Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-23, 13:04   #4831
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
O to ja 4-dniowy tydzien pracy byłby dla mnie idealny.
Dla mnie tez, pracowalam tak w zeszlym roku i bardzo bylam przygnebiona kiedy musialam wrocic do "normalnej" pracy 5 dni w tygodniu. trzydniowy weekend to jeden dzien na lenistwo i odpoczecie, jeden dzien na bycie produktywnym i jeden dzien na nadrobienie zycia towarzyskiego, w normalny tydzien ze zwyklym dwudniowym odpoczynkiem nie mam wystarczajaco duzo czasu i energii na to wszystko.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Dzięki za opis, z czystej ciekawości chcialam wiedziec jak to wyglada u Was. Oby było coraz lepiej!
Spodziewam sie ze przedluza lockdown, zobaczymy w przyszlym tygodniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:05   #4832
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A to tak. Taki system pracy to moje marzenie🥰 rowniez nie mam na to szans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak pracuję. 3 albo 4 dni pracy po 10 godzin a potem 4 albo 3 dni wolnego.
Praca jest niestety mało rozwojowa, ale te dni wolne kocham.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:28   #4833
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie też. Jak mam czasem wolny piątek albo poniedziałek to zdecydowanie jestem bardziej wypoczęta. Tak to w piątek człowiek jest wymęczony po całym tygodniu, w sobotę zwykle coś tam ogarnąć trzeba, a w niedziele to już się o poniedziałku myśli
Staram sie planować totalny relaks na piątki, bardzo rozny, czasem aktywny, czasem po prostu netflix i wino, czasem muzyka i pichcenie w kuchni, bo bardzo to lubię i mnie to relaksuje, najgorzej jak wpadne w taki stan, ze nic mi sie nie chce i tak przelatuje ten dzien a ja nawet za bardzo nie odpoczne, bo siedze na kanapie i to tyle w sumie.
W soboty nie robię wielkiego sprzątania, raczej zaczynam dzien z kawą w szlafroku, bez pospiechu a w niedziele odganiam te mysli o poniedziałku, bo inaczej to strata dnia dopiero kolo 23 mysle o poniedzialku, jak szykuje jedzenie do pracy i to by bylo na tyle
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:32   #4834
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:42   #4835
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie zamiast gap year wystarczyłoby zmniejszenie etatu do połowy - praca po 4h dziennie to brzmi jak raj

Gdyby finanse mi pozwalały, to bym chętnie skorzystała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:50   #4836
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:51   #4837
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mnie zamiast gap year wystarczyłoby zmniejszenie etatu do połowy - praca po 4h dziennie to brzmi jak raj

Gdyby finanse mi pozwalały, to bym chętnie skorzystała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja bym mogła zmniejszyć etat godzinowo, ale żeby pensja została na poziomie całego etatu
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-23, 13:54   #4838
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie podróżowałam podczas mojego. Dla mnie podróże nie są jakoś szczególnie nęcące. Od czasu do czasu tak i cieszą mnie, ale też szybko męczą. Uwielbiam wracać i budzić się we własnym łóżku. Wizja spędzenia tak całego roku plus pracowania nie jest dla mnie atrakcyjna, bo właściwie tak przed moim gap year pracowałam (na walizkach, po 2-3 miesiące w mniej lub bardziej przypadkowych pracach).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:16   #4839
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Ja bym chciała taki gap year, ale totalnie bez pracowania Tylko przyjemności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:18   #4840
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Staram sie planować totalny relaks na piątki, bardzo rozny, czasem aktywny, czasem po prostu netflix i wino, czasem muzyka i pichcenie w kuchni, bo bardzo to lubię i mnie to relaksuje, najgorzej jak wpadne w taki stan, ze nic mi sie nie chce i tak przelatuje ten dzien a ja nawet za bardzo nie odpoczne, bo siedze na kanapie i to tyle w sumie.
W soboty nie robię wielkiego sprzątania, raczej zaczynam dzien z kawą w szlafroku, bez pospiechu a w niedziele odganiam te mysli o poniedziałku, bo inaczej to strata dnia dopiero kolo 23 mysle o poniedzialku, jak szykuje jedzenie do pracy i to by bylo na tyle

