Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-16, 09:11   #1
czeska89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6
Question

Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.


Witam!
Moja przygoda zaczyna sie od tabletek anty. Novynette. Juz kiedys dokładniej 3 lata temu bralam je przez pol roku. Nastepnie odstawilam, bo bole miesiaczkowe przeszly, ale potem wtargnela we mnie choroba , ktora musialam wyleczyc i znow bóle sie pojawiły , bo okres po chorobie był wywolywany poprzez tabletki, ale to mało wazne. Mimo ze bołe sie nawrociły to juz trzeci tydzien biore tabletki "N" bez konsultacji z ginekologiem po prostu zalatwilam sobie.. , ze tak powiem hehe. Przechodząc do rzeczy wiem ze przez pierwsze dni moze tygodnie krawienie trwa dłuzej, ale moje trwa juz 3 tygodnie i wcale nie jest slabe raz sie nasila , a raz nie, Raz jest , a czasem w ogole go nie ma przez pare godzin. Dzis obudzilam sie z fontanną w lozku . Dodam ze bole brzucha mialam w nocy. 3 dni temu kochalam sie z facetem tylko ja bylam zabezpieczona przez te pigulki wlasnie i od tamtej pory krawienie mi sie nasililo i bóle rowniez. 3lata temu , gdy zaczelam je pierwszy raz brac to nie mialam takich problemow . Wiadomo przez pare dni jakies zmiany w moim organizmie nastały ale okres trwa 2-3 dni juz w pierwszym miesiacu , bole sie skonczyły, krwawienie bylo lekkie tak jakby w ogole go nie bylo.
Chcialabym sie dowiedziec , czy to jest normalne ze wciaz mam okres i te bole, bo do ginekologa nie wybiore sie za szybko . Co sadzicie w ogole o tym. Chce jak najwiecej wiedziec w tym temacie.
Czekam na odpowiedzi
czeska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:34   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Sądzę, że jest to niezbyt rozsądne zażywać jakiekolwiek leki bez konsultacji z lekarzem. Dlaczego nie chcesz iść do niego na wizytę?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:39   #3
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

