Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-07, 23:09   #3601
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Hahah. Ja do tej pory zrywam sie w nocy, jak Wojciech podejrzanie cicho oddycha i patrze czy klatka piersiowa się rusza

Nie daj sobie wmówić, ze nie masz mleka. Ja niestety przez zmeczenie porodem i okropnym upałem uwierzyłam polożnej i się podlamałam i juz wogole kiepsko nam szło i dokarmiałam mm. I 40min? Rany. Moj nigdy tyle nie jadl. Teraz sprawę zalatwia w 10-12min ;P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pod wieczor obudzil sie glodny. Dwie godziny na cyckach na zmiane a on nadal glodny
Przyszla polozna i chciala pokazac mi jak sciagnac mleko do strzykawki i nie poszlo nic
Maly wkurzony i zmeczony bo ile mozna, Dwie h ssal a brzuch pusty
Dostal sztuczne i teraz chrapie

Pierwsza noc to porazka w dzien spal pieknie teraz tez ale tylko na moim brzuchu albo klatce, odlozony do kojca budzi sie i marudzi a myslalam ze troche odespie porod

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-09-08 o 04:52
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 08:25   #3602
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Pod wieczor obudzil sie glodny. Dwie godziny na cyckach na zmiane a on nadal glodny
Przyszla polozna i chciala pokazac mi jak sciagnac mleko do strzykawki i nie poszlo nic
Maly wkurzony i zmeczony bo ile mozna, Dwie h ssal a brzuch pusty
Dostal sztuczne i teraz chrapie

Pierwsza noc to porazka w dzien spal pieknie teraz tez ale tylko na moim brzuchu albo klatce, odlozony do kojca budzi sie i marudzi a myslalam ze troche odespie porod

Sent from my E5823 using Tapatalk
No i git ja bylam nastawiona na walke z dokarmianiem mm, ale zycie pokazalo, ze nie warto. Nikomu sie krzywda nie stala, a wszyscy sie wyspalismy. A od wyjscia ze szpitala, w domu juz na spokojnie tylko kp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 08:45   #3603
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
No i git ja bylam nastawiona na walke z dokarmianiem mm, ale zycie pokazalo, ze nie warto. Nikomu sie krzywda nie stala, a wszyscy sie wyspalismy. A od wyjscia ze szpitala, w domu juz na spokojnie tylko kp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez chce dalej kp, kupimy male buteleczki na pierwsze dni z nadzieja ze laktacja jednak ruszu
Przecierz nie moge miec glodnego niemowlaka usilujacego ssac 2h bo mi.sie dziecko nerwicy nabawi.

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 09:08   #3604
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Z tym mlekiem w piersiach, to nie takie proste.
Sa kobiety, ktore maja pelne piersi a recznie sciagnac nie moga, bo maja blokade. Sa tez takie, ktore sciagna duzo mleka a dziecko prosto z piersi upije nie wiele. Sciagalam laktatorem i wiem, ze wystarczy byc nawet lekko spietym i mleko nie poleci, za to jak przybralam odpowiednia pozycje, to lalo sie tak, ze w przeciagu niecalych 10 minut mialam 100ml w butli. Szpitalne otoczenie, to jednak stres dla niektorych. Kolejna sprawa, ze nawet jak na spokojnie chcialabys sciagnac sama, bez poloznej gapiacej sie na Twoje piersi, to musisz troche pokombinowac zeby trafic na kanal mleczny.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 09:34   #3605
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Z tym mlekiem w piersiach, to nie takie proste.

Sa kobiety, ktore maja pelne piersi a recznie sciagnac nie moga, bo maja blokade. Sa tez takie, ktore sciagna duzo mleka a dziecko prosto z piersi upije nie wiele. Sciagalam laktatorem i wiem, ze wystarczy byc nawet lekko spietym i mleko nie poleci, za to jak przybralam odpowiednia pozycje, to lalo sie tak, ze w przeciagu niecalych 10 minut mialam 100ml w butli. Szpitalne otoczenie, to jednak stres dla niektorych. Kolejna sprawa, ze nawet jak na spokojnie chcialabys sciagnac sama, bez poloznej gapiacej sie na Twoje piersi, to musisz troche pokombinowac zeby trafic na kanal mleczny.
Dlatego bedziemy kombinowac w domu

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 09:46   #3606
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dlatego bedziemy kombinowac w domu

