Seks po ślubie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 17:28   #1
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296

Seks po ślubie


Ciekawa jestem, czy na wizażu są pary, które postanowiły czekać z seksem do ślubu? Jestem ze swoim TŻ prawie 5 lat, za dwa lata planujemy ślub. Podjęliśmy taką decyzję, bo jesteśmy dla siebie pierwsi pod każdym względem i chcieliśmy, by nasz pierwszy raz był niezapomniany. A niezapomniana może być tylko noc poślubna. Skupiamy się na duchowym aspekcie miłości, co nie znaczy, że nie znamy swoich ciał. Ktoś pomyśli: "Ale babka ma staroświeckie poglądy".. Może i fakt. Będąc niepoprawną romantyczką, cięzko mi było się odnależć w tym świecie, gdzie rządzi seks i pieniądz. Na szczęście znalazłam kogoś, kto patrzy podobnie jak ja na świat.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 17:55   #2
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, czy na wizażu są pary, które postanowiły czekać z seksem do ślubu? Jestem ze swoim TŻ prawie 5 lat, za dwa lata planujemy ślub. Podjęliśmy taką decyzję, bo jesteśmy dla siebie pierwsi pod każdym względem i chcieliśmy, by nasz pierwszy raz był niezapomniany. A niezapomniana może być tylko noc poślubna. Skupiamy się na duchowym aspekcie miłości, co nie znaczy, że nie znamy swoich ciał. Ktoś pomyśli: "Ale babka ma staroświeckie poglądy".. Może i fakt. Będąc niepoprawną romantyczką, cięzko mi było się odnależć w tym świecie, gdzie rządzi seks i pieniądz. Na szczęście znalazłam kogoś, kto patrzy podobnie jak ja na świat.
Z pogrubionym zdaniem się nie zgadzam

Pewnie słyszałaś milion razy teksty w stylu "A co jak wam nie będzie dobrze w łożku?", więc sobie daruję Uważam, że to jest osobisty wybor każdej pary i nikt nie ma powodow, żeby się w to wtrącać.

Ja osobiście nie znam żadnej pary, ktora by czekała do ślubu z seksem.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:00   #3
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Seks po ślubie

Ja nie widzę powodu, aby odmawiać sobie przyjemności i czekać np. jeszcze te 2 lata

Ale nie będę tu nikogo oceniać.

Wiesz jakie będzie wasze zawiedzenie jeśli okaże się, że tyle czekaliście na ten moment a nie będzie idealny, wymarzony i po prostu nie sprawi przyjemności
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:02   #4
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Więc raczej nikt się nie znajdzie..Cóż wątek umrze śmiercią naturalną To, że się nie uprawia seksu, a formy zastępcze nie znaczy, że się nie zna potrzeb i temperamentu partnera, więc spokojna głowa.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:02   #5
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Seks po ślubie

Dla mnie jest to nie zruzumiałe. I to nie dlatego, że moim światem rządzi "seks i pieniądz". Wiem, że są takie pary, zwykle głęboko religijne, uduchowione, tzn nie takie, której się stosują do katolickich zasad bo tak trzeba, tylko dlatego że chcą i odnajdują w tym spełnienie. Np Nowak z "Raz Dwa Trzy" mieszkał kilka lat przed ślubem ze swoją partnerką, i nie uprawiali seksu. Ale dla mnie zawsze wręcz nienaturalne wydawało się powstrzymywanie przed dawaniem sobie i Tż tej bliskości, miłości, czułości jakie daje akt seksualny.
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:08   #6
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Hmmm no tak spodziewałam się takich komentarzy. No cóż. Chciałam raczej "wywołać" pary, które również czekają na ten moment. Ale to jest raczej niemożliwe jak widać. No cóż.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:11   #7
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Seks po ślubie

Może ktoś się jeszcze znajdzie, poczekaj trochę :P
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 18:15   #8
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Hmmm no tak spodziewałam się takich komentarzy. No cóż. Chciałam raczej "wywołać" pary, które również czekają na ten moment. Ale to jest raczej niemożliwe jak widać. No cóż.
spokojnie, na pewno ktoś się odezwie
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:22   #9
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Więc raczej nikt się nie znajdzie..Cóż wątek umrze śmiercią naturalną To, że się nie uprawia seksu, a formy zastępcze nie znaczy, że się nie zna potrzeb i temperamentu partnera, więc spokojna głowa.

ja moze teraz cos zle rozumiem, ale jesli mowa o pettingu itp potrzebach partnera to nie ma chyba wiekszej obludy....
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:36   #10
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Seks po ślubie

kitosa jesli obydwoje nigdy nie uprawialiscei seksu, to naprawde noc poslubna , bedzie niezapomnina , ale raczej w ta drugą stronę.