do lekarza!już! ja brałam tabletki przez 3 lata, z powodow zdrowotnych i opreacji odstawiłam je na ponad rok. teraz wrócilam do tych samych i znowu musialam odsatwic bo przez 6 miesięcy brania miałam ciągłe problemy a to zawroty głowy, a to mdlości, drętwienie nóg itd. lekarz kazał mi odsatwic na jakis czas. a że rozstałam sie z facetem to nie ma z tym problemu-odsatwiłam. dziewczyno tabletki to nie cukierki-nie obrażaj sie- nie można ich łykac jak sie chce. nie wiem jakie miałaś problemy zdrowotne ale może one mają wpływ na reakcję organizmu teraz ( u mnie tak było, hormony ktore dostałam po operacji i naświetlania które miałam przez pare miesiecy zaburzyły mi gospodarkę hormonalną)idz do lekarza zrób badania i będziesz spokojna. krwawienie przez 3 tygodnie nie ejst ani normalne ani obojętne dla organizmu. anemia!!! pozdrawiam.
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 09:52   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez czeska89 Pokaż wiadomość
Witam!
Moja przygoda zaczyna sie od tabletek anty. Novynette. Juz kiedys dokładniej 3 lata temu bralam je przez pol roku. Nastepnie odstawilam, bo bole miesiaczkowe przeszly, ale potem wtargnela we mnie choroba , ktora musialam wyleczyc i znow bóle sie pojawiły , bo okres po chorobie był wywolywany poprzez tabletki, ale to mało wazne. Mimo ze bołe sie nawrociły to juz trzeci tydzien biore tabletki "N" bez konsultacji z ginekologiem po prostu zalatwilam sobie.. , ze tak powiem hehe. Przechodząc do rzeczy wiem ze przez pierwsze dni moze tygodnie krawienie trwa dłuzej, ale moje trwa juz 3 tygodnie i wcale nie jest slabe raz sie nasila , a raz nie, Raz jest , a czasem w ogole go nie ma przez pare godzin. Dzis obudzilam sie z fontanną w lozku . Dodam ze bole brzucha mialam w nocy. 3 dni temu kochalam sie z facetem tylko ja bylam zabezpieczona przez te pigulki wlasnie i od tamtej pory krawienie mi sie nasililo i bóle rowniez. 3lata temu , gdy zaczelam je pierwszy raz brac to nie mialam takich problemow . Wiadomo przez pare dni jakies zmiany w moim organizmie nastały ale okres trwa 2-3 dni juz w pierwszym miesiacu , bole sie skonczyły, krwawienie bylo lekkie tak jakby w ogole go nie bylo.
Chcialabym sie dowiedziec , czy to jest normalne ze wciaz mam okres i te bole, bo do ginekologa nie wybiore sie za szybko . Co sadzicie w ogole o tym. Chce jak najwiecej wiedziec w tym temacie.
Czekam na odpowiedzi
Gratuluję odpowiedziaoności... chcesz się nabawić anemii? Co to za pomysł, żeby brać tabletki bez konsultacji z lekarzem? Do ginekologa BIEGIEM MARSZ!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:03   #5
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, plamienie przypominające miesiączkę (bo tak to można nazwać) może trwać (choć nie musi) przez cały czas brania pierwszego opakowania, zazwyczaj po 7 dniowej przerwie ustępuje, czyli zazwyczaj po rozpoczęciu dopiero drugiego blistra tabletek.Związane jest to ze zmianami hormonalnymi. Bóle brzucha to również oznaka zmian hormonalnych jakie wywołują tabletki. Osobiście brałam Novynette jedynie 10 dni, jednak musiałam odstawić z powodu skutków ubocznych- mdłości, zawroty, bóle głowy, osłabienie...ale mam doświadczenie z innymi tabletkami anty.I przy rozpoczęciu pierwszego blistra tabletek zawsze miałam plamienie przez cały miesiąc aż do następnego opakowania. Przy drugim opakowaniu organizm zaczynał funkcjonować prawidłowo. Brałam Diane i Regulon swego czasu. Jednak wszelkie wątpliwości radziła bym skonsultować z lekarzem.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 17:15   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez Marika27 Pokaż wiadomość
Przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, plamienie przypominające miesiączkę (bo tak to można nazwać) może trwać (choć nie musi) przez cały czas brania pierwszego opakowania, zazwyczaj po 7 dniowej przerwie ustępuje, czyli zazwyczaj po rozpoczęciu dopiero drugiego blistra tabletek.Związane jest to ze zmianami hormonalnymi. Bóle brzucha to również oznaka zmian hormonalnych jakie wywołują tabletki. Osobiście brałam Novynette jedynie 10 dni, jednak musiałam odstawić z powodu skutków ubocznych- mdłości, zawroty, bóle głowy, osłabienie...ale mam doświadczenie z innymi tabletkami anty.I przy rozpoczęciu pierwszego blistra tabletek zawsze miałam plamienie przez cały miesiąc aż do następnego opakowania. Przy drugim opakowaniu organizm zaczynał funkcjonować prawidłowo. Brałam Diane i Regulon swego czasu. Jednak wszelkie wątpliwości radziła bym skonsultować z lekarzem.
Skoro pisze że ma silne krwawienie albo budzi się z fontanną, to na pewno nie są to plamienia i nie jest to normalne
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 18:20   #7
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Jak można brać tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji lekarskiej? "hehe,załatwiłam sobie".
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 18:22   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Jak można brać tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji lekarskiej? "hehe,załatwiłam sobie".
jak ma się gdzieś swoje zdrowie i konsekwencje swojego załatwiania, to można...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 20:54   #9
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Nasilajace sie krwawienie miesiaczkowe,bole.. pomimo brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Skoro pisze że ma silne krwawienie albo budzi się z fontanną, to na pewno nie są to plamienia i nie jest to normalne
Zgadzam się. Plamienie a krwawienie to dwie różne sprawy i wskazana jest konsultacja lekarza specjalisty.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.