Nieklasyfikowana - nie wiem co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-21, 01:33   #1
LoLilly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2

Nieklasyfikowana - nie wiem co robić


Mam ogromny problem.
Dowiedziałam się wczoraj (w sumie przed bo już po 12) w dniu wystawienia ocen że jestem nieklasyfikowana z języka angielskiego. Starałam się odrobić oceny kiedy mogłam (aktualnie w dzienniku jest ich 5), jestem chora i często nie ma mnie w szkole, mam 51% obecności. Moja nauczycielka nie poinformowała mnie wcześniej że jestem zagrożona, zalogowałam się na idziennik i mnie zmroziło. Cały weekend jestem w nerwach, nie mogę spać i nie mam pojęcia co robić. Co dalej będzie, czy nie zdam roku?
LoLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 19:25   #2
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez LoLilly Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem.
Dowiedziałam się wczoraj (w sumie przed bo już po 12) w dniu wystawienia ocen że jestem nieklasyfikowana z języka angielskiego. Starałam się odrobić oceny kiedy mogłam (aktualnie w dzienniku jest ich 5), jestem chora i często nie ma mnie w szkole, mam 51% obecności. Moja nauczycielka nie poinformowała mnie wcześniej że jestem zagrożona, zalogowałam się na idziennik i mnie zmroziło. Cały weekend jestem w nerwach, nie mogę spać i nie mam pojęcia co robić. Co dalej będzie, czy nie zdam roku?
Ale z tego co wiem, 51% obecności nie jest nieklasyfikowaniem.
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 19:30   #3
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Czym jesteż zagrożona?

O zamiarze wystawienia oceny niedostatecznej trzeba uprzedzić na miesiąc przed radą. Ale nieklasyfikowanie z powodu nieobecności (51% NIEobecności) to inna para kaloszy. Nie oznacza to zagrożenia oceną niedostateczną, tylko wiąże się z koniecznością zaliczenia egzaminu klasyfikacyjnego obejmującego materiał semestralny.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 19:09   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Załatwiać prze kuratorium egzamin zewnętrzny tego przedmiotu obejmujący materiał z niego z tego roku szkolnego. Jesteś niesklasyfikowana ponieważ frekwencja jest poniżej 60%- wymogi ogólne ministerialne.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 19:22   #5
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Załatwiać prze kuratorium egzamin zewnętrzny tego przedmiotu obejmujący materiał z niego z tego roku szkolnego. Jesteś niesklasyfikowana ponieważ frekwencja jest poniżej 60%- wymogi ogólne ministerialne.
Coś się ostatnio zmieniło w tej kwestii? Nie 51%?

Tego "załatwiania" egzaminu przez kuratorium też nie rozumiem. Ja miałam taki egzamin organizowany normalnie przez szkołę (nie pamiętam nawet czy musiałam pisać jakieś podanie do dyrekcji, czy nawet to nie). Komisję tworzyli dyrektor, nauczyciel uczący mnie i inny przedmiotowiec. Ale fakt faktem, było to jakiś czas temu, a szczęśliwie obecnie nie muszę już być w tym temacie na bieżąco.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 00:38   #6
freya_ka
Zadomowienie
 
Avatar freya_ka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 995
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Popatrz w statucie szkoły i wso (czy wo, bo tak to teraz się chyba nazywa) jakie macie zapisy odnośnie nieklasyfikowania. Nieklasyfikowanie nie jest równoznaczne z brakiem promocji. Najprawdopodobniej będziesz musiała napisać egzamin klasyfikacyjny.
__________________
2018 - 4 (2017 - 39)
Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 3/21




Agata
freya_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 23:47   #7
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Tak jak pisali przedmówcy. Nieklasyfikowanie wystawia się jeśli uczeń nie osiągnął wymaganej frekwencji. Najczęściej jest to 51 %. Musisz napisać podanie o egzamin klasyfikacyjny i złożyć go do dyrektora szkoły, nie wiem czy jest na to jakiś limit czasowy. Jeśli tego nie zrobisz powtarzasz rok. Dokładne procedury sprawdź w WSO
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-28, 09:40   #8
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Nieklasyfikowana - nie wiem co robić

Wystarczy złożyć w sekretariacie szkoły podanie o egzamin klasyfikacyjny. Powinno się to zrobić przed radą klasyfikacyjną,aczkolwiek czasem dyrekcja pozwala zrobić to nawet po radzie. Nauczyciel danego przedmiotu musi Ci podać zagadnienia,z których będziesz odpytana i wyznaczyć termin. I to wszystko
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-28 09:40:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.