Sent from my E5823 using Tapatalk
Kiedy wychodzicie?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 10:28   #3607
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Kiedy wychodzicie?
Dzis, mialo byc przed poludnoem

Ale zostalismy tylko my na sali to przynajmniej cisza

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 19:12   #3608
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis, nareszcie!Gratulacje I trzymam kciuki za kp!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:16   #3609
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Nikt nie mowil ze bol przy karmieniu jest gorszy niz porod

Mimo.cyca.maly dojada 30-60 ml mm, seroa zaczynam domniemacc czy wogole mam pokarm bo taki maluch a takie ilosci

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:29   #3610
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nikt nie mowil ze bol przy karmieniu jest gorszy niz porod

Mimo.cyca.maly dojada 30-60 ml mm, seroa zaczynam domniemacc czy wogole mam pokarm bo taki maluch a takie ilosci

Sent from my E5823 using Tapatalk
Jak boli, to znaczy, że jest źle przystawiony. Skonsultuj się z położną albo doradcą laktacyjnym, zanim poharata Ci sutki.
Mnie wlaśnie boli jak się spieszy i źle złapie. Poprawiamy i jest ok. (Tylko wyrwać mu sutka z mordki, to też nie latwe zadanie :P)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-08, 19:47   #3611
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Jak boli, to znaczy, że jest źle przystawiony. Skonsultuj się z położną albo doradcą laktacyjnym, zanim poharata Ci sutki.
Mnie wlaśnie boli jak się spieszy i źle złapie. Poprawiamy i jest ok. (Tylko wyrwać mu sutka z mordki, to też nie latwe zadanie :P)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mnie bardzo macica bolała w czasie karmienia piersią. Mialam bardzo bolesne skurcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-08, 22:23   #3612
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nikt nie mowil ze bol przy karmieniu jest gorszy niz porod

Mimo.cyca.maly dojada 30-60 ml mm, seroa zaczynam domniemacc czy wogole mam pokarm bo taki maluch a takie ilosci

Sent from my E5823 using Tapatalk
W koncu sie laktacja rozbuja. Przystawiaj ile mozesz.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 07:23   #3613
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Mnie bardzo macica bolała w czasie karmienia piersią. Mialam bardzo bolesne skurcze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurcze, a mnie właśnie nie bolała. Skurcze macicy czułam tylko tego samego dnia co cc mialam i to nie przy karmieniu. Ot tak czasem zlapało. Wszystkie położne sie dziwiły, z resztą nie tylko one. Tesciowa i inne kobiety z rodziny co nas odwiedzały tez byly zdziwione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 07:59   #3614
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzień dobry
Ja miałam tak okropne skurcze po porodzie że brałam leki p/bólowe. Po pierwszym porodzie też mnie macica bolała ale nie aż tak bardzo. Położne mówiły że przy drugim dziecku zazwyczaj bardziej boli i same zaproponowały leki żebym się nie męczyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 08:27   #3615
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja przy karmieniu piersią płakałam z bólu. I po każdym karmieniu od razu musiałam zmienić podpaskę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 15:19   #3616
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mi krwawienie ustalo tzn jest tak delikatne ze wkladka daje rade

Byla health visotor. Wszystko ok ale w szpitalu powiedzieli ze beda trzy wizyty a ta mi dzis mowi ze tylko jedna, w czwartek musze ja z nim do kliniki isc na wazenie i krew nie planowalam z domu wylazic tydzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 17:54   #3617
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Mi krwawienie ustalo tzn jest tak delikatne ze wkladka daje rade

Byla health visotor. Wszystko ok ale w szpitalu powiedzieli ze beda trzy wizyty a ta mi dzis mowi ze tylko jedna, w czwartek musze ja z nim do kliniki isc na wazenie i krew nie planowalam z domu wylazic tydzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
Hv? U mnie byla polozna po porodzie i to z nia mialam 3 spotkania w domu a hv miala przyjsc kolo 13 doby.
Krew biora z piety na badania i mojemu brali w szpitalu, bo wyszlismy po 5 dniach, ale corce brala polozna na wizycie domowej. Mlodego waza w domu, ja nigdzie nie chodze. Pierwsze nasze wyjscie do przychodni, to bylo szczepienie w zeszlym tygodniu.

