Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 16:43   #1771
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Czasami mam takie brązowe plamienia przed zbliżającym sie okresem, jestem pod stała opieką gina i nie jest to objaw żadnej choroby.
Mnie po raz pierwszy zdarzyło się takie plamienie, wcześniej może 2-3 razy w życiu miałam troszke brązowego śluzu przed, ale z reguł po takiej sytuacji w ciągu pol dnia - 1 dnia przychodził okres, a teraz cały czas tylko śluz i zero okresowej krwi, tylko taka mieszanka śluzowa raz bardziej czerwono raz bardziej brązowo
Już zaczynam mieć totalne schizy ciążowe... wiem, jestem nienormalna macie prawo tak o mnie myśleć.... ale strasznie mnie to martwi
ps. a wizyte u ginekologa mam dopiero na 5 maja...nie ma wcześniejszego terminu do tego czasu to mnie nerwy zjedzą, już mnie prawie zjadły...
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2016-03-29 o 16:45
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 13:27   #1772
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Spozniony okres ( 5 dni)

Prosze o porade w przypadku dziewczyn, ktore mialy podobne objawy. Nigdy w zyciu nie spoznial mi sie okres ( zawsze co 30 dni przychodzi miesiaczka). Ostatni okres mialam 28 lutego. Kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia codziennie od 3 do 13 marca, potem wyjechal i ostatni stosunek mielismy 23 marca. Miesiaczke powinnam dostac 27 marca. Dzis mija 5 dzien, kiedy powinnam miec okres. Dwa dni temu robilam test i wyszedl negatywny ( nawet cien drugiej linii sie nie pojawil). 3 dni przed okresem bardzo bolalo mnie podbrzusze, a bol piersi sie nie pojawil ( zawsze mialam na odwrot. Bardzo bolaly mnie piersi, ale nigdy podbrzusze!). I to mnie zaciekawilo gdzie jest bol piersi bo zawsze wystepowal przed miesiaczka. Dwa dni po spoznionym okresie bol podbrzusza ustapil. Piersi nadal nie bola. Oprocz tego ,ze moglabym spac 24 na dobe i kreci mi sie w glowie, nie mam rzadnych innych objawow. Jezeli to nie ciaza, jakie zaburzenia hormonalne moga wywolywac powyzsze objawy?
Przyszlo mi tez do glowy , ze byc moze zostalam zaplodniona tego 27 marca i dlatego test wyszedl negatywny bo hcg w moczu jeszcze jest niskie, zeby test wykazal zmiane. Nie chce narazie isc do lekarza, wole odczekac . Co o tym myslicie? Czekam na jakiekolwiek pomocne sugestie.

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Zapomnialam dodac, ze mam mleczna badz przezroczysta wydzieline z pochwy od 3 dni.
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 13:48   #1773
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Zrób betę, a potem idź do lekarza.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:51   #1774
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Nie lepiej jeszcze poczekac?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Nie lepiej jeszcze poczekac? Jezeli ktoras z was miala podobne objawy, podzielcie sie swoim doswiadczeniem. Jestem bardzo zagubiona od tych kilku dni.
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:59   #1775
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Cytat:
Napisane przez juju3 Pokaż wiadomość
Nie lepiej jeszcze poczekac?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Nie lepiej jeszcze poczekac? Jezeli ktoras z was miala podobne objawy, podzielcie sie swoim doswiadczeniem. Jestem bardzo zagubiona od tych kilku dni.
Skoro współżyjesz bez zabezpieczenia to jak najbardziej możesz być w ciąży.
Ja mialam takie zaburzenia z hormonami ze w pazdzierniku w ogole nie dostalam miesiaczki i musiala byc wywolana luteina, a pozniej bralam miesiac tabletki na unormowanie miesiaczki.
Z tym, że ja nie wspolzyje bez zabezpieczenia, mam wkladke wewnatrzmaciczną.

