Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-12, 21:08   #1741
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Super życzę powodzenia

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 06:55   #1742
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja juz nie mam siły
Minęło pol roku od założenia Mireny ,a ja dzisiaj mam 17 dzien okresu po zaledwie tygodniowej przerwie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 07:50   #1743
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Ja juz nie mam siły
Minęło pol roku od założenia Mireny ,a ja dzisiaj mam 17 dzien okresu po zaledwie tygodniowej przerwie

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Wspolczuje:/ Ale to taki prawdziwy okres czy bardziej plamienia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 07:56   #1744
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Z tamponem chodzę, to jest krew

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 11:35   #1745
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Z tamponem chodzę, to jest krew

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
masakra.
chyba musisz wyciągnąć Mirenę...
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 06:42   #1746
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
masakra.
chyba musisz wyciągnąć Mirenę...
Tez tak uważam.

Madzieska, to już po prostu nie wyglada jakby miało się coś zmienić.
Co innego miesiąc do 3 podobnych szaleństw. Ale to już jest norma.
Co innego jak ktoś ma plamienia drobne, ale takie ciagle krwawienie to nie tylko niewygoda życiowa, ale przecież ta krew cały czas wypływa, można wpaść w jakaś mega anemię.

Zreszta, jest to jest objaw ze coś jest nie tak. Albo kompletnie nieodpowiednia metoda albo, coś tam więcej się dzieje i trzeba się skupić na zdiagnozowaniu a nie walką ze spirala.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 11:12   #1747
pojade_do_hiszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć! Podczytuje Was od jakiegoś czasu, ten wątek bardzo mi pomógł gdy rozważałam założenie wkładki

W październiku 2020 założyłam kyleene, krwawienia pojawiały się regularnie co 4 - 5 tygodni, z każdym miesiącem czas między krwawieniami się wydłużał. Miesiączki są raczej mało obfite ale trwają zawsze ponad tydzień. Miesiąc temu byłam u ginekologa na usg, wszystko leży jak trzeba, krwawienia powinny z czasem występować coraz rzadziej. A tymczasem, dzisiaj pojawiło się niespodziewane krwawienie - ostatni okres miałam 9 maja, a dziś krwawię jak pierwszego dnia okresu. Czy którejś z Was zdarzyło się coś takiego już po kilku miesiącach w miarę regularnych okresów na wkładce? Trochę się zestresowałam, tym bardziej że nic mnie nie boli/nie ma żadnych przedokresowych objawów.
pojade_do_hiszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-31, 13:48   #1748
Crystal420
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 3
Cool Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej dziewczyny !
Mam jeszcze jedno bardziej konkretne pytanie - czy któraś z Was jest może z Trójmiasta i mogłaby mi polecić jakąś dobrą Panią ginekolog obeznaną w "montażu" spiralki? No i przy okazji, żeby nie kręciła nosem, że chce taką formę antykoncepcji, a mam 25 lat i nie rodziłam
Crystal420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 15:14   #1749
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Crystal420 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Mam jeszcze jedno bardziej konkretne pytanie - czy któraś z Was jest może z Trójmiasta i mogłaby mi polecić jakąś dobrą Panią ginekolog obeznaną w "montażu" spiralki? No i przy okazji, żeby nie kręciła nosem, że chce taką formę antykoncepcji, a mam 25 lat i nie rodziłam
Napisz do mnie priv to dam namiary.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 10:44   #1750
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pojade_do_hiszp Pokaż wiadomość
Cześć! Podczytuje Was od jakiegoś czasu, ten wątek bardzo mi pomógł gdy rozważałam założenie wkładki

W październiku 2020 założyłam kyleene, krwawienia pojawiały się regularnie co 4 - 5 tygodni, z każdym miesiącem czas między krwawieniami się wydłużał. Miesiączki są raczej mało obfite ale trwają zawsze ponad tydzień. Miesiąc temu byłam u ginekologa na usg, wszystko leży jak trzeba, krwawienia powinny z czasem występować coraz rzadziej. A tymczasem, dzisiaj pojawiło się niespodziewane krwawienie - ostatni okres miałam 9 maja, a dziś krwawię jak pierwszego dnia okresu. Czy którejś z Was zdarzyło się coś takiego już po kilku miesiącach w miarę regularnych okresów na wkładce? Trochę się zestresowałam, tym bardziej że nic mnie nie boli/nie ma żadnych przedokresowych objawów.