To krwawienie bym skonsultowala z polozna. Ktora u Ciebie doba? 3-4? To troche szybko na sama wkladke.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 18:18   #3618
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Mi krwawienie ustalo tzn jest tak delikatne ze wkladka daje rade

Byla health visotor. Wszystko ok ale w szpitalu powiedzieli ze beda trzy wizyty a ta mi dzis mowi ze tylko jedna, w czwartek musze ja z nim do kliniki isc na wazenie i krew nie planowalam z domu wylazic tydzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
Nie za szybko na wkładke? Moze lepiej to sprawdzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 19:17   #3619
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Hv? U mnie byla polozna po porodzie i to z nia mialam 3 spotkania w domu a hv miala przyjsc kolo 13 doby.

Krew biora z piety na badania i mojemu brali w szpitalu, bo wyszlismy po 5 dniach, ale corce brala polozna na wizycie domowej. Mlodego waza w domu, ja nigdzie nie chodze. Pierwsze nasze wyjscie do przychodni, to bylo szczepienie w zeszlym tygodniu.



To krwawienie bym skonsultowala z polozna. Ktora u Ciebie doba? 3-4? To troche szybko na sama wkladke.
W szpitalu mowili ze przyjdzie hv, przyszla to mowila ze z midwife team a ja nie dochodzilam

Co do krwawienia to pytala sie mnie i powiedzialam ze jest bardzo male. Sprawdzala szwy tez no i widziala Co mam zalozone

U nas wazyc beda ba wizycie W health centre, i brac krew z pietki tez wtedy.

Trafilam na jakis beznadziejny obszar nhs chyba


Matko!! Weszlam na wage pierwszy raz od powrotu. 78 kg czyli zostalo mi 15kg do wage sprzed

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-09-09 o 19:22
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-09, 19:49   #3620
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Do mnie zarowno polozna jak i hv przychodzily z waga.
Swoja droga w czwartek hv przychodzi, to sie dowiem ile maly przybral w miesiac
U Ciebie dziwnie to zorganizowali, ze trzeba chodzic. I tak przychodza do domu, to wage moglyby miec.
Z ta wkladka, to wiesz... mogla sie na tym nie skupiac. Moze byc tak, ze chwilowo Ci przystopowalo krwawienie i znow ruszy, ale jesli nie, to jednak bym polozna meczyla, bo jest mozliwosc zatrzymania sie odchodow poporodowych w macicy i to sie objawia szybkim zatrzymaniem krwawienia miedzy innymi i moze doprowadzic do infekcji.
Ja po pierwszym porodzie przeszlam na podpaski po kilku dniach i po ponad tygodniu juz nie krwawilam, tylko mialam wydzieline, ale 3 czy 4 dni i juz wkladka, to troche niepokojace.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 19:57   #3621
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Do mnie zarowno polozna jak i hv przychodzily z waga.

Swoja droga w czwartek hv przychodzi, to sie dowiem ile maly przybral w miesiac

U Ciebie dziwnie to zorganizowali, ze trzeba chodzic. I tak przychodza do domu, to wage moglyby miec.

Z ta wkladka, to wiesz... mogla sie na tym nie skupiac. Moze byc tak, ze chwilowo Ci przystopowalo krwawienie i znow ruszy, ale jesli nie, to jednak bym polozna meczyla, bo jest mozliwosc zatrzymania sie odchodow poporodowych w macicy i to sie objawia szybkim zatrzymaniem krwawienia miedzy innymi i moze doprowadzic do infekcji.

Ja po pierwszym porodzie przeszlam na podpaski po kilku dniach i po ponad tygodniu juz nie krwawilam, tylko mialam wydzieline, ale 3 czy 4 dni i juz wkladka, to troche niepokojace.
Bede na wizycie w czwartek to spytam
Albo jutro zadzwonie do szpitala zeby sie upewnic


Sent from my E5823 using Tapatalk

Edit nastraszylas mnie infekcja i zadzwonilam odrazu

Powiedzieli ze to normalne ze beda fazy wiekszego i mniejszego krwawienia. Jesli wczoraj sie nie ruszalam za duzo to normalne ze dzis malo leci.
Mam obserwowac?