Co do testów to gdy bylam w ciąży z moja córką test wyszedł negatywnie a ciąża była. Więc nie ufałabym im za bardzo. Polecam zrobić bete i będziesz pewna.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:44   #1776
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Dorris, a kiedy wykonalas test ciazowy, ze wyszedl negatywnie? Potem probowalas jeszcze raz zrobic test czy poszlas na bete?
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 16:50   #1777
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Cytat:
Napisane przez juju3 Pokaż wiadomość
Dorris, a kiedy wykonalas test ciazowy, ze wyszedl negatywnie? Potem probowalas jeszcze raz zrobic test czy poszlas na bete?
Test wykonalam po 18dniach.po spoznionej @.Nie robilam drugiego, odczekalam i poszlam do gina ktory potwierdzil ciaze.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 17:00   #1778
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Jezu...ciekawe jak to mozliwe, ze po tak dlugim okresie test wyszedl negatywny..18 dni to naprawde sporo. Jak lekarz potwierdzil ciaze to w ktorym tygodniu bylas? Mialas jakiekolwiek objawy ciazy po spoznionej miesiaczce? ( na samym poczatku ciazy?
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 19:52   #1779
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Cytat:
Napisane przez juju3 Pokaż wiadomość
Jezu...ciekawe jak to mozliwe, ze po tak dlugim okresie test wyszedl negatywny..18 dni to naprawde sporo. Jak lekarz potwierdzil ciaze to w ktorym tygodniu bylas? Mialas jakiekolwiek objawy ciazy po spoznionej miesiaczce? ( na samym poczatku ciazy?
Jak że jak? Najpierw na usg nic niby nie widział ale stwierdził że podejrzewa ciąże. Później za drugim razem widzial juz zarodek(koło 4,5-5tyg).
A test normalnie mógł sie pomylić.
Objawy? Nie na początku nie miałam żadnych objawów a przynajmniej nic takiego nie pamietam.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 09:17   #1780
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Pojde w poniedzialek do lekarza. Jest mi bardzo niedobrze i mam migreny. Najbardziej dziwi mnie taka ilosc bialego sluzu, jak przy okresie plodnym. Wczoraj zrobilam drugi test i wyszedl negatywnie. Naprawde nie wiem co o tym myslec. Bardzo sie niepokoje.
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 12:06   #1781
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Ja już tyle kasy wydałam na lekarzy a miesiączkę mam nie regularna od zawsze czyli już jakieś 12 lat.Tabletek anty nie chce brać mam stwierdzone Pco ale hormony w normie.Tarczyca zdrowa,dzisiaj 42 dzień cyklu okresu znów brak.Dwa miesiące temu dostałam okres 58 dniu cyklu.Dzieci mieć nie chce ale to wkurza,że okres jest taki nieregularny
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-04, 12:16   #1782
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Idź na tą betę i z wynikiem do lekarza, boisz się, ale badania które rozwiałoby wątpliwości, czy jesteś w ciąży, zrobić nie chcesz...
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:39   #1783
juju3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spozniony okres ( 5 dni)

Bylam dzis u lekarza. PO usg powiedzial, ze ciazy nie widzi, ale to nie znaczy, ze w niej nie jestem, zwazywszy na dzien ostatniej miesiaczki. Zalecil zrobic bete wiec jutro jade ide . Trzymajcie kciuki jak ktos to czyta
juju3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 14:03   #1784
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

juju3
A ty planujesz ciążę?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:26   #1785
osmalk
Raczkowanie
 