Nie no ja też w piątek albo jakieś wyjście na miasto, spotkanie ze znajomymi albo w domu książka i wino, ale czuję, że jestem zmęczona i chętnie bym spać poszła, ale szkoda mi weekendu W sobotę też niby nic wielkiego do zrobienia nie mam, ale ograne zakupy na przyszły tydzień, jakieś pranie, coś tam, wieczorem jakieś wyjście i cyk już nie ma weekendu
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:25   #4841
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Ja nie umiem odgonić w niedzielę myśli, że jutro znów zaczyna się tydzień roboczy. Gdy wiem, że mam gorący okres po weekendzie, to już w ogóle chodzę poddenerwowana. Bardzo lubię piątki, bo do poniedziałku daleko
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-23, 14:26   #4842
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Ja juz po pracy buszuje w kuchni, wiec ekstra
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:33   #4843
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja nie umiem odgonić w niedzielę myśli, że jutro znów zaczyna się tydzień roboczy. Gdy wiem, że mam gorący okres po weekendzie, to już w ogóle chodzę poddenerwowana. Bardzo lubię piątki, bo do poniedziałku daleko

Oj tak, dla mnie piątek po pracy to zdecydowanie ulubiony moment tygodnia
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:51   #4844
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mnie zamiast gap year wystarczyłoby zmniejszenie etatu do połowy - praca po 4h dziennie to brzmi jak raj

Gdyby finanse mi pozwalały, to bym chętnie skorzystała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez bym chciała pracowac na pol etatu tylko wlasnie finanse nie pozwalaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 14:57   #4845
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Także bym nie chciała

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 15:12   #4846
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie też dziwi. Dziwi mnie przede wszystkim takie porównywanie on jest mądrzejszy, a ja jestem głupsza. Nie bardzo wiem co to ma na celu. Dla mnie to robienie z siebie takiej słodkiej idiotki. Ja to się na niczym nie znam, tylko do garów się nadaje, mój mąż musi myśleć za mnie. Dla mnie logiczne jest, że ja mam większą wiedzę w tym temacie, a mój partner w innym. Po co się licytować kto wie więcej. Dla mnie partnerstwo to jak ludzie stawiają się na tym samym poziomie, rozmawiają jak równy z równym, dyskutują, pytają o opinie, a nie 'ty się nie znasz, to ja podejmę decyzję'.






Zgadzam się. Im człowiek jest bardziej niezależny i samodzielny tym lepiej. Nigdy nic nie wiadomo co się w życiu wydarzy. Nie ma nic gorszego nic uzależnienie od drugiej osoby.





No wiadomo, że tak. Ale chyba nikt normalny tego nie sprawdza. Ludzie się dobiera jednak na podobnym poziome, ktoś wie to, ktoś inny tamto, ale gadanie ja jestem głupsza, on mądrzejszy jest dla mnie dziwne






Zgadzam się. Tak jest wygodniej. Można być wiecznie dzieckiem, o niczym nie myśleć i niczym się nie przejmować. Tzn. dla mnie by to wygodne nie było. Strasznie nie lubię takiego życiowego nieogarnięcia.





No ja też tego nie rozumiem jak ktoś sam świadomie chce się całkowicie od kogoś uzależnić. Życie jest bardzo przewrotne i różnie bywa. Potem chłop zostawi i dramat. Bo ani pracy, ani pieniędzy, ani umiejętności ogarnięcia czegokolwiek. Do takich nadużyć dochodzi praktycznie zawsze. Zwłaszcza jak dzieci są już starsze. Potem są tylko teksty 'ty nic nie robisz tylko siedzisz cały dzień w domu, niczym się nie przejmujesz'. Poza tym taka kobieta co siedzi w domu i uważa się za głupią w pewnym momencie staje się mało interesująca dla partnera i to na własne życzenie.