Nie bardzo rozumiem, dlaczego cykle miałyby się wydłużać przy spirali hormonalnej i krwawienia wystepowac coraz rzadziej?
Moze po prostu przytrafiło ci się jakies rozregulownaie cyklu, wtedy moga być jedne dłuższe, inne krótsze. Moze teraz trafił ci się taki krótszy własnie?


Przy spirali hormonalnej organizm funkcjonuje swoim własnym rytmem, spirala wpływa tylko punktowo i właściwie działa tylko na grubość endometrium. Stąd zmniejszone krawienia lub nawet ich brak zupełny i niemożliwość zagnieżdżenia się zarodka.


Ale nawet u kobiet które w ogóle nie krwawią na spirali hormonalnej, cykl , owulacja i cała reszta, normalnie przebiega w swoim normalnym rytmie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 10:00   #1751
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Z tamponem chodzę, to jest krew

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
i jak tam u Ciebie ?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-10, 11:08   #1752
marzgra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć dziewczyny!
Czytam z zafascynowaniem wasze historie. Od 3 lat przyjmuje różne anty (tabsy - Belara i vines, ostatnie 10 mscy Ginoring) i wczoraj na wizycie zaproponowano mi spiralę hormonalną. Gin przedstawił to w różowych barwach ale historia Madzeska75 mnie przeraża. Staram się pocieszyć tym, że to raczej odosobniony przypadek(?)

Troche o mnie: mam 25 lat, "swój" okres miałam zawsze regularny, ale baaardzo obfity (też mówiłam na niego krwawy Niagara ) i potwornie bolesny. O ile z obfitością anty mi pomogły, tak po kilkunastu miesiącach stosowania bolesność wraca. O dziecku myślę tak najwcześniej w perspektywie 3 lat.

Jak uważacie - lepiej inwestować we wkładkę i trzymać kciuki że będzie lepiej, czy może (tak jak robię teraz) używać 3 opakowania anty podrząd (tj. bez robienia przerwy i krwawienie występuję po 3 miesiącach)?

Zaletą brania anty bez przerwy jest to, że mniej więcej wiem kiedy będzie krwawienie (czasami jednak pojawia się ono niezapowiedzianie jeszcze pod koniec przyjmowania np 2-go opakowania). Minusem są wszystkie skutki uboczne - ból taki, że biorę Nimesil, bo nic innego nie działa, obniżenie nastroju, libido na poziomie zera. Badania na razie są spoko, ale w rodzinie "popularne" są żylaki, więc po co sobie dokładać...

Przy wkładce najbardziej się obawiam, że mi nie spasuje i 1200zł (tyle bierze moja gin) pójdzie się bujać, oraz że trudno będzie mi znieść ból zaraz po założeniu i ewentualne 3-6 pierwszych miesięcy ciągłych krwawień/plamień. Boje się też, że powrócą moje obfite miesiączki w formie jakie je znam albo gorsze.

Pocieszy ktoś??
marzgra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 12:00   #1753
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez marzgra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czytam z zafascynowaniem wasze historie. Od 3 lat przyjmuje różne anty (tabsy - Belara i vines, ostatnie 10 mscy Ginoring) i wczoraj na wizycie zaproponowano mi spiralę hormonalną. Gin przedstawił to w różowych barwach ale historia Madzeska75 mnie przeraża. Staram się pocieszyć tym, że to raczej odosobniony przypadek(?)

