Perfumy a migrena. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 14:31   #61
sylvia603_I
Zadomowienie
 
Avatar sylvia603_I
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 010
Dot.: Perfumy a migrena.

Jak na razie jedynym zapachem od którego rozbolała mnie głowa była Habanita, w ilości 2 psików.
sylvia603_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:07   #62
201607111054
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 314
Dot.: Perfumy a migrena.

Hej dziewczyny odkopuje temat

szukam jakiegoś lekkiego zapachu letniego, który mnie nie przyprawi o ból głowy. Migrena z powodu zapachu jest u mnie najgorsza i trwa do 3 dni, cierpię strasznie. Najgorsze jest to, że lubię orientalne zpachy i kwiatowe też, ale najczęściej to one mnie dobijają- ból głowy, nudności i pocenie się w okolicach twarzy ..

Moja czarna top lista zapachowych migrenowców
Avon- Far Away ( to jest masakra! 3-4 dni migreny za każdym razem)
Avon - O2 ( niestety bo bardzo lubię takie zapachy)
Kenzo- Flower ( nie podoba mi się, ale jak czuję od kogoś to jest katastrofa)
Avon - Tommorow (podoba mi się ale dosłownie mnie dobija jak czuję u innych)
Kobako- istny killer
201607111054 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:57   #63
Majka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Perfumy a migrena.

Ja tez mam ten problem z perfumami czy raczej z migreną. Przez kilka lat tak się wściekłam, ze w ogóle nie używałam nic oprócz delikatnych dezodorantów.
Ale od tamtego roku pomału zaczęłam testowac i znalazłam Green Tea EA, którą całkiem nieźle toleruje.
Na przyklad calkiem przypadkowo podeszlo mi Estee Lauder Sensous Nude, chociaż to taki ulepek.
A tak samo miałam problem z Cool Water, chociaz niby delikatny i swiezy, czeronym Bossem i róznymi innymi niezaleznie od ceny. Teraz jednak otwieram sie na testy i będe sie starać "wyławiać" moje zapachy
Pozdrawiam wszystkie migrenowiczki!
Majka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:21   #64
201605091004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 736
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez Ishya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny odkopuje temat

szukam jakiegoś lekkiego zapachu letniego, który mnie nie przyprawi o ból głowy. Migrena z powodu zapachu jest u mnie najgorsza i trwa do 3 dni, cierpię strasznie. Najgorsze jest to, że lubię orientalne zpachy i kwiatowe też, ale najczęściej to one mnie dobijają- ból głowy, nudności i pocenie się w okolicach twarzy ..

Moja czarna top lista zapachowych migrenowców
Avon- Far Away ( to jest masakra! 3-4 dni migreny za każdym razem)
Avon - O2 ( niestety bo bardzo lubię takie zapachy)
Kenzo- Flower ( nie podoba mi się, ale jak czuję od kogoś to jest katastrofa)
Avon - Tommorow (podoba mi się ale dosłownie mnie dobija jak czuję u innych)
Kobako- istny killer
Nie jestem dziewczyną, ale może przyda Ci się i moje zdanie.
Przestudiuj dokładnie piramidy nut zapachów, o których piszesz.
Może jesteś uczulona na chemikalia stosowane przez Avon.
Być może jest to przypadek, ale mnie przyprawiają o silny ból głowy wszystkie zapachy marki Kenzo.
Na Twoim miejscu darowałbym sobie zapachy kwiatowe i orientalne.
Potrzebujesz zapachów transparentnych, ultra wytrawnych, "zielonych". Najwyraźniej wszelka chemia jest Twoim wrogiem. Jak pisze Majka30, warto poznać Green Tea, jednak również jest to zapach mocno chemiczny.
Pozdrawiam

Edytowane przez 201605091004
Czas edycji: 2015-01-19 o 20:23
201605091004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 22:28   #65
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez Ishya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny odkopuje temat

szukam jakiegoś lekkiego zapachu letniego, który mnie nie przyprawi o ból głowy. Migrena z powodu zapachu jest u mnie najgorsza i trwa do 3 dni, cierpię strasznie. Najgorsze jest to, że lubię orientalne zpachy i kwiatowe też, ale najczęściej to one mnie dobijają- ból głowy, nudności i pocenie się w okolicach twarzy ..

