazienkę bez okna i tak bym się nie zdecydowała. Nic mi nie zastąpi po prostu światła dziennego, choćby nie wiem jak dobre oświetlenie było. Zima jak wstawałam o 5-6 i malowałam się ze światłem to mnie to do szału doprowadzało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:14   #2647
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Będziemy mieli okno, więc luz. Na łazienkę bez okna i tak bym się nie zdecydowała. Nic mi nie zastąpi po prostu światła dziennego, choćby nie wiem jak dobre oświetlenie było. Zima jak wstawałam o 5-6 i malowałam się ze światłem to mnie to do szału doprowadzało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale nie trzeba się malować w łazience przecież.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-10, 22:15   #2648
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No ale nie trzeba się malować w łazience przecież.
Ja się nie umiem malować w łazience. Ja muszę mieć lustro blisko twarzy. A zlew pod lustrem jest dla mnie ogromną odległością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:15   #2649
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma deszczownice i używa jej regularnie? Zastanawiam się czy jest sens ja montować czy wystarczy stansardowa słuchawka prysznicowa...
Jak byłam u kogoś i miałam okazję korzystać z deszczownicy to miałam mieszane uczucia, tztowi się z kolei podoba i mamy dylemat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam i kocham używam dzień w dzień a słuchawki wisi rzadko kiedy używana…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:19   #2650
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88801533]Ja się nie umiem malować w łazience. Ja muszę mieć lustro blisko twarzy. A zlew pod lustrem jest dla mnie ogromną odległością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja mam tak samo. I nie zawsze się maluję jak jest jasno nawet. W okresie zimowym to raczej rzadkość bym powiedziała, bo rano jest ciemno przecież. Poza tym wolę sobie usiąść
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:23   #2651
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88801533]Ja się nie umiem malować w łazience. Ja muszę mieć lustro blisko twarzy. A zlew pod lustrem jest dla mnie ogromną odległością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mi bylo niewygodnie i od zawsze maluje sie poza lazienką. Na siedząco, z kawą

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
I tak wolałabym mniejsza łazienkę z oknem niż duża bez w sumie taka idealna wielkość to 8-10m2, większa byłaby mi chyba za duża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak lazienka jest mała to okno zabiera przestrzen np. dla prysznica, dodatkowej szafki, dla lustra. 10m to nie jest mała łazienka
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-10, 22:32   #2652
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Kurczę, może powinnam nagrać jakiś filmik instruktażowy, bo mam dość małą kabinę (80x80) i nie mam wrażenia, że stoję gdzieś w kącie i marznę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
80x80 to bardzo mała kabina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mam z Action, takie z płótna z gumką. Mam już od jesieni ubiegłego roku, nadal jest gładkie, bez żadnych kulek i ciągle śnieżnobiałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Byłam w miejscu i była tylko deszczownica bez mniejszej słuchawki i był zonk, kiedy chciałam tylko wziąść prysznic a leciała mi woda na łeb i nie szło inaczej niż mocząc się od stóp do głów. Wkurzona byłam nieziemsko
Dodam, że samej głowy też nie miałam jak umyć, bo zaś trzeba było w całości wejść pod prysznic. A umywalka była mini i nijak nie można było po ludzku z łazienki skorzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W domu nikt tak sobie nie robi. Jest deszczownica, słuchawka i normalna umywalka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Sprawdź w necie instrukcję do swojego modelu, bo każdy może mieć inaczej. Ja miałam zawsze drukarki HP i jedne drukowały w ogóle bez pojemnika z kolorowym tuszem, inne wymagały żeby pojemnik był choćby i pusty a jedna wymagała wszystkich tuszy i żaden nie mógł być pusty. Kabina 80x80 to bardzo duża kabina. Ja mam 60x60 i to jeszcze półokrągłą, to jest mała kabina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
60x60?? Miałabym atak klaustrofobii. A co robisz jak ci spadnie np mydło? Wychodzisz na zewnątrz żeby je podnieść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
przez 7 lat nie użyłam ani raz nie lubię takiego lania po głowie, musze sobie pod kątem włosy moczyć a nie tak jakby mi ktoś wiadro z góry wylał.
Natężenie wody można regulować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:36   #2653
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Ktory balsam z The Body Shop lubicie najbardziej pod wzgledem zapachu i konsystencji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maslo shea albo oliwka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:42   #2654
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
80x80 to bardzo mała kabina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

W domu nikt tak sobie nie robi. Jest deszczownica, słuchawka i normalna umywalka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

60x60?? Miałabym atak klaustrofobii. A co robisz jak ci spadnie np mydło? Wychodzisz na zewnątrz żeby je podnieść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Natężenie wody można regulować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wystarczy kucnąć. Też mam małą kabinę, nogi gole tak, że opieram stopę wysoko na ścianie i jadę i wszystko widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-10, 22:48   #2655
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo. I nie zawsze się maluję jak jest jasno nawet. W okresie zimowym to raczej rzadkość bym powiedziała, bo rano jest ciemno przecież. Poza tym wolę sobie usiąść
Ja też wolę siedzieć
Ale w lecie maluje się do światła dziennego, w zimie mam wlasnie gorzej.
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
80x80 to bardzo mała kabina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