Troche o mnie: mam 25 lat, "swój" okres miałam zawsze regularny, ale baaardzo obfity (też mówiłam na niego krwawy Niagara ) i potwornie bolesny. O ile z obfitością anty mi pomogły, tak po kilkunastu miesiącach stosowania bolesność wraca. O dziecku myślę tak najwcześniej w perspektywie 3 lat.

Jak uważacie - lepiej inwestować we wkładkę i trzymać kciuki że będzie lepiej, czy może (tak jak robię teraz) używać 3 opakowania anty podrząd (tj. bez robienia przerwy i krwawienie występuję po 3 miesiącach)?

Zaletą brania anty bez przerwy jest to, że mniej więcej wiem kiedy będzie krwawienie (czasami jednak pojawia się ono niezapowiedzianie jeszcze pod koniec przyjmowania np 2-go opakowania). Minusem są wszystkie skutki uboczne - ból taki, że biorę Nimesil, bo nic innego nie działa, obniżenie nastroju, libido na poziomie zera. Badania na razie są spoko, ale w rodzinie "popularne" są żylaki, więc po co sobie dokładać...

Przy wkładce najbardziej się obawiam, że mi nie spasuje i 1200zł (tyle bierze moja gin) pójdzie się bujać, oraz że trudno będzie mi znieść ból zaraz po założeniu i ewentualne 3-6 pierwszych miesięcy ciągłych krwawień/plamień. Boje się też, że powrócą moje obfite miesiączki w formie jakie je znam albo gorsze.

Pocieszy ktoś??



Obfite miesiączki raczej odpadają.


Tylko że wiesz, tu są raczej zwolenniczki spiral, więc rady będą dość tendencyjne.
Historia Madzieski jest jednak dość nietypowa, no ale ryzyko jest.
Ale to każda metoda ma swoje plusy i minusy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 13:20   #1754
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Obfite miesiączki raczej odpadają.


Tylko że wiesz, tu są raczej zwolenniczki spiral, więc rady będą dość tendencyjne.
Historia Madzieski jest jednak dość nietypowa, no ale ryzyko jest.
Ale to każda metoda ma swoje plusy i minusy.
Przy spiralce obfite miesiączki się zmniejszają????? O tym nie słyszałam, a się zastanawiam nad założeniem.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 13:55   #1755
Marisja
Raczkowanie
 
Avatar Marisja
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 362
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Przy spiralce obfite miesiączki się zmniejszają????? O tym nie słyszałam, a się zastanawiam nad założeniem.
Oczywiście, że tak ja między innymi z tego powodu założyłam i już przy pierwszej miesiączce widziałam male efekty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marisja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 14:53   #1756
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Przy spiralce obfite miesiączki się zmniejszają????? O tym nie słyszałam, a się zastanawiam nad założeniem.
Przy hormonalnej. Przy miedziance mogą się nasilić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-10, 17:25   #1757
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
i jak tam u Ciebie ?
Drugi dzień czysto

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Marzgra ,jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Ja jestem dziwnym przypadkiem, ale takie jak jak jednak się zdarzają (wiem z FB) Kazda z nas reaguje inaczej, ale większość jest zadowolona .Ja też nie wiem jak to naprawdę będzie u mnie bo są przypadki ,że po 7-8 miesiącach zaczyna się wszystko klarować ( i tego się trzymam ) I cały czas mam z tyłu głowy słowa lekarza, który po zabiegu łyżeczkowania ,na obchodzie zapytał, co się wcześniej zadziało.Jak usłyszał, że wyjęłam wkładkę po roku bo cały czas delikatnie plamiłam, to powiedział, że powinnam dać sobie jeszcze 2-3 m-ce ,że zbyt szybko?! podjęłam decyzję, że najprawdopodobniej wszystko by ustało. Tak więc teraz czekam cierpliwie (czasem nie ) że w końcu i ja będę miała fajnie
Jedno jest pewne.Miesiączki BARDZO się zmniejszyły, bóle brzucha są, ale w porównaniu z tym co było przed założeniem wkładki to pikuś,daję radę bez tabletek przeciwbólowych
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 19:38   #1758
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

11 dzień czyściutto!!!