Moja czarna top lista zapachowych migrenowców
Avon- Far Away ( to jest masakra! 3-4 dni migreny za każdym razem)
Avon - O2 ( niestety bo bardzo lubię takie zapachy)
Kenzo- Flower ( nie podoba mi się, ale jak czuję od kogoś to jest katastrofa)
Avon - Tommorow (podoba mi się ale dosłownie mnie dobija jak czuję u innych)
Kobako- istny killer
Aqua allegoria Herba fresca i Mandarine basilic

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez EauDeParfum Pokaż wiadomość
Nie jestem dziewczyną, ale może przyda Ci się i moje zdanie.
Przestudiuj dokładnie piramidy nut zapachów, o których piszesz.
Może jesteś uczulona na chemikalia stosowane przez Avon.
Być może jest to przypadek, ale mnie przyprawiają o silny ból głowy wszystkie zapachy marki Kenzo.
.
Potrzebujesz zapachów transparentnych, ultra wytrawnych, "zielonych". Najwyraźniej wszelka chemia jest Twoim wrogiem. Jak pisze Majka30, warto poznać Green Tea, jednak również jest to zapach mocno chemiczny.
Pozdrawiam
Po co się męczyć.
Ja bardzo lubię Kenzo l eau ale on jest specyficzny
Niby lekki ale ma w sobie coś...
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 09:37   #66
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Aqua allegoria Herba fresca i Mandarine basilic

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------



Po co się męczyć.
Ja bardzo lubię Kenzo l eau ale on jest specyficzny
Niby lekki ale ma w sobie coś...
A mnie po Fresce bolala glowa i musialam ja puscic w swiat. To chyba przezz te meska nute...

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 23:39   #67
Majka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
A mnie po Fresce bolala glowa i musialam ja puscic w swiat. To chyba przezz te meska nute...

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
To mnie zmartwiłaś, bo miałam zamiar kupić większą odlewkę Fresca Herb w ciemno, jako bezpieczny zielony zapach. Zacznę wobec tego od małej ilości, tym bardziej ze mam odlewke Limon Verde i coś mnie lekko 'zamula'.

Avonowe zapachy tez u mnie odpadają, przynajmniej te, które mialam okazje przetestować- po paru minutach wychodzi taki zapach utrwalacza, ze jest dla mnie nie do zniesienia.
Majka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 11:45   #68
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Perfumy a migrena.

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;43394210]Ja łykałam prochy na ból głowy po Muglerze 'Alien' i Gucci 'Rush'...Dwa killery jak do tej pory...[/QUOTE]

Zgadzam się w 100%
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 04:30   #69
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Perfumy a migrena.

Odkopuję wątek

Uwielbiam testować nowe perfumy, kupuję mnóstwo próbek, ale niestety bardzo często kończy się to bólem głowy do końca dnia.
Najgorszymi dla mnie składnikami są: jaśmin, konwalia, magnolia, gardenia, piwonia, bez, czasami róża, paczula, cytryna, mięta, kokos, a ostatnio dołączyły również piżmo i cedr
Zauważyłam, że najgorzej działają na mnie perfumy wieloskładnikowe, a najlepiej znoszę minimalistyczne kompozycje (max 2-3 nuty). Kiedyś tolerowałam dużo perfum z Yves Rocher, ale teraz nawet one mi nie odpowiadają.
Przerzuciłabym się na mgiełki zapachowe, ale one zwykle są strasznie syntetyczne i czuć tę sztuczność zapachu, kiepską jakość składników.

Toleruję: frezję, nuty zielone, irysa, figę, pieprz, wanilię, kakao, amber, nuty owocowe (z wyjątkiem cytrusów), mech dębowy, wetywerię, drzewo sandałowe, kwiat wiśni i zieloną herbatę.

