Laser na rumień-wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-03, 16:10   #1
Kiziaamiziaa3
Przyczajenie
 
Avatar Kiziaamiziaa3
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13

Laser na rumień-wątpliwości


Witam wszystkie wizażanki. Mam bardzo uciążliwy problem-mam dwa czerwone placki na polikach. Od dawna planuję się ich pozbyć. Chodzę jeszcze do szġoły, mam teraz dwa miesiące wolnego. Pomyślałam, że to dobry moment na wykonanie tego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, pieniądze mam już odłożone, jeden zabieg kosztuje 300 złotych, planuję wykonać ich kilka. Wcześniej korzystałam z laseru ipl i diodowego u kosmetyczki, ceny były dość tanie 60-80 złotych za jeden zabieg, ale niestety nie zdolał ten laser i ipl pomóc w 100 procentach i usunąć wszystko, jest lepiej, mam białe plamki na czerwonych polikach i rumień się zmniejszył tak gdzieś w 30 procentach. Wybieram się do gabinetu medycyny estetycznej z nadzieją na całkowite usunięcie mojego problemu. Mam kilka pytań/ wątpliwości, liczę na pomoc ze strony osób, które mają pojęcie o działaniu lasera, przeciwskazaniach itp.

Największą moją watpliwością jest to, że teraz jest lato, świeci słońce, nie wiem czy to czasem by nie zaszkodziło w efektach, czy nie pojawiły by się przebarwienia? Raczej unikam słońca, noszę filtr 50 spf i bardzo często kapelusz i okulary. Mogę zabieg wykonać teraz, czy lepiej poczekać? Jaki model laseru/ jaki laser jest najskuteczniejszy w usuwaniu rumienia ( nie jest to trądzik różowaty/ alergia, zmagam się z tym od wielu lat). Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Edytowane przez Kiziaamiziaa3
Czas edycji: 2016-07-11 o 00:41
Kiziaamiziaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 11:19   #2
mariakonarska78
Przyczajenie
 
Avatar mariakonarska78
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 25
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Moja koleżanka ostatnio usuwała tego rodzaju rumień na policzkach też laserowo!
Wiec to dobra droga, bo ona z efektu była bardzo zadowolona. Już po pierwszym zabiegu widziała różnice a następne były już tylko taka kropką nad I.

Twoje wątpliwości związane z porą roku są słuszne, ponieważ sezon na lasery zaczyna się wraz z koncem lata, ponieważ skóra przed zabiegiem nie może byc opalono a dodatkowo po zabiegu ona musiała caly czas chronić buzie właśnie 50.

Ogromnym plusem zabiegu było to że po 3 dniach mogła wrocić juz spokojnie do pracy, z ttego co pamietam zabieg robila w piatek a w pon już jej buzia normalnie wyglądała.

Kochana jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz mogę ja jescze o coś dopytać bo wiem że sama przed zabiegiem dużo czytała i zagłebiala się w te lasery także coś tam pewnie podpowie
mariakonarska78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 00:40   #3
Kiziaamiziaa3
Przyczajenie
 
Avatar Kiziaamiziaa3
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Dziękuję Ci za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś. Jednak poczekam do końca lata z laserem, nie będę ryzykować.
Ciekawa jestem, jakiego laseru Twoja koleżanka używała, z tego co wiem, są różne metody usuwania rumienia. Jak byś mogła, zapytaj, byłabym bardzo wdzięczna.
Kiziaamiziaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 10:49   #4
matyldamajerowicz
Przyczajenie
 
Avatar matyldamajerowicz
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 24
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Najskutneczniejszą metodą jest rzeczywiście laser no ale tak jak pisałaś nie Ipl, ponieważ to nie laser

Moja córka jest w trakcie laserowego usuwania tatuażu i efekty są super pani doktor podczas konsutlacji opowiadała mi duzo o laserach bo tez w przyszłosci myśle o takim zabiegu tylko że na naczynka, dostałam nawet ulotkę i z tego co tu jest napisane to laser nazywa się DYE-VL (dziwna nazwa) ale jest obok jest napisane Alma lasers wiec nie wiem któa jest prawidłowa! Wracając do sedna to z tego co tu mam to wałsnie jest laser do usuwania zmian naczyniowych. Podobno bezinwazyjny i bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienieni i obrzęk nie mozna się opalac(ale to już pewnie wiesz).
matyldamajerowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:50   #5
mariakonarska78
Przyczajenie
 
