Cos nowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-07, 08:57   #1
Jully23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6

Cos nowego


hej,
Jestem na ostatnim roku studiow ekonomicznych, do tej pory udalo mi sie zdobyc doswiadczenie na jakims stazu i zrobilam kilka szkolen..Jednak mam wrazenie ze powoli tylko zapycham sobie CV byle czym.... potrzebuje chyba jakiegos nowego pomyslu. Poradzicie cos?
Jully23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 11:31   #2
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cos nowego

czemu nie pójdziesz do pracy? też jestem na ostatnim roku studiów ekonomicznych - u mnie na wydziale studenci ostatniego roku, którzy nie pracują (lub nie mają zagwarantowanej pracy na "po studiach") wzbudzają nie lada sensację. jakieś 95% znajomych mi osób od dawna pracuje w zawodzie.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:36   #3
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Cos nowego

No właśnie. Czemu nie praca?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 17:29   #4
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Cos nowego

chyba dlatego nie pójdzie do pracy bo pracy nie ma nawet w sklepie a nie mówiąc w swoim wyuczonym zawodzie chyba,że telemarketing jest , ale tylko w dużych miastach . Nie wiemy skąd dziewczyna. Bo jak z dużego miasta, to ma szanse może na telemarketing się załapać. Może ona szuka pracy, tylko nic nie znalazła.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 18:18   #5
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cos nowego

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
chyba dlatego nie pójdzie do pracy bo pracy nie ma nawet w sklepie a nie mówiąc w swoim wyuczonym zawodzie chyba,że telemarketing jest , ale tylko w dużych miastach . Nie wiemy skąd dziewczyna. Bo jak z dużego miasta, to ma szanse może na telemarketing się załapać. Może ona szuka pracy, tylko nic nie znalazła.
czemu ma się załapywać na telemarketing, jak kończy studia ekonomiczne?

w dużych miastach pracy dla ludzi po kierunkach ekonomicznych jest od groma. jak wspomniałam, u mnie na roku pracują prawie wszyscy (i to w większości już na umowę o pracę), a jak ktoś nie pracuje to nie dlatego, że nie może znaleźć pracy, tylko dlatego, że nie chce jeszcze pracować.



autorko, trochę późno się obudziłaś, bo do większości dużych firm właśnie pokończyły się rekrutacje na staże absolwenckie (dla osób kończących teraz studia), ale może jeszcze coś znajdziesz. polecam tego typu staże/praktyki - są nieźle płatne, można się na nich dużo nauczyć, zdobyć cenne doświadczenie, zobaczyć jak to wygląda od środka, a jak się sprawdzisz dostajesz umowę o pracę. mówię z własnego doświadczenia
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 18:30   #6
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Cos nowego

A w innym wątku dziewczyna po finansach( czyli ekonomia też) pisze, że w Krakowie dużym mieście nie może znaleść pracy i że, jest strasznie ciężko. Sama jestem po ekonomii tylko z małego bardzo miasta i pracy nie mam. Chyba ty i twoi znajomi mieliście dużo szczęścia, że tak od razu pracę znaleźliście. Kiedyś czytałam art na gazeta.prawna.pl jak w wawie, jest coraz więcej bezrobotnych po studiach, ok 10 000 tys bezrobotnych jest po studiach w wawie Nie wierze,że pracy jest ogrom. Jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział,że pracy jest od groma. Z jednym się zgodzę tylko, że w wawie jest jłatwiej znaleść pracę niż na podkarpaciu, małopolsce, śląsku. Ostatnio patrzę na necie na ogłoszenia na śląsk i jest ich jak na lekarstwo( nawet do katowic jest bardzo mało, a duże miasto) a na podkarpaciu , gdzie mieszkam wogóle nie ma.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-05-08 o 18:32
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:46   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cos nowego