Avatar osmalk
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 44
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Mam pytanie, czy przy cyklach 30 dniowych cykl może nagle się bardzo skrócić? mowie to ponieważ dziś mam 8 dc a zaobserwowałam dużo śluzu płodnego!! jak to możliwe? mówiąc szczerze jeszcze plamię po miesiączce więc jestem mocno zdziwiona, jest to śluz płodny wymieszany z krwią. Fakt śluz zawsze sprawdzałam dopiero w okolicy 10tego dnia cyklu żeby plamienie do końca ustało i był sam śluz... no ale powiedzmy że dziś byłaby owulacja, moja faza lutealna ma 14 dni bo wiem to z obserwacji, to mój cykl miałby...22dni? możliwe? w innej sytuacji bym się tak nie przęjęła ale współżyję szczerze mówiąc..trochę na chybił trafił, obserwuję śluz i wyznaczam tak dni płodne itd. ostatni stosunek miałam dzień przed okresem i teraz jestem zdezorientowana. Może przez tę zmianę pogody cykl tak zwariował?
osmalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 19:46   #1786
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

osmalk
Jak rzadko Ci się to zdarza to nic strasznego tak mi się wydaje.Ja kiedyś miałam po 21 dniach.Ostatnio natomiast mam co 40 dni
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:25   #1787
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie dziewczyny
Mam do Was pytanie, czy plamienie okołoouwlacyjne pojawia się, gdy pęcherzyk zostaje już uwolniony czy na pare godzin/dni przed uwolnieniem pęcherzyka ?
I czy takie plamienie w okresie owulacji trwa 4 dni ?
Mówiąc plamienie mam na myśli:
przezroczysty śluz z krwią/nitkami krwi, który w ostatnie dwa dni zmienił się w brązowo/lekko czerwony, a później zniknął na 2,5/3 dni i pojawił się śluz płodny przezroczysty baaardzo rozciągliwy w 38/39 dniu cyklu - więc wywnioskowałam, że w tym czasie miałam owulacje (w czasie ostatniego cyklu również miałam takie plamienie byłam u ginekologa wszystko ok dostałam badania hormonów TSH/hTSH, LH, FSH które mam wykonać 2 dnia cyklu, więc czekam teraz na okres)
A teraz jeszcze jedna sprawa czy owulacja może być 32 dnia cyklu ? właśnie wtedy dostałam śluz z krwią, wcześniej nie miałam płodnego śluzu, więc wydaje mi się, że nie miałam owulacji wcześniej.
37 dnia cyklu byłam u gin i robiła mi USG przez powłoki brzuszne, nie mówila nic o owulacji ani pęcherzyku, wiec wywnioskowałam że już został uwolniony i go nie widziała w jajniku, czyli pasowałoby że 32 dc była owulacja <mylę sie ;/>
do zdjęć USG dała opis endometrium 0,41 cm w 37 dniu cyklu to oznacza zbliżający sie okres, czas okołoowulacyjny ? Gubię się już z tym moim cyklem dziewczyny, któraś podzieli się swoją opinią ??
Teraz mam 44 dzien cyklu i wg tego ze owulacje i to plamienie miałam 32 dnia cyklu to wypadłoby, że koło 16 kwietnia dostane okres (po 3 tyg mniej wiecej od plamienia w poprzednim cyklu właśnie tak było)