Avatar mariakonarska78
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 25
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Kiziaamiziaa3 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś. Jednak poczekam do końca lata z laserem, nie będę ryzykować.
Ciekawa jestem, jakiego laseru Twoja koleżanka używała, z tego co wiem, są różne metody usuwania rumienia. Jak byś mogła, zapytaj, byłabym bardzo wdzięczna.
Nie ma problemu, akurat w wekeend się widzimy wiec o wszytsko się dopytam i Ci przekażę. Jeśli lubisz korzystać ze słonecznej pogody to lepiej poczekać a podobno słonko znów do nas wraca
mariakonarska78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 20:57   #6
Emila_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Hej poszukaj gabinetu z laserem! IPL to inaczej intensywne źródło światła nie jest laser
Emila_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 09:21   #7
mariakonarska78
Przyczajenie
 
Avatar mariakonarska78
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 25
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Tak moja Martyna też robila tak jaby zamykanie naczynek tym ALMA Lasers, była bardzo zadowolona jakieś nowe miejsce i nowoczesny sprzęt. Też tam się wybieram także będę mogła potwiierdzic.
mariakonarska78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-28, 00:37   #8
Kiziaamiziaa3
Przyczajenie
 
Avatar Kiziaamiziaa3
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jestem już umówiona na konsultację we wrześniu do lekarza medycyny estetycznej i mam nadzieję, że w końcu pozbędę się tego uciążliwego defektu. ☺
Kiziaamiziaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 09:04   #9
mariakonarska78
Przyczajenie
 
Avatar mariakonarska78
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 25
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

To daj znać jak efekty
mariakonarska78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-04, 13:01   #10
Natalia_kosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar Natalia_kosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

W przypadku rumienia najlepiej sprawdzają się zabiegi przy użyciu lasera Harmony XL Dye VL. Juz po 1 zabiegu zauwazalna jest różnica w kolorycie skóry, natomiast zalecana jest seria zabiegowa w odstępach około 2-tygodniowych.
Natalia_kosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:28   #11
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Natalia_kosmetolog Pokaż wiadomość
W przypadku rumienia najlepiej sprawdzają się zabiegi przy użyciu lasera Harmony XL Dye VL. Juz po 1 zabiegu zauwazalna jest różnica w kolorycie skóry, natomiast zalecana jest seria zabiegowa w odstępach około 2-tygodniowych.
a laser Harmony pozamyka też duże naczynka ? czy lepszy będzie laser Cutera ?
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 09:14   #12
biedronka987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Miałam styczność z rumieniem naczyniowym, a każdy w tym samym położeniu doskonale wie, jak jest to męczące.. A może raczej jak męczy to, że musimy ciągle się z tym użerać- nadmiernie dbać o skórę, codziennie w jakiś sposób zakrywać makijażem. A przynajmniej się starać. Chce się podzielić z Wami dziewczyny moją historią..
Nie wiedziałam co było przyczyną pojawienia się u mnie rumienia, ani jak go leczyć, jak się go pozbyć. Rzuciła mi się w oczy klinika xxx, poszłam tam na konsultacje. Pani doktor xxx stwierdziła, że jest to efekt silnego stresu i wysiłku fizycznego. Wprost wyjaśniła, że najlepszą opcją będzie laserowe usunięcie rumienia. Zastanawiałam się dwa tygodnie, w końcu była to decyzja odnośnie skóry mojej twarzy. Jestem kobietą, więc jak każda, zamartwiałam się, że coś pójdzie nie tak, że będzie jeszcze gorzej. Ostatecznie powiedziałam sobie „dość! a co mi tam!”. Zabieg nie był skomplikowany, a Pani doktor silnie mnie wspierała. U jej boku uleciały ze mnie wszystkie obawy. Wiedziałam, że jest specjalistką i wszystko odbędzie się be zarzutu. Rzeczywiście tak było. Polecam więc laserowe usuwanie, nie zastanawiajcie się dziewczyny. Jak tylko oszczędzicie- śmiało! Pamiętajcie tylko, żeby odbyć poprawne konsultacje i zabiegi wykonywać w odpowiednim czasie/warunkach

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-04-16 o 19:32
biedronka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 13:22   #13
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Laser na rumień-wątpliwości

Przy rumieniu to chyba faktycznie najlepiej jest iść do lekarza. On dokładnie przekaże Ci jakie leki itp brać.
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 13:22:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.