Jak u was z trzymaniem moczu? Jak juz sikam nie moge tego zatrzymac. A dzis zaczelam sie smiac i sie cala zasikalam
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-09-09 o 20:49
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 21:58   #3622
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Bede na wizycie w czwartek to spytam
Albo jutro zadzwonie do szpitala zeby sie upewnic


Sent from my E5823 using Tapatalk

Edit nastraszylas mnie infekcja i zadzwonilam odrazu

Powiedzieli ze to normalne ze beda fazy wiekszego i mniejszego krwawienia. Jesli wczoraj sie nie ruszalam za duzo to normalne ze dzis malo leci.
Mam obserwowac?

Jak u was z trzymaniem moczu? Jak juz sikam nie moge tego zatrzymac. A dzis zaczelam sie smiac i sie cala zasikalam
Krwawienie raczej nie jest od ruchu zalezne, natomiast nasila sie jak dziecko ssie piers bo wydziela sie oksytocyna, macica sie obkurcza i mocniej sie krwawi. Przez pierwszych kilka dni wystarczylo, ze maly wisial na piersi 20 minut i podklad poporodowy byl zalany

Obserwuj i jak krwawienie nie wroci, to podpytaj na czwartkowej wizycie, bo owszem, na chwile moze sie zatrzymac, ale nie powinno zaniknac tak szybko. Macica musi sie oczyscic.

Teraz z trzymaniem moczu nie mialam problemow, ale po pierwszym porodzie byla masakra. Czasem ledwo zdazylam wejsc do toalety i juz lecialo. Przeszlo po tym jak wykonywalam cwiczenia z zatrzymywaniem moczu w trakcie sikania. Na poczatku ciezko bylo, ale z czasem bylo coraz lepiej. Jak juz wyczujesz, ktore miesnie trzeba zaciskac, to nawet bez sikania mozesz cwiczyc w dowolnej chwili.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-09, 23:09   #3623
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Krwawienie raczej nie jest od ruchu zalezne, natomiast nasila sie jak dziecko ssie piers bo wydziela sie oksytocyna, macica sie obkurcza i mocniej sie krwawi. Przez pierwszych kilka dni wystarczylo, ze maly wisial na piersi 20 minut i podklad poporodowy byl zalany



Obserwuj i jak krwawienie nie wroci, to podpytaj na czwartkowej wizycie, bo owszem, na chwile moze sie zatrzymac, ale nie powinno zaniknac tak szybko. Macica musi sie oczyscic.



Teraz z trzymaniem moczu nie mialam problemow, ale po pierwszym porodzie byla masakra. Czasem ledwo zdazylam wejsc do toalety i juz lecialo. Przeszlo po tym jak wykonywalam cwiczenia z zatrzymywaniem moczu w trakcie sikania. Na poczatku ciezko bylo, ale z czasem bylo coraz lepiej. Jak juz wyczujesz, ktore miesnie trzeba zaciskac, to nawet bez sikania mozesz cwiczyc w dowolnej chwili.
Ja dostawiam do piersi co 1-2h, tylko nie widze zeby cokolwiek lecialo. Ani z piersi Ani z macicy

Maly je bardzo duzo mm ( mimo.ze kazde karmienie najpierw jest cyc)
Np o 22 zjadl 45ml i nie mogl usnac, ciuckal rece. Byl na piersi znowu 22;30 a o 23 wytrabil kolejne 30 ml mm

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 06:21   #3624
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moje od początku były dokarmiane mm i jak miały te 6 czy 7 dni to bez problemu zjadały 60-70ml. Później przeszły na 90ml i na tej ilości się Maciuś ba dłużej zatrzymał, za to Marcela szybko przeskoczyła na 120ml. Teraz oboje mi jedzą po 90-120ml - zależy ile im się akurat uwidzi. Chociaż Marcela potrafi, głównie po nocy, zjeść i 170ml

W piątek były ważone
Marcela 4160
Maciuś 4050



Mi od cesarki poleciało 20kg w dół w dwa tygodnie i waga się zatrzymała. Czyli aktualnie ważę 8kg mniej niż przed ciążą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 06:56   #3625
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Moje od początku były dokarmiane mm i jak miały te 6 czy 7 dni to bez problemu zjadały 60-70ml. Później przeszły na 90ml i na tej ilości się Maciuś ba dłużej zatrzymał, za to Marcela szybko przeskoczyła na 120ml. Teraz oboje mi jedzą po 90-120ml - zależy ile im się akurat uwidzi. Chociaż Marcela potrafi, głównie po nocy, zjeść i 170ml

W piątek były ważone
Marcela 4160
Maciuś 4050



Mi od cesarki poleciało 20kg w dół w dwa tygodnie i waga się zatrzymała. Czyli aktualnie ważę 8kg mniej niż przed ciążą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zazdroszcze!