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 08:19   #1759
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 09:05   #1760
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Kuźwa.....okres mi się zaczął ciekawe ile potrwa

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 09:34   #1761
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Szybkie pytanie. Na wstępie zaznaczam, ze ufam mojemu lekarzowi. Tylko chciałam rozeznać się czy ktoś się spotkał z taka opinia. W kwietniu minął termin mojej wkładki miedzianej. Niestety, na wizycie byłam dopiero wczoraj. Wszystko jest w porządku. Wkładka dobrze leży. Ja nie mam żadnych dolegliwości. Niestety, tak hak zakładanie tak i wyjęcie musi być u mnie pod narkoza. Zdecydowałam się na kolejna spirale. Wiec wszystko zrobimy za jednym razem. Niestety, z powodu syt w kraju bede czekać może i kilka miesięcy. Musi być to wprawiony lekarz. Jakiś konkretny z polecenia mojego gin. Pytałam czy możemy czekać. No i tu lekarz mnie zaskoczył. Wkładka działa nawet kilkanaście lat. Moja nie zarosła. Ani nie przemieściła się. Nadal jestem zabezpieczona. A wymienia się co 5-6 lat ze względów, ze ona może „rdzewiec”. Czy któraś z Was pytała o to lekarza? Wymienia się tylko ze względów higieny?Zdrowotnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 07:33   #1762
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Szybkie pytanie. Na wstępie zaznaczam, ze ufam mojemu lekarzowi. Tylko chciałam rozeznać się czy ktoś się spotkał z taka opinia. W kwietniu minął termin mojej wkładki miedzianej. Niestety, na wizycie byłam dopiero wczoraj. Wszystko jest w porządku. Wkładka dobrze leży. Ja nie mam żadnych dolegliwości. Niestety, tak hak zakładanie tak i wyjęcie musi być u mnie pod narkoza. Zdecydowałam się na kolejna spirale. Wiec wszystko zrobimy za jednym razem. Niestety, z powodu syt w kraju bede czekać może i kilka miesięcy. Musi być to wprawiony lekarz. Jakiś konkretny z polecenia mojego gin. Pytałam czy możemy czekać. No i tu lekarz mnie zaskoczył. Wkładka działa nawet kilkanaście lat. Moja nie zarosła. Ani nie przemieściła się. Nadal jestem zabezpieczona. A wymienia się co 5-6 lat ze względów, ze ona może „rdzewiec”. Czy któraś z Was pytała o to lekarza? Wymienia się tylko ze względów higieny?Zdrowotnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Nie wiem, ale ufałabym lekarzowi.
Tym bardziej ze jak sama mówisz na kontroli byłaś i to sprawdził.


Rdzewieć to na pewno nie zardzewieje, przecież one są z tworzyw sztucznych z domieszką metali nierdzewnych typu miedź, srebro.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-12, 10:23   #1763
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale ufałabym lekarzowi.
Tym bardziej ze jak sama mówisz na kontroli byłaś i to sprawdził.


Rdzewieć to na pewno nie zardzewieje, przecież one są z tworzyw sztucznych z domieszką metali nierdzewnych typu miedź, srebro.