Perfumy uznawane za nieinwazyjne:
- Elizabeth Arden - Green Tea - są dla mnie zbyt cytrynowe, za jaśminowe, za słodkie i za chemiczne,
- AA Herba Fresca - ból głowy, chyba od tej męskiej nuty,
- AA Mandarine Basilic - fajna bazylia na początku, a potem coś zaczyna powodować migrenę,
- L'eau Par Kenzo - kiedyś używałam, teraz mi śmierdzą syntetyczną miętowo-cytrynową wanilią.
- Lacoste - Pour Femme - kiedyś mi pasowały, teraz czuję w nich głw. sztuczny cedr,
- Prada - Infusion D'Iris - kiedyś ideał, teraz po reformulacji zbyt drzewne,
- Diptyque - Philosykos - na początku super, potem wyłazi mdlący kokos,
- Diptyque - Eau de Lierre - fajne, zielone, ale ból głowy od piżma.

Czy to mnie się zmienił nos, czy producenci robią coraz bardziej syntetyczne zapachy? A może to na starość tak mi się zrobiło?
Do tego mam wrażenie, że odkąd zaczęto reformułować zapachy, to wszędzie jest pełno syntetycznego cedru. Kiedyś uwielbiałam cedr, a teraz nawet on mnie odrzuca.
Piżmo - niby taki "czysto" pachnący składnik, a ból głowy po nim murowany.

Aha, co jeszcze ciekawe, w perfumach zwykle podobają mi się tylko nuty głowy (poza cytrusami) i ciepłe nuty bazy (bez piżma i paczuli), a nie znoszę nut środkowych (zwykle mocno kwiatowych). Mam tak np. z Bright Crystal.
Często gdy czytam recenzje różnych perfum i ludzie narzekają w nich na marną trwałość, to jest to czynnik, który powoduje, że zamawiam próbkę tego właśnie zapachu

Już nie wiem, czego mam szukać. Niby na logikę, skoro nie lubię kwiatów, to powinny mi pasować unisexy, ale tam znów czuję tę kolońską, męską nutę. Chciałabym zapach, który byłby delikatny jak mgiełka, o dobrych jakościowo składnikach. Czy istnieje coś takiego?
W planach mam potestowanie zapachów z Demeter, może te jednoskładnikowe kompozycje to będzie strzał w dziesiątkę. Póki co próbowałam Brownie i jest zbyt ulepne (przez ten cukier).

Jeśli ktoś z Was migrenowców odkrył jakieś ciekawe, relaksujące i nieinwazyjne zapachy (mogą być mgiełki), to proszę, podzielcie się
Obecnie toleruję tylko kakaowe balsamy do ciała i figowe mydła w płynie

Edytowane przez agatka222
Czas edycji: 2018-03-14 o 05:15
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 08:28   #70
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Perfumy a migrena.

Sprawdź inne z serii Aqua Allegoria Guerlain albo na markę The Different Company
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 16:57   #71
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Sprawdź inne z serii Aqua Allegoria Guerlain albo na markę The Different Company
Dzięki!
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-15, 17:14   #72
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Perfumy a migrena.

Z tą migreną to jest bardzo różnie niestety. Ja przez lata (ponad 10) używałam tylko Ck One bo gdzieś kiedyś przez przypadek odkryłam, że mi się podobają i nie powodują migreny. W tym roku postanowiłam dać perfumom kolejną szansę (były jakieś tam podejścia już). Zaczęłam więc od lekkich, cytrusowych, przez różne zielone, kwiatowe, wodne... Stroniłam kompletnie od czegoś co wydawało się jadalne a tym bardziej z wanilią (nie znoszę zapach świeczek, czy samochodowych odświeżaczy). Moje top jeden w tym momencie to Keiko Mecheri Loukhoum czyli przez wiele osób uważany za wielki ciężki migrenowy kaliber... W związku z tym, że niedostępny mam Montale Sweet oriental Dream, który jest bardzo podobny. W życiu nie spodziewałabym się że coś z wanilią, miodem i migdałami może mi podejść. Ale fakt zgadza się u mnie to, że na razie wolę perfumy z mniejszą ilością składników. Często te mocno rozwijające się i zmieniające koniec końców mają jakąś nutę, która męczy głowę. Może o ten wachlarz możliwości własnie chodzi. Dla jednych jest zaletą, dla migrenowców potencjalnym niebezpieczeństwem.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 17:26   #73
PoLA_Krk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Perfumy a migrena.