Ooo tak, miałabym tak samo Tzn. dla mnie niepracowanie byłoby fajne gdybym miała dużo kasy i znajomych, co mają tak samo i można by wiecznie jadać na mieście, pić winko, latać na wakacje Inaczej to nuda
Zgadzam się. Uważam, że dobrze, gdy partnerzy się uzupełniają i dzięki temu tworzą jedną, niezależną komórkę, gdzie jednak rozpad tej "komórki" nie spowoduje, że oboje zginą. Np. ja nie lubię jeździć samochodem, jak trzeba to gdzieś tam pojadę, ale w długą trasę typu 600km bym się nie wybrała. Tż nie lubi szukania, planowania, ale kocha jazdę. On nas zawozi na zaplanowane przeze mnie wycieczki i oboje się dobrze bawimy.
I tak jest w wielu sferach naszego życia, że 1+1=3. Oczywiście są rzeczy, w których jedno drugiemu nie pomoże i musimy szukać pomocy u innych.
Na pewno w związku oboje powinni zarabiać przynajmniej tyle, żeby sobie poradzić, gdy drugiego zabraknie albo któreś zechce odejść, żeby nie było presji na bycie razem. Bycie w związku powinno być oparte na uczuciu i/lub wspólnej chęci, a nie zależności. Jeśli ktoś prowadzi działalność, którą można prowadzić z domu (sklep internetowy, media społecznościowe itp.) i zarabia na tym tyle, że sam by się utrzymał, to też nie jest do końca taki tradycyjny model rodziny, bo to nie od siedzenia w domu zależy przecież. Jednak taki faktycznie tradycyjny model, gdzie kobieta faktycznie jest na utrzymaniu mężczyzny (albo odwrotnie) i nie ma własnego nawet "na waciki", zawsze ocenię negatywnie. Tzn. jeśli jej tak dobrze, uważa, że się spełnia, to niech żyje sobie długo i szczęśliwie w takim układzie i uszanuję jej wybór, ale na pewno nigdy nie uznam, że to dobry wybór dla kogokolwiek.
A co do wolnego to dla mnie dobre sprawa, kiedy wiadomo, kiedy to się skończy. Kiedy wiadomo, że konkretnego dnia koniec laby, wtedy jest większa motywacja do optymalnego wykorzystania tego czasu. Wakacje trwały czasami cztery miesiące i wszystko fajnie, gdy wiadomo, że 1 października koniec, wtedy człowiek się mobilizuje do tego, żeby coś robić.. Przeżyłam 2,5 miesięczne bezrobocie bez pewności co do tego kiedy koniec i co dalej ze mną będzie i mam nadzieję, że nigdy więcej. Marnowanie czasu, stres spowodowany brakiem pewności - okropność. Plus rozleniwienie takie, że załatwienie najprostszej sprawy okazuje się być trudne. Ja nawet wolne muszę mieć zaplanowane, bo inaczej wchodzę w tryb kluchy leniwej i marnotratrawię czas, zaniedbuję zdrowie, umiejętności, znajomości, no wszystko, na czym moje życie stoi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 15:33   #4847
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88822964]ja z kolei widzę presję na to, że gdy się robi taki gap year, to żeby wykorzystywać go konwencjonalnie. Bo jeśli się okaże, że przespałaś w domu ten czas, wysypiając się za wszystkie lata, to i tak cię powszechnie ocenią, że mało ambitnie i jak to tak żadnych kursów podnoszących kompetencje[/QUOTE]

gap year jest po to, aby zadowolic siebie a nie otoczenie
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 15:34   #4848
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że tylko ja nie chciałabym gap year na podróżowanie, przemieszczanie się częste i dorywcze prace. Nie lubię zmian i nie odnalazłabym się w takim trybie życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko Ty. Nie znoszę takiego trybu podróżowania, a jakieś prace dorywcze jawią mi się jako koszmar.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 15:46   #4849
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Mnie jakiś czas temu przyszło do głowy, żeby zamieszkać na jakiś czas na Teneryfie czy gdzieś i znaleźć jakąkolwiek pracę typu sklep czy sprzedawanie wycieczek. Ale żeby potem wrócić do swojego życia.
A tak poza tym myślałam też, że podobałoby mi się pracować zdalnie i pomieszkiwać w różnych miejscach - ze zdalną pracą z powodu korony nie ma problemu, ale chyba za mało zarabiam. Namiastką były dłuższe delegacje - gdyby mieć tam więcej wolnego czasu, to by mi to całkiem pasowało.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-23, 15:53   #4850
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Znam 37latkę, która w życiu nie pracowała, od państwa ciągnie co się da, bo "się jej należy" i ostatnio była pytać o pracę (pierwszy raz w życiu) w przedszkolu, dyrektorką jest jej znajoma. Dyrektorka powiedziała jej, że niestety raczej nie, ależ się ta znajoma obraziła strzeliła fochem i teraz udaje, że jej nie zna. Co ona myślała, że bez żadnego doświadczenia, 40letnia kobieta pójdzie szukac pracy i wszyscy będą się o nią zabijać?
No i to jest dramat. Jak partner ja rzuci, a rodzice którzy może jej pomagają umrę to z czego będzie żyć? Pomóc państwa jest, ale ciężko żeby to wystarczyło. Dla mnie też ważna jest niezależność. Zwłaszcza że życie i opłaty są coraz droższe. Wielu facetów musiałoby bardzo dużo pracować w 1 pracy lub na 2 etaty by utrzymać siebie i kobietę a co dopiero z dziećmi. Nie miałabym serca by facet tyle tyral i w domu oszalalabym z nudów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 15:54   #4851
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