Moj ma dopiero 2 dni a wciagnie niekiedy 60 nie ze mu zaluje niech je na zdrowie

Za nami ciezka moc, walczylismy do 1:30 na zmiane cyc, na raczki, pobujac, cyc, pieluszka i butelka w sumie 3 rZazy

Je jak chlop a kupa jedna na dobe i to dzis rano bardzo malutka

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-09-10 o 07:02
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:17   #3626
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja dostawiam do piersi co 1-2h, tylko nie widze zeby cokolwiek lecialo. Ani z piersi Ani z macicy

Maly je bardzo duzo mm ( mimo.ze kazde karmienie najpierw jest cyc)
Np o 22 zjadl 45ml i nie mogl usnac, ciuckal rece. Byl na piersi znowu 22;30 a o 23 wytrabil kolejne 30 ml mm

Sent from my E5823 using Tapatalk
Noworodki mają silny odruch ssania, wiec nie zawsze ssanie raczek oznacza glod. To poprostu sprawia mu duza przyjemnosc. Poki ssie piąstki, a nie paluszki, to można na to pozwalać.
Idealnie by bylo jak bys mogla go zwarzyc przed i po karmieniu, to by sie okazalo czy je z piersi czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 07:37   #3627
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Noworodki mają silny odruch ssania, wiec nie zawsze ssanie raczek oznacza glod. To poprostu sprawia mu duza przyjemnosc. Poki ssie piąstki, a nie paluszki, to można na to pozwalać.
Idealnie by bylo jak bys mogla go zwarzyc przed i po karmieniu, to by sie okazalo czy je z piersi czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ciucka tylko raczki to nie lece z butelka

On je ciucka, i mlaszcze ustami. Zaczyna kwekac, przytulam i proponuje cyc, bierze i ladnie ssie ale mimo 30-40 min. Niekiedy ponad godziny ssania, Zaczyna sie denerwowac coraz bardziej. Dsje butelke i dopada jakby rok nie jadl

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 08:07   #3628
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Jak ciucka tylko raczki to nie lece z butelka

On je ciucka, i mlaszcze ustami. Zaczyna kwekac, przytulam i proponuje cyc, bierze i ladnie ssie ale mimo 30-40 min. Niekiedy ponad godziny ssania, Zaczyna sie denerwowac coraz bardziej. Dsje butelke i dopada jakby rok nie jadl

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mhm... no to moze spróbuj wspomagacza jakiegoś? U mnie nawał się robi jak wypiję Femaltiker (cokolwiek ze słodem jęczmiennym i beta-glukanem). Ewentualnie piwo 0% podobno pomaga. I 7-5-3 laktatorem.
U mnie w szpitalu poskutkowało, nawał miałam dopiero w 5 dobie.
W razie czego, nie ma co płakać, z mm bedzie łatwiej, a dziecka rosną i są zdrowe i tż nie wywinie się od wstawania w nocy na karmienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:40   #3629
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja od wczoraj chora. Nos zawalony, bol gardla, bol glowy, koszmar, boje sie ze malego zaraze.

Moj ostatnio przez 3 dni pil czasem po 60 ml. Normalnie pije 90-120. Nie wiem czy to po szczepieniu czy skok rozwojowy, ale po tej 60 wygladal na najedzonego, wiec sie tym nie przejmowalam.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Hv miala byc w czwartek po poludniu a przyszla dzis bez zapowiedzi. Ja w lozku w pizamie, roztrzepane wlosy, maly z pielucha tetrowa na tylku. Porazka na calego.
Niby byla ulice dalej, to przyszla przy okazji, zeby nie jechac tu w czwartek. Niby, bo ja w takie przypadki nie wierze, mogla przeciez zadzwonic czy moze przyjsc. Kontroluja ludzi na zywca.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 10:43   #3630
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wojciech też mniej je, ale u nas to pewnie kwestia pogody, bo w koncu jest chlodno. Własnie mam dylemat jak go ubrać, bo do tej pory na spacer chodził w bodziakach i ewentualnie porteczkach, a tu dzis 18 stopni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.