Zbilansowana odżywcza dieta: RDA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-14, 11:19   #1
CiekawskaNatura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Zbilansowana odżywcza dieta: RDA


Cześć dziewczyny.

Ostatnio interesuje mnie temat zdrowego odżywiania A najbardziej pokrycie dziennego zapotrzebowania na witaminy, mikro i makroelementy. W jednej książce na temat witamin widziałam statystyki dotyczące spożycia tych składników (badanie dotyczylo Niemiec) i w wielu punktach podaż w diecie była za mała. Jak wiemy niedobory witamin mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie i zastanawiające dla mnie jest, jak tu się odżywiać żeby podaż była prawidłowa.

Sama planuję sprawdzić u siebie poziomy witamin żeby wywnioskować czego w diecie ewentualnie mam za mało. Robił ktoś z Was takie badania? Jakie macie wnioski?

W moim przypadku interesuje mnie relacja pomiędzy niedoborami A depresją.

Ciekawa jest koncepcja gęstości odżywczej pokarmów- skala ANDI. Niestety pod uwagę brano tylko wybrane witaminy i minerały A wydaje mi się że np.podaż omega 3 też jest ważna.

Łatwo można też znaleźć tabelki z poszczególnymi produktami i ich wartościami odzywczymi ale... czasem brakuje mi informacji co dzieje się np. Po obróbce termicznej? Czy z innej beczki żelazo z roślin a żelazo z mięsa i jego wchlanialnosc.

Ile w ogóle % witamin przyswajamy z poszczególnych produktów?

Zapraszam do dyskusji 😊
CiekawskaNatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-14 11:19:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.