Holandia - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-26, 13:13   #3481
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez katklesz Pokaż wiadomość
Moi drodzy, otóż proszę o jakąkolwiek podpowiedź jak wyjechac z dziecmi, czy da się od razu, a jak nie to jak szybko można je ściągnąć ?
Żeby wyjechać od razu, to trzeba mieć zapewniony co najmniej dach nad głową i najlepiej pracę (a więc też załatwiony numer podatkowy BSN).
Więc albo mieć na miejscu kogoś znajomego, kto pomoże na początek, albo wyjechać do pracy przez agencję, która zapewnia mieszkanie, pracę i dojazd do niej. Tylko do pracy przez agencję nie da się wyjechać z dziećmi.
Wyjazd przez agencję to najszybszy i najprostszy sposób, ale odpada, jeśli nie bierzecie pod uwagę rozłąki na jakiś okres czasu.
Dużo też zależy od tego, jak z Waszą znajomością języków obcych i w jakiej branży macie doświadczenie, bo jeśli się jest specjalistą, to wiadomo, że ma się znacznie większe pole manewru, a jak bez tego trzeba najczęściej brać, co dają, czyli proste prace fizyczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 20:26   #3482
henne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 116
Dot.: Holandia

Hej, mam pytanie odnośnie możliwości pracy w Holandii.

Zastanawiamy się z moim chłopakiem (Belg, jego język ojczysty to niderlandzki) nad wyjazdem do Holandii.

Mam licencjat ze studiów humanistycznych, ale pracuję w księgowości dział należności/zobowiązań. Znam język angielski i jeden skandynawski bardzo dobrze, niemiecki komunikatywnie oraz uczę się niderlandzkiego, myślę, że do czasu wyjazdu będzie na poziomie ok A2/B1.
Doświadczenia będę mieć ponad dwa lata, z tego co widziałam to ofert pracy w moim zawodzie jest sporo, tylko wszędzie chcą wykształcenie kierunkowe... Czy ten wymóg wykształcenia jest nie do przejścia czy jeśli mam kilka lat doświadczenia mimo to mogę liczyć na odzew? Pewnie zależy też od pracodawcy, ale wiem, że np. w Niemczech przywiązuje się większą wagę do papierka niż u nas w Polsce. Jak to jest w Holandii?
henne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 07:42   #3483
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

hey napisałam do Ciebie priv
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 08:13   #3484
Madeleine1523
Raczkowanie
 
Avatar Madeleine1523
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 273
Dot.: Holandia

Cześć dziewczyny prawdopodobnie wyjedziemy z Tż do Holandii do pracy. Nie wiemy jeszcze gdzie bo jest sporo tych ofert. Jak tam się żyje ? Są tam jakieś sklepy polskie ? I jacy są Holendrzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madeleine1523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 18:19   #3485
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

życie jest na pewno o wiele tańsze i prostsze niż w Polsce. Jeżeli trafisz do miasta gdzie mieszka wielu Polaków na pewno będzie jakiś polski sklep ( u mnie w mieście jest ich aż 3 a mieszkam w małym mieście ).
Holendrzy są dosyć sympatycznym narodem, większość z którymi miałam okazję pracować byli naprawdę w porządku. Dodatkowo większość z nich bardzo dobrze zna angielski więc bez problemu idzie się z nimi dogadać w sklepie, urzędzie czy nawet na ulicy
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 18:28   #3486
Madeleine1523
Raczkowanie
 
Avatar Madeleine1523
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 273
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
życie jest na pewno o wiele tańsze i prostsze niż w Polsce. Jeżeli trafisz do miasta gdzie mieszka wielu Polaków na pewno będzie jakiś polski sklep ( u mnie w mieście jest ich aż 3 a mieszkam w małym mieście ).
Holendrzy są dosyć sympatycznym narodem, większość z którymi miałam okazję pracować byli naprawdę w porządku. Dodatkowo większość z nich bardzo dobrze zna angielski więc bez problemu idzie się z nimi dogadać w sklepie, urzędzie czy nawet na ulicy
Dziękuję bardzo za odpowiedź byliśmy z Tż ponad 2 lata w Irlandii i tam było spoko można dużo zarobić tylko Irlandczycy leniwi co do pracy ale uśmiechnięci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madeleine1523 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 15:41   #3487
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Holandia

Hej, Od jakiegoś czasu dostaję często oferty pracy przez Linkedlin do pracy w payrollu (płace). Jak myślicie ile należy wołać na rozmowie?
Mam na myśli pracę w korpo w Amsterdamie dla osoby z kilkuletnim doświadczeniem. W internecie znalazłam, że zarabia się ok. 42,000 na rok, czy to dobra kasa?

z góry dzięki za odpowiedź
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2018-10-08 o 21:52
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 21:09   #3488
dziennikarka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Holandia