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A w innym wątku dziewczyna po finansach( czyli ekonomia też) pisze, że w Krakowie dużym mieście nie może znaleść pracy i że, jest strasznie ciężko. Sama jestem po ekonomii tylko z małego bardzo miasta i pracy nie mam. Chyba ty i twoi znajomi mieliście dużo szczęścia, że tak od razu pracę znaleźliście. Kiedyś czytałam art na gazeta.prawna.pl jak w wawie, jest coraz więcej bezrobotnych po studiach, ok 10 000 tys bezrobotnych jest po studiach w wawie Nie wierze,że pracy jest ogrom. Jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział,że pracy jest od groma. Z jednym się zgodzę tylko, że w wawie jest jłatwiej znaleść pracę niż na podkarpaciu, małopolsce, śląsku. Ostatnio patrzę na necie na ogłoszenia na śląsk i jest ich jak na lekarstwo( nawet do katowic jest bardzo mało, a duże miasto) a na podkarpaciu , gdzie mieszkam wogóle nie ma.

znam tę gadkę, bo zdarzało mi się podglądać wątek dla bezrobotnych

na moim kierunku jest teraz 90 osób i wszystkie nagle miały nagle duży przypływ szczęścia? łącznie na wydziale jest nas 250, większość pracuje - czyżbyśmy mieli do czynienia z jakimś cudem?
kochana, żeby dostać się na praktyki w mojej firmie musiałam przejść 3 testy i 3 rozmowy kwalifikacyjne, wykazać się znajomością angielskiego, a na rekrutację zaprosili mnie, dlatego, że odbywałam w trakcie studiów różne staże/praktyki/szkolenia, więc chyba szczęście miało tu niewielkie znaczenie.

o tym, że pracy po ekonomii/finansach nie ma w małych miastach wiem od dawna. dlatego bez sensu jest kończyć takie studia, jeśli ma się zamiar zostać w małym mieście.

w dużych miastach praca po FiR/ekonomii jest - Ty czytałaś, że w Wawie są bezrobotni po studiach, a ja czytałam, że jest deficyt pracowników po finansach, który się powiększa. w mojej firmie rok temu nie mogli znaleźć odpowiedniej ilości pracowników i rekrutacja, która miała się zakończyć w maju trwała do września. oczywiście nie przyjmuje się każdej osoby z ulicy - trzeba spełnić pewne wymagania.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 22:06   #8
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Cos nowego

tajkuna, autorka nie wspomniała nic o pracy, ani jej poszukiwaniu więc dlatego pytam dlaczego nie praca.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 09:44   #9
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Cos nowego

Czyli prawo studiowania np ekonomii, prawa itp mają tylko osoby z dużych miast, ci z małych miast powinni zakończyć naukę na zawodówce Dla mnie to dyskryminacja ze względu na zamieszkanie
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 16:38   #10
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Cos nowego

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Czyli prawo studiowania np ekonomii, prawa itp mają tylko osoby z dużych miast, ci z małych miast powinni zakończyć naukę na zawodówce Dla mnie to dyskryminacja ze względu na zamieszkanie
cóż za wspaniała interpretacja

każdy może studiować to co chce. sama jestem z niedużego miasta. po prostu trzeba się liczyć z tym, że w małych miastach rynek pracy wygląda inaczej niż w dużych i jeśli wybiera się taki kierunek jak ekonomia, chcąc zostać w małym mieście, znalezienie dobrej i nieźle płatnej pracy może graniczyć z cudem.

to nie jest żadna dyskryminacja - chciałabyś, żeby otwierano na siłę niepotrzebne miejsca pracy, żeby absolwenci ekonomii mogli pracować w małych miastach? PRL już się skończył i trzeba się dopasowywać do rynku pracy jeśli chce się pracować. wiadomo, że biotechnolog nie znajdzie pracy w małym mieście, bo nie ma tam laboratoriów, więc głupotą byłoby kończenie biotechnologii chcąc mieszkać w miasteczku.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.