Zastanawiające jest to, ze rekomenduje się wyjęcie po kilku latach. A niby działa jeszcze kilkanaście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 10:40   #1764
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Jestem krotko przed zalozeniem spirali i jestem zalamana, zestresowana i zdenerwowana.
Chcialam na poczatku zalozyc miedzianke. Przez te pol roku jakie mialam na zastanowienie sie nad tym, uslyszalam tyle historii o tym jak nasilily sie okresy, jak miedzianka wypadla i duzo pieniedzy poszlo w bloto, a nawet przypadki ciazy mimo spirali. Podobno wcale nie jest tak skuteczna jak tabletki anty. No i najwazniejsze - podobno sposob dzialania miedzianki powoduje delikatny stan zapalny w jajnikach i to po latach stosowania moze prowadzic do problemow z zajscia w ciaze.
Zaczelam sie jednak zastanawiac nad spirala hormonalna. Ale tutaj znowu, przypadki ciazy mimo spirali (niemozliwosc usuniecia spirali i w konsekwencji smierc plodu), depresja, zanik libido, a nawet uwaga uwaga rozwoj raka szyjki macicy. Do tego spirala hormonalna jest jeszcze drozsza.

Musze podjac jakas decyzje, a jestem po prostu tak zdenerwowana, ze juz sama nie wiem. Jestem tym tak wykonczona, ze najchetniej znowu wrocilabym do tabletek (ja mialam cerazette ze wzgledu na wage i ryzyko zakrzepicy), ale mialam po nich libido rowne 0. Nie wiem co robic.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 10:43   #1765
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Proponuję olać opowieści i anegdotki wyssane z palca i zamiast tego sugerować się obiektywnymi danymi na temat skuteczności różnych metod antykoncepcji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 10:53   #1766
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88904207]Proponuję olać opowieści i anegdotki wyssane z palca i zamiast tego sugerować się obiektywnymi danymi na temat skuteczności różnych metod antykoncepcji.[/QUOTE]

Wiem, ze masz bardzo rzeczowe podejscie do zycia, wiec zapytam - gdybys miala porownac metody antykoncepcji pod katem skutecznosci i skutkow ubocznych, to co zrobilabys na moim miejscu?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 11:12   #1767
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Przeczytałabym ich ulotki, zapoznała się ze wskaźnikiem Pearla i poczytała publikacje naukowe. Chociaż w przypadku spiral, tabletek i impalntów jeśli idzie o skuteczność, to nie ma za bardzo czego porównywać, bo ona jest po prostu bardzo wysoka
Na koniec rozważyłabym każdą metodę pod kątem swoich własnych (nigdy cudzych) doświadczeń z antykoncepcją. Np. jeśli wiem, że miałam jakieś problemy po hormonie X, to będę go unikać, ale nie interesuje mnie co było koleżance po Y. Jeśli mam naturalnie bardzo skąpe okresy, to nie przejmuję sie że po wkładce miedzianej mogą być bardziej obfite itp. Nie przejmuję się też niczym na zapas, bo nie wszystkie skutki uboczne da się przewidzieć, ale i tak żadna z tych metod nie jest na zawsze. Mogę za tydzień pójść i usunąć jak mi nie będzie pasować z jakiegoś powodu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 11:19   #1768
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Masz racje. Przeciez ja wlasnie dlatego na poczatku zdecydowalam sie na miedzianke, zeby nie miec tych problemow, co przy cerazette. Troche sie teraz dalam zdenerwowac. Oczywiscie sprawy nie ulatwia fakt, ze ginekolodzy raczej sie sklaniaja ku spirali hormonalnej.
Dzieki za glos rozsadku.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 11:25   #1769
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

A skłaniają się ku spirali hormonalnej? Bo osobiście nie znauważyłam tego, a żadnych oficjalnych danych na ten temat nie znam.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 11:35   #1770
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88904298]A skłaniają się ku spirali hormonalnej? Bo osobiście nie znauważyłam tego, a żadnych oficjalnych danych na ten temat nie znam.[/QUOTE]

No takie ja mam doswiadczenie. Oficjalnych danych nie mam. W swoim zyciu juz kiedys chcialam zalozyc spirale i lacznie rozmawialam o tym z 3 ginekologami. Wszyscy sugerowali, ze raczej wiekszosc kobiet stosuje wkladki hormonalne i zebym sie zastanowila, czy i ja nie chce.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.