Po pierwsze czy myslisz ,ze bedziecie mieli sile uprawiac seks po slubie, jesli wrocicie o 4 rano, raczej bedziecie marzyc tylko o spaniu. Nastepna sprawa jak wiadomo ten pierwszy raz , nie bedzie raczej super orgazmowym przezyciem. Tylko sciezka potkniec , inna bylaby sprawa jesli jedno z was juz wczesniej mialo doswiacdczenia z seksem i moze tą druga poprowadzic.

Wiec ja osobiscie nie wiedze nic szczegolnego w czekaniu na ten pierwszy raz do ślubu, raczej wole wytrenowac sobie faceta przed slubem, abym
po tym slubie plakala z rozkoszy.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 18:49   #11
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Dzięki serdecznie za rady Ale jeśli nie miało się pierwszego razu to znaczy, że w łóżku musi być żle? Bynajmniej nie w moim przypadku. Jakoś musieliśmy się zadawalać przez te 5 lat i przez następne dwa. Nie wyobrażam sobie inaczej.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 18:49   #12
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Seks po ślubie

ja nie widze sensu w wyczekiwaniu do slubu, ale nie mam zamiaru Cie oceniac. fajnie, ze znalazlas kogos kto tak samo sie na to zapatruje. mieliscie szczescie, ze na siebie trafiliscie. jezeli oboje chcecie czekac to ok. gorzej jak nie bedzie tak pieknie jak sobie to wyobrazacie... no ale to tez musicie brac pod uwage...

i nie zakladaj, ze watek umrze, bo nikt sie nie zglosi cos kojarze, ze byly jakies Wizazanki, ktore tez czekaja do slubu...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:00   #13
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Dzięki serdeczne. Zdaje się, że wiem co robię..Najwyżej po ślubie dam wątek, że mnie mąż niezaspakaja Póki co, pomimo już 5 lat wciąż niezmiennie za nim szaleje.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:08   #14
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
To, że się nie uprawia seksu, a formy zastępcze nie znaczy, że się nie zna potrzeb i temperamentu partnera, więc spokojna głowa.
Przeciez formy zastepcze to tez seks Mozna uznac, ze technicznie jestes dziewica (jesli masz blone) ale wg. definicji nie jestes nia od momentu pierwszego kontaktu seksualnego. Forma zastepcza jest dobrym przygotowaniem do "technicznego" seksu ale po co dorabiac do tego ideologie? Dla mnie jestescie juz "po" i tyle.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:11   #15
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Przeciez formy zastepcze to tez seks Mozna uznac, ze technicznie jestes dziewica (jesli masz blone) ale wg. definicji nie jestes nia od momentu pierwszego kontaktu seksualnego. Forma zastepcza jest dobrym przygotowaniem do "technicznego" seksu ale po co dorabiac do tego ideologie? Dla mnie jestescie juz "po" i tyle.

to wlasnie delikatniej probowalam wyrazic

Celebrowanie kawalka blony kiedy partner juz mnie wymacal, wyslinil na lewa i prawa strone wydaje mi sie niepowazne...

Co mysle o czekaniu do slubu to mysle ale podziwiam ludzi, ktorzy faktycznie CZEKAJA a nie dymaja sie na rozne sposoby w imie ideologii, ktora sami osmieszaja...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:17   #16
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja nie widze sensu w wyczekiwaniu do slubu
Ja tez nie, ale w moim przypadku .
Niektorz maja taka potrzebe i dobrze, ich sprawa .
Ja sobie nie wyobrazam sexu po slubie.

Ale znam taka jedna pare (a raczej znam tylko dziewczyne z tej pary, bo to przyjaciolka mojej siostry coitecznej, chlopaka nie znam), oni zcekaja az do nocy poslubnej, jakos za rok sie pobieraja.

Wiec sa takie pary, nie jestscie jedyni
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:18   #17
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Dla mnie seks to stosunek płciowy, a tego w naszym przypadku nie ma. Formy zastępcze przygotowują do stosunku, który się jednak nie odbywa. Co prawda rozładowujemy róznież wtedy napięcie, ale nie jest to scalenie dwóch kochających się ciał, a do tego chcemy dążyć w noc poślubną.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:20   #18
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Dla mnie seks to stosunek płciowy, a tego w naszym przypadku nie ma. Formy zastępcze przygotowują do stosunku, który się jednak nie odbywa. Co prawda rozładowujemy róznież wtedy napięcie, ale nie jest to scalenie dwóch kochających się ciał, a do tego chcemy dążyć w noc poślubną.
I tu mozna prowadzic dyskusje, ktora juz nie raz na Wizazu byla, czy sex oralny to sex czy nie?
Kazdy ma swoje racje/przeswiadczenia.

Dla niektorych dziewictwo sprowadza sie tylko do blony.
Jest czysto techniczna sprawa .