A myślałyście o tym, aby przejść na tryb pracy zdalnej (na przykład pracując jako programista, architekt, dietetyk czy wykonując inne zlecenia, projekty - ale na cały etat) i podróżować, np. zwiedzając południe Europy? Albo mieszkać w różnych krajach.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-07-23 o 16:02
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 16:01   #4852
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88823304]gap year jest po to, aby zadowolic siebie a nie otoczenie [/QUOTE]

Otóż to Ja tam nie wiem, jakie otoczenie ma oczekiwania wobec osób, które sobie robią gap year, bo mnie to w sumie nie interesowało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 17:02   #4853
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88823309]Nie tylko Ty. Nie znoszę takiego trybu podróżowania, a jakieś prace dorywcze jawią mi się jako koszmar.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Od razu lepiej. Sam pomysł takiego roku na samorozwój to fajna sprawa. Ale ja pewnie bez obowiązków i bata nad głową tylko zmarnowałabym czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 17:54   #4854
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Zdziwiła mnie babeczka w poczekalni u lekarza. Miała torebkę (nieduża, no ale torebka), a telefon, portfel, klucze i okulary przeciwsłoneczne trzymała w jednej dłoni i tak sobie stała z 15 min.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 17:59   #4855
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A myślałyście o tym, aby przejść na tryb pracy zdalnej (na przykład pracując jako programista, architekt, dietetyk czy wykonując inne zlecenia, projekty - ale na cały etat) i podróżować, np. zwiedzając południe Europy? Albo mieszkać w różnych krajach.
Przy umowie o pracę coraz więcej pracodawców określa, że praca nie może być wykonywana poza granicami kraju. Dodatkowo kwestia ubezpieczenia zdrowotnego- nie polecam zachorować za granicą nie mając wykupionego ubezpieczenia.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 21:49   #4856
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Od razu lepiej. Sam pomysł takiego roku na samorozwój to fajna sprawa. Ale ja pewnie bez obowiązków i bata nad głową tylko zmarnowałabym czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Jak ma wolne jak np. W ostatnie dni to leżę I pisze na wizażu. Już lepiej było jak miałam przerwę

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 22:11   #4857
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88823061]Ja tak pracuję. 3 albo 4 dni pracy po 10 godzin a potem 4 albo 3 dni wolnego.
Praca jest niestety mało rozwojowa, ale te dni wolne kocham.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

ja też , kocham ten system i baardzo ciężko byłoby mi się przerzucić na codzienne chodzenie do pracy.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-24, 05:27   #4858
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Dziwi mnie watek o wieczorze kawalerskim na intymnym. I to bardzo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-24, 05:50   #4859
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88823882]Dokładnie. Jak ma wolne jak np. W ostatnie dni to leżę I pisze na wizażu. Już lepiej było jak miałam przerwę

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To samo! Celowo zrobiłaś sobie odwyk od wizażu? Bo mnie też by się przydał, ale przyzwyczajenie mnie trzyma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-24, 06:10   #4860
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88823061]Ja tak pracuję. 3 albo 4 dni pracy po 10 godzin a potem 4 albo 3 dni wolnego.
Praca jest niestety mało rozwojowa, ale te dni wolne kocham.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]"Za młodu" w pierwszej pracy na zlecenie też tak pracowałam. 3 dni po 12h, a potem 4 dni wolnego - na końcówce studiów zajęcia były bardzo nieliczne, więc było to całkiem przyjemne.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-25 07:45:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.