W domu nikt tak sobie nie robi. Jest deszczownica, słuchawka i normalna umywalka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

60x60?? Miałabym atak klaustrofobii. A co robisz jak ci spadnie np mydło? Wychodzisz na zewnątrz żeby je podnieść?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Natężenie wody można regulować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i ? Nadal to uczucie, jakby mi ktoś centralnie z góry lal wode na głowę, żadna wygoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 06:46   #2656
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Chciałabym zrobić dziecku owocowe musy w sloiczkach na zimę. Wystarczy jak zmiksuje wybrane owoce i wstawkę je do zamrażarki czy żeby się nie zmarnowały powinnam coś jeszcze zrobić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 07:00   #2657
madziaa2809
Zakorzenienie
 
Avatar madziaa2809
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 16 889
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Ja się maluję w łazience od lat i mi nie przeszkadza brak okna. U mnie nie ma okien w łazience w blokach, mieszkałam nawet w nowych deweloperskich jakiś czas i nie było. Łazienka 10m to jest ogromna łazienka ja mam zaledwie 3m i miałam biedę zmieścić a gdzie jeszcze okno. W domu to sobie można, bo jak jeszcze budujesz to sobie zrobisz jak zechcesz w bloku nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziaa2809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 07:10   #2658
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Nie wiem, kto ma taki komfort, że przez cały rok (czy większość roku) maluje się przy naturalnym świetle. Przecież o 7, a nawet często i o 8 rano przez większość roku jest jeszcze ciemno, więc czy jest okno, czy go nie ma, to bez znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 07:12   #2659
madziaa2809
Zakorzenienie
 
Avatar madziaa2809
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 16 889
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nie wiem, kto ma taki komfort, że przez cały rok (czy większość roku) maluje się przy naturalnym świetle. Przecież o 7, a nawet często i o 8 rano przez większość roku jest jeszcze ciemno, więc czy jest okno, czy go nie ma, to bez znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, ja się maluję o 5 rano 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziaa2809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-11, 07:46   #2660
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Dodałabym do powyższej listy, by zwrócić uwagę, czy wszystkie komplety kluczy zostaną wydane najemcom. Jeśli właściciel chce jeden zatrzymać na sytuacje awaryjne, to spoko, ale tylko w zaplombowanej kopercie.
Żebyś przypadkiem nie trafiła na takiego, co sobie rości "prawo do wizytacji swojego mieszkania". Na grupach prawnych to jeden z najczęściej pojawiających się problemów z punktu widzenia najemców.
[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88801249]Udokumentuj zastany stan mieszkania. Zapisz w umowie, że np. zdjęcia wysłane wlaścicielowi dnia ... dokumentują stan zastanego mieszkania. Przy przekazaniu sprawdź stan wszystkich sprzętów (odpływy, pralka, telewizor, nawet czajnik jeśli jest). Sprawdź bardzo dokładnie stan wszelkich szyb (czy nie zbite), paneli/ mebli (czy nie są zniszczone, działają) i jakiekolwiek usterki zapisz w protokole przekazania.

Zwróć uwagę na potencjalne problemy. Np. w jednym z wynajmowanych miałam tak przedziwnie skonstruowany prysznic, że był spadek w kierunku łazienki. Nie dało się wziąć prysznica nie zalewając całego pomieszczenia obojętnie jak się człowiek starał.

Nie wierz, że "aktualnie internetu nie ma, ale można założyć", bo może się to okazać problematyczne albo niemożliwe ze wzgędów technicznych. W ten sposób wylądowałam na rok z internetem mobilnym (złe doświadczenie).

Ogólnie do wszelkich obiecanek (czyli rzeczy, których nie możesz empirycznie zweryfikować) podchodź z ostrożnością.

Skup się na funkcjonalności, nie wyglądzie. I na tym, czy wynajmujący nie wyddaje się świrem.

I bądź bardzo dokładna sprawdzając zapisy umowy. Nigdy nie żałowałam, że byłam, chociaż kilka razy nie podpisałam przez to umowy. Za to jak kilka razy tego nie zrobiłam, to zazwyczaj prowadziło to potem do problemow.[/QUOTE]


Bardzo dobre rady, bardzo Wam dziękuję. Zapisuję sobie do listy rzeczy, które warto ogarnąć przed podpisaniem jakiejś umowy. Jesteście super pomocne.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 07:46   #2661
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez anna1112 Pokaż wiadomość
Tak jest darmowy, odsyłka jest na polski adres. Tak miałam na etykiecie.
Dziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 08:04   #2662
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
60x60?? Miałabym atak klaustrofobii. A co robisz jak ci spadnie np mydło? Wychodzisz na zewnątrz żeby je podnieść?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale słaby tekst.