Dla mnie nie.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:21   #19
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Dla mnie seks to stosunek płciowy, a tego w naszym przypadku nie ma. Formy zastępcze przygotowują do stosunku, który się jednak nie odbywa. Co prawda rozładowujemy róznież wtedy napięcie, ale nie jest to scalenie dwóch kochających się ciał, a do tego chcemy dążyć w noc poślubną.

zapytaj ksiedza co on o tej waszej wstrzemiezliwosci mysli...

To, ze penis nie znajduje sie w pochwie tylko w tylku, rece czy ustach dziewicy z nikogo nie robi.
Dziewictwo to nie blona, to stan ducha, 'rozladowujac sie' i przygotowujac sie do seksu (haha) dziewica juz nie jestes.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 19:24   #20
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: Seks po ślubie

Hecate troche brutalnie to ujęłaś. A może przydałby się wątek : Drogie wizażanki, czym dla was jest czystośc w związku?
Niech mi ktoś wyjaśni, na czym polega "czystośc", kiedy para już dokładnie zna swoje ciała i potrzeby. Peeting i seks oralny to jest już czyste? Przy seksie analnym też błona jest nietknięta. Może troche to nidelikatne co pisze, ale mnie też obłuda irytuje.
Ps. mojego TŻ też.
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:31   #21
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Marta2109 Pokaż wiadomość
Hecate troche brutalnie to ujęłaś. A może przydałby się wątek : Drogie wizażanki, czym dla was jest czystośc w związku?
Był taki wątek na 90%.
A jak nie wątek to na pewno był taki OT, w którymś z wątków.
(tylko może nie dokłądnie pod takim tytułem ).
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:34   #22
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Nie uważam się za dziewicę, bo jakby nie patrzeć obcuję seksualnie z TŻ. Jednak nie jest to stosunek. Nie jesteśmy ze sobą zjednoczeni, a to jest różnica.
Hecate wypraszam sobie takie uwagi.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:35   #23
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Seks po ślubie

dla mnie to jest niezrozumiale zeby czekac do slubu skoro sie kocha swoja połoweczke
bedziesz miala niezapomniana noc poslubna jak bedziesz sie meczyla z pierwszym razem, bólem (który moze towarzyszyc) oraz krwia (ktora moze sie pojawic) noc poslubna to powinna byc sama przyjemnosc a pierwsszy raz takiej raczej nie da- zgadzacie sie ze mna?
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:37   #24
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Nie uważam się za dziewicę, bo jakby nie patrzeć obcuję seksualnie z TŻ. Jednak nie jest to stosunek. Nie jesteśmy ze sobą zjednoczeni, a to jest różnica.
Hecate wypraszam sobie takie uwagi.
Zalozylas watek, wiedzialas, ze jest kontrowersyjny.
glosisz prawdy, z ktorymi sie zupelnie nie zgadzam, wydaja mi sie smieszne i zalatuja mi hipokryzja...

Stad moje uwagi.


nie stosunek? ja tam nie wiem co robicie, dla mnie sam fakt obcowania z kims tak intymnie to juz zjednoczenie.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:41   #25
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Zalozylas watek, wiedzialas, ze jest kontrowersyjny.
glosisz prawdy, z ktorymi sie zupelnie nie zgadzam, wydaja mi sie smieszne i zalatuja mi hipokryzja...

Stad moje uwagi.


nie stosunek? ja tam nie wiem co robicie, dla mnie sam fakt obcowania z kims tak intymnie to juz zjednoczenie.
Ok to Twój pogląd, ja go nie kwestionuje.. A że wątek kontrowersyjny? Cóż, myślałam raczej, że nikt na niego nie odpisze. Ale dyskusja jest dyskusją nawet jeśli nieco odbiega od tematu.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:46   #26
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Skupiamy się na duchowym aspekcie miłości, co nie znaczy, że nie znamy swoich ciał. Ktoś pomyśli: "Ale babka ma staroświeckie poglądy".. Może i fakt. Będąc niepoprawną romantyczką, cięzko mi było się odnależć w tym świecie, gdzie rządzi seks i pieniądz. Na szczęście znalazłam kogoś, kto patrzy podobnie jak ja na świat.
wrocmy moze do 1szego Twojego postu :

czy petting to duchowy aspekt milosci?
staroswieckie poglady? raczej ich nie masz, masz jakis ich jedynie karykaturalny zarys...
seks i pieniadz... nie mozesz sie w takim swiecie odnalesc? alez odnajdujesz sie w nim swietnie...