Dzień dobry,

Dzień Dobry szanowne Panie,

jestem dziennikarką jednego z największych portali informacyjnych w Polsce i aktualnie pracuję nad artykułem dotyczącym matek, które (co najmniej kilka lat temu) wyjechały do pracy za granicę, rzadko wracają do domu, a ich dzieci zostały w Polsce. Chciałabym dowiedzieć się, jak to jest "wychowywać dziecko na odległość", jakie są plusy i minusy, czy zmieniła się relacja z dzieckiem itd. Polki, które wyjechały za granicę do pracy często są pytane o to, ile zarabiają, ale nikt nie zapyta ich, jak bardzo tęsknią za rodziną. Chciałabym naświetlić ten temat. Czy są tutaj osoby chętne do rozmowy?
dziennikarka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 11:09   #3489
bikle
Przyczajenie
 
Avatar bikle
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Podbeskidzie!!!
Wiadomości: 18
Dot.: Holandia

hej,


42 000 to daje ci brutto jakieś 3500. Pamiętaj, w Holandii w przeciwieństwie do Polski w 99% przypadków na rozmowach podaje się wynagrodzenie brutto. Holandia jest droższym krajem niż Polska czy nawet Niemcy jeżeli chodzi o koszty utrzymania, wyżywienia.

Jeżeli jesteś specjalistką w swojej dziedzinie, lepiej startować od wyższego poziomu. Sprawdź może również na liknedin lub innych stronach czy nie ma tam informacji o firmie, zarobkach.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

dla rozruszania tematu czy są tutaj Dziewczyny z Gelderlandu??
Deventer, Apeldoorn i okolice?
__________________
Cofamy się, aby skoczyć wyżej....
bikle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 20:34   #3490
marcin_bwz
Przyczajenie
 
Avatar marcin_bwz
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Holandia

Przykro mi, ale akurat nie jestem dziewczyną. Praktycznie codziennie jestem w Deventer, więc jeśli moja odmienność, tzn płeć nie przeszkadza, to śmiało zapraszam do konwersacji.
marcin_bwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-03, 16:04   #3491
Nephrithos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Holandia

Witam wszystkich gorąco
Nephrithos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-04, 17:18   #3492
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 710
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Nephrithos Pokaż wiadomość
Witam wszystkich gorąco
Hej
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 18:03   #3493
bikle
Przyczajenie
 
Avatar bikle
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Podbeskidzie!!!
Wiadomości: 18
Dot.: Holandia

Osobiście mi to nie przeszkadza. Hhehe a masz też ochotę chodzić na siłownię??
__________________
Cofamy się, aby skoczyć wyżej....
bikle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:23   #3494
Wysuszonymak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 5
Dot.: Holandia

Witam wszystkich od jakiegoś czasu myślę o emigracji do Holandii, w związku z tym mam kilka pytań. Chciałabym pracować w zawodzie, jestem po ekonomii. Czy jest szansa że znajdę pracę w finansach/administracji/korporacji ze znajomością języka angielskiego ale bez znajomości niderlandzkiego?
Wysuszonymak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:39   #3495
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Wysuszonymak Pokaż wiadomość
Witam wszystkich od jakiegoś czasu myślę o emigracji do Holandii, w związku z tym mam kilka pytań. Chciałabym pracować w zawodzie, jestem po ekonomii. Czy jest szansa że znajdę pracę w finansach/administracji/korporacji ze znajomością języka angielskiego ale bez znajomości niderlandzkiego?
No pewnie. Mój mąż pracuje od roku w Holandii na normalnym biurowym stanowisku w firmie logistycznej. Nie umie niderlandzkiego w ogóle a językiem "urzędowym" w pracy jest wyłącznie angielski. Takich firm jest ponoć dużo więc nie wydaje mi się, żeby to akurat był problem. Problem tylko jak później chcesz awansować na jakieś wyższe stanowiska to wtedy już jednak lepiej wygląda jak się język zna.

Holendrzy są akurat otwarci w kwestii języka w przeciwienstwie do Niemców którzy nawet jak umieją angielski to będą kłamać że nie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:13   #3496
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Holendrzy są akurat otwarci w kwestii języka w przeciwienstwie do Niemców którzy nawet jak umieją angielski to będą kłamać że nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie zgadzam się z tym, mój mąż często pracuje w Niemczech, posługuje się językiem angielskim (choć niemiecki umie, ale lepiej się czuje w angielskim) i nie ma nigdzie żadnego problemu z komunikacją.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:21   #3497
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Holandia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86818530]
Nie zgadzam się z tym, mój mąż często pracuje w Niemczech, posługuje się językiem angielskim (choć niemiecki umie, ale lepiej się czuje w angielskim) i nie ma nigdzie żadnego problemu z komunikacją.[/QUOTE]Może zależy od regionu. Mieszkamy w Niemczech i w moim regionie dogadać się po angielsku to cud. Jak mąż miał rozmowy kwalifikacyjne to słyszał, że tu są Niemcy i tu się rozmawia po niemiecku. Stąd decyzja o dojeżdżaniu do pracy do Holandii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 15:54   #3498
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 710
Dot.: Holandia

Z jednej strony maja racje, skoro chcesz pracowac w moim kraju znaj mój język.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 18:28   #3499
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Z jednej strony maja racje, skoro chcesz pracowac w moim kraju znaj mój język.
Na dłuższą metę ma to też taki minus, że człowiek nie jest w stanie się tak naprawdę zasymilować, bo trudno o to bez języka tubylców, a brak bodźca czy konieczności, żeby zacząć naukę, skoro prawie wszędzie dogadasz się po angielsku. To nie jest długofalowo dobra sytuacja
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-09, 20:08   #3500
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez bikle Pokaż wiadomość
hej,


42 000 to daje ci brutto jakieś 3500. Pamiętaj, w Holandii w przeciwieństwie do Polski w 99% przypadków na rozmowach podaje się wynagrodzenie brutto. Holandia jest droższym krajem niż Polska czy nawet Niemcy jeżeli chodzi o koszty utrzymania, wyżywienia.