Ja się maluje obecnie przy biurku, a docelowo to będzie toaletka, ale mam po prostu lampkę z różnymi barwami świateł i ustawiam neutralne. Wygodnie, wszystko pod ręką, nie zajmuje nikomu łazienki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:00   #2663
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Czy możecie polecić firmy, w których kupię naprawdę wysokie wypełnienia do poduszek? Jaki wkład jest najlepszy?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:21   #2664
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić firmy, w których kupię naprawdę wysokie wypełnienia do poduszek? Jaki wkład jest najlepszy?
Jeśli takie do spania, a nie dekoracyjne, to polecam poduszki Tempur Mamy z mężem po jednej i o ile wcześniej do spania każdy potrzebował 2, bo się ten wkład szybko zbijał i poduszka robiła się płaska, to tu 1 na osobę i jak nowa.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:28   #2665
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mi bylo niewygodnie i od zawsze maluje sie poza lazienką. Na siedząco, z kawą

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------


Jak lazienka jest mała to okno zabiera przestrzen np. dla prysznica, dodatkowej szafki, dla lustra. 10m to nie jest mała łazienka
Mam nieduża łazienkę i małe okienko w prysznicu, polecam Od razu mowie ze szyba jest matowa, okno podzielone na 2 połowy i obie są uchylne
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:29   #2666
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy możecie polecić firmy, w których kupię naprawdę wysokie wypełnienia do poduszek? Jaki wkład jest najlepszy?
Poduszki piankowe
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:45   #2667
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No ale nie trzeba się malować w łazience przecież.
Mi najwygodniej w łazience. Gdzie mam się malować jak w sypialni śpi np tz, w salonie nie chce sobie bałaganu robić. W kuchni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mi bylo niewygodnie i od zawsze maluje sie poza lazienką. Na siedząco, z kawą

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------


Jak lazienka jest mała to okno zabiera przestrzen np. dla prysznica, dodatkowej szafki, dla lustra. 10m to nie jest mała łazienka
U nas będzie okno dachowe, na skosie, więc nie będzie nic zabierać, no i dodatkowo mu się mega podoba w tamtym miejscu lezie łazienka 10m2 jest dla mnie idealna, może przez to, że całe życie mieszkam w domu. Te blokowe łazienki to są klitki niekiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nie wiem, kto ma taki komfort, że przez cały rok (czy większość roku) maluje się przy naturalnym świetle. Przecież o 7, a nawet często i o 8 rano przez większość roku jest jeszcze ciemno, więc czy jest okno, czy go nie ma, to bez znaczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No przecież pisałam,że zima bardzo ubolewam, bo jak wstaje rano to jescze jest ciemno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:46   #2668
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi najwygodniej w łazience. Gdzie mam się malować jak w sypialni śpi np tz, w salonie nie chce sobie bałaganu robić. W kuchni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------



U nas będzie okno dachowe, na skosie, więc nie będzie nic zabierać, no i dodatkowo mu się mega podoba w tamtym miejscu lezie łazienka 10m2 jest dla mnie idealna, może przez to, że całe życie mieszkam w domu. Te blokowe łazienki to są klitki niekiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w salonie przy oknie. Mam mnóstwo kosmetyków i praktyczna toaletke - dwie szafki Alex z Ikei i blat. Kiedyś mi się marzyła taka fifarafa ozdobna, ale niestety, muszę mieć lustro blisko przed sobą, bo jestem ślepa, dodatkowo muszę mieć dużo miejsca.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:50   #2669
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Każdy ma swoje upodobania, ja nie wyobrażam sobie życia bez okna w łazience, bo tak jestem przyzwyczajona i dla mnie to komfort i wygoda. Może jakbym nigdy tego okna nie miała to byłoby inaczej, aktualnie nikt mnie nie przekonał zeby tego okna nie robić, nawet tz nawet jakbym się nie malowała w łazience to i tak okno bym zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja w salonie przy oknie. Mam mnóstwo kosmetyków i praktyczna toaletke - dwie szafki Alex z Ikei i blat. Kiedyś mi się marzyła taka fifarafa ozdobna, ale niestety, muszę mieć lustro blisko przed sobą, bo jestem ślepa, dodatkowo muszę mieć dużo miejsca.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Toaletka w salonie, nieeee. Nie chcę w salonie takich rzeczy, szkoda mi miejsca, wole większy stół. Toaletkę może będę miała w sypialni, ale zachwyt nad nią powoli mi przechodzi,więc może zrezygnuje kosztem większej komody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-11, 09:55   #2670
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi najwygodniej w łazience. Gdzie mam się malować jak w sypialni śpi np tz, w salonie nie chce sobie bałaganu robić. W kuchni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------



U nas będzie okno dachowe, na skosie, więc nie będzie nic zabierać, no i dodatkowo mu się mega podoba w tamtym miejscu lezie łazienka 10m2 jest dla mnie idealna, może przez to, że całe życie mieszkam w domu. Te blokowe łazienki to są klitki niekiedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

No przecież pisałam,że zima bardzo ubolewam, bo jak wstaje rano to jescze jest ciemno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się maluje w salonie przy stole. Najwygodniej dla mnie później wkladam kosmetyki do koszyczka i nie ma balaganu

No i łazienki w mieszkaniach są klitkami bo metraż ograniczony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2021-07-11 o 09:57
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.