Długo szukałam perfum przez które nie będzie bolała mnie glowa, przeszłam kilometry po perfumeriach aż w końcu natknęłam się przypadkiem na mały włoski sklep z kosmetykami naturalnymi L'Erbolario w Hali Koszyki w Warszawie. To był strzał w dzisiatke! O wiele lepiej przyswajam naturalne perfumy niż chemiczne. Dodam, ze babeczki przemiłe i super doradzaja, sklep internetowy chyba tez prowadzą
PoLA_Krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 13:54   #74
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Perfumy a migrena.

Migrenogenna u mnie w 8/10 pyzpadków była Cartierowska Pantera.
Mimo dużego uczucia na samym początku musiałam ją niestety sprzedać.

Ból głowy wywoływał u mnie też Słoń (ale mam i się nie rozstanę), Maroussia była problematyczna (to też poleciała na wymiankę) oraz Alien potrafił mi dołożyć. Z nim też się mimo wszystko nie rozstanę...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 20:54   #75
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 503
Dot.: Perfumy a migrena.

Od kilku lat po ciężkich, mega słodkich perfumach mam migrenę. Ostatnio zauważyłam, że strasznie mi przeszkadza tuberoza i jaśmin w dużych ilościach. Myślałam, że polubimy się z Gucci Bloom ale niestety po wczorajszej aplikacji było mi wręcz niedobrze. Ciągle szukam tego idealnego zapachu. Nie ukrywam, że mam już dość świeżaków. Co prawda znalazłam tylko jak na złość został wycofany. Mowa tu o Midnight Poison. Kocham. Jest mi z nim dobrze. Szukam zamiennika, czegoś o podobnych nutach. Testuję, kupuję ... Mam nadzieję, że do jesieni znajdę jakiś otulacz, który nie wywoła u mnie migreny.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 15:14   #76
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Perfumy a migrena.

Mnie przeszkadzają głównie nuty bazowe, te ciężkie typu oud, żywice, jakieś doprawione ambry, skóra itd. Z drugiej strony - landrynki i cukier.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 13:55   #77
patuszkaa_11
Przyczajenie
 
Avatar patuszkaa_11
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Perfumy a migrena.

Ja mam taki problem, że praktycznie każde perfumy w większysch ilosciach wywołują u mnie ból głowy, a zwłaszcza męskie..
patuszkaa_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 09:57   #78
paterka67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Perfumy a migrena.

mam podobny problem, niestety tak nirktore z nas maja
paterka67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 11:24   #79
liliana887
Przyczajenie
 
Avatar liliana887
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 11
Dot.: Perfumy a migrena.

U mnie bół głowy wywołują jedne specyficzne perfumy, chyba piżmowe u starszych kobiet, są okropne..
liliana887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-29, 05:14   #80
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Perfumy a migrena.

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Od kilku lat po ciężkich, mega słodkich perfumach mam migrenę. Ostatnio zauważyłam, że strasznie mi przeszkadza tuberoza i jaśmin w dużych ilościach. Myślałam, że polubimy się z Gucci Bloom ale niestety po wczorajszej aplikacji było mi wręcz niedobrze. Ciągle szukam tego idealnego zapachu. Nie ukrywam, że mam już dość świeżaków. Co prawda znalazłam tylko jak na złość został wycofany. Mowa tu o Midnight Poison. Kocham. Jest mi z nim dobrze. Szukam zamiennika, czegoś o podobnych nutach. Testuję, kupuję ... Mam nadzieję, że do jesieni znajdę jakiś otulacz, który nie wywoła u mnie migreny.
O tak, Midnight Poison to było to! Kupiłam kilka próbek na Ebayu i stosuję tylko na wyjątkowe okazje
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 11:06   #81
summer_style
Przyczajenie
 
Avatar summer_style
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: Perfumy a migrena.

A u mnie tylko mocne i słodkie damskie perfumy, męskie już nie
summer_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-03 11:06:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.