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Ok to Twój pogląd, ja go nie kwestionuje.. A że wątek kontrowersyjny? Cóż, myślałam raczej, że nikt na niego nie odpisze. Ale dyskusja jest dyskusją nawet jeśli nieco odbiega od tematu.
nikt nie odpisze?

bo malo pewnie par decydujacych sie na taki poswiecenie, i bardziej szanuje pary uprawiajace milosc niz takie, ktore uprawiaja milosc ale mowia, ze tak wcale nie jest bo sa pewne roznice techniczne...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:52   #27
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
kitosa jesli obydwoje nigdy nie uprawialiscei seksu, to naprawde noc poslubna , bedzie niezapomnina , ale raczej w ta drugą stronę.
co racja, to racja.

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Po pierwsze czy myslisz ,ze bedziecie mieli sile uprawiac seks po slubie, jesli wrocicie o 4 rano, raczej bedziecie marzyc tylko o spaniu. .
fakt, byłam padnięta, ale przyjemności pierwszej wspólnej nocy z mężem nie mogłam sobie odmówić

a odnosząc się do ogółu, fakt zachowania "dziewictwa" w postaci skrawka skóry również jest dla mnie hipokryzją.Wszelkie inne "sposoby" rozładowania napięcia to dopiero są dla mnie intymne i wynikły już po stosunku jako takim.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:01   #28
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Seks po ślubie

Seks po ślubie to dla mnie jakaś wyidealizowana ściema.
W tym przypadku na pewno.

Autorka wątku wywyższa się nad świat, w którym rządzą "seks i pieniądz", a dla niej "zjednoczenie" to fakt umieszczenia penisa w pochwie.
Bo do seksu nie wlicza innych form "obcowania seksualnego" z TŻtem. Czyli - macamy się, wkładamy sobie co nieco, ale ze wkładaniem pewnej części ciała czekamy do nocy poślubnej.
No cóż. Łatwo się rozczarować z takim podejście, bo a nuż coś nie wyjdzie i wtedy będzie to rodzić frustrację.
Nie idealizujmy seksu, bo przeważnie nie jest o pięknym, wspaniałym i cudownym "zjednoczeniem" - nawet pomiędzy kochającymi się osobami. Łatwo się przejechać na takim podejściu i wierze, że wszystko będzie szło gładko, bo dwoje ludzi się kocha i chce tego samego.

Kitosa, dorabiacie z TŻtem ideologię do czegoś, do czego nie warto ideologii dorabiać. Twój chłopak zapewne męczy się, bo nie może dojść do spełnienia - chociaż za nic Ci się do tego nie przyzna. A Ty będziesz żyła w naiwnej wierze, że wszystko bedzie cudownie po nocy poślubnej. Być może będzie. MOŻE.

Seks jest ważny...ale bez przesady. W życiu codziennym naprawdę bardziej liczą się inne rzeczy i nie rozumiem chwalenia się, że żyje się inaczej w świecie "seksu i pieniądza", podczas gdy samemu stosuje się seksualne formy zastępcze i czeka na "noc poślubną".
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:02   #29
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
wrocmy moze do 1szego Twojego postu :

czy petting to duchowy aspekt milosci?
staroswieckie poglady? raczej ich nie masz, masz jakis ich jedynie karykaturalny zarys...
seks i pieniadz... nie mozesz sie w takim swiecie odnalesc? alez odnajdujesz sie w nim swietnie...



nikt nie odpisze?

bo malo pewnie par decydujacych sie na taki poswiecenie, i bardziej szanuje pary uprawiajace milosc niz takie, ktore uprawiaja milosc ale mowia, ze tak wcale nie jest bo sa pewne roznice techniczne...
Zapomniałaś podkreślić na czarno dalszą część wątku, że znamy swoje ciała. Chciałam to zaznaczyć tak dla ścisłości, żeby nie było komentarzy, że nie odnajdziemy się póżniej w seksie.
Fakt, cięzko mi było odnależc się, dopóki nie znalazłam TŻ, który wcale nie musiał się godzić na zjednoczenie dopiero po ślubie. I to można uważasz jednak za staroświecki pogląd.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 20:08   #30
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: Seks po ślubie

Chciałam jeszcze dopisać, że denerwuje mnie gadanie o tym, że "my seks to dopiero po ślubie", bo to zazwyczaj wygląda tak: "My jesteśmy tacy wspaniali, potrafimy wstrzymać się aż do nocy poślubnej, nie jesteśmy tacy sami jak reszta świata, którymi rządzą seks na spółę z pieniędzmi, dla nas bardziej liczą się inne wartości, mój TŻ jest inny niż wszyscy faceci, jest cudowny, wcale nie wywiera na mnie nacisku, mówi, że kocha to poczeka, po ślubie też zapewne inne baby nie będą mu w głowie, będzie mnie bardziej szanował, bo byłam niedostępna, jesteśmy tak fenomenalnie staroświeccy i inni"

Ehhh...może mnie poniosło.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 08:51:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.