plamienie--za tydzien pojawia się śluz płodny--2 tyg trwa śluz biały lepki kleisty--okres
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 18:32   #1788
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Byłam dziś u ginekologa i przypisał mi luteinę na wywołanie miesiączki. Mam brać dopochwowo raz dziennie, na wieczór- przez 10 dni. Zapomniałam spytać lekarza tylko o jedno, co jeżeli w takcie brania luteiny dostanę miesiączkę. Brać wtedy dalej czy odstawić?
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 19:18   #1789
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Mam do Was pytanie, czy plamienie okołoouwlacyjne pojawia się, gdy pęcherzyk zostaje już uwolniony czy na pare godzin/dni przed uwolnieniem pęcherzyka ?
I czy takie plamienie w okresie owulacji trwa 4 dni ?
Mówiąc plamienie mam na myśli:
przezroczysty śluz z krwią/nitkami krwi, który w ostatnie dwa dni zmienił się w brązowo/lekko czerwony, a później zniknął na 2,5/3 dni i pojawił się śluz płodny przezroczysty baaardzo rozciągliwy w 38/39 dniu cyklu - więc wywnioskowałam, że w tym czasie miałam owulacje (w czasie ostatniego cyklu również miałam takie plamienie byłam u ginekologa wszystko ok dostałam badania hormonów TSH/hTSH, LH, FSH które mam wykonać 2 dnia cyklu, więc czekam teraz na okres)
A teraz jeszcze jedna sprawa czy owulacja może być 32 dnia cyklu ? właśnie wtedy dostałam śluz z krwią, wcześniej nie miałam płodnego śluzu, więc wydaje mi się, że nie miałam owulacji wcześniej.
37 dnia cyklu byłam u gin i robiła mi USG przez powłoki brzuszne, nie mówila nic o owulacji ani pęcherzyku, wiec wywnioskowałam że już został uwolniony i go nie widziała w jajniku, czyli pasowałoby że 32 dc była owulacja <mylę sie ;/>
do zdjęć USG dała opis endometrium 0,41 cm w 37 dniu cyklu to oznacza zbliżający sie okres, czas okołoowulacyjny ?
Gubię się już z tym moim cyklem dziewczyny, któraś podzieli się swoją opinią ??
Teraz mam 44 dzien cyklu i wg tego ze owulacje i to plamienie miałam 32 dnia cyklu to wypadłoby, że koło 16 kwietnia dostane okres (po 3 tyg mniej wiecej od plamienia w poprzednim cyklu właśnie tak było)
plamienie--za tydzien pojawia się śluz płodny--2 tyg trwa śluz biały lepki kleisty--okres
Przez usg przez brzuch mogła nie widzieć po prostu pęcherzyka bo takie usg jest mało dokładne, nawet w usg dopochwowym można go nie zobaczyć, zależy też jaki jest sprzęt. Endometrium 4mm to bardzo mało, przed miesiączką powinno być chyba od 9mm do 14mm tak optymalnie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 19:26   #1790
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Przez usg przez brzuch mogła nie widzieć po prostu pęcherzyka bo takie usg jest mało dokładne, nawet w usg dopochwowym można go nie zobaczyć, zależy też jaki jest sprzęt. Endometrium 4mm to bardzo mało, przed miesiączką powinno być chyba od 9mm do 14mm tak optymalnie.