Jeżeli jesteś specjalistką w swojej dziedzinie, lepiej startować od wyższego poziomu. Sprawdź może również na liknedin lub innych stronach czy nie ma tam informacji o firmie, zarobkach.


---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

dla rozruszania tematu czy są tutaj Dziewczyny z Gelderlandu??
Deventer, Apeldoorn i okolice?
hej, ja jestem !

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Wysuszonymak Pokaż wiadomość
Witam wszystkich od jakiegoś czasu myślę o emigracji do Holandii, w związku z tym mam kilka pytań. Chciałabym pracować w zawodzie, jestem po ekonomii. Czy jest szansa że znajdę pracę w finansach/administracji/korporacji ze znajomością języka angielskiego ale bez znajomości niderlandzkiego?
raczej nie, dodatkowo wymagana jest znajomość prawa holenderskiego. Dostać umowę o pracę w korpo to cud, chyba, że w Amsterdamie.. jednak jeśli mają do wyboru Holendra czy Polaka, wybór jest prosty

zazwyczaj w ofertach o pracę, nawet tych z wymaganym językiem polskim jest również angielski i holenderski biegły w mowie i piśmie..
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 08:49   #3501
marcin_bwz
Przyczajenie
 
Avatar marcin_bwz
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Holandia

Nie rozumiem tego zdziwienia. Dlaczego na tym forum piszemy w języku polskim? Idąc Waszym tokiem myślenia, jeśli każdy z nas w jakimś stopniu rozumie angielski, to dlaczego nie przerzucić się właśnie na ten język. Przecież to logiczne i proste. Patrząc na to nieco z boku... czy z Ukraińcami w Polsce wolimy rozmawiać po polsku, czy może po angielsku albo rosyjsku?
marcin_bwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 12:19   #3502
Karolinaa_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Holandia

Zgadzam się, żeby dostać lepszą pracę warto znać język kraju do którego się przenosimy. Internet tętni od aplikacji czy stron na których można się nauczyć chociaż podstaw.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

ja jak szukałam pracy w Niemczech to zaczynałam od zwrotów np. xxx

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-07-10 o 12:36
Karolinaa_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 12:54   #3503
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Holandia

Dziewczyny, jak jest z antykoncepcja w Holandii? Bo doszły mnie słuchy, że bez recepty.
C Hodzi mi o zwykle tabletki, nie antykoncepcje awaryjna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 15:25   #3504
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

Po zwykle tabletki musisz udać się do lekarza domowego. Wypisze on bez problemu receptę Antykoncepcje awaryjna możesz kupić nawet w drogerii.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:00   #3505
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Dot.: Holandia

Idziesz raz do rodzinnego po tabletki a potem to już tylko odbierasz w aptece bez chodzenia za każdym razem do lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:11   #3506
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez senwinowajcy Pokaż wiadomość
Idziesz raz do rodzinnego po tabletki a potem to już tylko odbierasz w aptece bez chodzenia za każdym razem do lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super. Ale czy tam są jacyś polscy lekarze, czy mam iść do tamtejszych? Mówię po angielsku, dogadać się dogadam, ale nie wiem, czy u lekarza dam radę

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 13:36   #3507
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
To super. Ale czy tam są jacyś polscy lekarze, czy mam iść do tamtejszych? Mówię po angielsku, dogadać się dogadam, ale nie wiem, czy u lekarza dam radę

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Kiedyś była polska przychodnia w Hadze ale nie wiem czy jeszcze funkcjonuje. Ale spokojnie dogadasz się po angielsku z lekarzem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 11:51   #3508
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Holandia

jak masz opakowanie polskich tabletek, ktore uzywalas to wez je ze soba do rodzinnego i on wypisze Ci zamiennik.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 13:25   #3509
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
jak masz opakowanie polskich tabletek, ktore uzywalas to wez je ze soba do rodzinnego i on wypisze Ci zamiennik.
Do rodzinnego w Holandii? Tak właśnie myślałam zrobić

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 17:40   #3510
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Do rodzinnego w Holandii? Tak właśnie myślałam zrobić

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tak, jak najbardziej. Tu wszystko zaczyna się u rodzinnego
pozniej juz nawet nie idziesz do lekarza tylko wrzucasz opakowanie lekow do skrzynki w aptece i po kilku dniach mozesz odebrac pelne opakowanie
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.