w 32 dniu cyklu (wtedy pojawiło się plamienie) jest możliwa owu z tego co czytałam na róznych forach, i to plamienie które opisałam wskazuje na nią czy jednak nie ?

Czyli to endometrium wskazuje na czas owulacji w takim razie ?? bo ja juz sama nie wiem.. 37 dzien cyklu i 4 mm endometrium ani tak ani siak nie pasuje ;/ a moze to plamienie to byl okres tylko baaaaaardzo skapy jak nigdy i niebolesny jak nigdy ? jakos nie chce mi sie wierzyc zwłaszcza, że 39 dnia pojawił się sluz plodny, a ja po prostu czekam na okres a tu takie rewolucje
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2016-04-07 o 19:36
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:37   #1791
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Dance Macabra Pokaż wiadomość
Byłam dziś u ginekologa i przypisał mi luteinę na wywołanie miesiączki. Mam brać dopochwowo raz dziennie, na wieczór- przez 10 dni. Zapomniałam spytać lekarza tylko o jedno, co jeżeli w takcie brania luteiny dostanę miesiączkę. Brać wtedy dalej czy odstawić?
Ja mialam pod język luteine rowniez na wywolanie i mialam brac przez 10 dni, a jesli w trakcie dostane miesiaczke to 7.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 16:28   #1792
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dance Macabra
Ja jak miałam wywoływaną miesiączkę to gdy po 2 dniach ja dostałam to luteine obstawiam.Tylko ja brałam tabletki pod język więc nie mam pojęcia w sumie jak z dopochwowa luteina ale myślę że podobnie jak z moją,że trzeba ją odstawić gdy pojawi się okres
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 10:10   #1793
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny doradzi coś któraś ?
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 10:17   #1794
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
w 32 dniu cyklu (wtedy pojawiło się plamienie) jest możliwa owu z tego co czytałam na róznych forach, i to plamienie które opisałam wskazuje na nią czy jednak nie ?
Czyli to endometrium wskazuje na czas owulacji w takim razie ?? bo ja juz sama nie wiem.. 37 dzien cyklu i 4 mm endometrium ani tak ani siak nie pasuje ;/ a moze to plamienie to byl okres tylko baaaaaardzo skapy jak nigdy i niebolesny jak nigdy ? jakos nie chce mi sie wierzyc zwłaszcza, że 39 dnia pojawił się sluz plodny, a ja po prostu czekam na okres a tu takie rewolucje
Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzi coś któraś ?
Nikt Ci tutaj nie powie czy plamienie wskazuje w Twoim przypadku na owulację czy nie, może wskazywać a może być związane z czymś innym. To samo z endometrium, możesz mieć z takim endo owu a możesz nie mieć. Czekaj, obserwuj. A następnym razem przy usg pytaj czy jesteś po owulacji czy przed jak tak bardzo chcesz to wiedzieć.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 12:29   #1795
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Nikt Ci tutaj nie powie czy plamienie wskazuje w Twoim przypadku na owulację czy nie, może wskazywać a może być związane z czymś innym. To samo z endometrium, możesz mieć z takim endo owu a możesz nie mieć. Czekaj, obserwuj. A następnym razem przy usg pytaj czy jesteś po owulacji czy przed jak tak bardzo chcesz to wiedzieć.
Okej, wybacz moją natarczywość, po prostu martwię się, bo nigdy wcześniej nie miałam takich objawów pojawiły się w lutym dopiero

Myślicie, że po 2 tyg. od pojwienia się tego plamienia, 45 dnia cyklu test jest wiarygodny? bo robiłam wczoraj i na szczeście negatywny wyszedł, nakręcam się już i schizuje
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 13:20   #1796
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny! A co z samopoczuciem?
Już któryś raz z rzędu przed okresem świruję jak nienormalna. Nic mi się nie chce, świat jest zły, a ja najgorszą ze wszystkich, płaczę non stop i wmawiam sobie rzeczy. Wystarczy, że ktoś podczas rozmowy mi przerwie, odwróci się lub zarzuci jakimś średnio miłym komentarzem, a ja już ryczę. W tym momencie każdy, kogo znam, w moich oczach jest fałszywy, dwulicowy, na pewno mnie nie lubią, tylko udają - jak widzicie, czysta paranoja. Podświadomie domyślam się, że to tylko hormony (?), ale to nic nie daje. Stan ten mija od razu z pierwszym dniem okresu.

Ja wiem, że huśtawki nastrojów są normalne, ale takie to już chyba lekka przesada. Jest to strasznie męczące i nie fair w stosunku do moich bliskich, trochę utrudnia życia. Nigdy tak nie miałam, z depresją też mam niewiele wspólnego. Ktoś coś orientuje się w tym temacie i co by można ewentualnie z tym zrobić?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 13:20   #1797
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Coco, test jest wiarygodny 2 tygodnie po stosunku.
Swoją drogą, dlaczego miałaś usg przez powłoki brzuszne skoro współżyjesz?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 17:30   #1798
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

nie współżyje, ale bawiliśmy się trochę oralnie i "rączkami"

raz też po prysznicem, ale pilnowaliśmy, żeby nie dotknąć niczego, nie pobrudzić spermą, więc pewnie niepotrzebnie się tym zdarzeniem zamartwiam, bo przecież w taki sposób w ciaze nie da sie zajść <uf>

tym bardziej, że jestem jeszcze dziewicą, więc to też dodatkowa blokada jednak
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2016-04-09 o 17:41
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 17:59   #1799
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Nineveh03
Też tak mam do tego jestem bardzo zmęczona przed okres.Dzisiaj mija 49 dzień cyklu okresu nadal nie mam.Nie mam już sił latania po lekarzach żeby mi okres wywolywali ile można.Jeszcze słyszę,że najlepiej żebym w ciążę zaszła po ciąży się unormuje.Nie bardzo chce mieć dzieci.Najgorsze jest to,że z wiekiem jest coraz gorzej i w ciągu roku potrafię mieć 3 razy cykle po 50-60 dni

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Dzisiaj mój TŻ podniósł na mnie głos a ja od razu w płacz.Wszystko mnie zaczyna denerwować i mam wszystkiego dość.Oczywiście jak okres dostanę to wszystko minie i znów będę miała na wszystko ochotę przez 2 tygodnie,a następny miesiąc będę się męczyć aż do czasu okresu.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 00:23   #1800
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
nie współżyje, ale bawiliśmy się trochę oralnie i "rączkami"

raz też po prysznicem, ale pilnowaliśmy, żeby nie dotknąć niczego, nie pobrudzić spermą, więc pewnie niepotrzebnie się tym zdarzeniem zamartwiam, bo przecież w taki sposób w ciaze nie da sie zajść <uf>

tym bardziej, że jestem jeszcze dziewicą, więc to też dodatkowa blokada jednak
Dokładnie. Nie potrzebnie się zamartwiasz. Mi ostatnio przesunęła się owulacja dosyć drastycznie. Kiedy zaczął spóźniać mi się okres to dopiero sobie to uświadomiłam.. owulacje miałam w dniach kiedy teoretycznie powinnam dostać okres, a pamiętam to bo po raz pierwszy od ośmiu lat wystąpiło u mnie plamienie okołoowulacyjne. Więc jak okres miałam 16 lutego, to patrząc moim cyklem powinnam go dostać 16-19 marca, a owulacje mieć 6 marca, a tu taka niespodzianka.. owulacja była jakoś 16 marca (30 dzień cyklu), a okres pojawił się 30 marca dopiero, więc miałam 44 dzień cyklu (równe 2 tygodnie po owulacji) kiedy go dostałam. Panikowałam, nie powiem, że nie. Nie dziwne jak od lipca ubiegłego roku do lutego miałam okres jak w szwajcarskim zegarku 13-14-15-16-15-14-15-15-16 dzień miesiąca i nagle bach 30. Też jestem dziewicą, natomiast uprawiam seks oralny. Pierwsze spóźnienia okresu wywoływały u mnie więcej paniki, teraz już inaczej do tego podchodzę. Nie mam ataków myśli "a może jestem w ciąży?" i nie robię testów ciążowych bo to w mojej sytuacji lekko niedorzeczne. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, najlepiej zająć czymś innym, a okres przyjdzie w najmniej spodziewanym momencie.

Co do Twoich pytań: tak, owulacja może się pojawić dopiero w 32 dniu cyklu, jak pisałam ja miałam ją w 30 dniu - więc jestem żywym przykładem. co do plamień również przy owulacji mogą się pojawić (u mnie wyglądało to bardzo podobnie.. śluz z nitkami krwi. Wtedy pomyślałam "kurde chyba dostałam okres, ale jakoś tak mnie nic nie boli :P" a to była dopiero owulacja.)
Piszesz, że okres powinnaś mieć koło 16 kwietnia.. masz już jakieś objawy, które mogłyby wskazywać na to, że niedługo go dostaniesz?
(ból piersi, podbrzusza, krzyża, "suche dni"?)

Nie panikuj z tą ciążą, bo to naprawdę tylko pogarsza sprawę i za bardzo się nakręcasz, a to oddziałuje na cały Twój organizm.

ps. kiedyś na necie czytałam, że dziewczyna panikowała, że jest w ciąży, bo wycierała się tym samym ręcznikiem co jej chłopak. Ludzie mnie zadziwiają czasem.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2016-04-10 o 00:26
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.